homeclose

JST bloga 2017.gada arhīvs

Makšķerēšanas klubi Latvijā

Idejām ir jēga, ja tās tiek pasniegtas pareizajā laikā un pareizajā vietā. Varbūt atradīsies kāds, kuru tas ieinteresēs.
Latvijā makšķernieku klubu kustība joprojām ir bērnu autiņos, - valstī ir tikai 30 - 40 NVO, kuras varētu saukt par makšķernieku klubiem. Līdz ar to, manuprāt, nožēlojami niecīga ir sabiedrības iesaiste pasākumos, kas saistīti ar makšķerēšanas jomu. No 120 tūkstošiem makšķernieku sabiedriskās aktivitātēs piedalījušos skaits varētu būt ap tūkstoti (manā rīcībā ir tikai aptuveni dati). Pārsvarā tikai tie, kuri iesaistīti kādā nevalstiskā organizācijā. Neizmantoti paliek gan cilvēku resursi, gan finansiālie resursi, kurus varētu mērķtiecīgāk apgūt konkrētāku klubu makšķernieku un visas makšķerēšanas jomas interesēs.

Pirms pāris gadiem centos uzzināt, vai nevarētu Zivju Fondā ieplānot līdzekļus, kurus varētu novirzīt esošo makšķernieku klubu finansiālam atbalstam. Ne tikai projektu realizācijai jau esošajos ik gadu sludinātajos tematiskajos rāmjos, bet izveidojot jaunu sadaļu Zivju Fonda tematikā - proti, tieši vājakajai vietai - makšķernieku klubu organizācijai un administratīvajiem izdevumiem. Toreiz saņēmu atbildi - ZF nolikumā šobrīd nav tādu mērķu.
Ir zināms, ka 2018.gadā Zivju Fonda projektiem būs pieejami būtiski lielāki naudas līdzekļi. Varbūt tagad ir vērts atkārtoti griezties ZF ar šo ideju, lai ZF savus plānus papildinātu atbilstoši šodienas aktualitātēm?

13.12.2017

Par kastingu 2018

Pēdējā reizē, kad 1.decembrī tikos ar LMSF aktīvu, no spiningotāju puses izskanēja doma, ka Latvijā vajadzētu atjaunot kādreiz jau kultivēto sporta veidu kastingu. Lai vairāk interesentu varētu labāk saprast, kas ir kastings, ievietoju dažas saites ar avotiem, kuros ir nepieciešamā informācija par noteikumiem. Starptautiskos noteikumus kastingā, kā arī visos citos copes sporta veidos var atrast "vecajā" LMSF mājas lapā

 

Vienlaicīgi jāatzīmē, ka dzīve iet uz priekšu un starptautiskā mērogā sāk izplatīties jauns kastinga atzars - sacensības mušiņmakškerēšanas metienos. Tajās ir iekļauti metieni ar mušiņmakšķeri mērķī un tālumā, kuru izpilde pārsvarā notiek uz ūdens, bet inventārs ir maksimāli pietuvināts praktiskajā copē izmantotajam.
Pirmo ieskatu par šo sporta veidu var gūt lapā, kurā saīsinātā formā ievietoju izvilkumu no mušiņmakšķerēšanas metienu sacensību noteikumiem krievu valodā. Noteikumus angļu valodā tagad var atrast arī LMSF noteikumu lapā, PDF formātā - Noteikumi angļu valodā.

07.12.2017

Labākais laiks copei 2018.gadā

Makšķerniekus bieži interesē, kā sakārtot savus plānus, lai pareizajā vietā pie ūdens būtu labākajā copes laikā. Protams, konkrētos laika apstākļus, kuri var būtiski mainīt situāciju, grūti paredzēt, taču ilgtermiņā var izvērtēt saules un mēness stāvokļa ietekmi uz mūsu izvēli.

Īstermiņa plāniem var noderēt sen zināmas aksiomas, ka vasarā labāko copi var sagaidīt agrās rīta un vēlās vakara stundās. Pēdējos gados gandrīz katrā kalendārā ir norāde par saulrieta un saullēkta laiku.
Tie, kas biežāk copē jūrā, zin, ka devīgākās ir stunda pirms un pēc gan bēguma minimuma, gan paisuma maksimuma. Arī šo parādību laiki katrā reģionā ir atšķirīgi. Tie interesē visus, kas nodarbojas ar kuģošanu, un parasti tos nav grūti atrast specializētos avotos.

 

Vēl viens aspekts ir mēness fāzes. Makšķernieki mūsu platuma grādos sliecas domāt, ka pilnmēness nakšu periodos cope dienā ir vājāka. Izmantoju tīmeklī pieejamu aplikāciju un izveidoju mēness fāzu kalendāru 2018.gadam, var teikt, Rīgas reģionam. Lai nebūtu jāsūkstas par sliktu copi, to var izmantot ilgtermiņā plānojot kādus pasākumus, piemēram, copei veltītu atvaļinājumu vai sacensības makšķerēšanā.

29.11.2017

Novembra jaunumi

Vakar ar mušiņu pusdienlaikā pārbaudīju, kas notiek foreļu dīķī. Neskatoties uz pelēko un padrūmo laiku, cope, kā parasti, bija aktīva un rezultāts mani pilnībā apmierināja.

Šorīt sāku savu vizuļu krājumu (noliktavas ) inventarizāciju un ieraudzīju, ka vismaz 90% no tiem ne reizi nav iemesti ūdenī un tikai aizņem vietu. Secināju, ka man to ir pārāk daudz un izlēmu par lielākās daļas "totālu likvidāciju". Piedāvāju interesentiem, kā saka, par bankrota cenām. Precīzāk, - pērc piecus, bet maksā par vienu.. Piemēram, jebkuri pieci vobleri par 2 eiro... Bildē ir redzami daži peldošo vizuļu paraugi un daži krāsojumi.

 

Visi mānekļi ir roku darbs, izgatavoti Latvijā, aprīkoti ar VMC āķiem. Koka vizuļi (prototipi - Nilsmaster un Rapala) - peldoši, plastmasas - gan peldoši , gan grimstoši, metāla - tikai grimstoši. . Visi - nelietoti. Visus var parbaudīt uz vietas baseinā. Kolekcionārus varbūt var interesēt pazīstamo firmu Mepps, Rapala, ABU, DAM un citu orģinālvizuļu kolekcija, kopskaitā kāds simts vizuļu. Arī no tās esmu nolēmis atvadīties.

10.11.2017

Pāris lozungu publikācijai Copes Lietās

Atļāvos izprovocēties un uzrakstīju žurnāla COPES LIETAS oktobra laidiena viesredaktora slejai īsu rakstiņu. Tā saturs pieminēts CL mājas lapā - Par to, ka tuvojas atklāto ūdeņu sezonas noslēgums redaktora slejā raksta Jānis Stikuts, pie reizes atgādinot, ka ir jāsakārto savas saimniecības daudzajiem Latvijas makšķerēšanas klubiem.... Turpat var uzzināt vairāk par oktobra izdevuma saturu.

 

Manā rakstā pēc būtības ir divi lozungi. Piestrādāsim pie metienu tehnikas, tā vairāk iespaido rezultātus spiningošanā nekā mānekļa izvēle. Un otrs, - organizēsimies klubos, tas dos iespēju mums pašiem vairāk rūpēties par ūdeņiem un zivīm tajos.

