homeclose

JST bloga 2014.gada arhīvs

Decembra foreles

Latvijā pēc decembra sākuma saliem iestājies pavasarīgs laiks, sniegs gandrīz visā valstī pilnībā pazudis, gaisa temperatūra dienā svārstā ap +8°C. Tā kā karpu dīķi pārsvarā joprojām ir klāti ar plānu ledu, pirms Ziemassvētkiem apciemoju vienu savu paziņu, kurš apsaimnieko foreļdīķi. Kā parasti, manā auto vienmēr ir arī mušiņmakšķere, tādēļ neizpalika arī eksperimentālā cope. Rezultātā tapa dažas bildes, tās var redzēt zemāk.

20.12.2014.

MB komentārs, adresēts man personīgi

LMSF mājas lapā, kur šobrīd tiek apspriests jautājums par spiningošanas sacensību nolikumu 2015.gadam, MB publiskoja komentāru, kurš skāra mani. Komentāra saturs nebija par tēmu, tāpēc to citēju šeit, papildinot ar saviem komentāriem.


Stikuta kungs, sezonas sākumā, Burtnieku posmā, Jūs personīgi, vairākiem sportistiem klātesot, apstiprinājāt, ka starta kārtība LČ ir komandu iekšējā lieta, proti, komandas pašas izvēlas kura laiva startē pirmā. Sezonas gaitā ši situācija mainījās, bet līdz tam notika mistiska kurnēšana dalībnieku vidū.

Lai gan grūti saprast, ko domāji ar šo piezīmi, varu tikai vēlreiz apstiprināt, ka tāda kārtība ir bijusi vienmēr un nekas nav mainījies. Izņemot dažus, visi to saprot viennozīmīgi - komanda pati lemj, kuru ekipāžu pieteikt kā pirmo. Šī izvēle tiek fiksēta komandas pieteikumā un sacensību protokolā, attiecīgi, pirmā ekipāža pirmajā dienā startē pirmajā grupā, otrajā dienā otrajā. Komanda, savlaicīgi pirms sacensībām to piesakot, var mainīt savu pieteikumu. Ekipāžas un laivu tiesneši par to parasti ir informēti, viens no laivu tiesnešu pienākumiem ir sekot šai kārtībai.

Stikuta kungs, Jūs šogad piedāvājāt man izvietot fishing.lv un apspriest ineternetā Lielupes posma rīkošanas aspektus, bet tajā dienā, kad man ar HR vajadzēja braukt skatīties Lielupi un izlemt, ievietojāt savu viedokli, ka varam taisīt pārbaudes posmu. Paldies, labs mandāts :) Neradīsies Jums rīkotāji ar šādu Jūsu attieksmi. Rezultātā - Latvijas kausā šogad vairs neapbalvoja jaunpienācējus, tā Jūs cīnaties par popularizēšanu un masveidību, kura dos Jums tik ļoti nepieciešamos līdzekļus.

Ja kādam rodas kāda jauna neviennozīmīga ideja, vienmēr piedāvāju to izlikt internetā, lai ar šo ideju var iepazīties plašāks loks. Neviens kāda LMSF biedra priekšlikums automātiski nekļūst par LMSF priekšlikumu. Nezinu, ka tu būtu kādam prasījis LMSF mandātu un būtu to saņēmis. Visticamāk, visas sarunas tu kārtoji, kā saka, uz savu galvu un, attiecīgi, LOFT Jelgavas pasākums palika tikai kā LOFT pasākums, un galīgi nevietā vainot kādu citu pašu rīkota pasākuma problēmās. Neveiksme tikai rāda, ka organizātori kaut ko nav līdz galam izdomājuši vai izdarījuši.
Latvijas Kausa nolikums šogad bija identisks nolikumam pasākuma pirmsākumos, ja LOFT interesēja, lai apbalvojumi tiktu arī jaunpienācējiem, nekas neliedza savalaicīgi to piedāvāt. Nekorekti, ka kāds LMSF biedrs visu novēro it kā no malas, gluži kā jaunpienācējs, bet pēc pasākuma publiski neskopojas ar kritiku iesasitīto biedru virzienā.

