homeclose

LMSF bloga 2008.-2009.gada arhīvs

2009.gads

Apsveikums

30.12.2009

Ielūgums uz Latvijas čempionātu

LMSF ielūdz visus piedalīties Latvijas 2010.gada čempionātā zemledus makšķerēšanā.
Čempionāts notiek trīs posmos.
1.posms notiks Preiļu rajonā 23.un 24.janvārī, posma sacensību organizētājs Salmo MK.
2. posms notiks 6.un 7.februārī Rīgas rajonā.
3.posms notiks 20.un 21.februārī Rīgas rajonā, posma sacensību organizētājs MK Pasaule.
Pulcēšanās un reģistrācija sacensību vietā no 8.30 līdz plkst. 9.00 (informācija var tikt precizēta)
Izloze - 9:30
Starts - 10:30
Finišs – 13:30
Sacensībās piedalās komandas, kuru sastāvā startē 5 sportisti.
Komandas jāpiesaka pa telefonu 29-517507 vai ar e-mailu, adrese - jstETAfishing.lv ne vēlāk kā 3 dienas pirms attiecīgā posma sacensību sākuma. Dalības maksa jāiemaksā ne vēlāk kā 5 dienas pirms sacensībām.
Komandām, kuras vēlas startēt visos posmos, reizē ar dalībnieku pieteikumu, bet ne vēlāk kā 5 dienas pirms 1.posma sākuma jānomaksā dalības maksa par līdzdalību visos posmos 150 Ls apmērā, ko var iemaksāt arī bankas kontā. Saņēmējs LMSF (Reģ. Nr. 40008023571) konta Nr. LV80UNLA0002200700445, AS SEB Banka.
Par līdzdalību tikai vienā posmā dalības maksa ir 50 Ls. LMSF klubi, kuri nomaksājuši biedru naudu par 2010. gadu, var pieteikt divas komandas, kuras maksā 100 Ls vai 35 Ls par piedalīšanos vienā posmā.
Sacensības notiek pēc LMSF adaptētajiem starptautiskajiem zemledus makšķerēšanas sacensību noteikumiem.

Par sponsoriem. Lai noskaidrotu LMSF sponsorus un atbalstītājus jaunajā sezonā, notiek sarunas ar visiem, kuri izteikuši gatavību mums palīdzēt. Vakar notika kārtējās pārrunas ar dzīvības apdrošināšanas firmas ALICO (šobrīd vēl AIG Life Latvija) pārstāvjiem. Saruna risinājās firmas ALICO Matrožu ielas birojā, no ALICO puses tajā piedalījās finanšu direktore Antra Duntava un pardošanas grupas vadītāja Dzintra Albuže.

Īss kopsavilkums ir sekojošs.
No janvāra sākuma tiks veikts pasākumu komplekss saistīts ar AIG Life zīmola maiņa uz ALICO. Tas paredz radīt neatkarīgu ALICO identitāti, jo dzīvības apdrošināšanas grupa ALICO nostiprina savu darbības un finanšu neatkarību, kā arī veido vienotu zīmolu visā pasaulē. ALICO ir spēcīgs, pasaules līmeņa uzņēmums - Latvijas firmas mātes uzņēmums. Savu darbību tas balsta uz visaugstākajiem kvalitātes standartiem, nodrošinot konsultācijas, kas nepieciešamas konkrētajam klientam, piedāvājot visprecīzākos risinajumus un labi apmācītus uzņēmuma pārstāvjus, lai radītu drošību un pārliecību savos klientos.
Firmas pārstāvji izteica cerību, ka izdosies rast sasaisti "makšķerniekiem" un "dzīvības apdrošināšanai" un mums izdosies veiksmīga sadarbība.

Vienojāmies, ka līdz 10.janvārim sazināsimies par sadarbības iespējām 2010.gada sezonā.

22.12.2009

Ziņas no FIPSed mītnes

Starptautiskās makšķerēšanas sporta federācijas FIPSed prezidija loceklis Igors Činjakovs atsūtīja kārtējo informāciju, tai skaitā jaunākās ziņas no federācijas prezidija sēdes, kura novembra beigās notika Romā. Ar nosaukumu "Jaunumi Starptautiskajā makšķerēšanas sporta federācijā" to var atrast arī šajā resurspunktā. Kā parasti krievu valodā. Informācija var būt noderīga gan sportistiem, gan visiem tiem, kuri organizē makšķerēšanas sporta pasākumus.

02.12.2009

LMSF valdē

Šodien, 23. novembrī notika kārtējā LMSF valdes sēde.
Sēdē tika apspriests un pieņemts jaunais 2010.gada pasākumu kalendārs.
Apspriedām arī jautājumus saistībā ar ziemas čempionāta nolikumu - tas tiks saglabāts pilnīgi identisks kā 2009. gadā. Pēc Normunda G. priekšlikuma apspriedām Latvijas delegācijas sastāvu līdzdalībai pasaules čempionātā ASV. Skaidrs, ka komandā tiks pieteikti Normunds G., Pēteris L., Rita V.-G., Guntis K., Krišjānis K. Atklāts palika jautājums par treneri un sesto dalībnieku. Reālākie kandidāti ir Gatis un Mareks - par viņiem lēmums tiks pieņemts pēc LR 2010.gada čempionāta rezultātiem.

Ievērojot to, ka Latvijai ir iespēja pieteikties uz spiningošanas pasaules čempionāta organizāciju, sākām domu apmaiņa par vietām, kur varētu notikt 2010.gada Latvijas spiningošanas čempionāts. Latvijas ūdenstilpnes pēc to lieluma sarindojas sekojošā secībā. Lubāns 8210 hektāri, Rāznas ezers 5756, Engures ezers 4130, Burtnieku ezers 4006, Liepājas ezers 3715, Rīgas ūdenskrātuve 3580, Pļaviņu ūdenskrātuve 3490, Usmas ezers 3469, Babītes ezers 2555, Ķeguma ūdenskrātuve 2490, Rušons 2373, Sīvers 1759, Ķīšezers (Rīgā) 1730, Alūksnes ezers 1543, Cirma ezers 1261, Papes ezers 1205, Kaņieris 1122, Ežezers 987. Latvijas čempionāta norisei vēlamajai platībai vajadzētu būt vismaz 500 - 600 hektaru lielai. Tā ir atkarīga no plānotā dalībnieku skaita. Papildus vērā ņemamas būtu Lielupes lejtece, Ventas lejtece, Daugavas augštece.
Jāņem vērā, ka daļā no ūdenstilpēm ir ierobežojumi motorlaivu izmantošanai. Svarīgi, lai pie ūdenstilpes būtu vieta vieta, kur var piebraukt un izvietoties visa dalībnieku laivu flote, labi, ja ir laivu bāze, kurā var iznomāt trīsvietīgas laivas. Protams, potenciālajiem lomiem jābūt tādiem, lai vismaz 50% dalībnieku būtu ar lomiem. Būtu labi, ja maksķernieki, kuri labi pārzin šīs ūdenstilpes, dalītos ar savu viedokli.

Tie, kurus interesē melno asaru spiningošanas tēma, labu novembra otrajā nedēļā Meksikā notikušā 2009.gada pasaules čempionāta aprakstu "The Fifth World Black Bass Sport Fishing Championship" var atrast Gary Yamamoto mājas lapā. Latvija šī gada čempionātā nepiedalījās, 10 valstu konkurencē par pasaules čempioniem kļuva ASV komanda.

Nupat, 25. novembrī no CIPS izpildkomitejas saņēmu oficiālu informāciju, ka Senegāla atteikusies no tiesībām organizēt 2010.gada pasaules čempionātu spiningošanā, un piedāvājumu Latvijai uzņemties šī čempionāta organizāciju. Tam jānotiek 2010.gada otobra pirmajā nedēļā. Atbilde mums jādod līdz Ziemassvētkiem. Protams, mēs šo jautājuma gatavošanu sāksim nekavējoties, taču, ja kādam radīsies konstruktīvas idejas, labprāt tās uzklausīšu. Svarīgākais jautājums, kā jau iepriekš rakstīju - ūdenstilpe.

23.11.2009

2010.gads LMSF plānos

Lai raisītu diskusiju par nākamā gada plāniem un cerībā, ka federācijas biedri to papildinās vai precizēs, ievietoju LMSF 2010.gada pasākumu kalendāra projektu. Šajā projektā daļēji ir ņemti vērā starptautiskie pasākumi, taču atsevišķu pasaules čempionātu datumi precīzi tiks noteikti decembrī pēc kārtējās CIPS izpildkomitejas sēdes. Pēc tam kalendāru varēsim salīdzināt arī ar dažādiem Latvijas notikumu datumiem, piemēram, paredzēto Saeimas vēlēšanu datumu. Arī atsevišķas sacensību vietas un atbildīgie organizātori ir ievietoti, var teikt, nosacīti, balstoties uz 2009.gada pieredzi un sarunām, un var tikt mainīti. Galīgajam variantam vajadzētu būt gatavam līdz 20. novembrim.

Paredzu, ka būtu nepieciešama papildus domu apmaiņa par spiningošanas sacensību organizāciju. Rada bažas fakts, ka Kokneses un Baltezeru posmos no lomu viedokļa produktivitāte ir kritusi. Ja neatrodam citas un saglabājam šīs abas vietas, varbūt varētu atļaut divos vai trijos posmos velcēšanu ?
Lai gan saistībā ar motoru izmantošanas ierobežojumiem tas izliekas nereāli, būtu jāpadomā arī, kā tuvākā nākotnē izmantot Engures un Babītes potenciālus. Varbūt vienu no čempionāta čempionāta kārtām pārmaiņu pēc varam organizēt bez tiesnešiem katrā laivā un bez motorlaivām ? Bet kopvērtējumu vērtēt pēc trīs kārtu labākajiem sniegumiem ?

Būtu jāpapildina ar jaunām vietām arī mūsu pludiņmakšķerēšanas sacensību vietu saraksts. Joprojām neesam sasnieguši nopietnu līmeni jauniešu sacensībās.
Arī Latvijā sāk cirkulēt domas par sacensībām jūras makšķerēšanas veidos. Starp citu, CIPS ietvaros pastāv vesela atsevišķa un ļoti aktīva jūras makšķerēšanas federācija. Tā nodarbojas ar visu, kas saistīts ar copi jūrās un okeānos - gan ar makšķerēšanu no krasta, gan ar lielo zivju medībām no nopietnām zvejas motorlaivām.

Tagad ir īstais brīdis, lai visi, kas gatavi 2010. gadā organizēt arī citas sacensības makšķerēšanas sportā, par saviem pasākumiem sniegtu informāciju, kura nonāktu sacensību plānu apritē.

03.11.2009

Par pasaules čempionātu Andorā

Nopietnāku rakstu ar savu redzējumu atsūtīja mūsu paziņa, Krievijas delegācijas vadītājs pasaules čempionātā Andorā Igors Činjakovs.
Raksts saucas ПРОКЛЯТИЕ «БЕЛОГО ЧЕРВЯ» или СНОВА ЭТА РЕЗИНА. Zemāk neliels citāts.

В этом году чемпионат мира по ловле хищной рыбы на искусственные приманки с берега, как он официально называется по классификации Международной Федерации рыболовного спорта в пресной воде (ФИПС), или по ловле спиннингом с берега, как его привыкли называть российские рыболовы, состоялся в Андорре. Эти два названия одного чемпионата на первый взгляд говорят об одной и той же дисциплине и, по крайней мере, до сих пор, нашими спортсменами они воспринимались как синонимы. Однако, недавно прошедший чемпионат полностью перевернул существовавшие до этого представления об этом виде ловли и заставил гораздо шире взглянуть на применение искусственных приманок и подумать о трактовке правил соревнований. Но обо всем по порядку.Tīmeklī atradu arī informāciju par pasaules čempionātu spiningošanā no laivām, kurš pagājušas nedēļas nogalē risinājās Kazahstānā. Kā jau prognozējām, komandu skaits bija niecīgs - piedalījās tikai 6 komandas - Kreivija, Ukraina, kazahstāna, Kirgizstāna, DAR un Ungārija. Lai gan vietējie sapņoja par medaļām, viss notika citādi. Gan komandu, gan individuālajā vērtējumā uzvarēja Ukrainas pārstāvji, otrās vietas ieguva Krievijas sportisti, trešo vietu komandu vērtējumā, diezgan tālu atpaliekot no pimajām divām, ieguva Ungārija, individuāli - Ukrainas sportists. Galvenā zivs, kura bija lomos bija salate, nedaudz mazāk bija zandarti ( tā dēvētie, berši). Ukraiņi bija gatavojušies visnopietnāk, viņi bija vairākus mēnešus trenējušies līdzīgās vietās , kuru Ukrainā nav mazums. Kazahstānas komanda, lai gan labāk zināja vietas, netika pie medaļām, galvenokārt, tāpēc, ka darbojās ar relatīvi rupjāku inventāru. Smalkam inventāram, izrādās, esot bijusi izšķiroša loma. Protokoli.

Igors Činjakovs atsūtīja arī savu kārtējo atskaiti par 2009.gada spiningošanas pasaules čempionātu Kazahstānā

15.10.2009

Latvijas čempioni spiningošanā noskaidroti

Šodien Baltezerā ar MK Pasaule organizētajām 4. kartas sacensībām noslēdzās Latvijas 2009.gada čempionāts spiningošanā. Ja neskaita dažādus makšķerēšanas sezonas noslēguma pasākumus, tās bija pēdējās 2009.gada sacensības makšķerēšanas sportā.

Uzreiz jāsaka - Baltezeri, kuri pēc pēdējās nedēļas vētrainajām dienām un atbilstoši vājās copes šodien izskatījās mierīgi un rudenīgi skaisti, kārtējo reizi nodemonstrēja savu kaprīzo raksturu. Tik bālu copi dalībnieki šajā sezonā nebija piedzīvojuši - pie zivīm no 25 ekipāžām tika tikai deviņas. Lomos bija tikai 8 līdakas, trīs zandarti un daži desmiti asaru. Apstiprinājās veca atziņa, kura ir spēkā visās makšķerēšanas sporta sacensībās, - ja cope ir normāla, uz labu rezultātu var pretendēt relatīvi liels skaits dalībnieku, ja cope ir vāja, automātiski būtiskas priekšrocības ir ezera pazinējiem un vietējās copes nianšu zinātājiem.

Arī šoreiz viss notika kā parasti. Priekšrocības bija tiem, kuriem Baltezeri ir piemājas ezeri, un kuri ir kaut kādā mērā atšifrējuši perspektīvākās vietas. Ar savāktajiem 14532 punktiem pirmo vietu un kārtas galveno balvu - tiesības nedeļu pavadīt SIA Cope Zviedrijā bāzē ieguva MK Pasaule duets Kristaps Evers un Mārtiņš Dumpis, kuri iemanījās izvilkt 4 līdakas. Nedaudz atpalika un nākamajās divās vietās ar 13 834 un, attiecīgi, 10161 punktu palika čempionāta galvgala ekipāžas A. Romanovs - I. Goltiņš (Dunkan) un J. Fjodorovs - Dz. Zujevs (Koknese RRKP būve)

Bildēs redzami šīs kārtas un Latvijas čempionāta uzvarētāji.
Čempionāta kopsavilkuma protokols.
Kopvērtējumā Latvijas 2009.gada čempiona nosaukumu izcīnīja komandas "Koknese RRKP Būve" pārstāvji Viesturs Saulīti un Modris Bērziņš. Viņi gan neuzvarēja nevienā kārtā, taču panākumu nodrošināja rezultātu stabilitāte. Sudraba medaļas ieguva Ivars Dubra un Juris Nagainis no komandas "Mēs zivīm". Bronzas medaļas izcīnīja visreālākie pretendenti uz zelta medaļām Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs (Koknese RRKP Būve). Viņiem liktenīga bija otrā kārta, kad no ierindas izgāja laivas motors un viņi palika bez rezultāta.
Arī komandu vērtējumā labākie bija koknesieši. Par čempioniem komandu vērtējumā kļuva "Koknese RRKP Būve", otrajā vietā palika "Mēs zivīm", trešajā - komanda "Koknese".

Ja pēc 2009.gada čempionāta rezultātiem būtu jāveido ranga tabula, tā šogad izskatītos sekojoši (pirmais skaitlis - punkti, atbilstoši vietām, otrais, - atbilstoši lomam):

1. V.Saulītis - M.Bērziņš 21, 51799
2. I.Dubra - J.Nagainis 23, 48688
3. J.Fjodorovs - Dz.Zujevs 32, 54778
4. I.Dubovskis - A.Grieķers 33, 44796
5. A.Romanovs - I.Goltiņš 37, 43293
6. V.Sibiļevs - U.Zutis 39, 38523
7. G.Riekstiņš - V.Karpenkovs 40, 41309
8. R.Kinerts - A.Vārna 41, 31703
9. A.Miezis - H.Raciborskis 42, 36943
10. S.Strode - A.Jerohins 46, 27437

10.10.2009

Par sacensībām Baltezerā

Informācija dalībniekiem.
Čempionāta dalībnieku pulcēšanās notiek piektdienas vakarā M. Baltezera krastā pie viesu nama "Eiropa". To var atrast pa Tallinnas šoseju no Rīgas puses iebraucot Baltezerā, pārbraucot pāri kanālam pēc kādiem 50 m nogriežoties pa labi un tālāk pa līkumotu celiņu līdz bāzei M. Baltezera krastā. Karte.. Kartē viesu nams ir iezīmēts nepareizi, faktiski tas izvietots nedaudz tālāk, kanāla ziemeļu krastā.