CL publicēto sleju pilnā apjomā drīkstu citēt šeit tikai novembra mēnesī. Nepacietīgākie orģinālu var izlasīt CL Nr.10, tas ir pieejams tirdzniecībā.

P.S.01.11.2017. Turpinājumā var izlasīt pieminēto rakstu.

Copes Lietas Nr10 2017. Viesredaktora sleja

Tuvojas kārtējās atklāto ūdeņu sezonas noslēgums, un Latvijā parasti tas saistās ar novembri un decembri, kad pirmie sali sāk pārklāt ar ledu ūdenstilpju seklākos rajonus. Makšķerniekiem šis ir īstais laiks, kad ar mierīgu prātu var pārskatīt atmiņas un izvērtēt lietas. Šoreiz uzmanību gribu pievērst diviem jautājumiem.
Gandrīz katrs, kas no jauna iesaistās makšķerēšanā, vispirms grib atrisināt savu savtīgo problēmu, – kļūt par labu makšķernieku. Vēlāk, kad zivju, izrādās, nav tik daudz, kā cerēts, uzrodas otrs jautājums – kāpēc viņu ir tik maz un ko darīt, lai būtu vairāk.

Panākumi makšķerēšanā, ja neskaitām pieminēto emocionālo pusi, lielā mērā ir saistīti ar informāciju par to, kas ir panākumu atslēga. Uz iesācējiem diemžēl galveno iespaidu parasti atstāj makšķerrīku tirgotāju reklāmas. No Facebook un arī no žurnālu stāstiem rodas iespaids, ka bez katrai situācijai pielāgota rīka uz copi nemaz nav vērts doties. Makšķerēšanā, kur, kā saka, visi gali ūdenī, viegli var iestāstīt, ka tikai pareizais māneklis ļauj tikt pie loma. Šajā nostādnē ir arī patiesības graudi, tomēr nepieciešamība pēc vienīgā ideālā mānekļa visbiežāk tiek pārspīlēta. Praktiskās copes iemaņu iegūšana ir ļoti plašs darbalauks, turklāt kopā ar copes teorijas, Makšķerēšanas noteikumu apguvi tā ir arī biznesa niša copes profesionāļiem.

Pirmais, ar ko katram būtu jāsāk, ir kastings – metieni ar spiningu un mušiņkātu. Tas ir vienīgais makšķerēšanas sporta veids, kurā sacensības stadionā notiek metienu precizitātē un tālumā, un vienīgais, kur iznākums nav atkarīgs no zivs klātbūtnes un apetītes. Tajā pašā laikā tas dod iespēju apgūt visas copmanim nepieciešamās pamatiemaņas. Piemēram, mušošana, neapgūstot metienu pamatus, var pārvērsties par visai neizteiksmīgiem rezultātiem daudzu gadu garumā. Ar nepilnīgu metienu tehniku spiningotājs vējainā laikā ir spiests darboties tikai pa klajumiem. Ja karpinieks nespēj aizmest precīzi iebarotajā vietā 100–150 m attālumā, viņam atliek meklēt zivis tikai vietās, kas pieejamas katram iesācējam. Pēc tam visiem atliek tikai skaļi secināt: zivju te nav.

Otrā tēma, kuru gribu pieminēt, ir makšķernieku saimniecība. Joprojām pilnīgi novārtā ir pamesti makšķernieku klubi. Bez klubu sistēmas ūdeņu apsaimniekošana joprojām uz priekšu virzās ar minimālu ātrumu vai stāv uz vietas. Nedaudzie izņēmumi, kad ūdeņus apsaimniekošanā pārņem pašvaldības vai to institūcijas, par būtisku progresu šajā virzienā neliecina. Bez klubiem kā juridiskām personām neizmantotas paliek iespējas sagatavot jēdzīgus projektus, lai piesaistītu dažubrīd visai nopietnus sponsorus un Eiropas fondu finansējumu.
Būtu skaisti, ja atrastos autori, kas par savu klubu darbību un rezultātiem mums visiem kaut ko pozitīvu pavēstītu Copes Lietās. Gaidām!

20.10.2017

Par sankcijām sporta pasākumos

Mans telefona numurs jau vismaz 10 gadus ir tas, kuram tiek pāradresēti izziņu dienestiem adresētie jautājumi par atsevišķām makšķerēšanas tēmām. Lai cik jocīgi tas nebūtu, visai bieži parādās jautājums nevis par MN, kurus būtu jāievēro, bet par sodu, kas sagaida par MN pārkāpumiem. Atrodas tādi, kurus rūp nevis MN ievērošana, bet gan summa, ar kuru tie riskē apzināti makšķerējot, kā saka, brīvā režīmā. Acīmredzot, zinot, ka varbūtība satikt inspektoru pie mūsu ūdeņiem ir visai maza.

Kaut kas līdzīgs parādās dažu cilvēku galvās, kad runa ir par sacensību noteikumu pārkāpumiem. Viņi iestājas par to, lai nolikumos vai noteikumos būtu skaidri fiksēts, kāds sods draud par noteikumu parkāpumiem.
Doma nav jauna, šo jautājumu LMSF no dienas kārtības ir noņēmusi jau sen. Neizslēdzu, ka laikam ritot, mainās arī LMSF valde un var mainīties tās viedoklis.
Mana, kā bijušā LMSF prezidenta, nostāja vienmēr bijusi atšķirīga. Esmu bijis daudzos pasaules čempionātos un daudzmaz zinu, kā tajos rīkojas tiesneši. Rīcība ir bijusi ļoti dažāda, zinu pat gadījumus, kad pret sportistiem ir tikušas galīgi neadekvāti vērstas sankcijas, kuras noteikumos formāli bija paredzētas, bet pārkāpumi bija galīgi neviennozīmīgi.

 

Kurš var izvērtēt, vai bildē nav redzams sacensību noteikumu pārkāpums, proti, forele nav iesmelta, bet pati ielekusi tīkliņā?

Diskutējot par šo tēmu, jāievēro, - sacensībās visi pakļauti ne tikai MN un citiem aktiem, un, attiecīgi, valsts inspektoru kontrolei, bet arī organizātoru noteikumiem un kontrolei no tiesnešu kolēģijas puses. Jo visi dalībnieki ir savlaicīgi apņēmušies tos ievērot, tāpat visi LMSF biedri ir apņēmušies ievērot LMSF statūtus.

Pie tam spēkā ir elementārs princips jebkurā pasākumā - ja nolikumos nav atsevišķi norādītas sankcijas, tas nozīmē tikai to, ka organizātors atstājis savā ziņā tiesības rīkoties atbilstoši noteikumiem un organizācijas statūtiem, tajā skaitā noteikt adekvātas sankcijas par fiksētiem pārkāpumiem. Dalībniekiem būtu jāzin, piemēram, ka LR čempionātos organizātors ir LMSF, attiecīgi, LMSF valde vai prezidents savas kompetences ietvaros var vai nu pilnvarot galveno tiesnesi, vai paši noteikt konkrētas sankcijas gan pret klubu, gan pret individuālu dalībnieku.