Pāris mēnešus vēlāk Jūs zināmai cilvēku grupai ieteicāt aprunāties ar mani pat palīdzību starptautiskās sacensībās, bet pēc tam šie cilvēki man atvainojās, ka viss ir mainījies, jo Jūs esat izlēmis citādāk. Viņi jutās neērti Jūsu dēļ, bet man vairs pārsteigumu nebija.

Nezinu, ko kādi cilvēki tev un kā visu atstāstījuši, nezinu kādēļ manis dēļ kādam jājūtas neērti. Visticamāk, runa ir par komandas sapulcē runāto. Ka braucot uz treniņiem, izlasei vajadzētu piesaistīt visus, kas kaut ko var palīdzēt, tai skaitā pievienojoties braucienā uz treniņu. Par cik nezināju, ka HR ir līdzīga karšu veidošanas programma, parādījās arī doma, ka varbūt tu varētu kaut ko palīdzēt ar šādu programmu. Neko šajā sakarībā neviens nav lēmis. Turpinājums bija pašu izlases dalībnieku ziņā.

Tagad Jūs piedāvājat rīkot sapulci, kuras lēmumi Jums būs tai pašā vietā kur parasti, jo dalībnieku priekšlikumus Jūs škirojat pēc sava prāta. Stikuta kungs, aiztaupiet epitetus, kuri raksturo Jūsu darbības. Taisnība ir tiem kungiem, kuri pirms vairākiem gadiem ieteica ar Jums nepīties.

Pīties ar mani vai nepīties, to katrs var lemt pats. Mums abiem ir atškirīga gan attieksme pret LMSF, kurā mēs visi esam kā līdzīgi biedri, gan dažāda ir pieeja diskusiju kultūrai un arī izpratne par lietu loģiku vai izteiksmes formu. Tu, iespējams, to nesaprotot, dažkārt izplati jocīgas spekulācijas vai nepatiesus apgalvojumus.
Piemēram, es neesmu nevienam piedāvājis rīkot sapulci, tikai esmu informējis, ka tās ir katra biedra tiesības. Tāpat dalībnieku priekšlikumus pēdējā diskusijā neesmu šķirojis pēc sava prāta, esmu tikai iezīmējis domas, kas, manuprāt, satur priekšlikumus. Vienu biju palaidis garām, saņēmu norādi, nepilnība tika novērsta. Nekas neliedz arī tev piedalīties priekšlikumu "šķirošanā".

Gaidīsim "Kompānijā" precizēto nolikumu, komentēsim pēc tam.


Visu to var uztvert arī ar smaidu, kaut gan, liekas, man veltītais komentārs rakstīts ir nopietni.

07.11.2014.

Lucky John festivāls 2014

Babītes ezerā un RMMB laivu novietnē Spuņnupes krastā 12.oktobrī spiningotāji bija pulcējušies, lai piedalītos gadskārtējā Lucky John festivalā. Laika apstākļi pirmo reizi 13 gadus garajā LJ festivālu vesturē tā dalībniekiem bija sagādājuši īstu pārbaudījumu. Pēc pasākuma sākuma pāris stundas ezeram pāri pārvietojās ciklona fronte ar sen neredzētām lietus gāzēm.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Tomēr, kopumā apstākļi bija, kā saka, īsti piemēroti labai copei - viegls vējiņš un lietus. Protams, smagais lietus bija nopietns pārbaudījums vispirms jau makšķernieku apģērbam, dažiem nācās izmirkt līdz pēdējai vīlītei, lai saprastu, ar ko nākas sastapties rudens copē. Taču lomi atsvēra nedienas ar lietu, neskatoties uz to, ka daudzi šajā ezerā bija pirmo reizi, līdaku, kuras pārsniedza noteiktos 60 cm, bija pietiekoši daudz.