Laivu nolaišanai ūdenī ieteicamā vieta ir L. Baltezerā. Pārbraucot kanālam, jābrauc uz priekšu, aiz baznīcas jānogriežas pa kreisi. Pēc kādiem 300 metriem var piebraukt pie L. Baltezera un pietiekoši ērti nolaist laivas ūdenī. Ar laivu pēc tam, turoties pa kreisi, cauri kanālam jāaizbrauc līdz M. Baltezera viesu namam. Automašīnas atstāt pie L. Baltezera nav ieteicams, tās ieteicams novietot pie viesu nama M. Baltezera krastā.
Pārstāvju sapulce, tiesnešu reģistrācija un izloze piektdienas vakarā 21:00 viesu namā. Tiesnešiem, kuri ieradīsies sestdienas rītā, viesu namā jāpiesakās ne vēlāk kā līdz 6:00
Ja kāda ekipāža plāno nepiedalīties, tas jāpaziņo pa tel.29517507 iespējami ātri, bet ne vēlāk kā līdz piektdienas vakaram.
Starts no M. Baltezera atbalsta punkta sestdien aptuveni plkst. 7:00 , spiningošanas sākums aptuveni 10 min. pēc starta, spiningošanas beigas 13:00

07.10.2009

Forelisti pasaules čempionātā Andorā

Šonedēļ mūsu foreļu spiningotāju izlase atgriezās no 7-tā foreļu spiningošanas pasaules čempionāta, kurš iepriekšējā nedēļā risinājās Andorā. Latvijas komandas starts nebija sevišķi veiksmīgs, 13 valstu konkurencē tā ieņēma 10. vietu. Rezultāti tabulas vidusdaļā bija ļoti blīvi - 7. vietā palikušajai Krievijai bija 296 punkti, 10. vietā Latvijai - 304,5 punkti. Labākais no mūsējiem Kaspars Poišs individuālā vērtējumā 59 sportistu konkurencē ieņēma relatīvi augsto 11. vietu. Māris Olte bija 30-ais, Egons Simsons 39-ais, Jānis Masaļskis un Harijs Raciborskis, kuri viens otru nomainīja un katrs startēja tikai vienā no tūrēm, palika tabulas lejasdaļā.
Cope esot bijusi visai savdabīga un devusi vairākas jaunas atziņas. Daudziem, kuri spiningo ar tradicionālām metodēm, tai skaitā arī mūsējiem, pietrūcis laika, lai pārkārtotos uz atšķirīgu, bet kalnu upēs efektīvu foreļu ķeršanas manieri. Detalizētāku aprakstu un bildes man tuvākā laikā apsolīja atsūtīt Roberts Šiliņš, kurš Andorā darbojās kā izlases komandas treneris.

Lai gan šoreiz neveiksmīgi startēja arī iepriekšējo čempionātu godalgoto vietu ieguvēja spēcīgā Krievijas komanda, KMSF mājas lapa internetā bija pirmā, kurā izdevās atrast protokolus.

02.10.2009

Mušiņmakšķernieku čempionātā

Ka makšķerēšanas sports ir demokrātisks un pieejams jebkuram, vēlreiz katrs varēja pārliecināties LR 2009.gada atklātajā čempionātā mušiņmakšķerēšanā, kurš kārtējā mušiņmakšķernieku festivāla ietvaros 26. septembrī notika Gaujā pie Siguldas. Šajās sacensībās, kurās dalībnieku skaits ir ierobežots ar pieejamajiem upes resursiem, piedalījas ārī 4 kaimiņvalstu sportisti gan veci, gan jauni, gan vīrieši, gan sievietes.
Pasākums notika patīkamos laika apstākļos, upē varēja manīt dzīvību - gan lēkāja laši un taimiņi, gan kāpa alatas. Arī sacensību organizētāji Rīgas mušiņmakšķernieku klubs bija parūpējušies par interesantiem pasākumiem festivāla ietvaros, labu servisu un bagātīgu balvu klāstu, kurā lielāko ieguldījumu deva Vision, Loop un veikals Forelīte. Jau ar pirmo kārtu izvērtās nopietna cīņa starp vairākkārtējiem čempionātu godalgoto vietu ieguvējiem un Gaujas pazinējiem Andri Dolženko un Guntaru Cimuru. Tikpat efektīvi makšķerēja tikai vēl pāris makšķernieku. Pēc otrās kārtas par pārsteigumu visiem izrādījās, ka kopsavilkumā labāko rezultātu 347 punktus (atbilst zivju kopējam garumam centimetros) ir sasniedzis un čempionāta zelta medaļu ir ieguvis jaunais siguldietis Otomārs Bērziņš.
Sudraba medaļu ar 313 punktiem saņēma Guntars Cimurs, bronzu ar 301 punktu ieguva Lietuvas pārstāvis Remigios Bobinas, kurš ieguva arī balvu par lielāko zivi - 37 cm garu alatu.
Līdz medaļām nedaudz pietrūka Andrim Dolženko, kurš izcīnīja Rīgas Mušiņmakšķernieku kluba balvu "Sudraba spura".
Veiksmīgākie makšķernieki izmantoja sīkas, uz Nr14 - Nr18 āķiem sietas, pārsvarā tumšas mušiņas. Kā var redzēt no rezultātiem, savu lomu nospēlēja sektoru izloze, zivju skaits un to aktivitāte sektoros bija izteikti dažāda, tiem, kuri izlozēja sektorus upes augšpusē, bija grūti konkurēt ar tiem, kuri bija zemāk izvietotajos sektoros.
Visus rezultātus var redzēt protokolā.

27.09.2009

Latvijas čempionātos.

Sestdien, 19.septembrī Engures ezera laivu bāzē "Mazsaliņas" ar Rojas novada un SIA Robinson atbalstu risinājās šī gada Latvijas čempionāts spiningošanas divcīņā - praktiskajā spiningošanā un mērķī mešanā. Kārtējo panākumu guva mājinieki - Mērsraga komanda, tās pārstāvji uzvarēja gan individuālajā, gan komandu vērtējumā.
Lai gan diena bija saulaina un mierīga un pēc vairuma domām Engurē tādas dienas nav sevišķi zivīgas, 8,9 kg smagais loms, kuru pēc 6 stundu copes uzrādīja šī gada Latvijas čempions Romualds Ribuzuls, rādīja, ka arī šādos apstākļos var gūt skaistus lomus. Arī 2. un 3.vietas ieguvējiem Pāvelam Sibiļevam no Mērsraga un Jānim Strazdiņam no komandas Philips bija ievērības cienīgi lomi - 5,8 kg un, attiecīgi 6,0 kg smagi. Sudraba medaļu Pāvelam S. nodrošināja labāks rezultāts mērķī mešanā.
Savu meistarību mērķī mešanā (kura risinās pēc starptautiskajiem noteikumiem) kārtējo reizi nodemonstrēja jelgavnieks Ēriks Lašins, kurš visus 10 metienus trāpīja mērķa centrā un saniedza pasaules klases rezultātu - maksimāli iespējamos 100 punktus.
Komandu vērtējumā aiz Mērsraga komandas palika Kokneses RRKP būve un MK Pasaule komandas.
Detalizētus čempionāta rezultātus var redzēt protokolā.

19.un 20.septembrī Daugavā pie Lucavsalas risinājās arī Latvijas čempionāta pludiņmakšķerēšanā pēdējās kārtas sacensības. Pēc divu dienu cīņām individuālajā vērtējumā labākie izrādījās Pēteris Lideris, Rolands Brigaders un Normunds Grabovskis.
Čempionāta noslēgumā komandu vērtējumā ar 20 punktiem pārliecinošu uzvaru guva Salmo komanda, otrajā vietā ar 34 punktiem palika LV Maver Sport, trešajā ar 35 punktiem komanda Asaris. Individuālajā vērtējumā sīvākā konkurence līdz pat sacensību pēdējai dienai bija starp Salmo pārstāvjiem Pēteri Lideri un Normundu Grabovski. Šajā kārtā iegūtie 3 punkti Normundam Grabovskim kopvērtējumā deva 7 punktus un ļāva iegūt arī Latvijas 2009.gada čempiona titulu. Sudraba godalgu par to pašu punktu skaitu, taču nedaudz mazāku kopējo loma svaru saņēma Pēteris Lideris, trešajā vietā ar 13 punktiem palika Rita Verza-Grabovska.
Visus čempionāta rezultātus var redzēt protokolā.

20.09.2009

7th World Ice Fishing Championship

LMSF nupat no 7.pasaules čempionāta orgkomitejas ir saņēmusi ielūgumu uz pasaules 2010.gada čempionātu zemledus makšķerēšanā, kurš 2010.gada 11. -14.martā notiks ASV, Viskonsinas štata Rainlenderā. Organizators ir USA Ice Team. Komandu ierašanās paredzēta 2010.gada 6. martā Chicago, Illinois O'Hare International Airport.
Termiņš iepriekšējiem pieteikumam - 25.09.2009.
Vairāk informācijas par pilsētiņu, kurā notiks čempionāts, var atrast tīmeklī www.rhinelanderchamber.com
Sacensības notiks uz ezera Boom Lake, papildus informāciju var atrast www.usaiceteam.com.
Vietas karte

Galvenās Boom Lake zivju sugas ir sekojošas:
- White Crappie ( Pomoxis annularis),
- Black Crappie ( Pomoxis nigromaculatus),
- Bluegill ( Lepmois macrochirus),
- Pumpkinseed ( Lepomis gibbosus)
- Perch (Perca flavescens)
Kā vietējā īpatnība būs jāņem vērā, ka Viskonsinā stingri tiek regulēta piebarošana copes laikā - mums ierastā atklātas iebēršanas metode ir aizliegta, iebarošana atļauta tikai ar barotavu vai kādu konteineru palīdzību.

Tagad tikai jāsameklē līdzbraucēji - atbalstītāji (oficiālajai delegācijai var pievienoties ne vairāk kā 4 personas) un sponsori.

Aptuvenās oficiālās izmaksas katram dalībniekam ir 500 - 800 USD aviobiļetēm no Eiropas un 800 - 900 USD pilnam servisam sacensību laikā ( 9 dienas). Ja ir vēlme redzēt Blackhawks spēli vai apskatīt vēl kaut ko, jārēķinās ar papildus pāris simtiem USD.

13.09.2009

Pludiņmakšķernieki pasaules čempionātā Holandē

Neliels klips, kurā var redzēt čempionāta norises vietu

Informācija par pirmo čempionāta sacensību dienu - sportistu izvietojums zonās,komandu rezultāti un individuālie rezultāti.
Informācija par otro čempionāta sacensību dienu - sportistu rezultāti sekcijās (zonās), komandu rezultāti un individuālie rezultāti.

Pasaules čempionāta kopsavilkuma rezultāti individuālajā vērtējumā un komandu vērtējumā.

Lai saprastu rezultātus, ir jālasa pēdējā FIPS-ed sacensību oficiālo noteikumu versija. Pēdējās izmaiņas ir iekrāsotas.

Te ir saite ar vēl vienu pirmās dienas klipu, otrās dienas klipu un lapu, kurā var aplūkot noslēguma cermonijas skatus.

06.09.2009

Latvijas čempionāti septembrī

Septembrī notiek četras Latvijas čempionātu sacensības.
- Pludiņmakšķerēšanā jauniešiem 12. septembrī Daugavā Rīgā. Nolikums.
- Pludiņmakšķerēšanā pieaugušajiem 19. un 20. septembrī Daugavā Rīgā. Nolikums.
- Spiningošanas divcīņā 19. septembrī Engures ezerā. Nolikums.
- Mušiņmakšķerēšanā 26.septembrī Gaujā pie Siguldas. Nolikums.

04.09.2008. LMSF valdes loceklis Harijs Raciborskis informē, ka Ādažu novada padome šodien ir saskaņojusi nolikumu un LR čempionāta spiningošanas sacensības Baltezeros varēs notikt atbilstoši kalendāra plāniem. Pie tam sacensību dalībniekiem papildus esot piešķirts maksimālās labvēlības statuss, kas nozīmē, ka čempionāta sacensību un treniņu laikā nebūs motoru jaudas un pārvietošanās ceļu ierobežojumu, kā arī nebūs jāmaksā par licencēm. Detalizētāku informāciju, visticamāk, varēs saņemt no atbildīgā par 4. kārtas sarīkošanu Egona Simsona.

02.09.2009

Spiningošanas tēma

Lai gan spininga piekritēju vidū Daugavā valda liela kvokošanas ažiotāža, kurai pamatā ir supersamu lomi jūlijā, kopumā augusts Latvijā skaitās spiningošanai visnelabvēlīgākais mēnesis. Ūdens temperatūra ezeros un upēs sasniegusi savu maksimumu un plēsīgo zivju aktivitātes ir ļoti īslaicīgas. Situācija šajā frontē parasti mainās uz labo pusi tuvojoties rudenim, kad naktis kļūst jūtami garākas un vēsākas.
Augustā LMSF parasti nekādas spiningotāju sacensības neplāno, tādēļ mūsu labākajiem spiningotājiem radās izdevība izmantot šī gada čempionātā iegūtās balvas - SIA "Cope Zviedrijā" dāvātos ceļojumus uz Zviedriju. Šodien pirmo triju Latvijas čempionāta kārtu uzvarētāji - "Mēs zivīm" ekipāža Ivars Dubra un Juris Nagainis, "Daiwa - Cormoran" ekipāža Guntis Riekstiņš un Vitālijs Karpenkovs un Kokneses RRKP ekipāža Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs ar prāmi devās uz Stokholmu, lai turpinātu ceļu uz SIA Cope Zviedrijā mājvietu netālu no Kramfosas un veselu nedēļu pārbaudītu savu māku Zviedrijas ūdeņos.

Pēc ilgas gaidīšanas šodien saņēmu ziņu, ka pasaules 2009.gada spiningošanas čempionāts Kazahstānā tomēr notiks, tas risināsies oktobra otrajā nedēļā Balhašā. Nav skaidrības, cik komandas piedalīsies, - tik īss laiks nav normāls, lai visi potenciālie dalībnieki sagatavotos nopietnai līdzdalībai.

16.08.2009

Labākie Latvijas karpu speciālisti noskaidroti

Pēc triju dienu ilgas izturības, veiksmes un mākas pārbaudes Viešura ezerā noslēdzies Latvijas 2009.gada karpu makšķerēšanas čempionāts.
Šoreiz SIA "lido" apsaimniekotais ezers izrādījās devīgs - sacensību dalībnieki noķēra 266 zivis ar kopējo svaru 914 kg, pie tam 9 komandu loms bija virs 50 kg.
Čempiona titulu 20 komandu konkurencē izcīnīja "BB Cope 1" (Ārijs Ūdris, Uģis Nuķis, Salvis Muzikants), kura trijās dienās nomedīja 39 zivis ar kopējo svaru 131.05 kg, otrā bija komanda "Copes Nams Sigulda" (Māris Nuķis, Lauris Dāboliņš, Guntis Logins) ar 38 zivīm un 123.5 kg smagu lomu, trešajā - "Alatas" (Inese Kreicberga, Ināra Zīverte, Līga Jaunsproģe) ar 28 zivīm un 121,75 kg. Lielākā zivs 11.85 kg karpa bija "Lemisell Carp" kontā. Detalizēti visus rezultātus var redzēt čempionāta protokolā. Bilžu autors Normunds Naglis.

Pie nedēļas jaunumiem var pieskaitīt arī to, ka savu interneta mājas lapu ir ieguvis LMSF sastāvā esošais Latvijas Salmo klubs.

Latvijas komanda (Pēteris Lideris, Guntis Kārkliņš, Rita Verza-Grabovska, Oļegs Zakrževskis) 25. - 26. jūlijā Somijā piedalījās Baltijas līgas čempionātā pludiņmakšķerēšanā un 12 komandu konkurencē ieņēma 4. vietu. Seppo P. atsūtīja sacensību protokolus.

10.08.2009

LIDO KARPU MARATONS 2009

Nedēļas nogalē trīs dienas Kaķīša ezerā, tā dēvētie, profesionāļi pārbaudīja savas iemaņas SIA Lido organizētajās karpu makšķernieku sacensībās LIDO KARPU MARATONS 2009. Sacensības risinājās pilnā saskaņā ar starptautiskajiem noteikumiem. Tā bija neliela spēku pārbaude pirms Latvijas čempionāta, kurš sāksies pēc nedēļas.
Normunds N. atsūtīja rezultātu protokolu.

02.08.2009

Nolikumu projekti septembra sacensībām

Par projektiem tos nosaucu tikai tādēļ, ka nolikumi vēl jāapstiprina LMSF valdē, pirms tam saskaņojot nolikumus ar ieplānoto sacensību vietu pārvaldītājiem. Mušiņmakšķerēšanas čempionāta sacensību nolikumā salīdzinājumā ar 2008. gadu izmaiņu nav. Nelielas izmaiņas ir spiningošanas divcīņas sacensību nolikumā. Šogad plānojam atteikties no prasības, ka komandā noteikti jābūt sievietei. Pieredze rāda, ka šāda prasība būtiski sarežģī komandu komplektēšanu.

29.07.2009

Latvijas čempionātos jūlijā

LR čempionātā pludiņmakšķerēšanā 2.posmā, kurš 18.un 19.jūlijā notika Rēzeknes upē, labākie bija Salmo pārstāvji Normunds Grabovskis un Pēteris Lideris, kuri abās dienās savos sektoros bija labākie un ieguva 2 punktus. Trešo vietu ar 3 punktiem ieguva Krišjānis Krasovskis, kurš pārstāv LV Maver Sport. Komandām pārliecinoši labākā bija Salmo komanda.
Protokols.

