homeclose

JST bloga 2005.gada arhīvs

Ar dzīvo zivtiņu ziemā

Vakar man zvanīja ventspilnieki un uzdeva vienu jautājumu. Vai drīkst izmantot dzīvo zivtiņu kā ēsmu ziemā?
Formāla atbilde - jā drīkst, MN liedz tās izmantot tikai uz ūdām.

2003.gada 29.aprīļa MK noteikumos ir sekojošs ieraksts:

Izteikt 22.punktu šādā redakcijā:
“22. Aizliegts izmantot ēsmai šo noteikumu 18.punktā minēto sugu zivis, vēžus, kā arī nēģu kāpurus (ņurņikus) un izmantot zemledus makšķerēšanai ūdas ar jebkuras dabiskās ēsmas zivtiņām.”

Te parādās noteikumu divdomīgais raksturs, par kuru minēju jau laikā, kad šis pants bija apspriešanas stadijā.
Vispirms jāvienojas par lietotajiem terminiem. Par ūdu latviešu valodā pieņemts dēvēt makšķeri bez izteikta makšķerkāta, kura uz laiku tiek atstāta bez tiešas makšķernieka kontroles. Vasarā tās ir peldošās un stacinārās, ziemā no ledus - tikai stacionārās.
Tātad, lietojot ūdas, pēc būtības tiek pārkāpts MN pants, kurš aizliedz atstāt makšķerrīkus bez kontroles. Vienlaicīgi jebkurš rīks, neatkarīgi no tā konstrukcijas, tai skaitā arī tāds, kuru var lietot kā ūdu, ja tas atrodas nepārtrauktā makšķernieka kontrolē, pēc būtības ir parasta makšķere. Var piekrist, ka, lietojot peldošās ūdas, tās nav nepārtraukti kontrolējamas šī jēdziena pilnā apjomā.

Līdz ar to nepareizi ir ziemā lietoto parasto makšķeri dēvēt par ūdu, pie tam neatkarīgi no ēsmas, kura tiek izmantota. Tāds bija arī sākotnējais likumdevēja nodoms - aizliegt ūdas, bet neliegt izmantot parastās makšķeres ar ēsmas zivtiņu.
Tā kā neesmu likumdevēja pārstāvis, lielā mērā viss rakstītais ir mans personīgais viedoklis.
26. 12. 2005.

Par darbu

Reiz dzīvoja četri vīri, viņu vārdi bija KATRS, KĀDS, NEVIENS un JEBKURŠ.
Katrreiz, kad kāds svarīgs darbs bija jādara, KATRS bija Pārliecināts, ka KĀDS to izdarīs. JEBKURŠ; varētu to izdarīt, bet NEVIENS to nedarīja.
Kad NEVIENS to nedarīja, KATRS sadusmojās, jo tas bija KĀDA darbs. KATRS domāja, ka JEBKURŠ; to izdarīs, bet NEVIENS nevarēja iedomāties, ka KĀDS to nedarīs.
Tāpēc KATRS vainoja KĀDU, kad NEVIENS nebija izdarījis to, ko varētu būt izdarījis JEBKURŠ.

Iesūtīja Aivars M.

P.S. Tad no krūmiem parasti izlīda VIENS un izdarīja visu, kas bija jādara. Sabiedriskā kārtā, jo viņš bija makšķernieks...
17. 12. 2005.

Atradumi internetā

Ievērības cienīga upju lapa par dažādām pasaules upēm, to izmantošanu un aizsardzību. Par HESu būvniecību, nojaukšanu, zivju ceļiem un tamlīdzīgiem jautājumiem. Daudz saišu ar orģinālavotiem.

Visiem mušiņmakšķerēšanas aspektiem veltīta skaista un informatīvi bagāta lapa www.hipwader.com.
10. 12. 2005.

Tests

Tikai viena saite, lai būtu skaidrs, kā ielikt linku. Izskatās, ka ielikt nav sarežģīti. Uzspiež hyperlinka bildītei rīku joslā un izlēcošajā logā iekopē saites adresi, saites tekstu un nosaukumu. Pēc tam "Aiziet" un viss pārceļas uz ierakstu.
08. 12. 2005.

Jautrībai

Var ieeiet un apskatīt uzjautrinošu video : "Skelets, kurš dejo un dzied" Man patika.
07. 12. 2005.

:: Marlins uzbrūk

Ka marlinu medības var būt bīstamas, aprakstīts http://sportfishingmag. Turpat var aplūkot nelielu video failu.


Nupat saņēmu ziņu, ka Slovākijā starptautiskās sacensībās makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri, kurās piedalījās 19 dažādu valstu klubu komandas, Salmo (Latvija) izcīnīja trešo vietu. Labākais no mūsējiem bija Ivo Kalnmalis, kurš individuālā vērtējumā bija ceturtais.

Karpas

31.07.2005 14:35

:: Bildes uz Flickr servera

Internetā pieejamo pakalpojumu klāsts nemitīgi aug. Viens no jaunākajiem ir fotoserveris www.flickr.com Tajā var izvietot savas fotogrāfijas, kuras pēc tam ir pieejamas (publiski vai noteiktam draugu lokam) internetā. Man iepatikās tas, ka nav jānosūta lielas bildes pa e-pastu un atkrīt klienta pastkastītes pārpildīšana. Tagad visi interesenti var lejuplādēt relatīvi lielas bildes (vai pasūtīt vēl lielākas), apskatot tās uz Flickr servera. Par visu vairāk var uzzināt, ieejot manā pirmajā Flickr lapā.
Manas piezīmju lapas labajā malā izvietoju pastāvīgu saiti ar šo lapu.

Arī Latvijā ir serveris, kurš piedāvā līdzīgu pakalpojumu. Izvietoju tur dažas bildes par Latvijas komandas startu Lappeenrantā.

31.07.2005 13:12

:: Bilde no Polijas

Nupat atgriezos no Polijas brauciena. Tā laikā ar Polijas kolēģu palīdzību mums izdevās pabūt 4 ievērojamās bet diezgan atšķirīgās Polijas zivju audzētavās, tai skaitā arī Polijas iekšējo ūdeņu institūta zivju audzēšanas saimniecībā.

Iespaidu no šī brauciena ir daudz un tie ir dažādi. Simtiem, varbūt pat tūkstošiem hektāru lielas, skaisti koptas platības, kuras nepārtraukti, dažubrīd līdz pašam horizontam varēja redzēt pilnīgi visā 500 km garajā maršrutā pa Polijas vidieni. Desmitiem hektāru plaši augļu un ogu dārzi. Zivju audzētavas, kuras dod līdz tūkstotim tonnu zivju produkcijas gadā. Tā ir tikai neliela daļa no iespaidiem, kuri kārtējo reizi radās, braucot ar auto cauri Polijai. Dabīgi, ka neviļus radās arī jautājums, kā gan Latvijas zemnieki cer konkurēt ar poļu lauksaimniecības produkcijas lielražotājiem.
Varavīksnes foreles varavīksnes krāsās
Protams, tika iegūta arī detalizēta informācija, par poļu interesēm un sadarbības iespējām, bet par to citreiz. Tikai viena bilde, kurā varbūt var saskatīt modes preci - dažādi iekrāsotas foreles, kuras var redzēt pieminētajā institūtā.

29.07.2005 15:24

:: Cope, neizejot no pagalma

No visiem viedokļiem klusa nedēļas nogale. Vakar bija fantastisks vakars. Tā iznāca, ka to pavadīju savā mājas pagalmā, trenējoties ķert karūsas. Laikam, skaistā vakara iespaidā, izskatījās, ka dīķis burtiski ir atdzīvojies. Cope bija skaista, ņēma gan karūsas, gan nelieli līnīši, arī lielākā šīs sezonas kilogramniece karūsa dažas minūtes paviesojās manā kompānijā un nokļuva pievienotajā bildē.Karūsa, 980 G, Rīga, 23.07.2005.


Rīt braucu apciemot dažas Polijas zivjaudzētavas, lai, kā saka, apmainītos ar pieredzi mūsdienīgā zivju audzēšanā. Atgriežos nedēļas beigās.

25.07.2005 08:08

:: Karpa uz mušu

Šodien man Tomē piedāvāja pārādīt, kā ar MM var noķert karpu. Var teikt, problēmu nebija. Uz grimstošu pelēku sānpeldes imitāciju, āķis Nr12 ļoti ātri izdevās piemānīt 1,8 kG smagu spoguļkarpu. Cope bija pilnīgi nemanāma, karpa brīvi planējošo mušu iesūca un tā vienkārši pazuda no redzes loka.
Tomes karpa. 20.07.2005.

20.07.2005 23:00

:: Makšķernieki Ādažos

Sestdien un svētdien Ādažu centrā Vējupē notika LR čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri otrā posma sacensības. Organizētajs - MK Maver Sport Latvija nolēma izmēģināt jaunu vietu un nekļūdījās. Lomi Vējupē šajos karstajos apstākļos izrādījās negaidīti labi, labākie dalībnieki sacensību 3 stundās iemanījās savākt 3-4 kG dažādu zivju, tai skaitā pat tīri pieklājīgus eksemplārus. Individuālajā vērtējumā mūsu labākās sievietes nodemonstrēja, ka vīriem ar viņām jārēķinās visai nopietni, un nepalīdz ne tituli, ne bagātā pieredze. Pirmo vietu šajā posmā, abas dienas uzvarot savā sektorā, izcīnīja Rita Verza-Grabovska no Salmo komandas. Otro vietu ar līdzīgu sniegumu un punktu skaitu, bet nedaudz mazāku lomu ieņēma Laila Grīnberga (Ritai bija 6,079 kG zivju, Lailai - 5,634 kG), kura pārstāvēja MK Maver Sport Latvija komandu. Trešo vietu ar trim punktiem ieņēma Ainārs Eglītis no MK Pasaule komandas.
Komandu vērtējumā posmā ar 24 punktiem un 24,260 kG smagu lomu labākā bija Salmo komanda (G. Kārkliņš, N. Grabovskis, R. Verza-Grabovska, P. Lideris, I.Kalnmalis). Maver Sport Latvija saņēma 32 punktus, MK Pasaule - 35 punktus.

Izšķirošais trešais čempionāta posms ieplānots 12.- 14. augustā Daugavā.