Celiņu, kura galā ir RMMB laivu novietne, var redzēt Googles attēlā, vietas koordinates ir 56.9255849,23.6882071.

15.10.2014.

Vēlēšanu gaisotne arī copes jomā

Valdis Holbergs, kurš vairāk zināms makšķerniekiem kā viens no copeslietas.lv ekspertiem, pēc tam, kad vienu sasaukumu pabija Rīgas Domē, atkal iesaistījies politiskajās cīņās. Šobrīd par deputāta vietu Saeimā. Tēma un Valdis Holbergs, kurš, starp citu, "tikai" pirms 40 gadiem trenējās pie manis kastingā, manu uzmanību piesaistīja, kad nejauši YouTube uzdūros viņa videoklipam "Makšķernieki 12. Saeimas deputātu kandidātu vidū", kurā viņš "apdzejo" vēlēšanās iesaistīto partiju kandidātus ar domu parādīt, ka deputātu vidū ir arī kaislīgi makšķernieki un copes fani var cerēt uz viņu atbalstu mūs interesējošajā jomā. Protams, ja kāds no viņiem tiks ievēlēts.

Taču par Latvijas Reģionu Apvienības (LRA), kuras kandidātos Rīgas vēlēšanu apgabalā ir Valdis Holbergs, iespējām tikt Saeimā optimisma man ir maz. Partija no citām atškiras tikai ar deputātu kandidātu sastāvu. Man grūti iedomāties, ka partija, kuras dzinējs esot aktieris, var iegūt pietiekoši balsu, lai realizētu savas ieceres. Pārāk šauri un utilitāri, līdzīgi kā vairumam jaunpienācēju, man šķiet viņu konkrētie lozungi, orientēti uz relatīvi sīku vēlētāju grupu atbalstu. Bet globālākos jautājumos visi peld vienā straumē. Diemžēl, mūsu politiķu runas vēlēšanu gaisotnē pārsvarā ir līdzīgas to copes jomas gudrinieku "revolucionārajām" fantāzijām, kuri gatavi solīt visiem makšķerniekiem tiesības visos ūdeņos bez maksas makšķerēt un ķert jebkad un jebko. Kad pēc garām diskusijām jāsāk reāli strādāt, izrādās, visas skaļi reklamētās un solītās reformas ir jau kādreiz pārbaudītas un jau sen atzītas par bezjēdzīgām. Attiecīgi, darbošanās Saeimā daudziem pārvēršas tikai par azartisku izglītošanos 4 gadu garumā uz naivo vēlētāju rēkina.
Pagaidīsim un cerēsim, ka partijas, kurās kandidātu vidū ir daudz makšķerēšanas lietpratēju, būs pietiekoši plaši pārstāvētas Saeimā.

24.09.2014.

Lucky John 2014

Pēc viena gada pārtraukuma šī gada 12.oktobrī RMMB laivu novietnē, kura atrodas pie Spuņņupes, atkal notiks iepriekšējos gados populārais Salmo Lucky John spiningošanas sezonas noslēguma festivāls. Spiningošana kā parasti notiks Babītes ezerā, taču salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem Nolikumā ir nelielas izmaiņas, - līdz 100 dalībniekiem ir samazināts dalībnieku skaita limits, bet mānekļus dalībniekiem nav jāpasūta, tos varēs izvēlēties uz vietas.

Lucky John

Aktuāla informācija
Uz 28.09.2014 no visiem, kas pieteikuši līdzdalību ar e-pasta palīdzību, ir saņemta dalības maksa un visi ir iekļauti dalībnieku sarakstā. Sarakstā nav iekļauti tikai tie, kas oficiāli ir atteikuši savu līdzdalību, dažiem ir aizsūtīta e-pasta vēstule ar atgādinājumu nomaksāt par otru pieteikto dalībnieku.