25.jūlijā Ķīšezerā Latvijas labākie spiningotāji mērojās spēkiem valsts čempionāta 3. kārtas ietvaros. Kārtējo reizi spēcīgākie izrādījās koknesieši, kuri ieņēma pirmās trīs godalgotās vietas un ievāca bagātīgu balvu ražu, kuru šajā posmā bija sagādājusi firma SIA Normark Latvija. Labākie ar 23547 punktiem bija Kokneses RRKP komandas duets Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs. Papildus viņi ieguva tiesības izmantot SIA Cope Zviedrijā dāvāto bezmaksas nedēļas ceļazīmi uz Zviedriju, bet Dzintars Zujevs ar savu 74 cm līdaku ieguva speciālbalvu par lielāko zivi. Otrajā vietā ar 19193 punktiem palika Kokneses komandas duets Igors Dubovskis un Ainars Grieķeris, trešajā ar 17307 punktiem bija Koknese RRKP duets Viesturs Saulītis un Modris Bērziņš. Par cīņas sīvumu liecina tas, ka 4.vietas ieguvējus ( 17168 punkti ) Triobet.com duetu no 3.vietas šķīra tikai 10 cm garam asarītim atbilstošs punktu skaits. Piektie bija N. Nordens un E. Dembergs ( Rapala I, 16718 punkti), 6. vietā - G. Riekstiņš un V. Karpenkovs ( Daiwa - Cormoran, 16259 punkti).
Pēc trim kārtām čempionāta vadībā ar 12 punktiem atrodas Viesturs Saulītis un Modris Bērziņš. Izšķirošā 4. kārta ieplānota oktobrī.

Protokols.

22.07.2009

Eiropas čempionātā makšķerēšanā ( I. Č. skatījums )

Krievijas izlases komandu nemainīgais vadītājs Igors Činjakovs atsūtīja rakstu par šī gada Eiropas čempionātu pludiņmakšķerēšanā, kurš notika Slovēnijā. Neliels citāts.

Город Радече, известный своими курортными местами, по российским меркам, представляет собой поселок городского типа с населением несколько тысяч человек, тем не менее, он является административным районным центром. Выгодное расположение города на реке Сава делает эту местность очень привлекательной для местных и приезжих рыболовов. Рыболовный клуб, которым руководит Бараккини, насчитывает сотню человек.
Все водоемы в Словении находятся в федеральной собственности, однако, государство сдает рыболовным клубам в концессию большую часть всех водоемов страны. Всего в этой небольшой стране насчитывается 64 рыболовных клуба, которые являются таким образом, основными пользователями рыбных ресурсов внутренних водоемов. Все клубы объединены в Рыболовный Союз Словении, центральный офис которого находится в Любляне. Каждый клуб представляет собой самостоятельное объединение, которое устанавливает размер членских взносов и ведет хозяйственную деятельность по развитию рыболовства и охране рыбных ресурсов

18.07.2009

Sporta pasākumi jūlija otrajā pusē

17.- 19.jūlijā Rēzeknē turpināsies Latvijas pludiņmakšķerēšanas čempionāts, Rēzeknes upē trīs dienas sportisti mērosies spēkiem 2.posma sacensībās.
Tā kā sacensības notiek ierobežotā posmā, sacensību dalībnieku skaits ir ierobežots un tiem, kuri gatavojas piedalīties, jāpiesakās savlaicīgi.

25.jūlijā Rīgā, Ķīšezerā risināsies Latvijas spiningošanas čempionāta 3. kārta. Šajās sacensībās jebkurš interesents var tikties un pamēroties spēkiem ar Latvijas labākajiem spiningotājiem. Dalībnieku skaits nav ierobežots, taču savlaicīga pieteikšanās ir obligāta. Uzvarētāji balvā saņems SIA Cope Zviedrijā bezmaksas ceļazīmi nedēļu ilgai atpūtai Zviedrijā, citi - firmas SIA Normark Latvija dāvātās balvas. Nolikums.
Papildus informācija (15.jūlija ieraksts), lūdzu, ievērot - ierašanās ir 24.jūlija vakarā līdz 9:00 vai, vēlākais, 25.jūlijā līdz 03:00. Karte.


Augusta pirmajā nedēļā Kaķīša ezerā risināsies Latvijas čempionāts karpu makšķerēšanā. Tie, kuri vēlās pienācīgi sagatavoties, kā arī visi citi modernas karpu copes atbalstītāji, tiek aicināti uz sacensībām “LIDO KARPU MARATONS 2009”, kuras Kaķīša ezerā notiks nedēļu iepriekš, to sākums 31. jūlijā. Nolikums

11.07.2009

Pasaules čempionāti

Lai vieglāk būtu atrast visus dokumentus, kas saistās ar līdzdalību, ievietoju saites ar šī gada pasaules čempionātu mājas lapām.
- Pasaules čempionāts pludiņmakšķerēšanā Holandē
- PČ foreļu spiningošanā Andorā
- PČ spiningošanā no laivām Kazahstānā (projekts)
- PČ melno asaru spiningošanā Meksikā

P.S. Karpu makšķerēšanas speciālistiem.
Precizēts, ka Latvijas 2009.gada čempionāts notiks „Lido” karpu makšķerēšanas līgas sacensību ietvaros Kaķīša ezerā. Interesenti var iepazīties ar sacensību Nolikumu.

04.07.2009

Mušiņmakšķernieku divkaujas Lietuvā

Latvijas MM čempionātu pastāvīgais dalībnieks Ugnius no Lietuvas atsūtīja ielūgumu uz MM sacensībām Lietuvā. Teksts nedaudz saīsināts.

Club "Flyfishing.lt" with great honor would like to invite you to take part in the competition FLYMUSKETEER DUEL 2009, that will take plance in River Merkys, Puvociai on August, 8th, where you will be able to slap your oponent with a glove and will find out which one of you is worth the honor to be called a better fly-fisher.
The principles of the competition:
- Competitors apply for the competition only in pairs. Only first 32 (16 pairs) competitors shall take part in the competition.
- Registration shall be closed on July 26th at midnight. Please apply to dvikova@flyfishing.lt
- All the duels will take place in rounds that will last from 60 to 120 minutes (will be announced). There shall be 5 rounds in total untill only one winner is left.
- Winers of each round shall select their oponents for the next round among each other. Once you loose a duel – you drop out of the competition.
- The results of each duel are declared only by mutual agreement of the competitors (there are no judges, so each pair can decide whether to fish together or apart).
- There are no limitations for fishing locations neither for transportation, but the time.
- Arms allowed – only fly fishing equipment
- The one that catches longer fish (-es) - wins. All fish complying to the Fishing Rules are eligible.
- Each participant shall have to pay a fee (will be announced – not more than 50 LTL).
The winner of the final duel shall be officially entitled as THE FLYMUSKETTER 2009 and will get the prize - a Sage ZXL rod.
Yours sincerely,
Ugnius, +370 616 10382

03.07.2009

Ziņas no EČ Slovēnijā

Saņēmu ziņu no Normunda G.

Eiropas čempionātā pudiņmakšķerēšanā, kurš Slovēnijā sākās vakar, Latvijas komanda pēc pirmās dienas 27 komandu konkurencē atrodas 14.vietā. Individuālā vērtējumā savās zonās labākie rezultāti ir Guntim Kārkliņam - 2.vieta, Ritai Verzai-Grabovskai 4.vieta un Normundam Grabovskim - 8.vieta. Šodien sacensību otrā diena. Laika apstākļi - nepārtraukti līst, ūdens liels un duļķains.

28.06.2009

Latvijas spiningošanas čempionātā

Šodien Kokneses tuvumā no atpūtas nama Radzes laivu stāvvietas 15 komandu spiningotāji devās pārbaudīt savu veiksmi un noskaidrot, cik devīga ir Daugava Aizkraukles HES ūdenskrātuves rajonā. Te notika Latvijas spiningošanas čempionāta 2. kārta.

Par kārtas uzvarētājiem kļuva un bezmaksas ceļojumu uz copi Zviedrijā ar 16181 punktu ieguva komandas "Daiwa - Cormoran" ekipāža Guntis Riekstiņš un Vitālijs Karpenkovs. Viņu lomā bija 6 zandarti, no kuriem lielākais bija 65 cm (aptuveni 2,5 kg). Otrajā un trešajā vietā un ar firmas Philip palīdzību sarūpētās balvas saņēma Rapala I komandas ekipāža Harijs Raciborskis un Andis Miezis (15545 p.) un mājinieku Kokneses RRKP Būve ekipāža Viesturs Saulītis un Modris Bērziņš (13037 p.).2008. gada čempionāta sudraba medaļu ieguvēju un Kokneses kārtas uzvarētāju koknesiešu J. Fjodorova un D. Zujeva ekipāžai sabojājās laivas motors un viņi palika bez ieskaites loma.
Latvijas čempionāta līdera pozicijas ar 5 punktiem saglabāja pirmās kārtas uzvarētājs "Mēs zivīm" duets I. Dubra un J. Nagainis, kuri šajā kārtā ar 12598 punktiem palika 4. vietā.
Čempionāta protokoli. Var redzēt, ka lomi Daugavā bija vismaz 2x mazāki kā šogad Liepājas ezerā un pat mazāki kā 2008.gadā šajā pašā rajonā.

20.06.2009

LMSF valdē

Trešdien, 11. jūnijā notika kārtējā LMSF valdes sēde.
Valde iepazinās ar finansu situāciju federācijā un sadalīja līdzekļus II pusgada pasākumiem. Viens no jautājumiem bija par Latvijas komandu līdzdalību šī gada pasaules čempionātos. E. Simsonam tika uzticēta Latvijas izlases komandas veidošana pasaules čempionātam foreļu spiningošanā, kas notiks Andorā, H. Raciborskim - pasaules čempionātam melno asaru spiningošanā Meksikā, bet N. Grabovskim - Eiropas un pasaules čempionātiem pludiņmakšķerēšanā Slovēnijā un Holandē. Atklāts palika jautājums par pasaules čempionātu spiningošanā, kurš šogad iecerēts Kazahstānā.
Valde precizēja, ka sportistam, kurš valsts čempionātu sezonu sācis kāda kluba komandā, nav atļauts vasaras makšķerēšanas sporta veidos pārstāvēt citu klubu. Izņēmums ir zemledus makšķerēšana.
Valde izskatīja saņemtos rekordzivju pieteikumus. Mārtinš Ozoliņš bija atsūtījis pieteikumu par 30. maijā noķerto balto sapalu ( 436 grami, 34 cm). Pieteikums tika noraidīts, jo LMSF nereģistrē zivis, kuru svars ir mazāks par 1 kg. Izskatīšanā vēl atrodas 3.200 kg smagā rekordlīņa pieteikums, jo jāpārbauda pielietoto svaru precizitāte.

Latvijas spiningošanas čempionāta 2. kārtas dalībniekiem.
Sacensību organizators - Kokneses pagasta padome. Sacensības notiks 2009.gada 20.jūnijā Daugavas ūdenskrātuvē Koknesē. Dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija 19. jūnija vakarā no plkst.20:00 līdz 20.jūnija plkst.04:15 viesu namā “Radzes” ( šosejas Rīga – Daugavpils 107.km). Pārstāvju un tiesnešu sanāksme (līdzdalība obligāta) plkst.04:15, vienlaicīgs starts no piestātnes 05:00 - 05:30, spiningošanas sākums, attiecīgi, aptuveni 06:00, beigas 12:00. Precīzie laiki tiks paziņoti pārstāvju sanāksmē.
Dalībai var pieteikties līdz 18. jūnijam (tiem, kuri pieteikušies uz visām kārtām, tas nav jādara). Naktsmītnes var pieteikt pa telefonu 26524446.
Vairāk par bāzi var uzzināt tai veltītajā interneta lapā.

15.06.2009

Atbalstītāju rindas aug

Makšķerēšanas sports pamazām iegūst jaunus atbalstītājus. Nesen rakstīju, ka mūsu sporta atbalstītāju ridām piebiedrojās SIA Cope Zviedrijā. Ceturtdien, 4. jūnijā pēc firmas īpašnieka Imanta Kizika iniciatīvas notika sarunas par SIA Imko Trans iespējamo atbalstu LMSF pasākumiem. SIA Imko Trans ir LMSF biedrs, tā Latvijā pārstāv un vairumā izplata makšķerēšanas preces ar preču zīmi "Robinson", kā arī nodarbojas arī ar sīkkravu pārvadājumiem. Sarunu rezultātā vienojāmies par federācijas ieguldījumu firmas reklāmā un Latvijas čempionāti šajos visumā spiedīgajos finansiālajos apstākļos ieguva vēl vienu pasākumu atbalstītāju.

06.06.2009

1. kārtas uzvarētāji noskaidroti

Vakar Liepājas ezerā risinājās ar Liepājas makšķernieku kluba atbalstu organizēto LR čempionāta spiningošanas sacensību 1.kārta. Sacensības, kā parasti, risinājās vējainos apstākļos, kas, protams, sarežģīja copi. Tomēr tas labākajiem netraucēja tikt pie pieklājīgiem lomiem, - labākajos lomos bija gan 70 - 80 cm garas līdakas, gan 30 - 35 cm asari. Tikai skatītājiem, kuri gribēja redzēt lomus, gan neveicās, - dalībnieki krastā atgriezās bez zivīm, jo sacensībās lomus šoreiz paturēt nebija atļauts.
Individuālajā vērtējumā par 1. kārtas uzvarētājiem kļuva "Mēs zivīm" komandas ekipāža Juris Nagainis un Ivars Dubra. Viņu loma vērtētās 10 zivis abiem kopā deva 24874 punktus. Duets kļuva par čempionāta līderiem un saņēma SIA Cope Zviedrijā dāvātas bezmaksas ceļazīmes nedēļu ilgai copei Zviedrijā. Otrie ar 21289 punktiem bija komandas "Dulkan" pārstāvji Armands Romanovskis un Ingus Goltiņš, trešajā vietā ar ļoti līdzīgu lomu, bet 21 269 punktiem palika Kokneses komandas pārstāvji Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs.

Sacensību protokols., poga.lv var apskatīt arī nelielu albumu ar bildēm no sacensību vietas.
Nākošā sacensību kārta 20. jūnijā Koknesē, uzvarētājus atkal gaidīs balva - ceļojums uz Zviedriju. Starp citu, labs treniņš pirms čempionāta varētu būt sacensības "Kokneses zandarts".


Arī pludiņmakšķernieki piektdien uzsāka savu 2009.gada čempionāta maratonu. Pirmā kārta risinājās Ventā. Pirmās kārtas goda pjedestālu individuālā vērtējumā aizņēma Salmo pārstāvji. Pēc divu dienu cīņām veiksmīgākais izrādījās Normunds Grabovskis ar 2 punktiem un loma svaru 11360 g , sekoja Pēteris Lideris ar 3 punktiem un loma svaru 6740 g un Guntis Kārkliņš ar 4 punktiem un loma svaru 6380 g.
Komandu vērtējumā par čempionāta līderi kļuva Salmo ar 21 punktu, otrajā vietā Fortuna (Lietuva) ar 26 punktiem, trešajā - Kuldīga ar 38 punktiem. Lielākā zivs bija Gunta Kārkliņa pirmajā dienā noķertais 2.600 kg smagais breksis.
Sacensību protokols.

24.05.2009

Maija aktualitātes

Vakar notika interesantas sarunas ar SIA Cope Zviedrijā īpašnieku Raivo Kleinbergu, kurš piedāvāja sadarbību ar Latvijas Makškerēšanas sporta federāciju. Sarunu rezultātā tika sperts pirmais solis un kā pierādījumu firmas nopietnajiem nodomiem Kleinberga kungs paziņoja, ka garantē LR spiningošanas čempionāta katras kārtas uzvarētājai ekipāžai bezmaksas nedēļu garu braucienu uz copi Zviedrijā ar pilnu servisu. Pirmie pretendenti būs zināmi jau sestdien, kad Liepājas ezerā notiks pirmā kārta.
Firma SIA Cope Zviedrijā ir iegādājusies makšķernieku bāzi relatīvi viegli pieejamā vietā Zviedrijas vidienē aptuveni 500 km uz austrumiem no Stokholmas un piedāvā mūsu makšķerniekiem skaistas copes iespējas uz interesantiem noteikumiem.

Saņēmu iepriekšēju paziņojumu un bildi, kā pierādījumu tam, ka ir noķerts jaunam Latvijas rekordam atbilstošs līnis. Loma autore - Nadežda Kalnača. Precīzi 3.200 kg smagais un 62 cm garais rekordlīnis ar pludiņmakšķeri (aukla 0.12 mm) 17. maija pēcpusdienā noķerts Alberta dīķos. Atliek sagaidīt tikai oficiālu rekorda pieteikumu.

P.S.25. maijā saņēmu arī rekorda pieteikumu ar notikuma aprakstu un visiem nepieciešamajiem parakstiem.

21.05.2009

Par spiningošanas 2009.gada čempionātu

LR spiningošanas čempionāta pirmās kārtas starts Liepājas ezerā notiks 23.maijā no tās pašas pulcēšanās vietas, kura bija 2008.gadā. Tās adrese ir Liepāja, Vecā ostmala 1. Ja nepieciešama papildus informācija, var zvanīt Rolandam Miķelsonam, tel.26454999. Nav izslēgts, ka līdz sacensību atklāšanai turpat tuvumā tiks labiekārtota cita vieta, tādēļ, lūdzu, visus sekot informācijai.
Ekipāžu vārdiskie sastāvi komandām, kuras pieteikušās, jāpaziņo galvenajam tiesnesim līdz 20. maijam pa e-pastu vai tel.29517507. Dalībniekiem pulcēšanās vietā jāierodas ne vēlāk kā sestdien 2:00, vēlams ierasties piektdienas vakarā. Izbraukšana ezerā laikā no 3:30 līdz 4:30, spiningošanas sākums aptuveni 5:00 Spiningošanas beigas 11:00, atgriešanās sākuma punktā līdz 12:00. Noslēgums, ja viss noritēs kā ieplānots, būs 12:30. Minētie laiki var tikt nedaudz mainīti pēc dalībnieku reģistrācijas.
Visiem laivās līdzi jābūt glābšanas vestēm, dalībniekiem makšķerēšanas kartēm. Mērlineāli un licences būs uz vietas. Katram ekipāžas tiesnesim vajadzētu iepazīties ar nolikumu, bet pēc ierašanās nekavējoties pieteikties pie galvenā tiesneša.