17.07.2005 16:50

:: Spiningotāji Engurē

Juris Galvāns un 7,260 kG līdakaŠodien Engures ezerā LR čempionāta otrā posma ietvaros sacentās spiningotāji. Laika apstākļi bija labvēlīgi, un Engures ezers kārtējo reizi apliecināja, ka no spiningošanas viedokļa tas ir labākais ezers Latvijā. Pēc rīta copes 120 dalībnieku lomos bija aptuveni 210 kG līdaku un asaru. Pēc dalībnieku vārdiem vismaz vēl tikpat bija zemmēra līdaku, kuras tika atlaistas atpakaļ ūdenī. Lielāko 7,260 kG smago līdaku nomedīja Juris Galvāns no komandas Abza.
Laivu ekipāžu vidū, kuras cīnās par LR čempiona nosaukumu, labākais loms 14,660 kG bija Salmo pārstāvjiem Andim Muraško un Intam Livčānam. Otrie ar 13,140 kG bija Abzas pārstāvji Guntars Mancevičs un Juris Galvāns, trešajā vietā ar 10,840 kG lomu palika mērsradznieki Viktors Sibiļevs un Oskars Apsītis. Līdz ar to Viktors un Oskars pēc divām kārtām kļuva par čempionāta līderiem individuālā vērtējumā. Komandām šajā kārtā ar 10 punktiem labākā bija Salmo komanda, otrais rezultāts - 17 punkti bija Koknese II komandai, trešais - 23 punkti komandai Abza. Kā aktīvākie sacensību atbalstītāji šoreiz bija Mērsraga pašvaldība, SIA Normark Latvija un Rīgas mednieku un makšķernieku biedrība.

Pateicoties Normundam N., kurš sniedza palīdzību noformēšanā, pieejami arī sacensību II posma un kopsavilkuma protokoli.

16.07.2005 21:56

:: Sīkumi

Fantastiska karte - http://map.search.ch/
Kad Latvijā būs tāda lapa?

Nejauši uzdūros labai lapai par Burtnieka ezeru http://www.liis.lv/burtnieks/viss.html, tajā var atrast arī Burtnieka dziļuma karti.

12.07.2005 19:20

:: Sestdienas pasākumi

Sestdien, 16.jūlijā Engures ezerā notiek LR spiningošanas čempionāta otrā kārta. Dalībniekiem, kuri piedalījās pirmajā kārtā un ir izpildījuši savus dalībnieku pienākumus, pulcēšanās piektdien līdz 20:00 bāzē " Bebri" ( Mērsragā ), laivu izloze aptuveni 20:30. Ja kādu interesē, kā nokļūt līdz bāzei vai naktsmītne, var zvanīt Sibiļevam Viktoram, tel. 6598156

Sestdien un svētdien no 08:00 līdz 13:00 Ādažu Vējupē risināsies otrais posms LR 2005.gada čempionātam makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Izloze katru dienu 6:30, ieiešana sektoros 8:00, makšķerēšana no 10:00 līdz 13:00.
Treniņš - piektdien no 10:00 līdz 18:00.

12.07.2005 14:26

:: Latvijai 18.vieta pasaules čempionātā

Vakar kopā ar Latvijas komandu atgriezos no pasaules čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Laika prognoze, kuru sacensību nedēļai Somijā rādīja dažādie laika prognožu portāli, bija pilnīgi aplama, un solīto 20-25 grādu un lietainas nedēļas nogales vietā mūs sagaidīja 30 grādu dienvidnieciska svelme. Tādos apstākļos neviens nejutās omulīgi. Attiecīgi, arī zivis, laikam, bija nolēmušas pagaidīt labākus laikus un nedz treniņos, nedz sacensību dienās neizrādīja gaidīto interesi par 30 valstu labāko makšķernieku piedāvātajām superēsmām. Lai negrautu sportistu prestīžu nezinīšu vidū, par lomiem būtu jāklusē,- trijās stundās savāktās 2 –3 desmiti sīkzivju sacensību dienās skaitījās ļoti labs rezultāts, bet skatītāju aplausus izpelnījās jebkurš plicēns vai simtgramīga raudiņa. Šādos bula laika apstākļos svarīgāko lomu spēlēja izloze – tiem, kuriem paveicās aizņemt vietas sektoru galu tuvumā, augstas vietas sektorā bija gandrīz vai garantētas. Protams, bez attiecīgas sagatavotības arī izloze nepalīdzēja.Rita Verza Grabovska - labākā Latvijas komandā Lappeenrantā 2005 Mūsu komandā pirmajā dienā labi šo izdevību izmantoja Rita Verza-Grabovska, kura savā sektorā ieņēma augsto 4. vietu un ar savu labo sniegumu ne tikai pārspēja visus mūsu vīrus, bet lika panervozēt pat viņas sektorā startējošajam čempionāta medaļniekam anglim V. Raisonam. Pārējiem mūsējiem tik labi neveicās. Otrajā dienā izlozes radīto priekšrocību veiksmīgi izmantoja Normunds Grabovskis un savā sektorā izcīnīja augsto 5. vietu. Tieši pateicoties Ritas un Normunda sniegumam Latvijas komanda kopvērtējumā pirmo reizi PČ vēsturē ieņēma mums augsto 18.vietu, apsteidzot tādas spēcīgas komandas kā Portugāli, Zviedriju, Igauniju.

Par pasaules čempionu individuālā vērtējumā kļuva beļģis Guido Nullen, otrais bija francūzis Stephane Pottelet, trešais - anglis Will Raison. Komandu vērtējumā pirmā bija Anglija (64), tai sekoja Beļģija(76) un Ungārija(77). Par cīņu sīvumu liecina tas, ka Ungārija tikai par 2 punktiem apsteidza Franciju(79) un Itāliju(79), kuras dalīja 4. un 5. vietu.

Tuvākā laikā lapā būs redzami arī sacensību protokoli un foto albūms.
P.S. Te ir saite ar protokoliem un nelielu fotoalbūmu.

12.07.2005 09:50

: Cope Babītē

Babītes ezera atklāšanas dienās lomi katru gadu ir diezgan atšķiirīgi. Izskatās, ka jūlija sākumā valdošais saulainais un siltais laiks un lielais ūdens līmenis ezerā šogad nav labvēlīgs spiningotājiem. To rāda tas, ka pirmās copes dienas Babītē nav nesušas tik labus rezultātus kā 2004.gada sākums. Pirmajā dienā netrūka makšķernieku, kuri bija spiesti samierināties ar dažām sīkām līdaciņām un viduvējiem karūsu un līnīšu lomiem. Atklāšanas dienā noķertā zināmā lielākā līdaka bija tikai 5.4 kG. Kā stāstīja vairums spiningotāju, zivis ņēmušas ļoti vārgi, kā saka, ar gariem zobiem un daudzas vienkārši norāvušās.

RMMB laivu novietne Spuņņupē, mob. tel. 6842268Arī šodien, kad RMMB Spuņņupes bāzē risinājās MK Marlins pasākums, kur spiningotāju konkursā tika vērtētas tikai līdakas virs 60 cm ( aptuveni 1,2 kG), dalībnieku lomos pārsvarā bija 45-55 cm garas līdaciņas un asari. Tikai 4 noķertās zivis bija virs noteiktā izmēra.
Lielākā 4.05 kG smagā bija Igora Arahovska un Jāņa Strazdiņa (Foks) vadītās laivas ekipāžas lomā. Tas viņiem ļāva savā īpašumā iegūt MK Marlins dāvātās galvenās balvas - divus elektromotorus. Apbalvoto skaitā iekļuva arī Ivetas Milliņas un Viktora Ciganova( MK Marlins) kā arī Raivo Berķa un Inta Krievkalna (Milo Team) vadītās ekipāžas.

Tiem, kuri vēlas piedalīties nākamajā sestdienā organizētajā RMMB sezonas atklāšanas spiningošanas pasākumā individuālajām laivu ekipāžām, līdz 06.jūlijam var zvanīt Armandam pa tel. 5804677 vai 6274037

Pirmdien, 4.jūlijā kopā ar Latvijas izlases makšķerniekiem dodos uz Somiju, kur Lappeenrantā nedēļas nogalē risināsies pasaules čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Izlasi šoreiz pārstāv Salmo komandas dalībnieki P.Lideris, G.Kārkliņš, I.Kalnmalis, N.Grabovskis, R.Verza-Grabovska. Rīgā atgriežos tikai 12.jūlijā.

02.07.2005 19:29

Babītes sezona tuvojas

Piektdien sākas makšķerēšanas sezona Babītes ezerā. Protams, tikai vienā ezera daļā. Saņemu daudz telefona zvanus ar jautājumiem, kuri liecina, ka ir daudzi, kuri pat nenojauš, ka šajā ezerā, kurš ir dabas liegums, spēkā ir atsevišķi un specifiski noteikumi. Liekas, ka copmaņi ar privātām laivām gatavojas okupēt Babīti no visiem iespējamiem virzieniem, pat no tiem, no kuriem tas nav atļauts, un darba inspektoriem netrūks.
Tie, kurus tas interesē, noteikumus var atrast internetā. Neaizmirstot, ka eksistē nelielas izmaiņas.

29.06.2005 08:01

Ja rodas jautājums

Interesants un pamācošs Eric Steven Raymond raksts (tulkots krievu valodā) "Как правильно задавать вопросы."

Neliels citāts.
Прежде, чем задавать технический вопрос по электронной почте или в дискуссионную группу, в чате или на форуме, сделайте следующее:
Попытайтесь найти ответ с помощью поиска в Web.
Попытайтесь найти ответ в руководстве.
Попытайтесь найти ответ в списке часто задаваемых вопросов (ЧаВО).
Попытайтесь найти ответ путем проверок или экспериментов.
Спросите опытного товарища.

......
Когда задаете вопрос, укажите с самого начала, что вы все это уже сделали; это поможет понять, что вы не какой-нибудь лентяй, транжирящий чужое время. Еще лучше, покажите, что вы узнали в результате своих поисков. Нам нравится отвечать людям, продемонстрировавшим свою способность воспринимать ответы.


Raksts adresēts visiem, kuri interesējas par hakeru tēmu, taču var būt noderīgs arī citiem.