Dalībnieku zināšanai. Visi, kas pieteikušies, ir iekļauti dalībnieku sarakstā. Bāzē ieteicams ierasties savlaicīgi, vislabāk, līdz 7:30. Reģistrācija notiks pēc uzvārdiem. Dalībnieki saņems trīs talonus - mānekļiem, laivai (1 uz diviem) un ēdināšanai. Lūgums savlaicīgi izveidot vienā laivā esošu dalībnieku pārus. Laivas ir ļoti līdzīgas, dalībnieki varēs tās izvēlēties paši (vizuāli apskatot jau pirms reģistrācijas) - (kas pirmais, tam priekšroka), laivas numuru būs jānosauc saņemot atslēgas. Atsevišķi būs saņemamas laivas dalībniekiem ar kopējo svaru virs 300 kG. Pēc makšķerēšanas iespējami ātri jānodod laivu inventārs. Tie, kas uzrādīs vismaz 60 cm garas līdakas, papildus par katru līdaku saņems loterijas biļeti un piedalīsies balvu izlozē.
Visiem jāatceras - par drošības, makšķerēšanas un kuģošanas noteikumu ievērošanu atbildīgs ir tikai katrs personīgi !

09.09.2014.

Augusta rīts Vārves ielā

Lavijā sēņu laiks, lietainais un siltais augusts devis bagātu baraviku ražu. Šodien bija skaists saulains augusta pēdējās sestdienas rīts, nenoturējos un dārzā uztaisīju dažas bildītes.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 
30.08.2014.

Augusta zandarts

Raimonds Priede atsūtīja bildes un ziņu, ka viņš 26.augustā Daugavā zem Rīgas HES ar spiningu noķēris 96 cm garu un 8,88 kg smagu zandartu. Lai gan līdz Latvijas rekordam pietrūkst "tikai" 3 kg, tomēr nomedīts ir lielākais šogad man zināmais eksemplārs. Kā mānekli Raimonds izmantoja 9cm vobleri, aukla bija pītā 0,18mm.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!

29.08.2014.

Mušiņmakšķerniekiem

Mākslīgo mušiņu niecīgā izvēle mūsu veikalos ir šī makšķerēšanas veida bremzējošs apstāklis, kurš būtiski sašaurina MM pielietošanas iespējas. Ar domu, ka pietiekoši augstas kvalitātes mušiņu siešana ir dārgs un darbietilpīgs pasākums, kurš ne katram ir pa spēkam, pirms pusgada saviem paziņām profesionāliem mušiņu tinējiem Kenijā pasūtīju un nupat saņēmu nelielu mušiņu paraugu sūtījumu. Pirmais iespaids - kvalitāte ir nevainojama.

Flies

Ja kādam ir interese tās izmēģināt, var saistīties ar mani. Paraugu cenas ir simboliskas.
02.08.2014.

Storumana 2014

Saite ar albūmu
Saite ar albūma karti.

Lai arī tīmeklī netrūkst visdažādāko pamācību un piemēru, kā jāapstrādā nomedītie asari, Storumanā man iepatikās, kā ar šīm zivīm darbojās JL, tāpēc izveidoju nelielu slīdrādi, kurā detalizēti var redzēt, kā JL filetē asarus.

Copes ceļojumi ļauj ne tikai redzēt un iepazīt citas zemes un apgūt jaunus makšķerēšanas noslēpumus. Situāciju daudzveidība un laba kompānija paver iespējas papildināt savu māku arī fotogrāfijas jomā. Tikai viens neliels piemērs no praktiskās fotogrāfijas - kā vienkāršākā veidā iegūt pieņemamus attēlus ziemeļu baltajās naktīs. Lai nevajadzētu gari skaidrot vienkāršas bet svarīgas lietas, izveidoju slīdrādi, kurā var redzēt dažus attēlus, uzņemtus naktī ar dažiem tipiskiem automātiskiem režīmiem. Par to noderīgumu katrs var izdarīt savus secinājumus.