Manuprāt, ja mēs ievērojam šādus elementārus principus, nav rakstiski jāuzskaita visi draudi, kas varētu skart pārkāpējus. Pārkāpumu raksturs var būt ļoti dažāds, tikpat dažāds var būt subjektīvais vērtējums. Uz papīra pēc garām diskusijām var izlikt daudz ko, taču tas nekad neaizstās konkrētu rīcību. LMSF praksē nav daudz gadījumu, kad pret kādu tiktu piemērotas nopietnas sankcijas. Visbiežāk, kad netiek saņemti oficiāli iesniegumi, tiek piemēroti tikai, kā saka, audzinoši līdzekļi. Bet pamācošs ir gadījums, kad kluba īpašnieki atlaida no darba LR čempionu, kurš nosaukumu bija ieguvis negodīgā ceļā. Secinājums - rūpēsimies, lai visi ievērotu noteikumus un nekādas sankcijas nebūtu jāpiemēro.

19.10.2017

Lucky John 2017

15.oktobrī Babītes ezera RMMB bāzē pulcējās kārtējā Lucky John 2017 festivāla dalībnieki. Laika apstākļi pēc ieilgušā lietus perioda izskatījās patīkami - šī svētdiena esot sausākā un saulainākā diena kopš 2.oktobra. Arī ūdens līmenis Babītē bija normāls.

Pēc laivu izlozes, kad visi bija saņēmuši Salmo dāvātos Lucky John mānekļu komplektus un ieturējuši brokastu kafiju, sekoja starts copei. Tā ilga līdz 15:00, sekoja pusdienas, loterija, kurā piedalās visi dalībnieki, un lielākās līdakas autora sumināšana. Speciālbalvu par pirmo līdaku jau 20 min. pēc starta sev nodrošināja Artūrs Boka ar 67cm garu līdaku, arī pārējie nesnauda, tikai īsu brīdi vēlāk sāka ienākt ziņas no citiem dalībniekiem. Līdz plkst. 9:30 lielākā bija Harija Rupeika 79 cm garā līdaka. Ap 12:00 pieteicās vairākas 72 - 76 cm.
12:15 par savu lomu informēja Vladislavs Černobajs - 96 cm (precizēts mērījums vēlāk uzrādījās 103 cm). Noslēgumā tā izrādījas šī pasākuma lielākā līdaka. Kopumā pasākums bija izdevies, arī lomi bija labi, Pie tam varēja secināt, ka nopietnas līdakas ir ķērušās visas dienas garumā, svarīgi bija atrast pareizo vietu. Pēdējā, 83 cm garā līdaka tika noķerta pašās copes beigās. Dalībnieki uzrādīja 18 zivis lielākas par 60 cm. Lomos netrūka arī mazākas 50-60 cm līdakas, kuras netika reģistrētas un tika atlaistas atpakaļ ezerā.

 

P.S. Ziņa par LJ festivālu manā Facebook profīlā rosināja aktīvu domu apmaiņu par C&R tēmu, ienāca prātā, ka lasītāju kluba bibliotekā, kur atrodami raksti par MM tēmu, ir viens vienkāršā valodā uzrakstīts UK līdaku mušiņmakšķernieku asociācijas raksts (angļu valodā), kurš varētu noderēt katram, kas interesējas gan par C&R, gan par līdaku tēmu kopumā (raksts pieejams tikai reģistrējoties).

19.10.2017

Ar lāpām uz muižu

Ar autora laipnu atļauju ievietoju rakstu, kurš 07.09.2017 bija publiskots www.copeslietas.lv

Nepieciešamas pārmaiņas, kaut kas jāmaina, vajag savādāk ... skan pēc Latvijas izlases rezultātiem PČ spiningošanā no laivām.

Lai būtu skaidrība, par ko diskusija, būtu nepieciešams saprast dažas pamata lietas. Pirmā un galvenā, nepietaisīt aku, no kuras pašiem pēc tam būs jādzer. LMSF ir valsts un starptautiski atzīta organizācija un tikai LMSF tika un tiks uzdots organizēt Latvijas čempionātus, veidot izlasi un, ja novērtē starptautiski, tad tikai LMSF tiks uzticēts organizēt Pasaules čempionātus šeit. Pasaules čempionātus LMSF ir organizējis un par to organizēšanu, cik man zināms, ir saņemtas tikai labas atsauksmes. Šīs LMSF rīkotās sacensības nevajadzētu jaukt ar citām, kā Latvijas Valsts meži vai citu organizāciju rīkotām vai atbalstītām sacensībām šeit vai citur Eiropā, pasaulē.

LMSF Latvijas čempionātu spiningošanā no laivām rīko ilgstoši, ja godīgi, tad neredzu, kas kardināli būtu jāmaina. Ir lietas, kuras jāuzlabo, jāsakārto, bet mainīt? Varbūt nepieciešams sākt ar to, ka apzināties, ka LČ ir klasiskas sacensības, kuru mērķis ir labāko sportistu, komandu noteikšana un rezultāti ir pamats valsts izlases veidošanai? Noteikumiem pamats ir starptautiskie noteikumi, nevis vakar tā nolēmām. Tās nav un nebūs komerciālas sacensības ar šova elementiem, kur spīdīgas un vilinošas balvas un lieli čeki uzvarētājiem. Nevajag jaukt valsts čempionātu ar World Predator classic vai citu uz reklāmu, šovu skatītājiem, reklāmdevējiem orientētu pasākumu. Vajag tomēr nodalīt šīs lietas, komercsacensības un valsts čempionātus.

Ja uz komercsacensību fona Latvijas čempionāts šķiet ... nenovērtēts, pliekans, slikti organizēts? Tad, kas liedz taisīt komercsacensības vai pie pietiekošas intereses, šādas sacensības vairākās kārtās? Neviens likums vai noteikumi to neaizliedz. Kur ir tās superīgi organizētās sacensības Latvijā ar mega balvu fondiem? Nemēdz būt tā, ka tukšums paliek neaizpildīts. Diemžēl, kad nonāk līdz darīšanai, piedodiet, tirgus potenciāls un reklāmas budžets priekš Latvijas ir tāds, ka visbiežāk to starptautiski uzņēmumi neizdala ... citiem vārdiem neesam interesanti, pērkam tik maz, varam atļauties tik maz, ka ir pie vienas vietas, vai šeit kaut kas tiek pārdots vai nē. Ja kādam bija naiva cerība, ka nāks ārvalstu onkulis ar lielo maku un vietējiem bāleliņiem uzsauks ballīti ar makšķerēšanas elementiem, tad varbūt ir laiks pamosties? Utopiju panākt neizdosies.

Līdz ar to jāapzinās, ka Latvijas čempionātu rīkojam paši sev, tas ir un tam jāpaliek par klasiku, nav par katru cenu LČ jāpārvērš par komercsacensībām. Tiem, kuri vēlas skaļus komercmačus, ja nevēlaties, lai LMSF zaudē savu statusu un reputāciju starptautiskā vidē, taisiet savas sacensības, nespiež neviens piedalīties LČ. Ir būtiska atšķirība ... nevienas komercsacensības, lai cik lielas vai mazas tās būtu, Jums nedos valsts čempiona statusu. To pašu statusu, kuru daži nevērtē, šeit uz vietas, izsakās visādi, bet, nokļūstot starptautiskā apritē, izziņo kā pirmo, jo tas ir patiesais panākumu apliecinājums. Kur ir atšķirība, man šķiet, ka tikai pie mums ir LČ augsto vietu ieguvēji, kuri neciena organizāciju, kura viņiem šo titulu ir piešķīrusi.