26.06.2005 09:12

Sveicieni no Valmieras

LMSF valdes loceklis valmierietis Vitālijs Začs atsūtīja nelielu sveicienu un paša noķertās līdakas bildi.Burtnieka līdaka 7,8 kG 09.06.2005.
"Šī līdaka noķerta 9.jūnijā pulkst. 14.00 Burtnieku ezerā Govs līcī apmēram metra dziļumā udenszālēs ar nelielu gumijas zivtiņu. Cīņa ilga pusstundu. Uzķeramais tīkliņš neizturēja un pārplīsa. Laimīgā kārtā āķis neaizķērās aiz tīkliņa linuma.Galvenā problēma bija izvilkt spiningu caur izplīsušo caurumu. Pēc tam līdaka tika iecelta laivā ar rokām. Garums 1,08m, svars 7,8 kg. Kuņģis pilnīgi tukšs.

Līksmu līgošanu, daudz laimes vārda dienā un “ne asakas”! "

Vitālijs.

22.06.2005 20:14

Normark atbalstīs LMSF

Šodien noslēdzu vienošanos ar Normark Latvijas pārstāvniecību par atbalstu LMSF organizētajiem spiningošanas pasākumiem 2005.gadā. Normark Latvijā pārstāv makšķerēšanas preces ar virkni pazīstamām preču zīmēm (zīmoliem) - Rapala, Shimano, VMC, Humminbird un citām. Attiecīgi, firmas logo būs arī šajā lapā, un lasītāji varēs izmantot saiti ar firmas mājas lapu (pašlaik tikai somu valodā).

21.06.2005 22:59

Dažādības

Kārtējās apspriedes rezultatā tapušais Makšķerēšanas noteikumu projekta 15.jūnija variants.

Izveidoju lapu, veltītu Lietuvas ezeriem. Tajā ir Lietuvas ezeru saraksts un saites ar lapām, kurās ir informācija par ezeriem, tai skaitā arī dziļumu kartes.

Beidzot ievietoju arī informāciju par Latvijas komandas startu 2005.gada pasaules čempionātā foreļu spiningošanā Portugālē un rezultātu tabulas par Latvijas čempionāta 1. kārtas sacensībām spiningošanā.

18.06.2005 09:46

Izmaiņas pasākumu kalendārā

Izdarīju nelielas izmaiņas LMSF makšķerēšanas un spiningošanas kalendārā. LR čempionāta spiningošanā otrā kārta, kurai jānotiek 16. jūlijā, pārcelta uz Engures ezeru. Makšķerēšanas čempionāta otrā kārta, lai pārbaudītu jaunas ūdenstilpes, ieplānota 16.-17. jūlijā Rīgas rajona Ādažos.
Tiem, kuri interesējas par spiningošanas atklāšanu Babītē, piedāvāju iepazīties ar MK Marlins organizētā spiningošanas pasākuma nolikumu.

12.06.2005 19:30

Kā apstrādāt lasi

Labi ilustrētas lapas ar aprakstiem, kā filetēt, kūpināt un ilgstoši saglabāt laša filejas, var atrast www.salmonuniversity.com
Te ir saite, uzklikšķinot var atvērt vienu attēlu no šīs lapas.

Vēl viena ne tik skaista, bet lietišķa un labi ilustrēta lapa par šo pašu tēmu.

12.06.2005 17:25

Spiningotāji Lielaucē

Vakar Lielauces ezerā kārtējā LMSF organizētā LR čempionāta pirmās kārtas sacensībās, lai salīdzinātu savu māku, bija pulcējušies spiningošanas speciālisti no visām Latvijas malām. Salacgrīva, Valmiera , Rēzekne, Koknese, Rīga, Jūrmala, Liepāja - aptuveni tā var uzskaitīt pārstāvētos reģionus. Šajā kompānijā joprojām trūkst tikai Dienvidlatgales un Ziemeļkurzemes pārstāvju.
Jaunās Normark dāvātās formas RMMB komandai
Andris V. ar 7,0 kG līdakuUzvarētāji atkorķē šampānieti.
Laika apstākļi bija skaisti, diemžēl, pārāk labi, lai būtu laba cope. Visu rīta cēlienu uz ezera bija gandrīz bilnīgs bezvējš. Lielauces ezerā, kur ir ļoti dzidrs ūdens, tas parasti ir galvenais iemesls, kādēļ lomi ir mazāki par gaidītajiem. Arī šoreiz līdakas ņēma ļoti uzmanīgi, varētu teikt vārgi. Nelīdzēja ne supervizuļi, ne labāko vietu zināšana. Aktīvi ķērās, galvenokārt, sīki asarīši. Skaisti izņēmumi bija rīdzinieka Andra Vadzinska 7,0 kG smagā līdaka un Madlienas pārstāvja Mareka Saulīša 790 gramus smagais asaris.
Laivu vērtējumā labākais loms bija 2004.gada uzvarētājas Marlins 2. komandas pirmajai laivai, kurā startēja Andis Miezis un Andris Vadzinskis. Viņu loms bija 8,96 kG smags. Otrā vietā ar 8,13 kG smagu lomu bija Tukuma komandas " Baigie džeki" laiva, kurā startēja Vilnis un Harijs Rupeiki. Trešā bija Kokneses 1.komandas laiva (Igors Dubovskis un Arīns Žurzdins) ar 6,33 kG smagu lomu. Komandu vērtējumā labākais (11,00 kG) loms bija Marlins 2.komandai.
Visi minētie saņēma sacensību organizātoru MK Marlins dāvātās balvas, vienlaicīgi viņi kļuva par čempionāta līderiem. Komandu vērtējumā pēc pirmās kārtas pirmajā desmitā aina ir sekojoša.
1.Abza (Madl.) - 13 punkti
2.Marlins II - 20
3.Koknese II - 24
4.Mērsrags - 27
5.Koknese I - 29,5
6.Liepājas MK - 33
7.Valmiera - 33
8.Salackrasts - 37
9.Jūrmala - 42,5
10.RMMB II - 51

Otrā kārta ieplānota 16.jūlijā, tā notiks Engures ezerā ( komandu parstāvju sapulcē tika pieņemts lēmums mainīt vietām 2. un 3. kārtas norises vietas), trešā - Babītes ezerā.

12.06.2005 08:38

Par noteikumiem

Piemērs, kā Īrijā regulē līdaku makšķerēšanu. Neliels citāts no noteikumiem.

It is prohibited to take and kill more than one pike on any one day.(Bye-law No.667)

It is prohibited for any person to have in their possession more than 6.6 lb.(3Kgs) of pike flesh whether in parts or fillets, steaks, cutlets, sides or in any other form whatsoever. (Bye-law No.667) except in the case of a specimen pike, provided that only one specimen pike is taken or killed by any person on any one day and that only one such pike, which shall be whole and ungutted, is in the possession of any one person.


VZP atsūtīja Makšķerēšanas noteikumu projekta variantu, kurš radies kā 1.jūnijā notikušas apspriedes rezultāts. Kārtējā apspriede notiks 8.jūnijā.

Joprojām pieejams ir arī mans (LMSF piedāvātais) MN variants.

06.06.2005 07:52

Sestdienas ziņas.

Sestdien Lucavsalā notika kārtējie firmas Salmo un Rīgas Domes organizētie bērnu makšķerēšanas svētki. Netrūka dažādu konkursu, labākie saņēma daudz dažādu balvu. Neskatoties uz organizatoru pūlēm un tīri labajiem laika apstākļiem, kārtējo reizi bija jābrīnās par rīdzinieku pasivitāti - vairāk bērnu bija no rajoniem nekā no Rīgas.


Bērnu svētki 2005.
Cope sākusiesApbalvošanas gaidās.

Nupat saņēmu arī oficiālus dokumentus un fotoattēlus ar 16 kG smago un 115 cm garo rekordlasi, kuru ventspilnieks Igors Harjuzovs noķēra Ventā šī gada 1. maijā.
Igora Harjuzova rekordlasis 16,00 kG, Venta, 01.05.2005.
Nepārtraukti aug interese par līdzdalību spiningošanas pasākumos, taču mūsu laivu bāzu resursi tai netiek līdzi. Pieteikšanās LR čempionāta 1. posma pasākumam Lielauces ezerā bija jāpārtrauc, kad dalībnieku skaits sasniedza 30 komandas, gribētāju bija vairāk.
Informācija dalībniekiem - pulcēšanās Lielaucē piektdien līdz plkst. 20:00, kad notiks pasākuma atklāšana un laivu izloze.

1.jūlijā tiek atklāta makšķerēšanas sezona Babītes ezerā. Tūlīt pēc tam sākas dažādu organizēto pasākumu sērija. Jau 2.jūlijā Babītē Makšķernieku klubs Marlins organizē spiningošanas pasākumu laivu ekipāžām. Pēc nedēļas, 9. jūlijā turpat notiks sezonas atklāšanai veltīts līdzīgs RMMB pasākums. Vēl pēc nedēļas 16. jūlijā - LR spiningošanas čempionāta otrā kārta (visas vietas jau aizņemtas).
Detalizētu informāciju saņemt un pieteikties var pie manis pa tel. 9517507 vai e-pastu.

05.06.2005 07:51

Cope Kurzemes pusē

Lielauces līdaka 7,6 kG

Šodien apmeklēju Rudzukroga dīķsaimniecību( zivkopis - Dzintars, tel. 9415826), kura tiek veidota, lai ražotu zivju produkciju un sniegtu pakalpojumus makšķerniekiem. Dīķi atrodas netālu no Zemītes (Tukuma raj.), tajos tiek audzētas, karpas, līdakas un foreles. Kopumā Rudzukrogs atstāj simpātiskas un, manuprāt, perspektīvas copes vietas iespaidu. Viegli sasniedzama, atrodas tikai kādus 90 km no Rīgas. Izmantoju izdevību un pamēģināju, kā ķeras zivis vienā no dīķiem, proti, foreļu dīķī. Nācās konstatēt, ka zivju šajā dīķi ir pārāk daudz, tas neatbilst manai gaumei. Vizuļus foreles grāba visus, kurus pamēģināju. Reti bija metieni, kad, apdomīgi velkot kādu vizuli, nebija cope.
Pamēģināju arī ar mušu. Sausās mušas negribēja ņemt nu nekādi, bet pirmo uzsieto slapjo mušu ar zelta galvu nelaida garām. Trīs metieni - trīs foreles, pie tam nedaudz lielākas, kā ar spiningu. Secinājums - labs dīķis iesācējiem. Laika trūkuma dēļ, karpu un līdaku dīķa testu atstāju citai reizei.

Pie reizes vakarā biju iebraucis paskatīties, kā ir ar copi un kā norit sagatavošanās darbi LR čempionāta norises vietā Lielauces ezerā. Viss it kā risinās, kā plānots. Arī zivju ezerā netrūkst. Mājās atvedu vienu zivi - 7,6 kG līdaku.