12.07.2014.

Cope Tomē, reklāma

Pēdējā laikā manas aktivitātes vairāk saistās ar fotografēšanu un web lapu veidošanu. Tas viss, protams, saistībā ar copi un uz tās fona. Tādā veidā radās gan pēdējais fotoalbums par braucienu uz Norvēģiju, gan tiks vākti izziņas un arī reklāmas fotomateriāli jūlija sākumā plānotajā braucienā uz Zviedriju.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
 

Vakar izmantoju priekšsvētku ielūgumu apmeklēt Tomes zivju audzētavas maksas dīķus, kur biju ieplānojis nelielu fotosesiju un pie reizes pārbaudīt, kā uz mušu ķeras karpas. Viss notika kā plānots. Varēju iemūžināt visas zivju sugas, šobrīd Tomē labi ķeras gan foreles un karpas, gan arī stores. Dažas bildītes ievietoju arī savā lapā.

Fotoblogā pievienoju saiti ar copei veltītu skaistu YouTube videoklipu kanālu
Eksperimentējot ar tīmekļa lapu optimizāciju, nedaudz pilnveidoju minētā fotobloga, LMSF mājas lapas, mana bloga un ceļojumu bloga kodus, ar nolūku padarīt šīs lapas labāk aplūkojamas ar dažādām mobīlajām ierīcēm. Turpmāk šīs lapas uz tabletēm un aifoniem būs pilnībā redzamas bez tik neērtās horizontālās skrollēšanas.

Ar LV portāla atļauju teorijas sadaļā pārpublicēju Vinetas Vītolas skaidrojošo rakstu "Dīķis privātā saimniecībā. Ko der zināt, pirms to rakt.", kurš apgaismo dīķu rakšanas juridiskos aspektus un var būt noderīgs visiem, kuri domā par dīķu veidošanu. Orģinālu var atrast LV portālā.

22.06.2014.

Norway 2014

Ar tādu nosaukumu izliku apskatei albūmu, kurā apkopoju savus iespaidus par šīs sezonas otro ceļojumu uz copi Norvēģijā. Laikā no 30.maija līdz 4.jūnijam mūsu 8 cilvēku grupa 4 dienas izmantoja firmas Ravariba Norge AS pakalpojumus un makšķerēja Namsenfjordā.

Slīdrādi ar lielāka izmēra attēliem var redzēt šeit.

06.06.2014.

Lieldienas Namsenfjordā

23.04.2014.

Palanga 2014

Iepriekšējā nedēļā 3 dienas grupas sastāvā piedalījos biedrības "Pierīgas partnerība" organizētā braucienā uz Kretingas rajonu, kur grupa tikās ar saviem sadarbības partneriem Lietuvā, lai apmainītos ar savu pieredzi lauku tūrisma un akvakultūras projektu realizācijā. Par redzēto sagatavoju fotoalbūmu "Palanga 2014". To var redzēt arī kā slīdrādi.

10.04.2014.

Dažas pavasarīgas bildītes

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

 

Laika apstākļi uz zemais ūdens līmenis Latvijas upēs šajā pavasarī ir visai piemēroti atklāto ūdeņu copei. Iepriekšējā nedēļā daudzi slavēja lašu copi Salacā, taimiņi tīri bieži spiningotājiem esot uzķērušies Gaujā, bet Lielupē ļoti labi ķeroties vimbas.
Savu copes sezonu atklāju 28.martā, kā ierasti, ar mušiņmakšķeri uz karpām. Mušu izvēlē neko nemainīju, sīkāku informāciju var atrast manās iepriekšējō gadu piezīmēs. Pirmajā copes stundā līdz 11:00 nemanīju ne pieskāriena, taču ap pusdienlaiku, kad kļuva siltāks, parādījās aktivitāte un 2-3 kg smagas karpas ņēma ļoti aktīvi. Diemžēl, lielāko, kādus 5-6 kg smagu karpu nespēju pievarēt. Pēc aptuveni 10 minūšu ilgas kausēšanas pietrūka pacietības, sāku forsēt izvadīšanu un rezultātā paliku bez zivs, ar iztaisnotu mušas āķi. Vārdu sakot, sezonas atklāšana bija lieliska.