Ar to nevēlos pateikt, ka sacensībām nevajag meklēt atbalstītājus, vienkārši jāapzinās, ka ar mūsu tirgu ir jābūt pateicīgiem par katru, kurš atbalsta makšķerēšanas sportu. Tiem, kuri vēlas pārmest stagnēšanu, pārmaiņu noraidīšanu iesaku panākt izmaiņas šaha noteikumos, kad izdodas, atgriezīsimies pie makšķerēšanas. Cik no tiem, kuriem viss ir slikti un LMSF ir lielākā makšķerēšanas sporta bēda, Jūs esat dzirdējuši konkrētus priekšlikumus. “Kaut kas jāmaina un par to jālemj visiem” nav priekšlikums, tā būs laika tērēšana, kur labi izpaudīsies cilvēki, kuri patiesībā nevēlas darīt, bet izceļas ar runāšanu. Tā kā pirms atkārtot to, ko runā citi, ņemt rokās lāpas, lai dedzinātu visu veco nost ir vērts aizdomāties, ko vēlaties panākt un kas ir slikti tieši Jums, jo beigās var izrādīties, ka lielākie aktīvisti pasmiesies par tiem, kas sēdēs pie sasistas siles.

Turklāt 30. septembrī, 1. oktobrī tiek plānots Latvijas kauss. Kā es sapratu tad Latvijas kausa nolikums atšķirsies no LČ nolikuma. Lūk, Latvijas kauss ir iespēja ieviest un izvērtēt jaunievedumus, ka arī lieliska iespēja visiem pacīnīties ar Latvijas labākajiem, saprotams, ja Latvijas kausa rezultātus ņems vērā, veidojot Latvijas izlasi. Katrā ziņā novēlu nepaļauties atsevišķu cilvēku provokācijām, skaidri izvērtēt kādas būs sekas vienam vai otram priekšlikumam. LMSF novēlu, ja arī nolemjat apzināt kādas pārmaiņas nepieciešamas, aptaujājiet visus LMSF biedrus, nevis tikai izredzētos. Var sanākt tā, ka tiem, kas klusē ir vairāk ko teikt, nekā tiem, kas ar bļaustīšanos vēlas lietas pakārtot sev.

13.10.2017

Uz Tomi pēc karpām

Laiks, burtiski, joņo. Kad burvīgā diena pamudināja mani 6.septembra rītā izrauties uz copi, tikai kārtojot līdzņemamās mantas sapratu, ka mušiņmakšķeri neesmu ņēmis rokās vismaz 2 mēnešus. Slinkums ir cilvēces progresa dzinējspēks, neko nemainīju, pat jau nolietoto saburzīto mušu atstāju nepārsietu.

 

Eksprescopes mērķa zivs bija karpas Tomes zivjaudzētavas dīķī. Diemžēl, relatīvi vēsā rīta iespaidā karpas šodien ignorēja ne vien manu mušu, bet arī visas viltības, kuras tām piedāvāja vietējie eksperti. Nevarēju gaidīt, kamēr pēcpusdienas saulīte aktivizēs karpas, nācās samierināties ar skaistu foreļu copi. Pievienoju pāris bildītes, protams, bez zivīm, bet ar sēnēm. Pāris baravikām gandrīz uzkāpu velkot zivi...

13.10.2017

Par jauninājumiem spiningošanas sacensībās

LMSF valde 2013.gadā ekonomisku apsvērumu dēļ atteicās no idejas par sacensību gaitas atspoguļojumu tiešsaistē, toreiz bija iecere, ka lomus protokolā ievietos paši tiesneši. Taču tehnoloģijas ir strauji attīstījušās un šī gada LK sacensībās, kuras notika 30.septembrī un 1.oktobrī Daugavā pie Rīgas, bija mēģinājums atgriezties pie šīs idejas. Uzreiz jāsaka, ka kopumā viss izskatījās interesanti, tika iegūta jauna pieredze.
Tiesnešu un sekretariāta darbību zināmā mērā atviegloja jaunais LK formāts, kad ieskaitē bija jāvērtē tikai 9 zivis, lielākajai daļai vēl mazāk - ne vairāk kā 6 zivis. (LČ parasti jāvērtē 20 zivis). Ja 2016.gada LK sacensību protokolā, kad piedalījās 21 laiva, parādījās 780 zivis, šogad, kad piedalījās 29 laivas, bija tikai 250 ierakstu. Nez kā darba apjoms izskatītos, ja metode, kad ieraksti tiek veikti tiešsaistē, būtu jāizmanto LR čempionātā. Taču, ja izslēgtu nepieciešamību sūtīt bildes vai būtu jāsūta tikai bildes, iespējams, viss būtu vienkāršāk.

 

Par iespēju sekot tiešsaistē. Lapā, kura sacensību laikā bija izvietota uz mākoņservera, varēja izsekot, cik cilvēku aplūko lapu konkrētajā brīdī. Vēroju šo skaitli visas otrās dienas garumā. Tas bija 15 sacensību pirmajā stundā, vēlāk tas auga līdz 27 sacensību pēdējā stundā. Pēc sportistu stāstītā, liela daļa vērotāju bija paši sportisti, kuri regulāri tur iegāja, lai saprastu, kā veicas citiem sportistiem un attiecīgi pielāgotu savu taktiku. Piemēram, zinot daudzas potenciāli labas vietas un redzot, ka kāds apstājies kādā šādā vietā, katrs varēja apmeklēt rezultātu lapu, lai redzētu, kā konkurentam tajā vietā veicas, un attiecīgi rīkotos.

Vērojot visu tiešsaistē, radās iespaids, ka rezultāti tiešsaistē paredzēti galvenokārt dalībniekiem un tiesnešiem, mazāk skatītājiem, kuri sekoja gaitai. Jo pieeja lapas saturam līdz ar lomu ievades beigām tika slēgta, un nedz lomi, nedz kopējie rezultāti pāris stundas nebija internetā pieejami. Tikai pēc kāda laika ziņu par uzvarētājiem varēja atrast LMSF mājas lapā. Rezultātu tabulas parādījās krietni vēlāk.

Būtu jāpiemin vēl viena problēma.
Lai informācija interneta mājas lapā darbotos efektīvi, tai vispirms ir jābūt viegli pieejamai, tikai pēc tam var vērtēt tās saturu. Nepieciešamība izdarīt lapā vairāk kā 2 -3 darbības lasītājus, jo sevišķi, mobīlo ierīču lietotājus padara nervozus un viņi biežāk pamet lapu, nesaņemot atbildi. Līdzīgi uzvedas arī interneta meklētāji. To varēja pilnā mērā attiecināt uz LK rezultātu atspoguļošanu tiešsaistē. Vērotājam, kuram nebija konkrētās adreses, bija sarežģīti pat Facebookā atrast pareizo adresi.