02.06.2005 22:07

Jaunākais MN variants

No VZP saņēmu jaunāko Makšķerēšanas noteikumu projekta variantu, kurš radies kā iepriekšējās apspriedes rezultāts. Kārtējā apspriede notiks 1.jūnijā.

P.S. Nedaudz "uzlaboju" tekstu un ar krāsām iestrādāju savus priekšlikumus. Melnā krāsā - VZP projekts, zaļā krāsā - viss, ko piedāvāju izslēgt, sarkanā - viss, ko piedāvāju ievietot.

Kam nepatīk saraibinātais teksts, var apskatīt manu konsolidēto projekta variantu. Priecāšos par katru kritisku un argumentētu priekšlikumu.

Dažādībai ievietoju vienu bildīti, kuru vēlā vakarā šonedēļ ieguvu netālu no Aiviekstes. Šo mazuļu ziņkārība bija apbrīnojama.Maija vakarā pie Aiviekstes

27.05.2005 07:53

It kā jaunie MN

Piektdien piedalījos MN jaunā projekta kārtējā apspriešanā. Apspriešanas gaitā parādās priekšlikumi, kuri, manuprāt, nekādi neatbilst makšķernieku interesēm. Apbrīnojami, bet to autori startē zem Latvijas Makšķernieku asociācijas (LMA) lozunga.

Dažas manas personīgās domas.
1. Esošie MN ir pietiekoši labi, tikai retas vietas ir nepieciešams precizēt vai vienkāršot. Vairums "problēmu" ir mākslīgi radītas. Vienkāršoti, tā ir tikai "matu skaldīšana".
Biežāk gan jāsaduras ar to, ka atrodas cilvēki, kuri, nespēj saprast, ko nozīmē atsevišķi panti un jēdzieni, piemēram, - kā saprast "paturēt zivi". Tikai tādēļ ir centieni vainu uzvelt noteikumiem un mainīt tos. Mēģinājumi noteikumos izskaidrot elementārus vispārzināmus jēdzienus novestu pie tā, ka MN pārvērstos par skaidrojošo vārdnīcu, bet likumsargu darbībā tas radītu tikai jaunas problēmas. Diemžēl, pat inspektoru pārstāvji piedāvāja īpatnējus priekšlikumus, piemēram, lai MN būtu uzskaitīts viss, kas aizliegts.

2. Nevaru piekrist tiem, kuri slēpjoties aiz skaistiem lozungiem cenšas ierobežot makšķernieku tiesības - gan ierobežojot iebrišanu, gan samazinot makšķerēšanas laikus, noteikto zivju skaitu, sugas, izmērus. Visbiežāk šie "patrioti" to piedāvā lobējot kādas subjektīvas intereses vai nezinot vēsturi un neapzinoties sekas.
Piemēram, makšķernieki kādus 10 gadus cīnījās, lai izslēgtu no MN liegumu pavasarī iebrist ūdenī, bet šodien LMA pārstāvis cenšas iedabūt šo pantu atpakaļ MN.
Vismaz 90% no makšķerniekiem dodas pie ūdeņiem pirmkārt, lai tiktu pie loma. Un tikai niecīga daļa no viņiem, pie tam ne uzreiz, saprot, ka paturētais loms nav vienīgais, ko gūst makšķerējot. Vienlaicīgi arvien biežāk iznāk sastapties ar makšķerēt gribētājiem, kuri nezin pat to, ka eksistē MN. Arī inspektors pie ūdeņiem ir reti sastopama persona. Plašāki liegumi šadā situācijā (protams, ja to nediktē bioloģiskas katastrofas draudi) dos efektu, pretēju gaidītajam. Apzinīgākā daļa bez jebkādiem MN ķer un atlaiž daudz no sava loma, taču lielākā daļa, ja vien spēj ko noķert, to patur noteikumu robežās. Bet tos, kuri ķer maisiem un ignorē normas, parasti neuztrauc, kas ir rakstīts MN. Drīzāk viņus vairāk satrauc normālo makšķernieku klātbūtne. Drastisku normu ilgtermiņa efekts šādā situācijā būs viennozīmīgs, - mazāk apzinīgās tautas pievērsīs copei un brīvāk jutīsies maliķi.

3.Tipisks piemērs ir alatas. Entuziasti cenšas aizliegt to copi, kaut gan salīdzinošie pētījumu Latvijā nupat tikai sākti. Zinu, ko visumā apzinīgākie igauņi domā par šādu liegumu, kurš jau 15 gadus eksistē Igaunijā. Igauņi saka, - viņi alatas ķerot, kā saka, pa kluso, alatu vairāk neesot kļuvis, oficiālu ziņu neesot. Par alatu stāvokli Latvijā šodien mēs šo to zinām tikai pateicoties mušiņnieku interesei par šo sugu. Aizliedzot ķert, stāvoklis būs līdzīgs kā ar lašiem Salacā - maliķi ķers uz nebēdu tepat Latvijā, bet normāli copmaņi alatas brauks ķert uz Skandināviju un Krieviju. Zaļie saka, - nu, un? Taču neviens mums nevarēs pārmest, ka mēs necīnāmies!

4. Par ķer un atlaid. Šis princips ir tikai ētikas norma. Tai ir audzinoša loma, taču tā nedod inspektoriem papildus instrumentu pārkāpēja sodīšanai, kas ir viens no Noteikumu uzdevumiem.

5. Vienīgie jautājumi, par ko būtu jādiskutē, ir tikai divi. Pirmais ir makšķerēšanas liberalizēšana piekrastē, tai skaitā lašu un taimiņu makšķerēšana piekrastē un upēs. Otrs jautājums ir zemūdens medību liberalizēšana.

Pārēji ir tehniski jautājumi, lai novērstu dažas sīkas neprecizitātes.

22.05.2005 10:00

Pie Ventas


Guntis Kārkliņš.
Vakar notika pirmais oficiālais treniņš, bet šodien Ventā sākās Latvijas čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Tajā piedalās 11 komandas, tai skaitā 2 komandas no Lietuvas un 1 sastādītā komanda, kuras sastāvā piedalās firmas Sensas pārstāvji no Francijas. Laiks šodien ir vienkārši burvīgs. Visapkārt Ventas krastos zied ievas, pogā lakstīgalas, kur vien skaties, visūr zaļā krāsa visdažādākajos toņos. Arī zivis vakar treniņā ķērās labi - bija gan karpas, gan skaisti brekši un raudas. Šobrīd ievietoju tikai dažas bildes, rezultāti būs vēlāk.

Rīts pie Ventas.
DalībniekiSensas izstāde Ventas malā.

P.S. 23.05.2005. Pēc divu dienu cīņām labākā šajā čempionāta posmā bija un ar 28 punktiem par čempionāta līderi kļuva Salmo komanda, otrā vietā ar 35 punktiem Francija, trešajā ar 38 punktiem Lietuva. Latvijas čempionāta vērtējumā otrajā vietā atrodas Maver Sport Latvija ar 44 punktiem, trešajā - MK Pasaule ar 62 punktiem. Individuālajā vērtējumā pirmajā vietā pēc pirmā posma ar 2 punktiem ir Genādijs Grigorjevs no Maver Sport Latvija, kurš abas dienas savās zonās ieņēma 1.vietu ar 3.834 kG un 4.007 kG smagiem lomiem. Otrajā un, attiecīgi, trešajā vietā ar 3 punktiem palika Francijas komandas dalībnieki Lubin Eric un Caudin Gilber.


Šodien saņēmu pirmo oficiālo šī gada informāciju par jaunu Latvijas rekordzivs pieteikumu.
Balvos dzīvojošais Uldis Keišs Balvu rajonā kādā karjera ūdenskrātuvē 15.maijā ar pludiņmakšķeri ir noķēris 47cm garu un 2.220 kG smagu sudrabkarūsu. Aukla 0.20 mm, ēsma - slieka.
Dokumenti par Ventā noķerto 16.00 kG smago rekordlasi līdz manīm vēl nav nonākuši, tie esot vēl ceļā.

21.05.2005 17:43

Makšķerēšanas noteikumi

Šodien VZP atsūtīja jauno MN projekta variantu, kurš sagatavots apspriešanai. Tajā parādās, manuprāt, jokaini priekšlikumi.
MN ir divi galvenie uzdevumi - vispirms sniegt informāciju makšķerniekiem par to, kas ir atļauts un kas ir aizliegts. Otrkārt, dot inspektoriem rokās precīzu dokumentu, kurš var palīdzēt cīnīties ar likumpārkāpējiem, tai skaitā tos sodīt. Lasot dažus MA priekšlikumus, rodas šaubas, vai šo priekšlikumu "bīdītāji" to saprot.
Rīt (20.05.2005.) plkst 11:00 VZP notiek kārtējā sanāksme par šo tēmu.

Latvijā ieradušies zivju barības piegādātāja firmas Sensas makšķernieku komandas parstāvji, kuri piektdien un sestdien pie Ventas (labajā krastā, rajonā starp Skrundu un Kuldīgu) ņems dalību Latvijas pludiņmakšķerēšanas čempionātā, lai demonstrētu dažādas franču makšķernieku gudrības. Piektdien čempionātā oficiālo treniņu diena, sestdien un svētdien - sacensības.

19.05.2005 23:09

Palermo un citi sīkumi

Valdis H. ar savu 7.7 kG līdaku.Vakar atgriezos no Palermo. Pie pirmās izdevības pacentīšos šeit ievietot dažas bildes.

Latvijas jaunumu apkopošana jātliek uz dažām dienām,- pārāk daudz iekrājies citu sīkdarbu.

Šo ziņu atsūtīja Valdis Holbergs.
"Sestdien Vecates bāzē, agri no rīta, pašā pirmaja metienā noķēru 7,7 kg smagu līdaku. Urā!!!
Šoreiz zaļsvārce pakampa mazu, baltu rotiņu. Negaidīti, bet patīkami. Bāzes saimniece pateica, ka šogad Vecates bāzē tā pagaidām ir vislielākā līdaka."

Neliels rakstiņš par to, kā Kanādā rīkojas ar inventāru, zivīm un gaļu, kuru konfiscē maluzvejniekiem un malumedniekiem.
Neliels citāts no "Confiscated property.".
Every year in Ontario, Conservation Officers confiscate thousands of outdoor items used by poachers. Rods, reels, tackle boxes, guns, scopes, lights, tents, and fish and game meat are often taken by CO’s at the time charges are laid and usually kept by the crown after conviction. These also include big-ticket items such as trucks, boats and outboard motors. There are times that the crown does return items and is seemingly based on the offenders’ previous record and cooperation after they are caught.