P.S. Laikā no 11. maija līdz 18. maijam galvenais tiesnesis būs pieejams tikai pa e-pastu.
Ja rodas jautājumi, var zvanīt Harijam R. mob. tel.29217376

10.05.2009

Čempionāts karpu makšķerēšanā “Valle 2009”

2009.gada 04.- 07. jūnijā, Aizkraukles rajona Vallē, atpūtas kompleksa “Makšķernieku Paradīze” dīķī notiks Latvijas klubu čempionāts karpu makšķerēšanā “Valle 2009”
Pārējo informāciju var atrast nolikumā.

04.05.2009

Latgales 2009.gada čempionāts spiningošanā

10. maijā sāksies Latgales 2009.gada atklātais čempionāts spiningošanā. Sacensības notiks trīs kārtās.
Sacensību norises vietas:
• pirmā kārta notiks 10.maijā Rēzeknes rajona Feimaņu pagasta Feimaņos, peldvietā, sacensības - FEIMAŅU ezerā;
• otrā kārta notiks 5. jūlijā Preiļu rajona Līvānu novada Jersikas pagastā, pie Daugavas pārceltuves (Dunava);
• trešā kārta notiks 4.oktobrī Preiļu rajona Riebiņu novada Rušonas pagastā, z/s Silmalas, SIVERIŅA”, RUŠONAS ezerā.
Sacensību nolikums (PDF) un informācija atrodama mājas lapās: www.preiļi.lv; www.fishing.lv.
Kontakttālruņi: Elgasts Dimants - tālr.28757027; Žanna Kufina – tālr.29919366.

Maija Paegle atsūtīja arī nelielu aprakstu par pirmajiem soļiem Preiļu jauno makšķernieku skolā.

03.05.2009

LMSF konferencē

28.aprīlī notika gadskārtējā LMSF konference. Tajā apstiprināja valdes atskaiti un revizora ziņojumu, kā arī ievēlēja jaunu valdi. Valdes sastāvā ir nelielas izmaiņas. Vietu tajā saglabā J. Stikuts, R. Vaišļa, N. Grabovskis, V. Holbergs, V. Rozentāls un H. Raciborskis. Beidzot valdes sastāvu papildina arī viena sieviete - Kristīne Maklere no MK B&B Cope. Savu kandidatūru atsauca Ārijs Ūdris, kurš savā vietā piedāvāja jaunu kandidatūru. Par valdes priekšēdētāju - prezidentu uz četriem gadiem atkārtoti ievēlēja Jāni Stikutu, par viceprezidentu izvirzīja Normundu Grabovski.

03.05.2009

Aktuālā informācija

28.aprīlī Rīgā Daugavgrīvas ielā 8 notiks LMSF konference. Darba kārtībā atskaite par valdes darbu 2008.gadā un jauna valdes sastāva vēlēšanas. LMSF biedriem par savu līdzdalību jāinformē pa tel.29517507 vēlākais pirmdien, 27.aprīlī. Vienlaicīgi tiks pieņemti lēmumi par pasākumiem 2009.gadā.

Biedrība "Mēs - zivīm" atsūtīja nolikumu pasākumam, kurš saucas "Saprātīgas makšķerēšanas festivāls “Ogres alata 2009”".
Festivāls notiks 16.maijā Ogres raj. Ogres upē. Tas pamatā iecerēts kā sacensības, lai vēlreiz pārliecinātos, ka ar mušiņmakšķeri un spiningu Ogres upē var nomedīt gan alatas, gan foreles un citas zivis.

25.04.2009

Preiļos darbu sākusi jauno makšķernieku skola

Vairākas Rīgas makšķerēšanas rīku tirdzniecības firmas un arī privātpersonas ir izteikušas gatavību ar makšķerēšanas inventāru atbalstīt dažādus jaunatnes pasākumus. (ja vēl kāds vēlas rīkoties līdzīgi, var zvanīt 29517507). Pirmais nopietnais solis sperts Preiļos.

Maija Paegle atsūtīja sekojošu informāciju.
20.martā Preiļu Nevalstisko organizāciju centra telpās notika pirmā – iepazīšanās - nodarbība Preiļu Jauno makšķernieku skolas dalībniekiem.
Uz pirmo tikšanās reizi bija ieradušies 15 bērni un 5 pieaugušie. Jauno makšķernieku skolas izveides iniciators Elgasts Dimants iepazīstināja klausītājus ar skolas darbības plānu, bērni noskatījās makšķerēšanas čempionātu video un iepazinās ar izzinošu literatūru par makšķerēšanu. Pirmajā tikšanās reizē skolas dalībniekus uzrunāja arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. Novada mērs iespēju robežās apsolīja atbalstīt jauno iniciatīvu.
Pirmais kopējais pasākums jaunajiem makšķerniekiem notiks sestdien, 28. martā. Vairāk nekā 15 Preiļu novada bērni ar vecākiem dosies uz Rīgu, kur Ķīpsalā apmeklēs izstādi "Makšķerēšana 2009".
Turpmāk nodarbības makšķerēšanas skolā plānots rīkot reizi nedēļā. Tās vadīs pieredzējuši makšķerēšanas čempionātu laureāti un makšķerēšanas entuziasti, piemēram, ar pludiņmakšķerēšanas specifiku iepazīstinās makšķernieku sacensību vairākkārtējais čempions Kazimirs Anspoks, spiningošanas noslēpumos dalīsies Latgales makšķerēšanas čempionātu organizētājs Elgasts Dimants. Ar dažādiem makšķerēšanas piederumiem un atlaidēm to iegādei makšķerēšanas skolu solīja atbalstīt Latvijas Makšķernieku federācija.
Skolā pieredzējušu makšķerēšanas čempionātu laureātu un makšķerēšanas entuziastu vadībā bērni varēs apgūt ne tikai copes lietas no A līdz Z, bet arī izkopt pozitīvu attieksmi pret dabu. Teorētisko zināšanu nostiprināšanai plānots rīkot praktiskās nodarbības, arī makšķerēšanas čempionātus bērniem
Diplomus vai sertifikātus pēc skolas beigšanas bērni neiegūs, taču iegūs pieredzi, kas noderēs nākotnē, izvēloties makšķerēšanu kā atpūtas vai sporta veidu.
Maija Paegle,
Sabiedrisko attiecību speciāliste


28.03.2009

Marta jaunumi

LMSF valde 24.martā savā kārtējā sēdē iepazinās ar LMSF gada finansu pārskatu, kurš tiks prezentēts kopsapulcē. Valde nolēma, ka LMSF kārtējā kopsapulce, ieskaitot arī jaunas valdes un prezidenta vēlēšanas notiks šī gada 28.aprīlī. Detalizētu informāciju LMSF biedri var saņemt pa tel.29517507. Zināšanai - kopsapulcē ar balss tiesībām piedalās tikai tie biedri, kuri nokārtojuši biedru naudas maksājumu par 2009. gadu.
Valde pieņēma arī 2009.gada pludiņmakšķerēšanas un spiningošanas čempionātu nolikumus.

Lietuvas karpu makšķernieku asociācija atsūtīja informāciju (ielūgumu) par nopietnām sacensībām Lietuvā. Tur no 09. ļīdz 14.jūnijam notiks GALAXY CARP CUP 2009. Nolikumu krievu valodā var redzēt internetā. Papildus informāciju var saņemt no Kestutis Zabotkus
+370 698 48054

28.03.2009

Informācija spiningotājiem

LMSF valde ir sagatavojusi nolikumu LR 2009.gada čempionātam spiningošanā.
Diemžēl, neizdevās atrast organizatorus, kuri būtu gatavi uzņemties sākotnēji iecerēto sacensību organizāciju Daugavā virs Jēkabpils vai Ventas lejtecē, tādēļ šobrīd ir saglabātas tās pašas vietas kā 2008.gadā. Nav izslēgts, ka līdz sezonas sākumam vēl izdosies kaut ko mainīt. Arī sacensību noteikumi nav mainīti. Nelielas izmaiņas ir vērtējumā, jo asariem ir piemērots koeficients 1,2, tādejādi samazinot asaru īpatnējo svaru iegūtajos punktos.
Interesenti var redzēt arī čempionāta dalībnieku sarakstu.

21.03.2009

Informācija karpu speciālistiem

LMSF valdes loceklis Ārijs Ūdris, kurš atbild par Latvijas karpu makšķerēšanas sacensībām, ielūdz visus, kurus interesē karpu makšķerēšanas sacensības, 3.aprīlī plkst 18:00 uz tikšanos Dūņezera krastā "Meža klubā". Pasākuma mērķis - vienoties par 2009.gada sacensību vietām un noteikumiem, kā arī apmainīties domām par komandu līdzdalību starptautiskos pasākumos. Detalizētāku informāciju var saņemt pa telefonu 29116736.

18.03.2009

Jaunās sezonas tuvumā

Lai gan pavasaris joprojām kavējas, pēc neliela pārtraukuma LMSF valde sākusi gatavoties jaunajai sacensību sezonai. Ir sagatavots jaunais nolikums pludiņmakšķerēšanas čempionātam un, attiecīgi, noteikti scensību datumi. Pēc ilgām diskusijām projektā palikušas 3 sacensību posmi, kā arī eksperimentālos nolūkos iestrādāta iespēja piedalīties arī individuāliem sportistiem. Projekts tiek izlikts internetā, ja nedēļas laikā nebūs principiālu iebildumu no LMSF biedru puses, tas tiks pieņemts kopumā.

Joprojām nav pieņemts lēmums par spiningošanas čempionātu. Visvairāk diskutējamais jautājums - rīkot 3 vai 5 kārtas.

10.03.2009

Latvija 6.reizi uz goda pjedestāla. Šogad otrie !!!!

Ar šādu virsrakstu sākt sacensību aprakstu nevar neviena no dalību ņēmušām valstīm, kā tikai mēs - LATVIJA. TIK stabili rezultāti, TIK pieredzes bagāti sportisti arī šogad cīnījās par šo augsto vietu sacīkstēs. Bet par visu pēc kārtas.
Šogad uz sacensību vietu Polijā, Augustovas apg., Serwy Latvijas komanda devās laicīgi, otrdien 10. februārī. Lai būtu iespēja vairāk izprast sacensību ūdenskrātuvi, maksimāli pareizi noskaņot inventāru un gūt pārliecību saviem spēkiem. Ja oficiālajā treniņā (piektdien) laiks ir ierobežots, tāpat kā sacensībās trīs stundas, tad pārējos treniņos drīkst makšķerēt bez laika ierobežojumiem.

Mēs nebijām vienīgie, kas izmantoja šo iespēju. Trešdien uz ledus bija Krievijas, Ukrainas, ASV, Baltkrievijas komandas. Kā redzams, to skaitā visas, kuras noslēgumā bija godalgotajās vietās. Nākošajā dienā piebiedrojās pārējo valstu sportisti, izņemot poļus pašus, kas lika mums pārliecinoši domāt, ka viņi pirms šīm sacīkstēm no šī ezera ledus nav nokāpuši, un cītīgi trenējušies cīņai par čempionu titulu.

Ezers ar mūsu sportistiem „sāka runāt” jau no pirmajām minūtēm. Raudiņas, asarīši, breksēni, kas nu kuram pieteicās jau pirmajos laidienos. Pēc pusstundas es iedomājos, ka Latvijas čempionāts ir bijis vislabākais treniņš priekš šī čempionāta. Eksis, Lielezers un Baltezers vienā ezerā!!! Dziļums no 4m līdz 7.5m, zivju sugas jau nosaucu, tikai šajā ezerā bija vairāk līdakas. Rita un Guntis treniņos izvilka trīs līdakas, bet Pēteri viņas nelika mierā sacīkstēs, kā vienā dienā tā otrā dienā atņemot pa vienai mormiškai un, galvenais, pārtraucot zivju intensīvo vilkšanu. Trešdien ar ezeru iepazinās katrs individuāli. Atrada piemērotu inventāru, kas izrādījās visiem ļoti līdzīgs. Mormiškas baltas vai pelēkas, auklas diametrs 0.07 vai 0.08. Nākošā diena tika pielīdzināta sacensību norisei. Trīs stundas intensīvs darbs. Un rezultāti visiem bija ar 300 gr atšķirību 2100gr – 2400gr. Lomu sastādīja 2/3 mazas raudiņas un BONUSI – nopietnāki pliči, raudas vai asari, dažam viņi bija četri, dažam septiņi. Izrādījās, sacensībās tiem bija noteicošā nozīme. Par šo faktu mēs visi pārliecinājāmies arī piektdien oficiālajā treniņā. Iepriekš gūtā informācija bija 100% pareiza un arī sacīkstēs tā apstiprinājās. Sestdien laika apstākļi bija nedaudz izmainījušies, kas ietekmēja zivju uzvedību zonās. Krišjāņa zonā zivis bija nostājušās pusūdenī un zem ledus. Pusūdenī bija raudiņas, bet zem ledus - mikroskopiska maile. Krišjānis, kuram zonā palīdzēja Mareks, to ļoti ātri izskaitļoja un intensīvi strādāja visas trīs stundas. Nākošā zonā Laila jau pirmajā āliņģī un no pirmā laidiena nepārtraukti vilka raudiņas no pusūdens. Protams, viņas darbu pamanīja Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas treneri un nekavējoties informēja savus sportistus un Laila tika apurbta, tikai ķeršanās intensitāti 7,5 metru dziļumā tas būtiski neietekmēja, ko nevarēšu teikt arī par otro dienu.
Pētera un Gunta zonās smalkās zivis bija krietni kūtrākas. Tāpēc Pēteris, ar savu nekļūdīgo pārliecību, izvēlējās meklēt bonusa zivis, kas viņam arī izdevās. Guntis darbojās pa vairākiem āliņģiem, ko viņam netraucēja citi sportisti, ķēra visas zivis, kas ķērās. Pa vidu tām gadījās arī kāda bonusa zivs.
Ritiņa, kā nereti, ielozējās ar zivīm visnabadzīgākajā zonā, un tajā zonā komandas treneris Normunds bija spiests izmantot visu savu trenera prasmi, kas nepārprotami vainagojās panākumiem.
Pēc pirmās dienas Rita, Laila savās zonās ierindojās 3.vietās, Krišjānis, Pēteris – 2.vietās bet Guntis – 1.! Tas liksies ironiski, bet varēja būt vēl labāk, jo Krišjānis savā zonā pazaudēja 25gr, Pēteris 20gr bet Laila 90gr. Tikai šo gramu nozīmi mēs sapratām tikai pēc otrās dienas....

Otrajā dienā rīts sākās precīzi tāpat kā pirmajā. Noskaņojums visiem bija ļoti labs, pat ne sekundi nebija jūtams atslābums pēc pirmajā dienā iegūtā handikapa. Bet..... Pirmās minūtes raita zivju vilkšana aizgāja tikai diviem mūsējiem – Guntim un Lailai. Guntis savu startu sāka ar piecām bonusa zivīm, kas izrādījās par vienu no iemesliem, kāpēc mēs zaudējām vienu punktu komandu vērtējumā, jo pēc šāda starta spurta, mums treneriem iestājās atslābums, un uzmanība no Gunta tika novērsta, jo, - kur nu vēl labāk... Lailai intensīvi zivtiņas vilkt atļāva ne ilgāk kā piecas minūtes, pēc tam atkal to pašu valstu sportisti, kas apurba viņu iepriekšējā dienā, pielipa Lailai, un sekoja viņai visas trīs stundas. Tikai atšķirība bija tā, ka dziļums zonā nebija 7.5m, bet gan ap 5m un zivis tika iztramdītas. Pārurbties Laila dabūja trīs reizes, un visas trīs reizes viņai sekoja viņas „uzticamie kalpi”. Krišjānis arī izstrādāja katru āliņģi, katru zivtiņu, jo neviens viņa āliņģis nebija tik devīgs kā pirmajā dienā. Un ne jau tāpēc, ka nemācēja vai nevarēja, bet gan tāpēc, ka nebija tā veiksmīte uzurbties kādam biezākam raudiņu baram. Pēteris arī taktiski neveiksmīgi iesāka otro dienu. Kaut gan pēc treniņa pieredzes bija it kā jāieņem dziļākais zonas stūris, zivīm bagātāks izrādījās tieši pretējais zonas stūris. Bet Pēteris, izmantojot savu fantastisko orientēšanās spēju zonā un Hara apstiprinošo informāciju, ļoti ātri nomainīja savu vietu un aiziet!!!
Ritiņa....., divas stundas nedaudz raudiņu un mazu plicīšu laikā, kad Krievijas sportistam jau bija 15 breksēni. Bet tur atkal trenera Normunda norādījumi un viss notiek. Jauni āliņģi jaunā vietā, brekši viens pēc otra pildīja Ritas zivju maisiņu un galu galā novinnēta zona! Pēteris burtiski izsita trešo vietu zonā, Krišjānis saskraidīja piekto vietu, Laila izcīnīja devīto. Diemžēl, Guntis palika desmitais...
Rezultātā mēs Ukrainas komandai zaudējām vienu punktu, palikdami otrie, bet par vareno Krievijas izlasi mēs bijām spēcīgāki. Viņi palika trešie. Un ne tikai Krievija palika aiz mums bija arī mājinieki poļi, baltkrievi, lietuvieši. Neviens no viņiem nebija braucis palikt aiz godalgotām vietām, bet mēs jau sesto reizi uz goda pjedestāla. Vienkārši, vairāk iespējas jau nav bijis.