Saprotu, sacensības bija eksperimentālas. Tagad var ar vēsu prātu izvērtēt, kādas jaunas atziņas ieviešot jauninājumus ir iegūtas.
Paskatījos tikai vienu aspektu,- kāds būtu kopsavilkums, ja būtu summēti nevis garumi, bet garumu kvadrāti, kā tas ir starptautiskajos noteikumos. Var redzēt, ka šādā gadījumā kopsavilkumā lielāku lomu spēlētu līdakas. Iespējams, pirmais, tā dēvētais, izlases kandidātu desmitnieks nemainītos, bet godalgoto vietu saraksts gan būtu citāds.

No citiem jauninājumiem būtu jāizvērtē, vai lietderīgi ir tiesnesim atļaut lietot mabīlo. Papildus, - ja katru lomu atspoguļo tiešsaistē, vai lietderīgi laivā uzturēt tiesnesi? Varbūt pietiek, ja vērtē tikai sportistu atsūtītas fotogrāfijas? Taču kā mūsu apstākļos izvairīties no runām, ka kādam zivis tiek pievestas no malas?
Vai ir jēga mainīt vērtēšanas principus, ja jārēķinās, ka pasaules čempionātos vertē citādi?
Interesanta bija pieredze ar startu Rīgas centrā, taču, ievērojot laivu kustības ierobežojumus Daugavā, būtu jāvērtē, vai nebūtu lietderīgāk startu organizēt Ķīšezerā.

Par street fishing - sacensības pēc būtības ir viena no disciplīnas "spiningošana no krasta" modifikācijām, kura līdzīgi kā spiningošana dīķos varētu būt interesanta tautas sporta ietvarā. Nedomāju, ka tā var kļūt par CIPS atbalstītu atsevišķu sporta veidu.

13.10.2017

Septembra nogalē

28.09.2017
Kamēr salnas nav piebeigušas puķes manā dārzā, papūlējos dažus skaistus ziedus ietvert nelielā fotosesijā.

 

Viss jaunais bieži vien ir labi aizmirsts vecais.
Izskatās, tas ir attiecināms arī uz Lucky John 2017.

 

Organizātori atsūtīja festivāla Lucky John 2017 nolikumu. Pasākuma organizācijā ir tikai dažas izmaiņas, piemēram, pieteikties var tikai trijos Salmo veikalos.

13.10.2017

Cope Engurē

24.09.2017
Sestdien apmeklēju LR čempionātu spiningošanas divcīņā. Konkurencē mani nepielaida, jo nebiju iepriekš pieteicies. Atlika tikai salīdzināt savu veikumu neoficiāli...
Toties satiku sen neredzētus jelgavniekus - Daini Lašinu, Ivaru jun. un Ivaru sen. Morozus, arī ar mērsradzniekiem iznāca pabrāļoties.

 

Pirmo reizi šogad spiningoju Engures ezerā, laika apstākļi skaisti, arī ūdens līmenis ezerā bija negaidīti augsts. Acīmredzot, tādēļ zivis manījām visās vietās, kuras paspējām apmeklēt. Gribēju noskaidrot, vai uz veco labo rotiņu vēl var kaut ko noķert. Rezultātā 2,5 stundās kopā ar Gundaru K. izvilkām 15 zivis, tai skaitā lielāko todien uz bāzi atvesto līdaku. . Bet manam laivas biedram nācās piekrist tam, ka Engurē dažreiz pietiek, ka līdzi ir tikai viens vizulis, konkurencē ar moderniem vobleriem vinnētājs bija rotiņš.

Braucot no Mērsraga, pa ceļam iegriezos pagaršot arbūzus, kurus jaunais lauksaimnieks John Fox izaudzējis savā Lapmežciema latifundijā. Priekš iesācēja tīri labi... Tas sunītis bildē esot viņa sievas Ilzes īpašums.
Protams, viss manā braucienā redzētais tika iemūžināts bildēs.

13.10.2017

LMSF jauna mājas lapa

22.09.2017
LMSF ir publiskojusi modernizētās mājas lapas pirmo variantu www.lmsf.lv Jācer, ar laiku, kad makets būs aizpildīts ar saturu, varēs gūt labāku priekšstatu par ieguvumiem salīdzinājumā ar "veco" lapu, kura bija izvietota resurspunktā www.fishing.lv.

Publiskotais variants mani šobrīd vēl nepārliecina, redzu vairāk problēmu nekā risinājumu.

13.10.2017

Raivis Bergs par PČ 2017

15.09.2017
Lai Latvijas izlases dalībnieka Raivja Berga raksts pdf formātā par Latvijas komandas dalību 2017.gada pasaules čempionātā spiningošanā no laivām būtu viegli pieejams, izveidoju atsevišķu lapu, kurā ar autora laipnu atļauju izvietoju viņa rakstu. To varēs papildināt arī ar konstruktīviem komentāriem, kas parādīsies internetā.

13.10.2017

Pie Ezerrozēm

14.09.2017 Manas dāmas izprovocēja mani pavadīt viņas uz lauku mājām Nītaures pusē, apgalvojot, ka tur esot super sēņu vietas. Atļāvos pierunāties, kā nekā sēņošanai teorētiski un praktiski ir daudz līdzības ar copi. Vispirms jāizpētī, proti, jāsaprot mežs, kurā esi nokļuvis. Pēc tam jāpiefiksē biotops, kuros mikroklimats ir labvēlīgs sēnēm un šodien aug tevi interesējošās sēnes. Nobeigumā atliek tikai, izmantojot iegūtās atziņas, apsekot mežu un novākt ražu.... Ar nelielu piebildi, ja kāds cits nav paspējis jau to izdarīt.

 

Laiks bija labvēlīgs, tādēļ nedaudz uzmanības, varbūt, ne mazāk kā sēņošanai, veltīju arī bildēšanai. Pierādījumus maniem vakardienas sirojumiem - gan ar sēnēm, gan ar "ezerrozēm" (tāds ir šīs burvīgās vietas nosaukums) var atrast Google Photos albūmā Ezerrozes 2017. Te ievietoju dažas bildes no albūma.

 

Uzklikšķinot var ieskatīties Albūmā.

13.10.2017

Par sacensībām spiningošanā no laivas

Lai gan LMSF lēmumu pieņemšanā jau labu laiku piedalos tikai kā RMMB pārstāvis, tomēr sekoju tam, kas notiek šajā biedrībā un kā biedrs jūtos līdzatbildīgs par notiekošo.
Šobrīd sarunas grozās ap Latvijas spiningotāju rezultātiem PČ spiningošanā no laivas Krievijā, proti, pēdējo vietu komandu vērtējumā. Analīze prasīs laiku, par notikušo spriežu diezgan virspusēji, tikai ievērojot kailus čempionāta protokola ierakstus un savu iepriekšējo pieredzi.

Latvijas izlases rezultāts, proti, pēdējā vieta 12 komandu konkurencē liek man publiskai apspriešanai piedāvāt vienu būtisku jauninājumu. Tā būtība - būtu jāizslēdz no Latvijas sacensību noteikumiem pants, ka tiek vērtētas tikai MN atbilstošās zivis. Būtu jāvērtē visas plēsīgās zivis un ar jebkuru garumu.

Latvijas izlases pieticīgais rezultāts liek man publiskai apspriešanai piedāvāt vienu būtisku priekšlikumu. Tā būtība - mums jāizslēdz no LR sacensību noteikumiem pants, ka tiek vērtētas tikai MN atbilstošās zivis. Būtu jāvērtē visas plēsīgās zivis un ar jebkuru garumu.