18.05.2005 08:10

Uz Itāliju

Pēc pāris stundām dodos uz Itāliju. Sicīlijā, Palermo notiek CIPS kārtējais kongress. Rīgā atgriežos pēc nedēļas 17.maijā.

10.05.2005 23:52

Civilizācijas sekas


Burtnieka līdaka.
Arvien mazāk jaunatnes pievēršas makšķerēšanai - tāds secinājums izriet no raksta "Unfinished business", kurš publicēts žurnāla "Flyfisher" 2004. gada vasaras numurā. Acīmredzot, arī ASV saskaras ar problēmu, kura pazīstama daudzās Eiropas valstīs.
"All across our country, and beyoind, fewer and fewer young people are being exposed to the outdoors and the joys of angling. Should this trend continue or numbers will diminish, and at some time in the future we will no longer have the political strength to overcome those who would ban fishing as "a cruel and inhumane practice"
Tā žurnālā par situāciju ASV izsakās viens no FFF vadītājiem Van Gutenbeek. Žurnāls ir mušiņmakšķernieku federācijas The Federation of Fly Fishers izdevums.

Dažas bildes par saviem piedzīvojumiem Burtniekā atsūtīja Viesturs B.

08.05.2005 09:04

Ribolov - elite par copi Latvijā

Šodien biju Liepājas pusē Ziemupē, tur simpātiskajā atpūtas vietā "Laikas" bija interesanta tikšanās ar pazīstamā Krievijas žurnāla "Ribolov - elite" galveno redaktoru Andrēju Golovanovu un viņa grupu. Andrējs G. bija liecinieks tam, kā pirms 30 gadiem sākās un attīstījās mana sadarbība ar tā laika lielāko copes žurnālu "Ribovodstvo i ribolovstvo".
Maskavieši bija ieradušies Latvijā un Salmo komandas pavadībā veidoja sižetus par copi Latvijā. Brauciena galvenais mērķis bija vimbu cope pie Kuldīgas rumbas. Taču veiksmīga un filmēšanas vērta izdevās arī cope jūrā, kur Laiku valka tuvumā vakar pašā vakarā tīri labi ķērās butes. Tāpat labi videosižeti ar Salmo speciālistu palīdzību tika nofilmēti līdaku copē Liepājas ezerā.

Tātad, ja ir vēlme uzzināt, ko Krievijā domā par copi Latvijā, jāseko reklāmai un jālasa biezākais copes žurnāls Eiropā "Ribolov - elite." Protams, krievu valodā.

04.05.2005 22:52

Vēl dažas bildes no Ventas

Guntis K.Vimbas

Guntis K. rāda piemēru, kā šajā vietā jāķer vimbas.

01.05.2005 19:49

Ventas vimbas un citi notikumi

Pie Ventas rumbas.Vispirms viena oficiāla ziņa. Trešdien 27.aprīlī viesnīcā Maritim Hotel notika kārtējā LMSF kopsapulce, kurā vienlaicīgi ar atskaites apstiprināšanu biedri pārvēlēja valdi un vadītājus. Izmaiņas ir nelielas - valdi papildināja Zigismunds Sipko, kurš darbojas Pirmajā bērnu labdarības makšķerēšanas skolā, bet MK Pasaule pārstāvis turpmāk būs Māris Nuķis. Uz prezidenta amatu neviens negribēja kandidēt, tādēļ šis pienākums būs jāpilda man pašam.
Savā pirmajā sēdē valde nolēma, ka viceprezidenta pienākumus turpmāk pildīs Raimonds Vaišļa (Salmo), bet ģenerālsekretārs Pie Ventas rumbas.būs Valdis Holbergs. Par jaunu biedru LMSF sastāvā tika uzņemta SIA Bauers un Co., kuru pārstāvēs komanda "Milo Team Latvia".

Piektdien biju Kurzemes pusē un pie reizes apmeklēju Kuldīgu. Daži iespaidi ir fiksēti pievienotajās bildēs (uzklikšķini!). Uzreiz jāsaka, ka vimbas pie Ventas rumbas sapulcējušās lielā skaitā - lai tiktu pāri ūdenskritumam brīžiem gaisā atradās vismaz 10- 20 vimbas vienlaicīgi. Skats bija iespaidīgs, pat izdarot uzņēmumus no kādiem 40 metriem, izdevās kadrā notvert dažas lidojošas zivis.
Arī makšķerēšana šajā rajonā rit pilnā sparā, galvenais rīks te ir pludiņmakšķere, ēsma - "baltais" kopā ar 4-5 trīsuļodu kāpuriem. Sestdienas rītā brīvu vietu nebija. Izskatījās, ka dienas normu tiem, kuri iemanījās nostāties produktīvākajās vietās, izdevās izvilkt

stundas laikā.Venta pie Kuldīgas

01.05.2005 19:49

LMSF konference

Trešdien 27.aprīlī viesnīcā Meritim Hotel notiek Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijas gada kopsapulce. Šobrīd LMSF sastāvā ir 19 klubi, no kuriem 15 ir ar balss tiesībām, 4 ar padomdevēju tiesībām. Kopsapulcē tiks izvēlēta LMSF valde un prezidents, kuri vadīs makšķerēšanas sportu Latvijā nākošos 4 gadus.

Interesenti var iepazīties ar 2005.gada Latvijas čempionātu nolikumiem spiningošanā un makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Jāpiezīmē, ka dalībnieku skaits abos veidos ir ierobežots. Spiningošanā - 20 komandas, makšķerēšanā - 10 komandas, tādēļ savlaicīga pieteikšanās ir pirmais priekšnoteikums līdzdalībai.

26.04.2005 23:00

Svētdienas jaunumi

Pirmo informāciju no lašu makšķerēšanas čempionāta, kurš Salacā sākās vakar, man sniedza Valdis Holbergs. Viņš piedalās šajās sacensībās, un ar savu 5,4 kG smago lasi pēc pirmās dienas ieņem "tikai" 6. vietu.
Cīņu par čempionu medaļām lašu makšķerēšanā Salacā sāka 70 dalībnieki. Neskatoties uz auksto laiku, lomi bija samērā labi. Vakar, sacensību pirmajā dienā tika noķerti 16 laši un taimiņi. Lielākie esot bijuši 8-9 kG robežās, labākie lomi bija vietējās komandas "Salackrasts" pārstāvjiem.
Sacensību nobeigums šodien.

P.S. Čempionāta kopvērtējumā arī pēc svētdienas sacensību rezultātiem labākā bija "Salackrasta" komanda, individuāli - Aivars Mucenieks. Oficiālie rezultāti būs vēlāk, šobrīd ievietoju tikai bildi, kuru atsūtīja V.H. Lašu čempionāts 2005. Salacā.

Par konkurentu trūkumu vakar nevarēja sūdzēties arī Tomes zivju dīķa makšķerēšanas sezonas atklāšanas dalībnieki. Lomi, ka parasti, bija dažādi. Taču vairums bez zivīm nepalika. Lomos varavīksnes foreles, gadijās arī taimiņi. Lielākā man zināmā noķertā zivs bija Jura J. ar spiningu nomedītais 2.4 kG smagais taimiņš.
Atklāšanas dienā Tomē.
Interesanta informācija Research Report: The Economic Impact of Game and Coarse Angling in Scotland.

Ar interesantu variantu, kā tiek apsaimniekotas slavenas ūdenstilpes Norvēgijā var iepazīties rakstā "Exclusive pre-season fishing packages in Namsen are ready"
The Namsen river and landowners association are giving you this unique opportunity to fish pre-season in the river. Through taking part in the auction, or by making a donation to the New Knowledge Centre for Atlantic Salmon and Aqua Enviroments, you could be one of the few who has a chance to fish in the river Namsen already on the weekend of the 27th - 29th of May.

24.04.2005 07:50

Jaunumi, turpinājums


Aivars Mucenieks un viņa lasis.
Beidzot viens makšķernieks sadūšojās un atsūtīja sava panākuma skatāmu pierādījumu. Veiksmē šoreiz uzsmaidījusi Aivaram Muceniekam. Piektdien, 15.aprīlī Salacā viņam izdevās noķert lasi. Tas izrādījās 101 cm garš un 8,4 kG smags.

LMSF vārdā apsveicu federācijas ģenerālsekretāru Valdi Holbergu. Pēc ilga un pacietīga darba, veltīta tam, lai makšķernieku vīru saime neizsīktu, viņa ģimene sestdien 16.aprīlī aplaimota ar otru dēlu. Beidzot Valdis varēs lepoties ne tikai ar lielām zivīm, bet arī ar to, ka sekmīgi pildījis arī savu svarīgāko sūtību. Nupat ir sasniegts vidējas latviešu ģimenes minimums - divi dēli, viena meita. Tā turpināt!

Sestdien, 23.aprīlī Tomes zivjaudzētavas dīķī notiks sezonas atklāšana. Tai par godu dīķa zivju krājumi līdz sestdienai tiks papildināti ar jaunu porciju.
P.S. Gan baumas, gan informācija, ka šis dīķis ir privatizēts, ir nepareiza. Dīķis joprojām ir LZRA īpašums.Tā izskatās Tomē šodien.

20.04.2005 16:16

Dažādas ziņas

Beidzot ir gatavs Nolikums Latvijas 2005.gada čempionātam lašu un taimiņu makšķerēšanā. Sacensības risināsies 23. un 24.aprīlī Salacā.

Latvijas izlases makšķernieki nedeļas nogalē piedalījās Kijevā Draudzības kausa izcīņas sacensībās. 9 komandu konkurencē Latvija bija otrā, palaižot garām tikai Krievijas izlasi. Individuālā vērtējumā no mūsējiem labākā bija Rita Verza-Grabovska, kura izcīnīja 2. vietu individuālajā vērtējumā.Pirmās 2005.gada karūsas.
Liekas, ir īstais, varbūt pat pēdējais brīdis šajā sezonā doties uz lašu copi Salacā un Ventā. Ūdens līmenis visās upēs diezgan strauji krīt, jo sevišķi tas attiecas uz Salacu. Šādā situācijā iepriekšējā rudenī nonārstojušie laši strauji migrē uz jūru un pēc nedēļas, ja vien nemainīsies laika apstākļi, var gadīties, ka tie būs jau ārpus sniedzamības robežām. Šodien ienāca dažādas ziņas, gan sliktas, gan labas, tai skaitā par it kā noķerto rekordlasi.