Kristīne M., komandas otrā trenere.


17.02.2009

Latvijas izlase PČ Polijā

Otrdien, 10. februārī Latvijas izlase uzsāka ceļu uz Poliju, kur netālu no Polijas - Lietuvas robežas Augustovas rajonā nedēļas nogalē notiks pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā.
Delegācijas sastāva pamatā veterāni - Pēteris Lideris, Guntis Kārkliņš, Rita Verza-Grabovska, Laila Grīnberga, Krišjānis Krasovskis. Vienīgais jaunpienācējs ir Mareks Reķis. Kā treneri čempionātā darbosies Normunds Grabovskis un Kristīne Maklere.
Visu informāciju, kas saistās ar šo pasākumu, var atrast čempionāta mājas lapā http://www.pzw.org.pl/worldicefishing2009/

Ceturtdiena, 12.februāris. Ar Hariju R. dodamies uz PČ vietu. Pēc aptuveni 5 stundu brauciena esam galapunktā Augustovas rajonā pie ezera ar nosaukumu Servy. Latvijas izlase jau aizvadījusi pirmos treniņus. Viss izskatās tīri labi. Sīkas raudiņas ķeras nepārtraukti, brīžiem gadās arī kāds nopietnāks plicis. Ieradušās 11 valstu komandas, tai skaitā arī amerikāņi.
Viesnīcā ir internets. tas ļaus šeit ievietot aktuālo informāciju.
Ievietoju poga.lv arī dažas bildes.

Sestdiena, 14.februāris. Šodien pirmā starta diena. Vakar un šodien sasniga aptuveni 10 cm bieza jauna sniega kārta, gaisa temperatūra tuva nullei, neliels mainīga virziena vējiņš, no augšas nedaudz birdina sniegs. Sākums 10:00, cope visiem relatīvi vāja. Nākas lasīt sīkas raudiņas un asarīšus. Visveiksmīgāk startē Laila, kura velk bez pārtraukuma. Pārējiem veica ne tik jauki, taču pamazām no visām zonām sāk ienākt ziņas, ka mūsējiem veicas ļoti labi. Taču zibvis ķerās vāji un situāciju var izmainīt daži nopietni pliči. Tā arī notiek, katrā zonā atrodas kāds, kas mūsējos apsteidz. Pēteris paliek otrais, zaudējot 20 gramus polim, Laila paliek trešā, zaudējot krievu sportistam 90 gramus.

Svētdiena, 15.februāris. Nupat beidzās pasaules čempionāts. Komandu vērtējumā Latvijai sudraba medaļas. Pēc diezgan neveiksmīgas otrās dienas, kad komanda savāca 28 punktus, mūs par 1 punktu apsteidza Ukraina, trešajā vietā palika Krievijas komanda. Interneta sakari galīgi vāji un grūti noķert brīdi, kad tie ļauj kaut ko nosūtīt. Tāpēc par citām niansēm rakstīšu vēlāk.

Visus rezultātus var atrast Polijas makšķernieku biedrības mājas lapā.

12.02.2009

Mazajā Baltezerā

Šodien Mazajā Baltezerā sākās izšķirošais posms LR 2009.gada čempionātā zemledus makšķerēšanā. Kārtējais atkusnis bija aktivizējis copi, tādēļ gandrīz visi sacensību dalībnieki savu trīs stundu ilgo darbošanos beidza ar sen neredzētiem lomiem. Labākais loms 4610 g bija Aldim Vārnam no komandas "Mēs zivīm", tikai nedaudz ar 4580 g smagu lomu atpalika Gatis Šterns no "BB Cope" un ar 4190 g Normunds Grabovskis no "Salmo".
Rīt sacensību otrā kārta, tad arī noskaidrosies šī gada Latvijas čempions. Joprojām līdera pozicijas diezgan pārliecinoši saglabā Pēteris Lideris (Salmo).
Visus čempionāta rezultātus var redzēt kopsavilkuma protokolā.

07.02.2009

Jauniešu čempionātā

Par Latvijas jauniešu čempionātu saņēmu pirmo ziņu. To atsūtīja čempionāta dalībnieks Artis.

Beidzot tieku pie interneta un nu varu padalīties ar iespaidiem un emocijām par aizvadīto čempionātu. Esmu pat ļoti labās emocijās, par aizvadītajām sacensībām.
Īsumā.
Rīts bija auksts. Izbraucot no Valmieras, termometra stabiņš rādīja -14 grādus.
Aukstums labs. Esam Limbažos. Limbažos temperatūra arī līdzīga. Pēc neilga laika satiku sacensību organizatoru Jāni Vizoru un jau drīz visi gājām piereģistrēties. Dalībnieku
bija daudz. It īpaši jaunieši zem 14 gadiem, kas drosmīgi stājās pretī stiprajam aukstumam.
Plkst. 9:50 tika dots starts un tad nu varēja doties 2 stundas meklēt zivi.
Pirmā tūre.
Kā jau no rīta un, ja neesi bijis uz treniņu, tad neko nezini.1.tūri vecākajā grupā novinnēja ar 700 gramiem.. Man bija apmēram 200 grami. Lomā bija mazi, mikroskopiski asarīši un tādas pašas raudiņas. Ar saviem 200 gramiem paliku 6.vietā.
Otrā tūre.
Liku uzsvaru uz breksīti, jo tomēr dziļumā tas puisis tur ir. Un, protams, pēc 2 ielaistām motiļu barotavām pēc 15 minūtēm zivīte apakšā bija, tomēr ņēma skopi. Pie krasta ķērās lopiski mazā raudiņa, bet dziļumā jau kāds smukāks bonusiņš.
Otrā tūre man izrādījās ļoti veiksmīga. Ar 1,140 kg ieņēmu 3. vietu. Diemžēl, nepietika, lai stāvētu pie medaļniekiem. Nieka 2 grami zaudēti 4.vietai un nieka 30 grami zaudēti 3.vietai. Skumji, bet tāds ir sports.

Ceru, ka tuvākā laikā sagaidīšu arī protokolus un varēšu nosaukt uzvarētājus.

03.02.2009

LR čempionātā zemledus makšķerēšanā

Limbažos uz Lielezera 24., un 25. janvārī notika čempionāta otrs posms. Normunds G. atsūtīja īsu ziņu ar abu dienu rezultātiem.
Komandas pēc pirmās dienas sarindojušās šādā secībā: 1. BB COPE - 17p , 2. SALMO - 21p, 3. PASAULE - 24p, 4. ASARIS - 26p, 5. SIGMA-KULDIGA - 36p
Savās zonās labākie bija Edgars Veikins, Pēteris Lideris, Oskars Apsītis, Raimonds Romulis, Mārtiņš Ozoliņš

Pēc otrās dienas posma kopvērtējumā labāko komandu un sportistu rezultāti ir sekojošie: 1. BB COPE - 45,5p , 2. SALMO - 56p, 3. PASAULE - 59p
Individuālā vērtējumā par posma uzvarētājiem kļuva: 1. Pēteris Lideris (Salmo) - 4p.2. Andis Vecvērdiņš (Pansija) - 4p. 3. Gatis Šterns (BB Cope) - 4p.
Bildes atsūtīja J.M., protokolu var redzēt šeit.

25.01.2009

Latgales čempionātā zemledus makšķerēšanā

Latgales čempionāta galvenais tiesnesis Elgasts Dimants atsūtīja sekojošu ziņu.

Ar nedēļas intervālu, Eikša ezerā Preiļu rajonā norisinājās Latgales čempionāts zemledus makšķerēšanā pirmā kārta, nedēļu iepriekš šeit notika Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā pirmā kārta.
Pēc dalībnieku reģistrācijas, izlozes un sacensību svinīgas atklāšanas dalībnieki ieņēma savas starta vietas un atskanot starta signālam sākās spraiga cīņa, kurā dalību ņēma divpadsmit komandas. Pārsvarā ķērās asari, raudas, pliči un ķīši, pa starpai gadījās arī kāds palielāks breksēns. Visumā cope bija diezgan intensīva pateicoties Dabas mātei. Pūta lēns DR vējš un sniga smalks sniedziņš. Pēc trīs ar pusi stundu cīņas, zonu tiesneši nodeva lomus svēršanai. Nosverot lomus un saskaitot punktus par pirmās kārtas līderiem komandu vērtējumā izvirzījās Preiļu rajona komanda „Spečuki” – 4 punkti, otro un trešo vietu dalīja komanda no Ogres „Mēs Zivīm” - 12 punkti un komanda no Preiļiem „Āķis” - 12 punkti. Ceturtajā vietā Rēzeknes ”Ecietoji SC” 23 p. un piektajā vietā - Daugavpils „Expert” 24 p.
Individuāli labākos rezultātus uzrādīja Ainārs Kalvāns (3,394 kg.), Māris Āriņš (3,182kg.), Aldis Kalvāns (2,160 kg.) un Juris Kasickis (1,926 kg.) - visi Preiļu rajona komanda „Spečuki”.
Sacensību organizētāji pateicas par atbalstu SIA „Salmo” , SIA „Expert” un SIA „Ahoi”, kā arī tiesnešu brigādei.
Sacensību otrā kārta notiks 2009.gada 15.februārī Preiļu rajonā. Info: www.preili.lv vai pa tālr.28757027. E. Dimants.
Uz tikšanos!

18.01.2009

2008.gads

LR2009.gada čempionāts zemledus makšķerēšanā

Ielūgums.
LMSF ielūdz visus piedalīties Latvijas 2009.gada čempionātā zemledus makšķerēšanā.
Čempionāts notiek trīs posmos.
1.posma divas kārtas notiks 10.- 11.janvārī. Preiļu rajonā Eikšu ezerā, rīko SIA SALMO
Papildus informāciju var saņemt no Elgasta Dimanta m.t.28757027
2.posms.24., 25.janvārī Ungura ezers (vai Burtnieks) Valmieras MMB
3.posms.07.-08.februārī (atkarībā no ledus apstākļiem) Rīgas raj. Dūņezers, posma sacensību organizētājs SIA SALMO ( vai MK Pasaule)
Pulcēšanās un reģistrācija sacensību vietā no 8.30 līdz plkst. 9.00, izloze - 9:30 , starts - 10:30, finišs – 13:30
Sacensībās piedalās komandas, kuru sastāvā startē 5 sportisti.
Komandas jāpiesaka LMSF sekretariātā pa telefonu 29-517507 vai ar e-mailu jstETAfishing.lv ne vēlāk kā 3 dienas pirms attiecīgā posma sacensību sākuma, vienlaicīgi iemaksājot dalības maksu.
Komandām, kuras vēlas startēt visos posmos, reizē ar dalībnieku pieteikumu, bet ne vēlāk kā 3 dienas pirms 1.kārtas sākuma jānomaksā dalības maksa par līdzdalību visos posmos 150 Ls apmērā, ko var iemaksāt arī bankas kontā. Saņēmējs LMSF (Reģ. Nr. 40008023571) konta Nr. LV80UNLA0002200700445, AS SEB Banka.
Dalības maksa par līdzdalību tikai vienā posmā ir 50 Ls.
LMSF klubi var pieteikt divas komandas, kurām ir dalības maksas atlaide 20% apjomā. Komandas, kuru sastāvā startē vismaz 4 invalīdi, no dalības maksas ir atbrīvotas.
Sacensības notiek pēc LMSF adaptētajiem starptautiskajiem zemledus makšķerēšanas sacensību noteikumiem. ( pilnā apjomā jāievēro arī MN Latvijas ūdenstilpēs) Jaunums - čempionātā ir atļauta 2 komandas dalībnieku maiņa.
Papildus informāciju var iegūt pa tel.29517507, vai 29224086 ( Normunds Grabovskis)

11.01.2009.
Pirmais posms noslēdzies. Par tā uzvarētājiem un čempionāta līderiem ir kļuvuši Arnolds Grebežnieks (Pansija) ar 3 punktiem, Pēteris Lideris (Salmo) ar 4 puntiem un Guntis Kārkliņš (Salmo) ar 4 punktiem. Komandu vērtējumā labākās bija Salmo, Pasaule un Pansija. Detalizētākus rezultātus var redzēt protokola īsajā variantā. Ja kādai komandai ir interese, ir pieejams arī krietni lielāks pilnais protokols.
Nākošais čempionāta posms pārcelts uz Limbažu Lielezeru.

29.12.2008.

Aktuāla informācija

LMSF gada noslēguma pasākumā, kurš notika 12. decembrī vienojāmies, ka LMSF valdei vēl decembrī ir jāpieņem daži tālejoši lēmumi. Lai visi biedri un interesenti varētu ar tiem iepazīties, tīmeklī izvietoju lapu, kurā ir izlikts lēmumu projekts un katrs var izlasīt, kādus lēmumus plāno pieņemt federācijas vadība.

14.12.2008

Aktuāla informācija

Maskavā tikos ar FIPSed izpildkomitejas locekli Igoru Činjakovu (Krievija), kurš tikko bija atgriezies no izpildkomitejas sēdes un dalījās ar jaunāko informāciju par CIPS 2009.gada pasaules čempionātu tēmu.
Par PČ Polijā, kurš plānots februārī, nav īstas skaidrības. Organizātori izpildkomitejā bija ziņojuši par negaidīti lielām dalības maksām. Tāpat, rēķinoties ar vāji prognozējamajiem laika apstākļiem, piedāvājuši apstiprināšanai divus dažādus sacensību termiņus kā arī kādas 5 - 6 ūdenstilpes. Tāda nekonkrētība nav ļāvusi pieņemt galīgo lēmumu, tāpēc FIPSed izpildkomiteja vēl veiks sarunas ar Poliju, lai konkretizētu visas detaļas.
Holandei ir atņemtas tiesības organizēt 2009.gada PČ pludiņmakšķerēšanā, jo tehniskās komitejas inspekcijas 2008.gadā ir parādījušas, ka ieplānotajās ūdenstilpēs lomi ir ļoti vāji, pareizāk sakot, niecīgi. Attiecīgi, PČ vieta nav noteikta, tiek meklēts cits organizātors.
Velsa ir paziņojusi, ka tā nav gatava organizēt 2009.gada PČ spiningošanā no laivām, attiecīgi, FIPSed meklēs citu valsti, kura būtu gatava organizēt PČ. No jauna interesi par šo sporta veidu izrādījusi Zviedrija, kura jau 2006. gadā bija pieteikusies, bet nespēja noorganizēt PČ.
Andora ir paziņojusi, ka PČ foreļu spiningošanā no krasta notiks 26.- 27. septembrī.

Maskavā notika sarunas arī ar Ukrainas MSF viceprezidentu J.Dvirniju, kurš izteica Ukrainas vēlmi aktivizēt sadarbību starptautisko sacensību organizēšanā makšķerēšanā ar fīderu. Tāpat Ukraina interesējas par līdzdalību Latvijas mušiņmakšķerēšanas sacensībās un Latvijas speciālistu iesaistīšanu MM un kastinga apmācībās Ukrainā.

Tā kā Latvijā vēl joprojām tiek veikts darbs pie jauniem makšķerēšanas noteikumiem, VZP savā mājas lapā ir ievietojusi pēdējo MN variantu, kuru darba grupa ar jau iestrādātām izmaiņām piedāvā apspriešanai. Savus komentārus un priekšlikumus var sūtīt tieši uz VZP vai arī uz šo lapu.

Aicinu visus LMSF biedrus, kā arī visu 2008. gada čempionāto individuālo sacensību medaļniekus iespējami īsā laikā informēt mani par savu līdzdalību 12. decembra pasākumā.

26.11.2008

Jaunumi no LMSF valdes

LMSF biedru un šī gada čempionāta čempionu un godalgoto vietu ieguvēju (individuālā vērtējumā) zināšanai.
Gadskārtējais LMSF pasākums, veltīts 2008. gada sporta sezonas noslēgumam, notiks šī gada 5.decembrī 16:00 E.Smiļģa ielā 46 (Āgenskalnā) pirmā stāva zālē.
Dalība tikai ar ielūgumiem. Piedalīties tiek lūgti pārstāvji no visiem LMSF biedriem - pašvaldībām, firmām, klubiem, biedrībām, kā arī čempionātu trīs godalgoto vietu ieguvēji. Lai apstiprinātu līdzdalību un saņemtu papildus informāciju, zvanīt Jānim Stikutam pa tel.29517507 ( izņemot 8.11. - 16.11., kad nebūšu pieejams)
Uzmanību! Pasākums tehnisku iemeslu dēļ tiek pārcelts uz 12.decembri.

Par makšķerēšanas sacensību kalendāru joprojām notiek diskusijas. Valdes loceklim N. Grabovskim ir uzdots sagatavot priekšlikumus Latvijas delegācijas sastāvam 2009.gada pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā Polijā.

Spiningošanai spēkā paliek projektā ierakstītās 4 kārtas, Liepāja, Koknese, ???, Baltezers. Pēdējā kārta Baltezerā notiks nedēļu vēlāk 10.oktobrī. Atklāts paliek jautājums par 3. kārtas vietu. Potenciālas un interesantas varētu būt Venta un Daugava virs Jēkabpils. Mēģināsim tās apzināt, tai skaitā atrast, kas varētu būt rīkotāji.
Par spiningošanas nolikumu. Asaru koeficients, visticamāk, būs 1,20. Par tiesnešiem, kuri nespēs izturēt copi, tiks noteiktas soda naudas. Velcēšana ir zem jautājuma zīmes, par to vēl ir laiks diskusijām.