Spiningojot neviens nevar paredzēt, kāda zivs uzķersies. Visos gadījumos zivis tiek atlaistas. Izņemot mūsu politisku vienošanos, nav iemeslu, kādēļ jāieskaita tikai MN atbilstošās. PČ noteikumi paredz, ka ieskaitāmās zivis un to izmērus konkrētajos PČ, drīkst adaptēt vietējām prasībām. Tātad arī starptautisko noteikumu prasībām nevajadzētu būt par šķērsli, lai mēs neuzlabotu savējos. Tas, protams, kaut kādi iespaidos gan dalībnieku stratēģiju, gan rezultātus sacensībās.
Šobrīd, piemēram, ja tiesnesis nomērī līdaku un tās garums ir 49,8 cm, var diskutēt par mērījuma precizitāti, taču, ja neizdodas pārliecināt tiesnesi, protokolā sportists saņem 0 punktus, ja tiesnesis atzīst, ka tomēr zivs garums ir 50 cm, sportists saņem 2500 punktus. Tā ir milzu starpība. Rezultātā valdošā stratēģija, - lai nepaliktu tabulas lejasgalā, ieskaitīto zivju skaitu dalībnieki vispirms cenšas sasniegt nevis ķerot līdakas, kuras var būt uz 50 cm robežas, bet pie pirmās izdevības to panākt ar asariem.

Vienlaicīgi, neapstrīdams ir fakts, ka pasaules čempionātos šajā disciplīnā rezultātus 90% gadījumos nosaka līdaku lomi.

Pie reizes jāsaprot, ka visos gadījumos spēlē ir iesaistīts ne tikai veiksmes faktors, bet arī risinājums citai problēmai - kur meklēt līdakas. Vienmēr esmu definējis, ka eksistē divas atšķirīgas startēģijas - ķert zāļu līdakas un ķert dziļumos mītošās. Zāļu līdakas parasti ir sīkākas, taču to ir skaitliski vairāk, tās ir aktīvākas, jo sevišķi periodos, kad notiek sacensības. Pie tam to uzturēšanās vietas vieglāk atrodamas vizuāli arī bez speciāliem tehniskiem līdzekļiem. Ja mēs mainīsim spēles noteikumus, manuprāt, varēsim gan orientēt sportistus uz vispusīgāku līdaku copi, gan precīzāk izmērīt sportistu spiningošanas iemaņas. Protams, tā saucamo, bonusu efekts paliks, taču tas samazināsies.

Nedomāju, ka pēdējā vieta pasaules čempionātā ir traģēdija un izlases komandas veidošanā kaut kas jāmaina. To LMSF ar dažādām sekmēm ir darījusi vairākkārt. Rezultāti rāda, ja gribam būt priekšgalā pasaulē arī šodien, jāmēģina atrast jauni resursi, tai skaitā sportistu potenciālā.

P.S. Rakstam, kurš bija izvietots manā Facebook profīlā, bija iesūtīti vairāki komentāri. Tos apkopoju atsevišķā komentāru lapā.

 

06.09.2017

«Нахлыст: от простого к сложному»

«Нахлыст: от простого к сложному» X. Штайнфорта стала библией российских нахлыстовиков. Кроме массы полезных сведений, книгу отличает живой язык, юмор и захватывающее повествование, в чем немалая заслуга переводчика Я. С. Стикутса. Сам люблю перечитывать эту чудесную книгу, но хочу предупредить тех, кто возьмет се в руки впервые: критично относитесь к рассуждениям автора о длине удилищ, прогресс не стоит на месте."

Citāts no krieviskā interneta dzīlēs atrasta raksta mani pamudināja minēto grāmatu publiskot vēlreiz. Šoreiz internetā formātā, kurš apskatāms arī uz planšetdatoriem un viedtālruņiem.

Grāmatas anotācija - "Книга известного западногерманского специалиста по ловле рыбы нахлыстом рассказывает читателям об особенностях этого вида рыболовного спорта. Автор знакомит нахлыстовиков с техникой владения шнуром и удилищем, с методами изготовления снасти и вязания мушек." Zemāk ir saites ar grāmatu.
Х.Штайнфорт НАХЛЫСТ: ОТ ПРОСТОГО К СЛОЖНОМУ Часть I.
Х.Штайнфорт НАХЛЫСТ: ОТ ПРОСТОГО К СЛОЖНОМУ Часть II.
Grāmatas pilna elektroniskā versija .epub formātā, ērti lejuplādējama un lasāma ar Azardi vai Calibri, tāpat arī ar elektronisko grāmatu lasītājiem.

 

22.08.2017

Jauni eksperimenti

Šobrīd te redzams tikai eksperimentālais variants - meklēju labāko veidu kā aptaujas lapu ievietot blogā.

Te ir variants ar izlēcošu logu.

 

14.08.2017

LR čempionātā Koknesē

Nedēļas nogali pavadīju pie Daugavas, konkrēti, viesu mājā "Daugavas radzes", kur risinājās Latvijas 2017.gada čempionāts spiningošanā no laivas. Šajā pasākumā man nācās pildīt galvenā tiesneša pienākumus.
Laiks bija burvīgs, inspicējot sacensību rajonu, ar viesu nama "Daugavas radzes" atbalstu apsekoju Daugavas rajonu, kurā darbojās sacensību dalībnieki, - no Aizkraukles HES līdz pat Aiviekstes ietekai. Bildes ir apkopotas albūmā "Ekskursija pa Daugavu 2017"

Latvijas čempoionāta rezultātus var atrast gan FB, gan uz servera, kur atrodas mana mājas lapa.

Sacensību momentus un personāžus, kas bija iesaistīti, var aplūkot kārtējā albūmā "Koknese 2017".

Koknese 2017

 

30.07.2017

Par izmaiņām makšķerēšanas noteikumos

Makšķerēšanas noteikumos Latvijas ūdenstilpēs eksistē 24.2.pants, kurš nosaka terminētu liegumu makšķerēt caurtecēs, kuras savieno upes, ezerus, Baltijas jūru. Dabas aizsardzības pārvalde piedāvā vispārīgo formulējumu aizvietot ar konkrētu šo caurteču sarakstu. Manuprāt, tas būtu neliels solītis, lai uzlabotu mūsu MN. Vēl ir mēnesis laika, lai makšķernieki, kuri pārzin situāciju konkrētajā vietā, izteiktu savu viedokli par šī saraksta saturu (ja ir iebildumi pret kādu liegumu vai arī saraksts ir jāpapildina, tad ar īsu pamatojumu).