Labi esot veicies tiem, kas brīvdienās mēģināja tikt pie vimbām un citām, tā sauktajām, baltajām zivīm. Labas ziņas nāca no visām pusēm.
Pašam iznāca samierināties ar skaistām sudrabkarūsiņām no mana Rīgas dīķa, tās ņēma ļoti labi.

17.04.2005 23:01

Jauns albūms

Muša. Uzminiet, kā sauc!Sadarbībā ar Egilu Collenkopfu izveidoju mākslīgo mušiņu albūmu. Tas dos iespēju mušiņmakšķerniekiem precīzāk komentēt katru mušiņu, tai skaitā iedziļinoties tās izgatavošanas tehnoloģijā un aprakstot izmantošanas tehnikas nianses.

Kastinga sacensībās telpās, kuras šodien notika Rīgā, kārtējo reizi uzvarētāju laurus plūca un visas galvenās Rīgas Mušiņmakšķernieku Kluba dāvātās balvas savā īpašumā ieguva jelgavnieki. Pieaugušo grupā labākais bija daudzkārtējais Latvijas čempions Ēriks Lašins, jauniešu grupā - Ivars Morozs juniors. Gaidītā sacensība ar Latvijas izlases forelistiem nezināmu iemeslu dēļ izpalika. Negribu domāt, ka spiningotāji, kuri sevi dēvē par praktiķiem, nobaidījās, taču sacensību vietā sagaidīt viņus neizdevās.

10.04.2005 20:28

Makšķernieku lobiji

Pēc trešdien notikušās kārtējās Zivju Fonda sēdes, palika iespaids, ka pēc vēlēšanām daudzas pašvaldības sākušas reālo darbu un izrāda nopietnu interesi par savā pārziņā esošo ūdeņu izmantošanu makšķernieku vajadzībām. Par to liecina arvien augošais ar makšķerēšanu saistīto projektu skaits Zivju Fondā.
Līdzīga situācija varētu veidoties arī Rīgā. Neskatoties uz to, ka daži mūsu atbalstītāji, tai skaitā Valdis Holbergs, Sergejs Dolgopolovs un daži citi ir nonākuši opozīcijā, izskatās, ka pozicijā ir nokļuvuši vairāki aktīvi makšķernieki, un esošo makšķernieku atbalstītāju loks Rīgas Domē un tās izpildinstitūcijās nemazināsies. Tas vieš optimismu. Tai skaitā, piemēram, attiecībā uz Babītes ezera likteni. Runā, ka tas kādreiz esot piederējis Rīgai. Kamēr visi lielākie Latvijas ezeri ir ieguvuši dažāda veida apsaimniekošanas pārvaldes, Babīte, neskatoties uz savu tuvumu tieši Rīgai, ir pamesta pašplūsmā.

08.04.2005 09:54

Kastings telpās

Svētdien, 10.aprīlī Rīgā, Imantā notiks tradicionālās sacensības kastingā telpās. Par vietu un laiku interesenti var uzzināt nolikumā.
Mūsu labākie kastinga speciālisti Dainis un Ēriks Lašins ir ielūguši uz duēli LR spiningotāju izlases dalībniekus, kuri gatavojas sacensībām Portugalē. Protams, dodot viņiem handikapu, tas būšot 20 punkti katrā disciplīnā. Jācer, ka praktiķi nenobīsies.

06.04.2005 07:14

Copes raidījumi LTV

Pavasaris cenšas atgūt nokavēto, gaisa temperatūra sasniegusi +10-12° un Latvijas rietumu puses upēs dažuviet sākusies ledus iešana. Tai pašā laikā Ziemeļvidzemē vēl gaida lielos brekšu lomus un darbojas uz ledus, kurš tur turas stabili, kaut gan vietām ir kļuvis nedrošs. Šis ir laiks, kad visi gatavojas copei atklātos ūdeņos, taču īsta sākuma vēl nav. Viens no izņēmumiem ir Mērsraga kanāls, kur makšķernieki jau atklātā ūdenī gūst tīri labus lomus.

Pagājušās nedēļas nogalē iznāca neliela diskusija ar vienu no TV raidījumu veidotājiem par copes raidījumiem, tai skaitā par tēmu, kurš laiks ir vislabākais, lai visvairāk cilvēku varētu noskatīties makšķerēšanai veltītos raidījumus. Mans viedoklis bija, ka 19:30 darbdienās ir ļoti labs laiks, taču tas nesakrita ar otras puses domām. Tā kā TV skatos relatīvi reti, radās doma ar interneta starpniecību uzzināt arī citu makšķernieku domas. Tāpēc ievietoju (saite atrodas lapas labajā malā) jaunu aptauju - Kurš laiks ir labākais, lai noskatītos copes raidījumu TV. Ceru, ka šīs lapas lasītāji izteiks savu viedokli.

04.04.2005 08:00

LMSF lēmumi

Kārtējā sapulcē 24. martā LMSF nolēma izdarīt izmaiņas 2005. gada sacensību kalendārā. Lašu makšķerēšanas čempionāta pirmā kārta, kura notiks Ventā, pārcelta uz 23. aprīli. Makšķerēšanas čempionāta 1.kārta risināsies ar starptautisku līdzdalību 20. - 22. maijā Ventā, tajā kopā ar Latvijas komandām startēs arī Sensas komanda no Francijas, kā arī pa vienai komandai no Igaunijas un Lietuvas. Pieņemts arī čempionāta nolikums.

LMSF pieņēma zināšanai informāciju par gatavošanos pasaules čempionātam foreļu spiningošanā Portugālē, pasaules klubu čempionātam makšķerēšanā Itālijā un Eiropas čempionātam Somijā.
Neskaidrs ir jautājums par komandas līdzdalību pasaules čempionātā Maskavā.
Tāpat neskaidrs palika jautājums par Baltijas kausu kastingā, kuru apņēmies organizēt klubs Pasaule.

Valde nolēma 27.aprīlī sasaukt LMSF kopsapulci. Dienas kārtība - atskaites, kā arī jaunās valdes, prezidenta un revidenta vēlēšanas. Par norises vietu, laiku un pārstāvniecību sīkākas ziņas LMSF biedri var iegūt pa tel. 9517507

RMMB biedri pie manis var dabūt licences makšķerēšanai Lielupē.

27.03.2005 21:09

Aizgājis Oskars Soboļevs

Oskars Soboļevs 24.03.2005.Skumjām vēstīm grūti atrast vārdus. Aizvakar, atgriežoties no makšķerēšanas Volgā, netālu no Maskavas autoavārijā gājis bojā lielisks cilvēks un mans labs draugs Oskars Soboļevs. Makšķernieku aprindās, tai skaitā arī Latvijā, viņš paliks atmiņā kā viens no modernās ziemas un vasaras makšķerēšanas pamatlicējiem Krievijā un bijušajā Padomju Savienībā.

25.03.2005 20:12

Jocīgais pavasaris

Papētīju savu arhīvu un secināju, ka iepriekšējos trīs gados šajā laikā upēs ūdens līmenis bija atbilstošs pavasara paliem, Latvijā sniegs pārsvarā bija nokusis un dārzā jau varēja redzēt zaļu zālīti. Lai gan ezeros vēl cilvēki sēdēja uz ledus, marta vidū Salacā varēja spiningot lašus, bet Lielupē vīri atklātā ūdenī vilka vimbas.
Šogad viss risinās stipri atšķirīgi. Janvārī makšķerēšana bija pilnīgi apstājusies un makšķerlietu tirgotājiem tas bija nepatīkams un skops mēnesis. Tikai februāra otrā pusē ledus normalizējās, bet martā ziema sasniedza savu kulmināciju. Līdz ar to visi procesi kavējas aptuveni par divām nedēļām. Pie manis Rīgas dārzā sniega sega šodien vēl ir vismaz 30 - 40 cm biezumā. Ja neskaita strauji augošo dienas garumu un dažādu caurceļotāju putnu parādīšanos, maz kas liecina par pavasara tuvumu.

Arī copē valda nogaidošs klusums. Protams, gadās arī pa kādai aktivitātei. Te pēkšņi kāds uzskrien no jūras ienākušu asaru bariem Lielupē un Ventā, Lilastē un Baltezerā, te parādās ziņa par labiem salaku lomiem jūras un līča piekrastē vietās, kur var tikt uz ledus. Arī ruduļu un brekšu cienītāji dažubrīd stāsta par pieklājīgiem lomiem, taču ziņu par vājiem rezultātiem ir krietni vairāk. Ar klasi augstākiem lomiem lielās tikai atsevišķi Pērnavas un Peipusa apmeklētāji. Kaut gan arī tur par pavasara aktivitāti nekas vēl neliecinot. Atliek tikai nogaidīt.

Labu ziņu varu pavēstīt Tomes cienītājiem. Sagatavošanās darbi tuvojas nobeigumam, un, visticamāk, ka sākot ar 1. aprīli Tome būs pieejama makšķerniekiem.

19.03.2005 11:17

Padomi DF cienītājiem

Canon G6
Vairāk kā 400 visdažādākos padomus digitālās fotogrāfijas piekritēji var atrast http://malektips.com/digital_cameras_help_and_tips.html. Tiešām ievērības cienīgs avots.
Tā kā esmu veblogu piekritējs, ievietoju vēl vienu interesantu lapu par aktualitātēm digitālajā fotogrāfijā http://digitalphotography.weblogsinc.com/

05.03.2005 22:12

Salmo lapa

Kaut kā esmu palaidis garām brīdi, kad internetā parādījās firmas SIA Salmo lapa latviešu valodā. Tās adrese ir www.salmo.lv

03.03.2005 22:19

Vēlēšanas tuvojas

Makšķerniekiem internetā būs pieejama jauna latviešu valodā veidota lapa. Pazīstamais makšķernieks un Rīgas Domes deputāts Valdis Holbergs nolēmis vēlreiz kandidēt Rīgas pašvaldības vēlēšanās un šim notikumam veltījis savu jauno mājas lapu. Lapā ir iespējams tiešsaistes režīmā saistīties ar lapas īpašnieku, uzdot jautājumus un saņemt atbildes gan par politiku, gan par copes tēmām.