Lai nodrošinātu pienācīgu sagatavošanos black bass čempionātam Meksikā 2009.gada aprīlī, valdes loceklim H. Raciborskim uzdots sagatavot priekšlikumus delegācijas sastāvam.

LMSF pasākumu 2009.gada kalendārs.

03.11.2008

LMSF pasākumi 2009. gadā

Atgādinājums LMSF valdes locekļiem un pārējiem interesentiem!
Šobrīd LMSF darbībā ir visai atbildīgs pasākumu plānošanas etaps, no kura daļēji ir atkarīgs LMSF 2009.gada budžets.
Lai vienkāršotu plānošanu, internetā ievietoju LMSF pasākumu 2009.gada plāna projektu. Līdz 29.oktobrim gaidīšu visus priekšlikumus attiecībā uz ierakstiem šajā kalendārā. Pašreizējais variants ir tikai projekts, kurš izveidots, balstoties uz ne visai pilnīgām ziņām par CIPS pasākumu kalendāru un LMSF 2008. gada kalendāru, kā arī izejot no pieņēmuma, ka sacensību kārtība būtiski nemainīsies. Šis projekts nav ne ar vienu saskaņots, tas kalpo tikai kā makets. Gaidīšu ziņas attiecībā uz katra pasākuma vietu, laiku, organizētāju, nepieciešamo budžetu un iespējamo sponsoru. Jebkurā gadījumā kalendāra datumiem un pasākumu skaitam būtu jāatbilst iecerētajai 2009.gada čempionātu organizācijas kārtībai.
Visus priekšlikumus un precizējumus var sūtīt man pa e-pastu vai ierakstīt šīs ziņas komentāros.
Galīgajam kalendāra variantam jābūt gatavam līdz 01.novembrim. 30. oktobrī kalendāra galīgais variants tiks izlikts valdei un pārējiem apskatei, ja nesekos principiāli iebildumi, 31.otobrī tas skaitīsies pieņemts un tiks nosūtīts visiem, kurus tas interesē.
Turpmāk LMSF valde negatavos nolikumus čempionātiem. Atbilstoši starptautisko sacensību praksei, visa informācija aprobežosies ar GADA KALENDĀRU un attiecīgā čempionāta sacensību organizētāja informatīvo paziņojumu-ielūgumu, kurā būs instrukcijas (pieteikuma forma, sacensību laiks, konkrētā vieta, maksājumi u.c.) tiem, kuri vēlās piedalīties. Lai šo domu realizētu, līdz 2009.gada sezonas sākumam mums ir jāpieņem un jāpublisko sacensību noteikumi visos makšķerēšanas sporta veidos, kurus mēs Latvijā kultivējam.

16.10.2008

Zināmi Latgales spiningošanas čempionāta uzvarētāji

Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Paegle atsūtīja īsu apskatu par Latgales čempionātu spiningošanā.
11. oktobrī Rušonas ezera krastā tika sadalītas balvas Latgales spiningošanas čempionāta uzvarētājiem. Noslēdzies sacensību 2. posms, kurā piedalījās 15 komandas. Sacensību noslēgums bija pulcējis izturīgākos no spiningotājiem, jo 1. kārtā, kas notika 7. jūnijā Feimaņu ezerā, par Latgales labāko spiningotāju komandas nosaukumu cīnījās 18 komandas.
Pirmajā posmā ar kopējo zivju svaru 6,175 kg 1. vietā ierindojās komanda „Poplavok” - Jānis Masaļskis, Oļegs Baikovs, Oļegs Skoromnijs un Pavels Morozovs. Otrie čempionāta pirmajā kārtā izrādījās preilieši Aivars Žugris, Aivis Klīve, Bronislavs Plivda un Jānis Ančevs, kuri bija apvienojušies komandā „Abramis”. Noķerto zivju kopējais svars – 5,544 kg ....


Bildes sekos.
Rakstu pilnā apjomā var izlasīt šeit.

16.10.2008

Starptautiskas sacensības 2009. gadā

Zemāk ir CIPS pasaules čempionātu kalendars, kurš būtu jāievēro, planojot pasākumus Latvijā un Baltijā.
Zemledus makšķerēšanā - POLIJA, februārī
Foreļu spiningošanā - ANDORA
Pludiņmakšķerēšanā, klubu - SLOVĀKIJA, 13. - 14. jūnijā
Pludiņmakšķerēšanā, Eiropas - SLOVĒNIJA, 27. - 28. jūnijā, RADECE
Pludiņmakšķerēšanā, jauniešiem U14-U18-U22 - PORTUGĀLE, 25. - 26.jūlijā, SANTA JUSTA CORUCHE
Pludiņmakšķerēšanā - HOLANDE, 5. - 6.septembrī, STEENWIJK
Spiningošanā no laivām - VELSA
BLACK-BASS - MEKSIKA, aprīlī, MONTERREY

13.10.2008

Turiet par mums īkšķus

Latvijas delegācija jau ir ceļā uz sezonas pēdējo pasaules čempionātu makšķerēšanas sportā. No delegācijas vadītāja Edgara Grimzes saņēmu sekojošo informāciju.
Šodien, jau trešo reizi, Latvijas izlases komanda ar Latvijas Makšķerēšanas sporta
federācijas, firmas Salmo un Daiwa - Cormoran atbalstu, dodas uz CIPS Black Bass
makšķerēšanas pasaules čempionātu, kas šoreiz notiek Lago di Garda ezerā,
Itālijā.
Komandā ir 3 laivu ekipāžas šādā sastāvā:
1.Harijs Raciborskis un Andis Miezis;
2.Normunds Nordens un Edgars Grimze;
3.Egils Krātiņš un Raivo Bercs.
Sacensību atklāšana 14.oktobrī.15.oktobrī - treniņu diena, 16 - 18.oktobrī ir trīs sacensību dienas.
Piedalās sekojošas valstis - Itālija, ASV, Vācija, Austrija, Spānija, Portugāle, Meksika, Krievija, Rumānija un Latvija.

Ne asakas / Tight Lines,
Edgars


Informāciju par čempionāta norisi var atrast CIPS mājas lapā

11.10.2008

Latvijas čempionāts spiningošanā noslēdzies

MK Pasaule laivu bāzē pie Mazā Baltezera sestdien, 4.oktobrī bija pulcējušies labākie Latvijas spiningotāji, lai aizvadītu pēdējo, ceturto šī gada spingošanas čempionāta kārtu. Pirms šīs kārtas sacensībām galvgala komandas bija veikušas nopietnus izpētes pasākumus, izskatījās, ka zivis gan Mazajā , gan Lielajā Baltezerā ir pietiekošā daudzumā. Tādēļ visi cerēja uz skaistu sezonas noslēguma copi un labiem lomiem. Arī laika apstākļi bija patīkami. Taču, kā tas noticis ne vienu reizi vien, lomi bija stipri pieticīgāki par cerētajiem. No 34 laivu ekipāžām, kuras startēja, tikai 17 spēja uzrādīt lomu. Neskatoties uz visumā vājo copi, vadošie spiningotāji tomēr spēja pierādīt, ka viņi māk tikt pie lomiem arī apstākļos, kad zivis neizrāda nekādu aktivitāti.

Visā sezonas garumā, tai skaitā arī ceturtajā kārtā sīvākā sacensība risinājās starp čempionāta līderu koknesiešu Jura Fjodorova un Igora Dubovska laivu ekipāžām. Ceturtajā kārtā ar 19943 punktiem ( lomā - 10 asari un zandarts) labākais bija Igora Dubovska duets. Taču šajā kārtā starp sezonas līderiem ar iegūtajiem 15414 punktiem ( 9 asari) iespraucās Eagle Claw Latvija pāris Arins Žurzdins un Aleksandrs Gordijenko, bet līderis pēc trešās kārtas Juris Fjodorova duets ar 14133 punktiem ( 2 līdakas un zandarts) palika trešajā vietā.
Līdz ar to viena punkta pārsvaru ieguva un čempionāta kopvērtējumā ar 14 punktiem labākie bija un zelta medaļas saņēma Kokneses komandas pārstāvji Igors Dubovskis un Ainārs Grieķers. Sudraba medaļas ar 15 punktiem saņēma Kokneses RRKP būve duets Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs, trešajā vietā ar 22 punktiem palika Rapalas ekipāža Harijs Raciborskis un Andis Miezis. Labākās ekipāžas saņēma ar SIA Salmo atbalstu sarūpētās balvas, kuras var lieti noderēt jaunajai sezonai, - nopietnas piepūšamās laivas.
Līdzīgs izkārtojums bija arī komandu kopvērtējumā. Pirmo vietu pārliecinoši ar 40 punktiem izcīnīja Kokneses komanda (I. Dubovskis, A. Grieķeris, S.Strode, A.Jerohins), otrajā ar 90 punktiem palika Koknese RRKP būve ( V.Saulītis, M.Bērziņš, J. Fjodorovs, Dz. Zujevs), trešajā ar 110 punktiem - Rapala (H. Raciborskis, A.Miezis, N.Nordens, I.Kodoliņš).
Rezultātus var redzēt protokolā.
Izskatās, pirmā sezona pēc jaunajiem noteikumiem aizvadīta apmierinoši. Tagad visiem kopā atliek tikai apmainīties ar viedokļiem, lai 2009.gadā varētu novērst novērotās nepilnības un veikt uzlabojumus.

P. S. Oktobra mēnesī LMSF jāsagatavo 2009.gada sacensību kalendārs, tādēļ lūdzu visus atbildīgos par atsevišķiem veidiem un citus interesentus iesūtīt savus priekšlikumus.

05.10.2008

Spiningošanas čempionāts Baltezerā

Informācija dalībniekiem.
Čempionāta dalībnieku pulcēšanās notiek piektdienas vakarā M. Baltezera krastā pie MK Pasaule laivu bāzes. Bāzi var atrast pa Tallinnas šoseju no Rīgas puses iebraucot Baltezerā, pārbraucot pāri kanālam pēc kādiem 50 m nogriežoties pa labi un tālāk pa līkumotu celiņu līdz bāzei M. Baltezera krastā. Karte.
Laivu nolaišanai ūdenī ieteicamā vieta ir L. Baltezerā. Pārbraucot kanālam jābrauc uz priekšu, aiz baznīcas jānogriežas pa kreisi. Pēc kādiem 300 metriem var piebraukt pie L. Baltezera un pietiekoši ērti nolaist laivas ūdenī. Ar laivu pēc tam, turoties pa kreisi, cauri kanālam jāaizbrauc līdz M. Baltezera bāzei. Automašīnas atstāt šajā rajonā nav ieteicams, tās ieteicams novietot pie M. Baltezera bāzes.
Pārstāvju sapulce, tiesnešu reģistrācija un izloze 21:00 M. Baltezera bāzē. Tiesnešiem, kuri ieradīsies sestdienas rītā, M. Baltezera bāzē jāpiesakās ne vēlāk kā līdz 6:00
Ja kāda ekipāža plāno nepiedalīties, tas jāpaziņo pa tel.29517507 iespējami ātri, bet ne vēlāk kā līdz piektdienas vakaram.
Starts no M. Baltezera bāzes sestdien plkst. 7:00 , spiningošanas sākums 10 min. pēc starta, spiningošanas beigas 13:00

01.10.2008

Mušiņmakšķerēšanas festivāls Sigulda 2008

Sestdien Siguldā Gaujas krastā notika Rīgas mušiņmakšķernieku kluba un LMSF organizētais gadskārtējais mušiņmakšķerēšanas festivāls, kurš risinājās vienlaicīgi ar Latvijas 2008.gada čempionātu mušiņmakšķerēšanā. Zelta rudens Siguldā bija pievilinājis daudzus dabas cienītājus, netrūka ne skatītāju ne dalībnieku. Arī mušiņmakšķerēšanai sestdien bija ideāli apstākļi, silts rīts un saulaina diena, ūdens līmenis tikai nedaudz augstāks par vasaras normu. Kā jau parasti, tajā dalību ņēma arī Lietuvas un Igaunijas sportisti un mušiņmakšķerēšanas cienītāji.

Detalizētāka informācija par rezultātiem sekos. Sacensību protokols
Vairāk bildes par šo festivālu var redzēt pogas serverī.

28.09.2008

Pludiņmakšķerēšanas čempionāts noslēdzies

Ieskaitot oficiālo treniņu dienu, trīs dienas Daugavā pludiņmakšķernieki darbojās Latvijas 2008.gada pludiņmakšķerēšanas čempionāta trešā un izšķirošā posma ietvaros. Trešā posma un kopsavilkuma rezultātu pilnu ainu var redzēt čempionāta noslēguma protokolā.
Trešajā posma, kura organizētāji bija klubs LV Maver Sport, labākos rezultātus uzrādīja un godalgotās vietas ieguva Guntis Kārkliņš, Pēteris Lideris (abi Salmo) un Agris Ziediņš (Milo Team Latvija).
Kopvērtējumā individuālajā vērtējumā par Latvijas 2008. gada čempionu ar 11 punktiem kļuva Agris Ziediņš, sudraba medaļu ar 12 punktiem ieguva Ainārs Bauģis (Asaris), bronzu - ar 12 punktiem Krišjānis Krasovskis (LV Maver Sport).
Par čempioniem komandu vērtējumā samērā pārliecinoši kļuva LV Maver Sport komanda, kuras sastāvā startēja Krišjānis Krasovskis, Laila Grīnberga, Jevgēnijs Grigorjevs, Genādijs Grigorjevs un Deniss Grigorjevs. Līdz ar to LV Maver Sport komanda izcīnīja tiesības 2009.gadā pārstāvēt Latviju klubu komandu pasaules čempionātā. Otrajā vietā palika Salmo komanda, trešajā - Milo Team Latvija.

Pateicoties Zanei Zalpēterei, ļoti skaistu un pilnīgu iespaidu par šī posma sacensībām var iegūt bilžu sērijās, kuras izvietotas uz foto.inbox servera.

22.09.2008

Latvijas čempionātā spiningošanas divcīņā

Čempionāta sacensības risinājās divās disciplīnās. Sestdienas rītā visi dalībnieki devās ezerā, kur septiņas stundas pārbaudīja savu prasmi praktiskajā spiningošanā. Pēc tam uz sauszemes visiem bija jādemonstrē savas iemaņas mērķī mešanā ar spiningu.
Praktiskajā spiningošanā starp vīriem labākais bija Jānis Strazdiņš, kurš pārstāv komandu "Philips". Viņa lomā bija 5 līdakas kopsvarā 6,725 kg. Otrais bija Kristaps Everss no Pasaules I komadas ar savu vienīgo taču 5,545 kg smago līdaku (tā bija šī pasākuma lielākā zivs), trešais bija Adrians Jerohins no Kokneses komandas ar 3,420 kg smagu lomu. Pārsteigums bija šī ezera pazinēju mērsradznieku relatīvi vājie lomi.
Sieviešu konkurencē pārliecinoši labākā bija Ināra Koha, kura pārstāvēja Mērsraga I komadu ar 5 līdakām kopsvarā 9,010 kg. Otrā bija Iveta Milliņa no Normark komandas ar 3,975 kg, trešā ar 0,950 kg bija Inese Jansone no Daiwa komandas.

Mērķī mešanā daudzi spiningotāji, kuru vidū redzējām vairākus kastinga veterānus, demonstrēja augstu meistarību. Ēriks Lašins no Pasaule I sasniedza 96 punktus no iespējamiem 100. Izcēlās cēsinieki, kuri pārstāv klubu BB Cope. Labāko vidū bija Andris Dolženko - 94 punkti, Mārtiņš Markovs - 92 punkti, sieviešu konkurencē labākā bija Kristīne Maklere ar 88 punktiem.
Divcīņas kopvērtējumā čempionāta laurus plūca tie, kuriem bija lielākie lomi. Jo izrādījās, ka visi labākie spiningotaji gandrīz vienlīdz labi met arī mērķī un tādā veidā varēja saglabāt spiningošanā iegūto handikapu. Vīriešu konkurencē par čempionu kļuva Jānis Strazdiņš, otrajā vietā Kristaps Everss, trešajā Egons Simsons. Sieviešu konkurencē pēc vairāku gadu pārtarukuma uzvarēja Ināra Koha, otrajā vietā Iveta Milliņa, trešajā - Kristīne Maklere.

Rezultātus var redzēt protokolā.

21.09.2008

610

Sezonas noslēguma aktivitātes

Sacensību sezona tuvojas beigām, vēl atlikušas četras Latvijas čempionātu sacensības - čempionāts spiningošanas divcīņā Engurē 20. septembrī, tajā pašā dienā pludiņmakšķerēšanas čempionāta 3. kārta Lucavsalā, nedēļu vēlāk 27.septembrī Siguldā mušiņmakšķernieku festivāls, bet 4. oktobrī pēdējās oficiālās šīs sezonas sacensības - spiningošanas čempionāta 4. kārta Baltezerā. Ar LMSF līdzdalību 11.oktobrī Rušōnas ezerā notiks 2. posms Latgales čempionātā spiningošanā (Nolikums), bet 12. oktobrī - Lucky John festivāls Babītē.

Latvijas karpu makšķerēšanas speciālistu komandas pašreiz atrodas Rumānijā, bet spiningotāju izlases komanda gatavojas līdzdalībai melno asaru spiningošanas pasaules čempionātam, kurš oktobrī notiks Itālijā.

Īsas atskaites par LMSF karpu čempionātu un Latvijas kausa izcīņu, par mūsu komandas rezultātiem pasaules čempionātā Itālijā.(informācija sekos)
Interesenti var iepazīties arī ar informāciju par Latgales 2008. gada čempionātu makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri, kurš 23. un 24. augustā risinājās Rēzeknes upē.