Ūdenstece - (kanāls, caurtece) ūdenstilpes, kuras savieno
1.Mazo Nabas un Lielo Nabas ez. sav. ūdenst. bez nosaukuma - Mazais Nabas un Lielais Nabas ez.
2.Nabas kanāls - Lielais Nabas ezers un Venta
3.Papes ezera kanāls - Papes ezers un Baltijas jūra
4.Tirdzniecības kanāls - Liepājs ezers un Baltijas jūra
5.Alūksnes ez. un Pārmetņa ez. sav. ūdenst. bez nosaukuma - Alūksnes ez – Pārmetņa ez.
6.Alūksnes ez.un Dzilnas ez. sav. ūdenst. bez nosaukuma - Alūksnes ez. un Dzilnas ez.
7.Auciema ez. un Raiskuma ez. sav. ūdenst. bez nosaukuma - Auciema ez. un Raiskuma ez.
8.Ineša ez. un Tauna ez. sav. ūdenst. bez nosaukuma - Ineša ez. un Tauna ez.
9.Bez nosaukuma - Zvārtavas ezers un Gauja
10.Slocene - Valguma ezers un Kaņiera ezers
11.Vecslocene - Slokas ezers un Lielupe
12.Starpiņupe (Kaņiera kanāls) - Kaņiera ezers un jūra
13.Varkaļu kanāls - Babītes ezers un Lielupe
14.Buļļupe - Lielupe un Buļļupe
15.Meirānu kanāls - Malmute un Aiviekste
16.Mazo Baltezeru un Lielo Baltezeru sav. ūdenst. bez nos. - Mazais Baltezers un Lielais Baltezers
17.Loču kanāls - Buļļupe un Daugava
18.Sarkandaugava - Daugava un Mīlgrāvis
19.Mīlgrāvis - Ķīšezers un Daugava
20.Juglas kanāls - Lielais Baltezers un Jugla
21.Jugla - Jugla un Ķīšezers

 

28.07.2017

Izmaiņas spiningošanas sacensību noteikumos

Nākamās nedēļas nogalē Daugavā pie Kokneses risināsies Latvijas čempionāta spiningošanā no laivas noslēdzošais posms. Lai tie, kas gatavosies pasaules čempionātam, kurš šogad notiks Krievijā, varētu ņemt vērā 2016.gada beigās pieņemtās izmaiņas starptautiskajos noteikumos, šīs izmaiņas (angļu valodā) izvietoju atsevišķā lapā.
Principiāli nekā jauna nav, ir tikai daži skaidrojumi un precizējumi.

Pilnu jaunāko noteikumu versiju var atrast FIPSed lapā.

 

19.07.2017

MM Lasītāju klubs

Joprojām ir jāsastopas ar informācijas pārpilnības problēmu. Rezultātā milzīgais informācijas daudzums, kas tiek piedāvāts internetā, daudziem liek maldīties, meklējot atbildes pat uz visvienkāršākajiem jautājumiem. Lai atvieglotu informācijas ieguvi, kā atsevišku projektu izveidoju interneta lapu, var teikt, biblioteku tematiskam Lasītāju Klubam.
Pirmā tēma - mušiņmakšķerēšana. Lapā varēs atrast saites ar, manuprāt, ievērības cienīgākajiem rakstiem, kuri jau ir manā pārziņā. Savus interesantākos atradumus varēs piedāvāt arī citi lasītāji. Līdzīgas tematiskas bibliotekas būtu vērts izveidot arī par citām tēmām.

Lapas eksperimentālo variantu var redzēt kā mušiņmakšķernieku Lasītāju Kluba biblioteku. Lapā būs saites ar publiski pieejamiem avotiem, taču būs arī saites, ar avotiem, kas būs pieejami tikai tiem, kas autorizēsies, proti, kluba biedriem. Pieejas kodus varēs saņemt sazinoties ar mani Facebook profīlā.

Šobrīd lapā, lai pārbaudītu tās funkcionalitāti, ir tikai nedaudzas saites, var teikt, ir tikai plaukti, kur izvietot atrastos avotus. Principiāli ir tas, ka visās lapās saturīgā daļa būs kopēta no dažādiem avotiem un ievietota manā šablonā. Tas darīts, lai visi raksti būtu ar līdzīgu dizainu un ērti lasāmi uz dažāda izmēra ierīcēm. Manuprāt, šāda pieeja ļaus izvairīties no lieku materiālu lejuplādes un mērķtiecīgāk atlasīt labākos materiālus.

No atsevišķiem autoru tiesību turētājiem ir saņemtas atļaujas izmantot viņu darbus publiskā telpā, tikai šādi darbi būs pieejami bez autorizācijas.

 

16.07.2017

Ceļojums uz Storumanu

Izveidoju albūmu par kārtējo nedēļu ilgo copes braucienu uz Storumanu. Internetā tas atrodams ar nosaukumu Storumana 2017.

Storumana 2017

 

05.07.2017

Jaunākie fotoalbūmi

Starplaikā manu Latvijas braucienu rezultātā ir radušies vairāki jauni fotoalbūmi.

Spiningotāji Alūksnē

Alūksne 2017

 

Mušiņmakšķernieki AnnāMušiņmakšķernieki Annā 2017

 

Pie Gundara TačosMakšķernieki "Tačos" pie Kaņiera 2017

 

25.06.2017

Nedaudz par copi un fotogrāfiju

Iespējams, draugiem tas nebūs jaunums, - kādreiz jau esmu skāris šo tēmu par maniem fotografēšanas pirmsākumiem. Fotogrāfijai nopietni pievērsos jau pirms aptuveni 30 gadiem ne tikai tapēc, ka Maskavā iznākošajiem maniem rakstiem bija nepieciešamas adekvātas ilustrācijas. Svarīgāka loma bija manām trenera gaitām kastinga sportā 90.gados, kad trenēju PSRS kastinga izlasi. Reiz man bija izdevība darboties treniņnometnē, kurā par viestreneri bija uzaicināts VDR izlases galvenais treneris Volfgangs Rihters. VDR tajā laikā bija izteikts līderis kastingā.
Atceros viņa pamācību - lai saprastu visus knifus, kurus izmanto labākie sportisti, lai sasniegtu augstus rezultātus, bez fotogrāfijas neiztikt. Video tajā laikā bija tāls sapnis. No tā laika fotoaparāts ir neatņemama visu manu ceļojumu un copes ekipējuma sastāvdaļa.

Pēdējā laikā esmu secinājis, ka man interesantāk bildēt visu, kas kaut kādā veidā asociējas ar makšķerēšanu, bet ne nomedītās zivis un iespaidīgus lomus. Iespējams tāpēc, ka makšķerēšanas pasākumos nākas pildīt kādu sabiedrisku pienākumu un arvien mazāk laika atliek praktiskai makšķerēšanai. Varbūt arī tāpēc, ka ar vienu bildi var pateikt daudz pat bez vārdiem.

Attiecīgi, manos albūmos maz ir zivju bilžu, kuras tik ļoti pievilina makšķerniekus, jo sevišķi iesācējus. Papildus - copei pieeju racionāli un ķeru tikai, cik vajadzīgs, kā saka, paša pārtikas programmai. Azarts un interese par copi krasi mazinās, kad noķerts ņemams eksemplārs, C&R atzīstu tikai, kamēr tiek atlaistas mazizmēra zivis. Ja noķerta ņemama zivs, copes eksperimentus parasti pārtraucu.

Tā kā mazāk makšķerēju, vairāk uzmanības varu veltīt savai tuvākajai apkārtnei. Mans pēdējais fotoalbūms veltīts visam, ko varēju ieraudzīt maijā un jūnija mēneša sākumā manā dārzā. Tas saucās "Jūnijs 2017 Vārves ielā"

Jūnijs 2017 Vārves ielā

 

Zemāk uzskaitīti arī citi mani albūmi, kuri radušies, apmeklējot albūmos minētos pasākumus pirmajā 2017.gada pusgadā.