02.03.2005 23:19

Foreļu resursi - dabīgie vai audzētavu

"The dangers of introducing farmed trout into wild waters."
Tāda tēma ir nelielai domu apmaiņai, ar kuru var iepazīties vienā no Skotijas mušiņmakšķernieku forumiem.
Interesanta ir viņu pieredze, - vairums iestājas par to, ka jāsamazina mākslīgi ataudzēto foreļu ielaišana upēs, bet ietaupītos līdzekļus jaizmanto upju efektīvākai apsaimniekošanai, ieskaitot resursu aizsardzību un foreļu dzīves apstākļu uzlabošanu.

Ne sevišķi jauns, bet tomēr interesants Steve Schweitzer raksts par copes indikātoriem mušiņmakšķerēšanā "Strike Indicator Scientology. Making durable strike indicators the right way."
Līdzīga satura raksts atrodams arī Fly Fisherman.

Milo M800Arī makšķerniekiem nav svešas dažādas superlietiņas. Par Ferrari starp sēdekļiem-platformām tiek dēvēts bildē redzamais Milo firmas ražojums (uzklikšķini bildei!). Šī modeļa cena Eiropā ir 500 - 600 Ls robežās.

Pirms kāda laika solīju, ka detalizētāk ar Latvijas Zivju resursu aģentūru varēs iepazīties, apmeklējot aģentūras mājas lapu. 23.februārī tā kļuva pieejama plašākai publikai. Tās adrese ir www.latzra.lv

27.02.2005 11:38

Pirmie 2005.gada čempioni ir zināmi

Šodien Dūņezerā beidzās 2005.gada čempionāts zemledus makšķerēšanā. Pēdējā kārtā stabilu sniegumu nodemonstrēja Salmo komanda - P. Lideris ar dienas lielāko 2447 G smago lomu savā zonā bija pirmais, I. Kalnmalis, G. Kārkliņš un N. Grabovskis bija otrie, bet R. Verza 6. vietā. Ar to pilnīgi pietika, lai kopvērtējumā Salmo komanda ar trijos posmos iegūtiem 98 punktiem izcīnītu čempionu zelta medaļas komandu vērtējumā. Sudrabs un bronza - Pasaules I un Pasaules II komandām.

A. Eglītis un citi uzvarētājiIndividuālā vērtējumā šajā kārtā savās zonās 1. vietas izcīnīja Ainārs Eglītis, Ainārs Bauģis, Česlavs Ugarenko ( abi no Salmo veikali)un Aleksandrs Sevastjanovs no PBLMS. Izloze bija savedusi vienā zonā abus kopvērtējuma līderus Aināru Eglīti un Ivo Kalnmali. Tikai loma 30 gramu pārsvars pār sīvāko sāncensi Aināram ļāva šodien izcīnīt pirmo vietu zonā un iegūt gan Latvijas čempiona nosaukumu kopvērtējumā, gan pašu vērtīgāko no balvām, kuras visiem medaļniekiem bija dāvājusi firma Salmo. Viņam tika arī partijas Jaunais Centrs dāvātā speciālbalva.

Čempioni jauniešu grupāSudraba medaļu ieguva Ivo Kalnmalis, bet bronza tika Pēterim Liderim, kuram bija vienāds punktu skaits ar Normundu Grabovski, taču priekšrocības deva lielākais loma svars.
Junieši startēja divās vecuma grupās. Vecākajā grupā labākie un attiecīgas medaļas izcīnīja Andrējs Višņakovs(Rēzekne), Ingars Ūdris (Kalsnava) un Kaspars Strazdiņš(Rēzekne). Jaunākajā grupā rīdzinieki Niks Feldmanis, Antons Petrovs un Jānis Brigaders.

Ir pieejami arī protokoli.

20.02.2005 18:22

Čempions noskaidrosies svētdien

Sestdien Mazajā Baltezerā Latvijas čempionāta piektajā kārtā savās zonās labākie bija Laila Grīnberga, Ivo Kalnmalis, Normunds Grabovskis, Andrējs Kuzmins mo Dobeles un Aleksandrs Averčenko no "Baltezera krasta" komandas.
Pirms svētdienas sacensībām Dūņezerā ar 7 punktiem kopvērtējumā līderu pozicijās atrodas Ainārs Eglītis no Pasaules I un Ivo Kalnmalis no Salmo. Par punktu atpaliek Normunds Grabovskis. Tas nozīmē, ka gaidāma sīva cīņa.
Komandu vērtējumā vadībā ir Salmo komanda.

19.02.2005 20:06

Otrā posma rezultāti

Svētdien LR čempionāta ietvaros zemledus turpinājās makšķernieku sacensības Dūņezerā. Laiks pasliktinājās, putenis darīja savu darbu un zivis ķērās vismaz 2X vājāk kā sestdien. Savās zonās labākie bija Ainārs Eglītis, Normunds Grabovskis, Mareks Reķis (Salmo veikali), Sigmārs Cinovskis (Sigma, Kuldīga) un Edgars Bresis (B&B Cope).
Otrā posma divu dienu vērtējumā pirmās trīs vietas ieņēma Salmo komandas pārstāvji - N. Grabovskis, I. Kalnmalis un P. Lideris. Čempionāta līderis pēc četrām kārtām ir P. Lideris, ar punkta atstarpi seko A.Eglītis un N. Grabovskis.
Komandu ieskaitē kopvērtējumā ar 75 punktiem priekšgalā ir Salmo komanda, ar 86 punktiem tai seko Pasaule I, ar 148 punktiem - Pasaule II.

Ir pieejami arī protokoli.

Daži rakstītāji izprovocēja mani izveidot albūmu ar zivju bildēm.

14.02.2005 07:22

Otrs posms, pirmā diena

Dūņezerā šodien sākās Latvijas čempionāta otrā posma sacensības. Kā jau tas bija bieži novērots, sacensību dalībnieki, kuri darbojas ierobežotā zonā un noteiktā laikā, arī šodien sacensību trijās stundās lielās zivis nesagaidīja un, lai nepaliktu tukšā, bija spiesti koncentrēties uz ātru darbošanos un sīkaļu vilkšanu. Kaut cik ciešami ķērās tikai sīkie ķīši un raudiņas, pat iepriekšējā dienā sastaptie pliči bija pazuduši no sportistu darbības zonām.
Pirmās vietas savās zonās ieguva Ivo Kalnmalis (viņam bija dienas lielākais loms - 1953 grami) un Pēteris Lideris no Salmo, Juris Āboliņš no Dobeles komandas, Genādijs Demjanovs no jaunās Rēzeknes komandas Verems-I un Igors Dubovskis no Kalsnavas.
Vienmērīgāko komandas sniegumu šodien nodemonstrēja Salmo (10 punkti) un pietuvojās līderim Pasaules I komandai( 26 punkti), kopvērtējumā abas komandas tagad šķir tikai 2 punkti. Trešo rezultātu šodien uzrādīja Valmieras MMB komanda (31 punkts). Rīt sacensību otrā diena, tad kļūs zināmi arī šī posma uzvarētāji.

12.02.2005 20:21

Interesanta lapa

Lapa pieder Ziemeļvelsas mušiņmakšķerēšanas skolai un tajā var atrast relatīvi daudz un dažādus videoklipus par mušiņmakšķerēšanas tēmu.

09.02.2005 08:46

Pirmais posms noslēdzies

Svētdien risinājās čempionāta pirmā posma otrās kārtas sacensības. Zonas M. Baltezerā bija ierīkotas citā ezera vietā, laika apstākļi bija līdzīgi kā dienu iepriekš, tikai zivis ķērās vājāk. Labāko sniegumu nodemonstrēja sacensību rīkotāji - klubs Pasaule. Kluba pirmās komandas trīs dalībnieki Māris Nuķis, Jānis Vizors un Ainārs Eglītis savās zonās ieņēma pirmās vietas, kas divu dienu vērtējumā Pasaule I komandai ļāva pārņemt pārņemt vadību. Vēl savās zonās uzvarēja Laila Grīnberga no B&B Cope un Ainārs Bauģis ( Salmo veikali ), kurš uzrādīja dienas lielāko lomu - 3.460 kG zivju. Līdz ar to pēc pirmā posma čempionāta līderis individuālā vērtējumā ar 2 punktiem ir Ainārs Eglītis. Otrajā, trešajā un ceturtajā vietā ar 4 punktiem atrodas pasaules čempions Pēteris Lideris, Laila Grīnberga un Māris Nuķis. 5. vietā ar 5 punktiem ir Ainārs Bauģis, sestajā ar 6 punktiem Normunds Grabovskis.
Komandu vērtējumā Pasaule I ir priekšgalā ar 28 punktiem, tai seko Salmo ar 46 punktiem un Salmo veikali ar 68 punktiem.
Priekšā vēl 4 kārtas, nākošā posma sacensības notiks pēc nedēļas Dūņezerā.

Protokols

07.02.2005 07:15

Troksnis par lašu tēmu

Medijos sacelta liela brēka par dioksīnu Baltijas lašos. Nepamet doma, ka Latvijas mēdijiem trūkst ideju, par ko taisīt troksni, bez kura nevar iztikt. Iespējams, tādēļ tik daudz tiek jūsmots par Sidorova vai Kociņjāņa gandrīz iemestiem vārtiem aizjūras trešās šķiras hokeja klubā vai ķidātas un ar putām uz lūpām pārstāstītas jebkuras ziņas par jebkuru negadījumu visā pasaulē. Dabīgi, dioksīns lašos, lai cik niecīga šī problēma nebūtu, ir kā saldais ēdiens žurnālistiem uz Latvijas notikumu nabadzīgā galda.

Tomēr kopumā tēma ir to vērta, lai tajā iedziļinātos. Vienkārši, lai saprastu, kas ir kas.
Viens citāts, kurā, manuprāt, der ieklausīties.
Are We Eating Ourselves To Death by Howard Lyman.

There have never been more people on Earth. There have never been more cows on Earth, nor pigs, nor chickens. We are using more pesticides today than at any other time in history and we are losing a greater percentage of the crops. At the same time, there has never been less clean water on Earth. There has never been less available topsoil, nor fewer fish, nor fewer mature trees. There has never been less cause for optimism for the future of the human race. Our natural resources are disappearing at an unbelievable rate, and our so-called leaders offer only cosmetic solutions. The Earth's population calls for more of everything while the Earth demands time to recover from years of abuse... When we take the time to read the signs of the planet they all say the same thing: "I can take no more abuse."