Makšķernieku klubu pārstāvju sanāksmē piedalījās pārstāvji no 13 klubiem kā arī pārstāvji no LMSF. Pēc MK Salmo priekšlikuma sanāksme par makšķernieku pārstāvjiem Zivju Fonda padomē ieteica izvirzīt divas kandidatūras - biedrības "Latvijas makšķernieku klubs Salmo" viceprezidentu Aivaru Maldupu un Bauskas MMB pārstāvi Valēriju Gabrānu.

P.S. Tiem, kas sestdien piedalīsies spiningošanas divcīņas sacensībās Engurē, zināšanai - ar LMSF valdes lēmumu čempionāta nolikums ir mainīts un ezerā varēs lietot arī elektromotorus.

17.09.2008

Makšķernieku sanāksme

Kā mani informēja MK "Salmo" prezidents J. Ķīsis, klubs izrāda iniciatīvu un ielūdz visu dažādo ar makšķerēšanu sasistīto nodibinājumu pārstāvjus šī gada 10. septembrī plkst.16:00 ierasties uz sanāksmi, kura notiks Rīgā, E. Smiļģa ielā 46 ( Āgenskalnā, ēkā, kurā atrodas SEB Banka). Reģistrācijas sākums 15:45 Dienas kārtībā divi jautājumi - makšķernieku sabiedrisko organizāciju pārstāvja izvirzīšana Zivju Fonda padomei un Makšķerēšanas noteikumi LR ūdenstilpēs.

LR Ministru kabinets ir nolēmis paplašināt makšķernieku pārstāvniecību Zivju Fonda padomē, kas sadala ievērojamus līdzekļus dažādiem ar makšķerēšanas saimniecību saistītiem projektiem. Tajā turpmāk mūsu intereses varēs pārstāvēt 2 pārstāvji, tādēļ visas juridiskās personas, kurās apvienoti makškernieki, tiek aicinātas izvirzīt savus kandidātus Zivju Fonda padomei.
Vienlaicīgi sanāksmē iespēju robežās tiks skarti arī Makšķerēšanas noteikumu jautājumi, jo pašreiz pie VZP organizētā darba grupa nodarbojas ar šo tēmu.

Latvijā ir daudz dažādu mednieku un makšķernieku klubu, kas apvieno makšķerniekus. Gadījumā, ja kāds nevar ierasties, lūgums šeit komentāros ierakstīt savu kontakta adresi vai telefonu un viedokli.

02.09.2008

Sacensību hronika

Aizkraukles rajona Vitkopu dīķī laikā no 07. līdz 10. augustam risinājās Latvijas čempionāta sacensības karpu makšķerēšanā. Kā rāda sacensību protokoli, lomi bija visai pieticīgi. Pēc triju dienu nepārtrauktas darbošanās par Latvijas čempionu kļuva karpu makšķernieku kluba AMBER CARP duets "Double Jack". Tā dalībnieki Almants Salcevičs un Aleksandrs Masaļskis noķēra 9 ieskaitei atbilstošas zivis ar 24,9 kg kopsvaru. Sudraba medaļas izcīnīja SIA "Barakuda M" komanda "Copes Nams Sigulda". Māris Nuķis, Lauris Dāboliņš un Guntis Logins nomedīja 5 karpas ar kopsvaru 16,7 kg. Bronzas medaļas tika Valmieras MMB duetam Elmāram Laizānam un Agrim Geidānam, kuriem lomā bija 5 zivis ar kopsvaru 15,7 kg.
Sacensību protokols.

Nākamais pasākums karpu speciālistiem - Latvijas kausa izcīņa "Valle 2008". , kurš notiks 04.- 07.septembrī, Aizkraukles rajona Vallē, atpūtas kompleksa “Makšķernieku Paradīze” dīķī.
P.S. Kausa izcīņas sacensību protokols.

Mušiņmakšķernieku ievērībai.
Ir pieejams kārtējā Latvijas mušiņmakšķerēšanas festivāla un LR čempionāta nolikuma projekts. Festivāls risināsies līdzīgi kā 2007. gadā un notiks 27. septembrī Siguldā. Nolikums stāsies spēkā pēc tam, kad tiks saskaņots ar visām institūcijām.

Tiem, kuri sāk izrādīt interesi par Lucky John festivālu (tas nav sporta pasākums), - festivāls iecerēts kā parasti Babītes ezerā, 12. oktobrī. Dalībnieku reģistrācija internetā, visticamāk, sāksies septembra pirmajā nedēļā.

17.08.2008

Kārtējā LMSF valdes sēdē

Trešdien, 06.augustā notika kārtējā LMSF valdes sēde. Tika pieņemti lēmumi sekojošos jautājumos.
1. Lai piedalītos pasaules čempionātā pludiņmakšķerēšanā, kurš septembra pirmajā nedēļā risināsies Itālijā, valde apstiprināja Latvijas komandu sekojošā sastāvā: A. Ziediņš (Milo), P. Lideris, R. Verza-Grabovska, I. Kalnmalis (visi Salmo), K. Krasovskis (Maver Sport). Par komandas pārstāvi nozīmēja Agri Ziediņu (Milo).
2. Valde iedalīja finansējumus Latvijas izlasei un Latvijas čempionātiem.
- Latvijas izlases komandai, kura gatavojas startam melno asaru spiningošanas pasaules čempionātam Itālijā šī gada oktobrī, 3 ekipāžu (duetu) startam - 1500 latu apjomā. Par komandas pārstāvi nozīmēja Hariju Raciborski (Normark).
- Latvijas spiningošanas čempionāta uzvarētāju balvu fondam - 1500 latus.
- Latvijas karpu makšķerēšanas kausa izcīņai (Vallē), spiningošanas divcīņas (Mērsragā), pludiņmakšķerēšanas (Rīgā) un mušiņmakšķerēšanas (Siguldā) čempionātiem - līdz 500 latus katram
3. Ņemot vērā Latvijas komandas pārstāvja Agra Ziediņa atskaiti par jauniešu startu pasaules čempionātā Beļģijā, valde nolēma, ka steidzīgi jāveic konsultācijas un informatīvi pasākumi saistībā ar šī gada Latvijas jauniešu čempionāta organizēšanu.
4. Tā kā Latvijas karpu makšķerēšanas izlases komanda ir atteikusies no līdzdalības 2008.gada pasaules čempionātā, tiek organizētas jaunas sacensības - LR kausa
izcīņa karpu makšķerēšanā, kura 04.-07.septembrī notiks Vallē.
5. Valde ieteica spiningošanas čempionāta organizatoriem pēc saskaņošanas ar bāzes īpašniekiem un dalībniekiem izdarīt izmaiņas spiningošanas čempionāta noslēguma kārtas datumā, pārceļot to uz 4. oktobri.
6. Valde izskatīja sēžu starplaikā iesūtītos pieteikumus un par Latvijas samu rekordiem apstiprināja 4. maijā noķerto Genādija Maisejeviča Daugavā noķerto samu ar 68.20 kg svaru un, attiecīgi, jaunāko sniegumu - Jāņa Kolpakova 25. jūlijā Daugavā
noķerto samu ar 74.10 kg svaru.

08.08.2008

Jaunieši pasaules čempionātā

Ar Zivju Fonda un Parex bankas finansiālu palīdzību šīs nedēļas nogalē Latvijas jaunatnes komanda 4 dalībnieku sastāvā piedalās 2008.gada jaunatnes pasaules čempionātā pludiņmakšķerēšanā Beļģijā.
Nupat saņēmu pirmo ziņu no Latvijas delegācijas vadītāja Agra Ziediņa.

Sveiks Jāni, šodien pagāja pirmā sacensību diena, esam 13-tā no 18 komandām. Individuāli labākie ir Jānis Brigaders ar 5 punktiem un Agris Ziediņš jun. ar 9 punktiem, Tomam Kļaviņam un Mārtiņam Simsonam, attiecīgi, - 15 un 18 punkti. Rītdien centīsimies rezultātus uzlabot, jo neesam necik tālu no 10.vietas.
Agrāk nerakstīju, jo nebija īsti ko rakstīt, treniņos gāja kā pa celmiem- zivis neķērās, bet beigās daži draugi pateica priekšā, kas un kā, un jau piektdienas treniņā tā lieta aizgāja, saķērām no 2 līdz 5 kg zivju.
Rīt pēc mačiem došu kādu ziņu, bildes pārsūtīšu, kad atgriezīsimies.


P.S. Plašāku informāciju par čempionātu var iegūt Agra Ziediņa rakstā "Jauniešu debija starptautiskajā arēnā".

26.07.2008

Kārtējais rekordsams?

To, ka Daugava var makšķerniekus iepriecināt ar supersamiem, rāda kārtējā ziņa, kura mani sasniedza vakar. Izrādās, vakar, 25.jūlijā Daugavā posmā starp Koknesi un Aizkraukli neretietis Jānis Kolpakovs noķēris 76,1 kg smagu un 2,25 m garu samu. Šobrīd esmu saņēmis tikai vienu bildi bez komentāriem. Iespējams, ka attēlā redzamais ir tieši šis rekordsams.
Iepriekšējā 222 cm garā, 68,2 kg smagā un 04. maijā Daugavā pie Pļaviņām nomedītā samu rekorda autors bija jēkabpilietis Genādijs Maisejevičs.

26.07.2008

Spiningotāji Ķīšezerā

Sestdienas rīta agrumā Ķīšezerā risinājās Latvijas spiningošanas čempionāta 3.kārta. Sacensību dalībniekiem izvietošanos ezermalā un visu nepieciešamo servisu nodrošināja bāzes saimnieks, profesionālais zvejnieks Igors Nikandrovs. Šajā ezerā tāda mēroga spiningošanas sacensības nebija notikušas vairākus gadu desmitus, tādēļ čempionāta dalībniekiem bija interesanti iepazīties ar zivju krājumu stāvokli ezerā.
Laika apstākļi bija izcili skaisti atpūtai, - no sacensību sākuma, kas bija 4:00 no rīta līdz kādiem 10-iem bija pilnīgs bezvējš, tikai pēdējā stundā parādījās viegls ZA vējiņš. Taču spiningotāji par šādiem apstākļiem parasti nav sajūsmā - zivis ir ļoti uzmanīgas un uz aktīvu copi maz cerību. Tas pilnībā atspoguļojās arī dalībnieku lomos, kuros pārsvarā bija visdažādāko izmēru asari, pa retai līdakai un zandartiņam. Labākie rezultāti bija tiem, kuriem vienlaicīgi ar asariem izdevās tikt pie mēra līdakām un zandartiem. Jāatzīmē, ka šajos sarežģītajos apstākļos lomi bija samērā labi. Daudzas ekipāžas tika pie skaistiem asaru lomiem, lielākie no tiem bija 33 - 35 cm ( atbilst 400-500 g asara svaram).
Labāko rezultātu šajā kārtā uzrādīja koknesieši - S. Strode un A. Jerohins, kuri noķēra 3 līdakas, zandartu un skaistus asarus. Ieskaitē vērtējamās 10 zivis viņiem kopsummā deva 22446 punktus. Otrajā vietā ar 21481 punktu palika komandas Robinson ekipāža R.Grobiņš un A. Kočeruks . Trešajā vietā Kokneses RRKP būves komandas dalībnieki J.Fjodorovs un D. Zujevs ar 19 367 punktiem. Labākās ekipāžas saņēma šīs kārtas organizātoru SIA Normark Latvija speciālbalvas.Detalizēti rezultātus var redzēt protokolu elektroniskajā formā, par kuru operatīvi parūpējās Normunds N.
Priekšā vēl pēdējā 4. kārta, kura ieplānota septembra beigās Baltezerā.

26.07.2008

LR kausa izcīņa karpu makšķerēšanā

Kārtējo iespēju karpu makšķerēšanas speciālistiem pārbaudīt savu māku oficiālās sacensībās dod LMSF un karpu makšķerēšanas atbalstītāju organizētais pasākums - Latvijas kausa izcīņas sacensības "Valle 2008", kuras risināsies mēnesi pēc Latvijas čempionāta karpu makšķerēšanā un ir plānotas septembra pirmās nedēļas nogalē Vallē atpūtas kompleksā "Makšķernieku paradīze". Interesenti var iepazīties gan ar kausa izcīņas nolikumu, gan ar atpūtas kompleksa aprakstu.

17.07.2008

Informācija spiningotājiem

Latvijas spiningošanas čempionāta 3.kārtas dalībniekiem.
Sacensību bāze atrodas Jaunciema gatvē 51, vietu var redzēt arī kartē, šī adrese atrodas Ķīšezera ziemeļu krastā, vietā, kura piekļaujas Pils kaktam. Kartē tajā vietā ir iezīmēta pirts.
Dalībnieku reģistrācija un pārstāvju sanāksme notiks 25. jūlija vakarā plkst 22:00 Orientējošs laika plāns ir sekojošs. Tiesnešu pulcēšanās, instruktāža un izvietošana laivās (neaizmirst rakstāmrīkus! ) 26.jūlijā 04:00, starts 5:15, copes sākums 5:30, copes beigas 12:30, atgriešanās līdz 13:30, noslēgums 14:00
Organizātoriem atbilstoši nolikumam ir tiesības nedaudz mainīt laika grafiku. Izmaiņas būs redzamas internetā, tādēļ ieteicams visiem divas dienas pirms sacensībām to atkārtoti pārbaudīt.
Čempionāta 3.kārtas atbildīgais organizātors un, attiecīgi, šīs kārtas sponsors ir SIA Normark Latvija.
Pieteikties dalībai ( jauni dalībnieki) var līdz 22.jūlijam pie galv. tiesneša J. Stikuta mob. tel.29517507.

Nokļūt sacensību bāzē vislabāk var no Juglas puses, braucot pa Jaunciema gatvi aptuveni 3km līdz autobusu pieturai “Klipiņas” (tā ir ceturtā pēc skaita no Tallinas šosejas). Pie pieturas uzreiz pa kreisi pa asfaltētu celiņu, kad tas beidzas, tikai taisni, pa vidējo šauru zemes celiņu, neiebraucot mājās, kas atrodas abās pusēs celiņam, līdz laivu piestātnei pašā ezera malā. Jāseko norādēm.
Saimnieks – Igors Nikandrovs. Tie, kuri vēlās tuvāk iepazīties ar sacensību vietu vai rezervēt sev laivas, var zvanīt Igoram pa mob. tel.29275283

Spiningošanas rajons - brīvi izvēlēts un nav ierobežots.

Jāņem vērā, ka bāze atrodas uz privātas zemes, tajā ir ierobežotas iespējas auto novietošanai. Pie tam auto stāvvietas lielums būtiski ir atkarīgs no ūdens līmeņa ezerā, tādēļ jebkurā gadījumā auto novietošana jāsaskaņo ar bāzes saimnieka pārstāvjiem.
Tiem, kas plāno ierasties piektdienas vakarā, būtu jāatcerās, ka piektdienas pēcpusdienā Rīga ir pārblīvēta ar automašīnām. Ja kāds plāno ierasties tieši pirms 4:00, jāņem vērā, ka var veidoties gara rinda piebraukšanai pie ezera.

Uzmanību! Ievērojot laika apstākļus un organizātoru ieteikumu, tiek izziņots jauns laika plāns. Sacensības sāksies iespējami agri. Tiesnešu sanāksme tiek pārcelta stundu agrāk un sāksies 3:00 Ņemot vērā agrāk izziņoto laiku, sanāksmes beigas noteiktas 4:00. Līdz šim laikam visiem tiesnešiem jābūt starta gatavībā. Starts būs 5 -15 minūtes pēc tiesnešu sanāksmes beigām, spiningošanas sākums vēl 15 min. vēlāk, tātad vēlākais 4:30. Ja visi savlaicīgi ieradīsies uz tiesnešu sanāksmes sākumu, nav izslēgts, ka starts būs jau 4:00.
Sacensību beigas - 7 stundas pēc starta, atgriešanās bāzē 30 min. pēc spiningošanas beigām. Spiningošanas rajons - tikai Ķīšezers. Lūgums visiem sekot aktuālajai un precizētajai informācijai, kas tiks izziņota tiesnešu sanāksmē, atcerēties norādījumus par glābšanas vestēm, nodrošināt, lai laivām būtu redzami reģistrācijas numuri.

15.07.2008

Latgales čempionāts pludiņmakšķerēšanā

2008.gada 23.un 24.augustā notiks Latgales čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Sacensības notiks divos posmos.
Sacensību abu posmu norises vieta - Rēzeknes rajons, Gaigalavas pagasts, pie Īdiņu tilta, RĒZEKNES upe.
Sacensību nolikums un informācija: www.preiļi.lv ; www.fishing.lv.
Kontakttālruņi: Elgasts Dimants- tālr.28757027; Žanna Kufina – tālr.29919366. Mārīte Ancāne- tālr.26176625

15.07.2008

Latvijas čempionātā pludiņmakšķerēšanā

Nolikums Šodien Vallē "Makšķernieku paradīzes" dīķī noslēdzās LR pludiņmakšķerēšanas čempionāta 2.posms. Divu dienu sacensībā komandu vērtējumā ar 17 punktiem pārliecinoši labākā bija "LV Maver Sport komanda", kura līdz ar to saglabāja vadību arī čempionāta kopvērtējumā. Otrajā vietā ar 26 punktiem palika "Salmo", trešajā ar 36 punktiem - "Team Milo Latvija". Līdzīgs vietu stāvoklis ir arī čempionāta kopvērtējumā.
Individuālajā vērtējumā šajā posmā labākais bija Jevgēnijs Grigorjevs no "LV Maver Sport", kurš abās sacensību dienās savās zonās izcīnīja pirmo vietu. Otrajā vietā ar 3 punktiem un loma kopsvaru 7.300 kg palika Ainārs Bauģis no komandas "Asaris", trešajā - Jevgēnija brālis un komandas biedrs Genādijs Grigorjevs, kuram arī bija 3 punkti, bet loma kopsvars bija 6.910 kg. Ceturtajā un piektajā vietā arī ar 3 punktiem, bet mazākiem lomiem palika "LV Maver sports" pārstāvji Krišjānis Krasovskis un Laila Grīnberga. Kopvērtējumā pēc diviem posmiem par čempionāta līderiem ar 8 punktiem izvirzījušies trīs sportisti - Krišjānis Krasovskis, Ainārs Bauģis un Agris Ziediņš.