Latvijas čempionāts spiningošanā Burtnieks 2017
CIPS kongress Prāga 2017
Latvijas čempionāts spiningošanā dīķos 2017
World Ice Fishing Championship Rīga 2017

13.06.2017

CIPS kongress Prāgā

Iepriekšējās nedēļas nogalē kopā ar LMSF prezidentu Gundaru Kurzemnieku piedalījos CIPS kongresā, kurš notika Prāgā.
Kongresa galvenā tematika bija jaunas vadības vēlēšanas jūras, saldūdens un mušiņmakšķerēšanas federācijās, kā arī jumta organizācijā CIPS. Pie reizes arī 2018.gada pasākumu kalendāra apstiprināšana. Detalizēti informāciju varēs atrast CIPS mājas lapā internetā.
Var teikt, ka vienlaicīgi ar dažām sīkām kadru izmaiņām federāciju un CIPS prezidijos tikai FIPSmouche notika vadības maiņa. Iepriekšējais prezidents Beļģijas pārstāvis Paul Vekemans samainījās vietām ar Slovākijas pārstāvi viceprezidentu Mario Podmanik, kurš tagad četrus gadus pildīs prezidenta pienākumus.
Mūsu nelielās delegācijas uzdevums bija ne tikai rūpēties, lai vēlēšanu rezultātā federāciju vadībā paliktu mūsu draugi, bet arī, kā saka, sagatavot augsni, lai Latvija varētu pretendēt uz CIPS kongresa rīkošanu 2019.gadā. Var teikt, ka abi uzdevumi gan kongresa oficiālo pasākumu gaitā, gan neoficiālajos pasākumos tika sekmīgi izpildīti.

Prāgā nebiju bijis kopš pēdējā CIPS kongresa, kurš tur notika 2007.gadā. Par pilsētu palika vislabākais iespaids.

Kā parasti, nedaudz padarbojos arī ar fotoaparātu un izveidoju nelielu slīdrādi, kurā centos parādīt savus iespaidus par kongresu un Prāgu. To var atrast internetā.

CIPS Congress Prague 2017

02.05.2017

Sezonas atklāšana ar mušiņu

Šodien laika pareģotāji sasolīja labu laiku un +15°C, tāpēc saņēmos un devos ar MM pārbaudīt man zināmās vietas. Pa ceļam atsaucos uz Alda Sproģa aicinājumu un apciemoju Voldemāra dīķi, kur ieplānots Latvijas čempionāts dīķu spiningošanā. Izrādījas, tur notika kārtējais treniņš. Izmantoju savu draugu laipnību, paņēmu no viņiem spiningu un uz īsu brīdi iejutos dīķu spiningotāja lomā. Izdarīju kādus 10-12 metienus, ķērās kā akvārijā. Tā arī nesapratu, kas tas par zaļi-melnu šūpiņu, kurš bija galā Igora F. spiningam, taču divas foreles ar to izvilku. Pēc tam Andris B. iedeva savu spiningu ar Blue Fox rotiņu, - nekādu problēmu. Atkal izvilku divas foreles. Un tas viss īsā laikā ar svešiem rīkiem. Laikam, kā iesācējam tīri labi.

 

Pirmais secinājums, - guvu priekšstatu par copes stadionu, bet radās arī jauni jautājumi. Protams, labi, ja visiem ķeras, taču paliek iespaids par copi akvārijā. Vēl cita problēma, piemēram, dīķos, kuru platums ir neliels, nevar izmantot tālus metienus, proti, jāmet tā, lai vizulis nelido tālāk par dīķa vidu un nesaķeras ar vizuli iemestu no pretējā krasta. Ar tikai nedaudz smagāku devona tipa vizuli var aizmest tuvu otram krastam. Ko darīt? Izskatās, bez speciālām bojām neiztikt. Interesanti, kā būs ar 6m zonas ievērošanu, kad sportisti centīsies mest tālāk un kad pūtīs nopietnāks sānu vējš. Viens "labs" iesācēja cienīgs metiens un vairākiem dalībniekiem "cope" un galvassāpes būs nodrošinātas.

 

Tas ir tikai pirmais, varbūt vēl nepilnīgs iespaids no 20 minūšu ilgās ekskursijas uz dīķi, kur ieplānots pirmais Latvijas čempionāts. Pēc tam devos uz Tomes dīķi, kur pārbaudīju, kā ķeras zivis uz mušiņu. Copes bija retas, bet zivis nopietnas. Lai gan biju iecerējis noķert kādu karpu, siltuma vilnis vēl nebija atnācis un tās pat nemanīju. Ķērās tikai foreles un gadījās arī viena store.

01.04.2017

Pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā Rīga 2017

Te ir ievietoti visi pasaules čempionāta rezultāti.

Pirmā diena
- Komandu vērtējums
- Individuālais vērtējums
- Sektori

Otrā diena
Komandu vērtējums
Individuālais vērtējums
Sektori

Čempionāta kopsavilkums
Komandu vērtējums
Individuālais vērtējums

 

19.02.2017

Jaunais 2017.gads sācies

Lai tu būtu laimīgs, lai tu būtu laimīgs, lai tu būtu laimīgs... Tādiem vārdiem skanot no radio, šorīt sākas mans jaunais 2017.gads.

Pēc visa, kas noticis pēdējā mēneša laikā, izskatās, ka gaidāmas pārmaiņas arī manos pienākumos. Vecā gada nogalē esmu veiksmīgi atvadījies no diviem, var teikt, projektiem, kuros sabiedriskā kārtā biju iesaistījies, jau labi sen. Viens no tādiem bija mana sadarbība ar SIA Cope Zviedrijā, kurā pārzināju divu interneta lapu copezviedrija.lv un storuman-fishing.ru administrēšanu. Decembrī pakāpeniski šos pienākumus nodevu jauniem censoņiem, ceru, ka viņi sekmīgi turpinās šo projektu.

Lielākas izmaiņas skars arī manu darbību LMSF, kurā pēc prezidenta amatā pavadītiem 40 gadiem pēdējos divus gadus pildīju gan izpilddirektora pienākumus, gan LMSF interneta mājas lapas administratora lomu, protams, sabiedriskā kārtā. Arī šajā jomā pamazām jaunā LMSF valde ir nostabilizējusi savu darbību un varu visu, ar ko biju saistīts, mierīgi nodot, kā saka, jaunatnes pārziņā.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Visu to rakstu, galvenokārt, lai pats piefiksētu šīs izmaiņas un aprastu ar domu, ka darba būs mazāk. Ja vien atkal neiesaistīšos kādā avantūrā, vispirms jau saistītā ar makšķerēšanas jomu.

Pamatu tam jau ielika Ziemasvētku vecītis, kurš atnesa man spoguļkameru Nikon D5300. Laikam, lai radītu augsni jauniem eksperimentiem un jaunai pieredzei. Pirmās aizejošā gada pēdējās dienas bildītes var redzēt augstāk. Kā var redzēt, jaunais gads atnācis ar zaļu zāli pagalmā un jaunām cerībām.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Optimismu, cerību un veiksmi novēlu visiem, kas iegriezīsies šajā bloga vietnē!

 

01.01.2017