26.03.2014.

Nedaudz par e-grāmatām

Lielākās iespējas domu un pieredzes apmaiņā ir elektroniskajā vidē, tāpēc kādu laiku aizrāvos ar teorētiskiem jautājumiem saistībā ar elektronisko grāmatu izdošanu. Eksistē daudz dažādu viedokļu un arī tehniski ir realizēti varianti, kuri saistās, galvenokārt, ar lielo e-grāmatu tirgotāju iBookStore, Amazone, GoogleBooks, Kobo centieniem aizsargāt savu grāmatu saturu no bezmaksas grāmatu tīkotājiem, un, attiecīgi, ar e-grāmatu lasītāju un planšetdatoru daudzveidību, to specifiskajām prasībām un programmatūru. Īsi sakot, apstājos pie šobrīd modernākā formāta epub3, kas balstās uz man jau pazīstamajiem interneta lapu veidošanas rīkiem - HTML5 un CSS3. Atšķirībā no daudziem citiem epub3 formāts pieļauj, ka grāmatā tiek ievietotas gan statiskas bildes, gan audio un videofaili un citas mūsdienīgas ekstras.

Neesmu optimists attiecībā uz e-grāmatu lasīšanu ar mobīlajām telefona ierīcēm, tāpēc problēmas, kas saistās ar epub3 interpretāciju uz šo mobīlo ierīču platformām, nepētīju, tāpat neesmu vēl paspējis līdz galam izpētīt, kā dažādi planšetdatori un speciālās lasāmierīces atpazīst epub3. Tik vien pārbaudīju un pārliecinājos, ka galda datoriem un pārnēsājamiem datoriem viena no labākajām, kas pietiekoši labi interpretē epub3 valodu, ir nupat izlaistā programma AZARDI. To bez maksas var lejuplādēt no izstrādātāju mājas lapas. Eksperimentēju arī ar Calibre un ADE, taču neizdevās panākt, lai tās atpazītu audiofailus. Interneta pārlūka Chrome lietotāji var izmantot Chrome Readium.

Lai kaut daļēji saprastu visu e-grāmatas veidošanas specifiku, eksperimentu veicu nevis ar darbošanos copes teorijas lauciņā, bet iespējami vienkāršā veidā - praktiskiem mērķiem - saviesīgu pasākumu vajadzībām izveidojot savu elektronisko dziesmu grāmatu.

Par rezultātu spriest var katrs, kuru tas interesē. Grāmatu izvietoju uz servera, tai nav DRM aizsardzības, lejuplādēt to var bez maksas, un, izmantojot AZARDI, var iepazīties ar tās saturu. Grāmata, kā saka, sver aptuveni 50 Mb, tai nav komercvērtības, nav noformēta vāka, tajā ir aptuveni 70 latviešu, es teiktu, galda dziesmu vārdi. Atšķirībā no Raimonda Paula nupat iznākušās dziesmu grāmatas tajā nav nošu, bet, gandrīz katrai dziesmai ir pievienots arī audiofails ar izpildījuma fragmentu. Lai saturs būtu izvērtējams arī bez speciālas programmas, uz servera izvietoju arī grāmatas HTML versiju, kuru var redzēt arī ar IE un citām pārlūkprogrammām. Saprotams, šo e-grāmatu vēl var pilnveidot, tāpēc gaidīšu vērtējumus.

P.S. E-grāmatas var saņemt tikai no manis pa e-pastu, publiskajā telpā tās vairs nav pieejamas.

19.01.2014.