06.02.2005 10:21

LR čempionāts sācies

Pēc mēnesi ieilgušas sacensību datuma pārbīdes un pieņemama ledus gaidīšanas vakar M.Baltezerā 17 komandu 85 sportisti sāka LR zemledus makšķerēšanas 2005.gada čempionāta pirmā posma pirmās dienas sacensības.
Lai gan diena bija auksta un kokos vietām varēja pat manīt sarmu, par copi var teikt, ka priekš sacensībām tā bija apmierinoša. Labākie iemanījās 3 stundās salasīt 2-2.5 kG dažādas zivtiņas, un pat neveiksmīgākie nebija bez zivīm.
Savās zonās labākie bija Ainārs Rudzītis ( Jūrmala, 2288 G), Andrējs Fiļimonovs ( Pasaule II, 2159 G), Ainārs Eglītis ( Pasaule I, 2602 G), Rita Verza ( Salmo, 2020 G), Artūrs Berdinskis (Pansija, 1789 G).
Komandu vērtējumā par līderi ar 10 punktiem kļuva Salmo komanda, tai seko Pasaule I ar 19 punktiem. Šodien sacensības M. Baltezerā turpinās, tur risināsies otrā kārta.
Sacensības risinās trīs posmos katrā pa divām dienām. Uzvarētājus nosaka, summējot piecu kārtu rezultātus.
Čempionāta atklāšanas parādē

06.02.2005 08:10

Nodeva par copi Igaunijā

Nodevu par makšķerēšanas tiesībām Igaunijā, iemaksājot gada nodevu 180 vai, attiecīgi, pusgada nodevu 120 kronas, var izdarīt savlaicīgi tepat Latvijā. Iemaksu vislabāk izdarīt Unibankā, nodeva jāiemaksā sekojošā kontā.

Saņēmējs: The Ministry of the Environment
Konts IBAN: EE061010002019877005 (viss ir pareizi! J.S.)
Saņēmēja bankas SWIFT kods: EEUHEE2X
Mērķis: The fee of Jānis Ivanovs for recreational fishery rights in Estonia.

Iemaksas kvīts kopā ar personības dokumentu ir pierādījums nomaksai.
Lai nerastos pārpratumi, - sarkanais teksts jānomaina ar savu vārdu un uzvārdu.

P.S. Izrādās, var maksāt arī 25 kronas par nedēļas copi.

01.02.2005 14:16

Ledus stabilizējas

Nedēļas beigās sals kļuva pavisam nopietns, vietām tas sasniedza -18°. Makšķernieki šodien bija redzami uz ledus gandrīz visā Latvijā. Ar lomiem neviens šodien vēl nelielījās, taču visi apstiprināja, ka ledus sāk stabilizēties. Tas ļauj cerēt, ka nākošās nedēļas beigās varēs uzsākt arī Latvijas čempionātu zemledus makšķerēšanā. Šis optimisms atspoguļots arī kārtējās izmaiņās LMSF kalendārā.

Tiekoties ar interneta izmantotājiem, nāku pie pārliecības, ka tikai retais izmanto piedāvāto iespēju mainīt fontu lielumu, tādēļ uz kādu laiku šo lapu pārkārtoju uz fiksētu fontu lielumu. Vienkārši, lai kaut cik nofiksētu dizainu.
Pakāpeniski turpinu pilnveidot pasaules jaunumu sadaļu. Lai gan vēl nesakārtotas, tajā jau ir divas lapas.

30.01.2005 22:29

Mušiņmakšķerēšanas tēma

"Don't miss European connection." Tāds virsraksts ir šodienas rakstam The Denver Post. Tajā paustas amerikāņu bažas par to, ka eiropieši viņus pārspēj MM pasaules līmeņa mačos.
Neliels citāts.

Perhaps the most puzzling, not to mention troubling, aspects of the recent World Fly Fishing Championships is the domination by European anglers, particularly the French.
Two U.S. authorities who have witnessed and analyzed these winning techniques will tell the secrets Tuesday in a free program called "European Nymphing" at Boulder's Front Range Anglers.

Interesants raksts ir arī Hunting for grayling a hypnotic habit that is catching avīzes Scotland Sunday šodienas numurā par nesen Skotijā notikušajiem MM mačiem.

Dažādus pamācošus skaidrojumus jautājumos, kuri skar īpašuma tiesības ASV ūdeņos, var atrast ASV nacionālajā upju mājas lapā. Who owns the rivers?

23.01.2005 18:13

Pie Amatas

AmataAmata 2005.gada janvārī.Vakar iznāca nedaudz pabūt pie Amatas lejpus Kārļiem. No ziemas šeit ne miņas. Pēdējās vētras sagāzto koku netrūkst ik uz soļa. Sanesumi, kuri vietām sasniedz grandiozus izmērus, spiež upi nepārtraukti mainīt straumes virzienu. Relatīvi mīkstos smilšakmens krastus Amata izskalo īsā laikā, tā rezultātā ūdens atrod jaunus ceļus un upes gultne regulāri mainās. Jo sevišķi tas jūtams pēc jebkuriem paliem. Ievietoju dažus attēlus, kuri kaut cik raksturo ainavu.

20.01.2005 07:25

Ledus nav.

Tā ar diviem vārdiem var raksturot situāciju lielajos Latvijas ezeros. Tikko zvanīja no Latgales un informēja, ka turienes lielajos ezeros var braukt ar laivām. Tikai nedaudz savādāk ir Ziemeļvidzemē, taču ledus nekur nav tāds, lai uz tā varētu rīkot masu pasākumu. Tādēļ LMSF pieņēmusi lēmumu, ka nedēļas beigās ieplānotais Latvijas čempionāta posms zemledus makšķerēšanā tiek atlikts vēlreiz. Lai gan laika prognozes zemledus makšķerniekiem nav pārāk optimistiskas, tomēr paliek nelielas cerības, ka pēc nedēļas sals tomēr būs izdarījis savu darbu.
Neko darīt, jārēķinās, ka kaut cik labas ziņas šobrīd ienāk tikai no vēdzeļu speciālistiem.

17.01.2005 19:34

2005.gads sākas savdabīgi

Pie Sprinčupes dzirnavu aizsprostaPēc jaungada brīvdienām gaisa temperatūra visu nedēļu cēlās un vietām dienā sasniedza šim periodam netipiskos + 8° C . Sniegs pazuda gandrīz visā Latvijā, no ledus arī nekas nav pāri palicis, bet ūdens līmenis upēs ir identisks tikai pavasaru palos redzētajam. Vismaz 1.5 - 2.5 metrus virs normas. Papildus tam nedēļas beigās, 8.janvārī Latvija pārdzīvoja sen neredzētu vētru. Kurzemes pusē vēja ātrums esot bijis pat 40 m/sek. Milzīgi ir šobrīd apzinātie postījumi mežos un laiksaimniecībā. Manā pārziņā esošā saimniecība vētru palaidusi garām bez lieliem zaudējumiem, - daži pabojāti jumti, sabojāta elektrolīnija un sagāztie koki uz vētras cituviet Latvijā nodarīto postījuma fona ir sīkums. Ja neskaita problēmas ar energoapgādi, traucētiem sakariem un citām relatīvi sīkākām likstām.
Neparastie laika apstākļi nobremzējuši visu kustību gan Latvijā, gan tuvajā Pērnavā un Peipusā arī makšķerēšanas jomā. Labas ziņas esmu saņēmis tikai par copi Salacas lejtecē un Mērsraga kanālā, kur parādijušās un ik pa brīdim labi ķeras uz nārstu ejošās raudas un teibas.
Biju aizbraucis līdz Ventai un Sprinčupei. Šeit ievietoju vienu bildi no vienas, manuprāt, labi sakārtotas vietas - Sprinčupes dzirnavām.

12.01.2005 07:06

Izmaiņas sacensību kalendārā

Tā kā ledus Baltezerā šobrīd nav pietiekoši drošs, LMSF pieņēmusi lēmumu LR čempionāta kalendārā izdarīt izmaiņas. Šajā sestdienā Baltezerā ieplānotās sacensības nenotiks, attiecīgi 1.posma rīkotāji būs B&B Cope, tas notiks 22. un 23.janvārī. Savukārt 2.posmu rīkos MK Pasaule, tas notiks 29. un 30.janvārī. Pārējie termiņi un noteikumi paliek bez izmaiņām.

01.03.2005 21:39

Pirmā diena 2005.gadā

Jaunais gads atnācis ar jokainiem copes apstākļiem - kaut cik pieņemamu ledu var atrast tikai Latvijas austrumos un ziemeļos. Sinoptiķi nopietnāku salu sola tikai pēc nedēļas,- izskatās, ka LR čempionāta pirmais posms, kuram pēc nedēļas jānotiek Baltezerā, būs jāpārceļ uz citu laiku.
No pasaules čempionāta rīkotājvalsts Zviedrijas puses joprojām klusums.
Par copi ziņas pēdējā nedēļā arī bija ļoti vienveidīgas - daži ar mainīgiem panākumiem Kurzemes pusē cer uz laimi spiningojot un velcējot, visi sūdzās par slikto ledu, ar labiem lomiem Latvijā neviens nelielās. Daudzi ar cerībām gaida, kad stabilizēsies atsevišķās labās ziņas no Pērnavas un Peipusa.

Šodien paiet mēnesis kopš darbojos v/u Latvijas Zivju resursu aģentūrā. Pārāk mazs laiks, lai visos jautājumos, kas atrodas manā kompetencē, proti, akvakultūra valsts sektorā, rastos pamatots un pilnīgs priekšstats par šajā jomā notiekošo.

Turpinot paša iesākto tradīciju, gadu mijā izdarīju dažas izmaiņas savā lapā.
Nedaudz mainīju vebloga lapas izkārtojumu un izmetu lapas, kuras, manuprāt, bija zaudējušas aktualitāti. Sāku izmantot izlēcošās izvēlnes, taču pilnas pārliecības par to efektivitāti nav. Nezinu, kā tās funkcionēs uz mazākiem monitoriem.
Pārkārtoju trīs fotolapas (Zviedrija, Aiviekste un Dārzs) un pārgāju uz modernāku albūma formātu.
No jauna izveidoju RSS lasītāju - "citi jaunumi", kurš automātiski vāc jaunumus no favorītu interneta lapām, kurās ir attiecīgā barotne.
Izveidoju un uzsāku aizpildīt biežāk uzdoto jautājumu FAQ lapu. Ceru, ka tā jaunajiem lasītājiem palīdzēs vienkāršāk rast atbildes uz dažiem jautājumiem.

01.01.2005