Rezultātus var redzēt protokolā.

06.07.2008

Noslēgusies Latgales čempionāta spiningošanā pirmā kārta

7. jūnijā Preiļu rajona Riebiņu novada Feimaņu ezerā norisinājās Latgales čempionāta spiningošanā 1. kārta.
Abramis, Ahoi, Bomber, Jožiki, Kongers, Latvijas Valsts meži, Ludzas tūrisma aģentūra, Poplavok, Rēzeknes ugunsdzēsēji, Sams, Verems, Viss copei – tāds komandu sastāvs bija ieradies uz sacensībām. Katra komanda sastāvēja no divām laivu ekipāžām ar diviem dalībniekiem katrā, savukārt dalībnieku un ekipāžu skaits varēja būt neierobežots. Vīri bija brīnišķīgā noskaņojumā, un rezultāti neizpalika. 1.vietā ar kopējo zivju svaru 6,175 kg ierindojās komanda Poplavok (Jānis Masaļskis, Oļegs Baikovs, Oļegs Skoromnijs un Pavels Morozovs). Otrie čempionāta pirmajā kārtā izrādījās preilieši Aivars Žugris, Aivis Klīve, Bronislavs Plivda un Jānis Ančevs, kuri bija apvienojušies komandā Abramis. Noķerto zivju kopējais svars – 5,544 kg.
Pavisam nedaudz ar 5,134 kg no otrās vietas atpalika 3.vietas ieguvēji – komanda Bomber, kurā startēja Andrejs Morozovs, Anatolijs Semjonovs, Andrejs Skobelevs un Fjodors Trifonovs.
No ekipāžām savukārt uzvaras laurus plūca Poplavok pārstāvji Jānis Masaļskis un Oļegs Baikovs, otrie – Bomber ekipāža Andrejs Morozovs un Anatolijs Semjonovs, bet trešajā vietā - Bronislavs Plivda un Jānis Ančevs no Abramis.
Individuāli par lielākās zivs īpašnieku tika kronēts Bronislavs Plivda – 2,654 kg, otrais – Eduards Kardass ar 1,944 kg smagu zivi, trešā lielākā zivs tika Oļegam Baikovam – 1,721 kg..
Uzvarētāju komandas un ekipāžas tika apbalvotas ar piemiņas veltēm un diplomiem. Trīs lielāko lomu ieguvēji saņēma pārsteiguma balvas.
Paldies sacensību galvenajam tiesnesim Elgastam Dimantam – kārtējo reizi ne tikai domājām par lomiem, bet arī atpūtāmies un uzkrājām spēkus jaunai darba nedēļai, tiesnesei Žannai Kufinai un sacensību sekretārei Mārītei Ancānei. Sacensību organizatori un dalībnieki pateicas sacensību atbalstītājiem – SIA „Ahoi”, SIA „Eksperts” un Preiļu novada domei. Īpašu paldies sakām bāzes saimniekam Aleksandram par viesmīlīgo attieksmi un SIA „Arka” par garšīgo cienastu sportistiem.
Čempionāta otrā kārta notiks 11. oktobrī Preiļu rajona Riebiņu novada Rušonas pagasta Rušonas ezerā. Jābrauc pa Daugavpils – Rēzeknes šoseju 9 km no Aglonas krusta uz priekšu Rēzeknes virzienā.
Gaidīsim visus, kuriem īpaši labi veicās pirmajā čempionāta kārtā, bet iesakām nezaudēt optimismu arī tiem ‘copmaņiem’, kuriem pirmajā kārtā zivis nebija tik labvēlīgas. Uz tikšanos rudens pusē !
Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

17.06.2008

LR čempionāta otrā kārta

Latvijas spiningošanas čempionāta dalībnieki bija pulcējušies Daugavā pie Kokneses. 13.jūnija vakarā Daugavas krastā izvietotā viesu nama "Radzes" laukumos varēja redzēt 43 motorizētu laivu ekipāžas, - labākie Latvijas spiningotāji tur gatavojās mēroties spiningošanas prasmē čempionāta otrajā kārtā. Jāatzīmē, ka šajā Daugavas posmā valsts čempionāta sacensības tika rīkotas pirmo reizi. Tās notika ar Kokneses pagasta padomes aktīvu atbalstu. Taču lielākajai dalībnieku daļai šī ūdenstilpe bija nepazīstama, un visi ar interesi un zināmām bažām gaidīja, cik rezultatīva būs šī kārta. Bažām bija zināms pamats, jo brīvdienās Aizkraukles HES aizver savus aizvarus un augšpus HES aizsprosta straume gandrīz pilnībā apstājas. Attiecīgi, zivju aktivitāte ūdenskrātuvē izteikti mazinās. Papildus tam valdīja izteikti rāms laiks. Par vājo copi pārliecinājās arī šo sacensību dalībnieki. Pēc 7 stundu darbošanās izrādījās, ka labākos rezultātus bija guvuši dalībnieki, kas bija orientējušies nevis uz zandartiem un samiem, kuru ūdenskrātuvē netrūkst, bet gan uz asaru copi. Pie tam 12 laivu ekipāžās palika bez ieskaites.

Par otrās kārtas uzvaretājiem kļuva koknesiešu pāris J.Fjodorovs - D.Zujevs (Koknese - RRKP būve), otrie bija G.Riekstiņš - V.Karpenkovs (Daiwa - Cormoran), trešie - V. Saulītis - M. Bērziņš (Koknese - RRKP Būve), ceturtie - I.Dubovskis - A.Grieķers (Koknese). Komandu vērtējumā labākās bija abas mājinieku komandas Koknese - RRKP būve un Koknese, trešā palika komanda "Mēs zivīm".
Pēc divām kārtām līderos pa 3 laivu ekipāžām ir no Kokneses un Liepājas, 1 ekipāža ir rīdzinieki.
I.Dubovskis, A.Grieķers - 6 punkti
A.Miezis, H. Raciborskis - 7 p.
J.Fjodorovs, D.Zujevs - 9 p.
S.Dzenītis, J.Dzenītis - 15 p.
A.Brikmanis, R.Miķelsons - 18 p.
A.Laipnieks, S.Zuzāns - 18 p.,
S.Strode, A.Jerohins - 21 p.

Rezultātus var redzēt protokolā.
P.S. Vēlreiz pārbaudot protokolus, noskaidrojās, ka dēļ tehniskas kļūdas protokolā, Viestura Saulīša un Igora Dubovska ekipāžas apbalvošanas cermonijā bija samainītas vietām. Tā tiks labota vistuvākajā laikā. Trešā vieta otrajā kārtā pienākas V. Saulītim un M. Bērziņam.

14.06.2008

Jaunumi sporta pasākumos.

Zivju Fonds ir piešķīris finansiālu palīdzību Latvijas jaunatnes komandas startam 2008.gada jaunatnes čempionātā pludiņmakšķerēšanā, kurš jūlijā notiks Beļģijā. Atliek tikai pienācīgi sagatavoties.
LMSF karpu speciālisti ir sagatavojuši nolikumu Latvijas 2008.gada čempionātam karpu makšķerēšanā. Noteikumi ir līdzīgi kā 2007.gadā - sacensības notiks 72 stundu garumā, tajās piedalās pāri. Tīmeklī ar nolikumu var iepazīties detalizēti.

LMSF valdē esam vienojušies, ka valsts čempionāta 3.posma sacensības spiningošanā notiks Ķīšezerā, visticamāk, ka organizātors būs Normark SIA, bet 4. posms - Baltezeros. Esam sameklējuši bāzes un vienojušies ar saimniekiem. Tuvākā laikā būs papildus informācija.

Latvijas spiningošanas čempionāta 2.kārtas dalībniekiem.
Sacensību organizators - Kokneses pagasta padome. Sacensības notiks 2008.gada 14.jūnijā Daugavas ūdenskrātuvē Koknesē. Dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija 13. jūnija vakarā no plkst.20:00 līdz 14.jūnija plkst.04:00 atpūtas bāzē “Daugavas radzes” ( šosejas Rīga – Daugavpils 107.km). Pārstāvju un tiesnešu sanāksme (līdzdalība obligāta) plkst.04:00, vienlaicīgs starts no piestātnes 05:00 - 05:30, spiningošanas sākums, attiecīgi, aptuveni 06:00, beigas 12:00. Precīzie laiki tiks paziņoti pārstāvju sanāksmē.
Dalībai var pieteikties līdz 11. jūnijam (tiem, kuri pieteikušies uz visām kārtām, tas nav jādara). Naktsmītnes var pieteikt pa telefonu 26524446.
P.S. Uztaisīju šai vietai veltītu nelielu lapu. Tajā var atrast saiti arī ar karti.

02.06.2008

Spiningošanas maratons sācies

Sestdien, 24. maijā ar sacensībām Liepājas ezerā sākās Latvijas spiningošanas čempionāta pirmā kārta. Sacensības izvērtās par nopietnu pārbaudījumu gan dalībniekiem, gan tiesnešiem.
Liepāja visus sagaidīja ar Baltijai tipiskiem apstākļiem. Spēcīgais pūtiens, kurš sākās jau piektdien, sestdien nopietni pastiprinājās un vēja brāzmas brīžiem sasniedza pat 20 m/sek. Sacensības varēja notikt tikai pateicoties tam, ka vairums laivu bija gan pēc izmēriem nopietnākas, gan aprīkotas ar benzīna motoriem.
Neskatoties uz visai sarežģītajiem spininošanas apstākļiem, dalībnieku lomi bija apmierinoši. No 42 laivām tikai 4 laivas palika bez ieskaites. Lielākā izvilktā līdaka bija 88 cm, vēl lomos bija kāds desmits līdaku no 70 cm līdz 84 cm ( šogad pirmo gadu zivis netika svērtas, bet tika mērīts to garums, kurš tika pārrēķināts punktos). Labāko rezultātu uzrādīja un balvās jaunus elektromotorus katrs saņēma rīdzinieki Rapala komandas ekipāža Andis Miezis un Harijs Raciborskis, kuru loma 10 lielākās zivis tika novērtētas ar 26980 punktiem. Viņi kļuva arī par Latvijas čempionāta līderiem. Otro un trešo vietu ar ļoti līdzīgiem rezultātiem ieņēma Kokneses komandas ekipāža Dubovskis - Griekeris (16511 punkti) un liepājnieku komandas "Pie Kuzmiča" ekipāža Dzenītis - Dzenītis (16312 punkti) . Turpat netālu palika Liepājas makšķernieku kluba ekipāžas Brikmanis_ Bērziņš (16248 punkti) un Laipnieks-Zvirbulis (15604 punkti).
Komandu vērtējumā vadībā atrodas šīs kartas sacensību organizatori - Liepājas Makšķernieku klubs (9 p.). Tālāk seko liepājnieki "Pie Kuzmiča" (10 p.) un Kokneses komanda.

Pateicoties Normunda N. palīdzībai un veiktajam audītam, varēju izlabot sīkās neprecizitātes un ievietot tīmeklī arī protokolu.
Nākamā kārta notiks 14.jūnijā Daugavā pie Kokneses, detalizēta informācija būs pieejama jūnija pirmajā nedēļā. Pieteikšanās termiņš ir līdz 11.jūnijam.

Lai sacensības padarītu pieejamākas visiem Latvijas klubiem, ir doma vienu no čempionāta kārtām organizēt Ķīšezerā. Sacensību bāze ir atrasta, tās saimnieks izrādījis gatavību atbalstīt šo opasākumu. Vēl tikai jāatrod atbildīgais organizātors un jānolemj, kurā mēnesī - jūlijā vai oktobrī izmantot šo ideju.
Lai gan šajā ezerā nopietnas sacensības nav notikušas jau gadu desmitus, ziņas no zvejniekiem un atsevišķiem makšķerniekiem liecina, ka ezers ir zivīm bagāts un, ņemot vērā tā izmērus, varētu būt laba spiningošanas sacensību vieta.

25.05.2008

Jauns samu rekords

Lai gan medijos jau maija sākumā parādījās ziņa, ka pārsniegts iepriekšējais Latvijas samu rekords, 19. maijā rekorda oficiālai atzīšanai nepieciešamos dokumentus saņēma arī LMSF.
222 cm garo un 68,2 kg smago samu 04. maijā Daugavā pie Pļaviņām nomedīja jēkabpilietis Genadijs Maisejevičs. Makšķerīks - spinings, 2.70 m, aukla 0.32 mm, ēsma - gumijas zivtiņa. Cīņa ilgusi stundu un 10 minūtes.
Tā kā loms ir apliecināts ar fotoattēliem, svēršanas aktu un liecinieku parakstiem, visticamāk, tas tiks apstiprināts kā jauns Latvijas rekords.

20.05.2008

Informācija spiningošanas čempionāta dalībniekiem

LR spiningošanas čempionāta pirmās kārtas starts ieplānots no pulcēšanās vietas, kuras adrese ir Liepāja, Vecā ostmala 1. Ja nepieciešama papildus informācija, var zvanīt Rolandam Miķelsonam, tel.26454999
Dalībniekiem pulcēšanās vietā jāierodas ne vēlāk kā sestdien 3:00. Izbraukšana ezerā laikā no 4:00 līdz 4:30, spiningošanas sākums 5:00 Spiningošanas beigas 11:00, atgriešanās sākuma punktā līdz 12:00, noslēgums, ja viss noritēs kā ieplānots, būs 12:30
Reģistrācija un sagatavošanās darbi sāksies jau piektdienas vakarā. Dalībniekiem ieteicams ierasties piektdienas vakarā. Visiem līdzi laivās jābūt glābšanas vestēm, dalībniekiem makšķerēšanas kartēm. Mērlineāli un licences būs uz vietas. Tiesnešu kandidātiem vajadzētu izstudēt noteikumus.
Lai varētu sagādāt licences un sakārtot dokumentāciju, līdz trešdienas rītam pa elektronisko pastu gaidu dalībnieku vārdiskos pieteikumus.
Dalībnieku vidū būs arī kāds no TV copes raidījumu veidotājiem un notiks filmēšana, tāpēc ieteicams neaizmirst parūpēties arī par savu vizuālo tēlu. :)

P.S. Visiem, bet speciāli tiem, kuriem laivas izvietotas uz piekabēm, - speciāla vieta, kura sagatavota laivu ielaišanai atrodas Ezermalas 3b, kanāla Rīgas pusē, gandrīz pretī pulcēšanās vietai. Attiecīgi, pirms dodaties uz pulcēšanās vietu, vispirms velams ielaist laivu ūdenī un pārbraukt to uz pretējo krastu, kur atrodas pulcēšanās vieta. Ezermalas 3b var viegli atrast - piebraucot pie pēdējā tilta, nav jānogriežas pa labi uz tiltu, bet jābrauc taisni, nedaudz uz priekšu ielas labajā pusē būs labi redzama šī laivu ielaišanas vieta.

Pirmajā kārtā piedalīsies 44 laivas ar 88 dalībniekiem.

Latgales spiningotāji, kuri noskaņoti sacensties pēc iepriekšējo gadu sacensību noteikumiem, tiek aicināti piedalīties Latgales 2008. gada čempionātā. Nolikums

18.05.2008

Ielūgums uz black bass pasaules čempionātu

Mūsu black bass entuziastiem jāsāk gatavoties līdzdalībai 4-tajā World “Black Bass fishing” championship per Nations, Lago di Garda (Italy) – 14th to 18th October 2008 , lai aizstāvētu savas 2007.gadā izcīnītās augstās vietas.
Nupat no Itālijas saņēmu ielūgumu un attiecīgos pielikumus.

Dear President,
The Italian Sport Fishing and Underwater Activities Federation (FIPSAS) is delighted to invite the national team of your country to the above mentioned Championship, which will take place in Italy from October 14th to 18th 2008.
We look forward to seeing you and hope that the event will be an unforgettable experience for competitors, accompanying persons and officials.

Best regards
Professor Ugo Claudio Matteoli

13.05.2008

Ielūgums mušiņmakšķerniekiem

Nupat saņēmu ielūgumu no Lietuvas draugiem.

Dear International friends,

Just a short note to let you know that on June, 14th we will be holding the Vision Cup 2008. It's going to be a C&R competition. Same place as last year - river
Merkys, Puvociai.
This year the competition will be smaller than last year as we are concentrating on the national championship, which will be held under C&R rules for the first time in the end of August.
Due to this, now we will be able to grant only one place for each foreign country. However, by all means you are invited to come as many as you wish and I'm sure there will be some time for fishing on Friday or Sunday.
Could you, please let me know if any of you are planning to participate in the competition. I would wait for your answer until May 25th.

Best regards,
Ugnius
+370 616 10382

13.05.2008

Latvijas čempionātā pludiņmakšķerēšanā

Vakar Ventā noslēdzās triju dienu ilgais šīs sezonas pirmais pludiņmakšķerēšanas pasākums - Latvijas 2008.gada čempionāta pirmais posms. Individuāli par čempionāta līderi ar 3 punktiem kļuvis Agris Ziediņš no komandas Milo Team Latvija. Pirmajā dienā iegūtais 9.230 kg smagais loms viņam nodrošināja lielāko loma kopējo svaru un arī šī posma uzvarētāja un čempionāta līdera godu. Otrajā un trešajā vietā palika lietuvieši Aurelijus Daudzinskas un Aurelijus Paulauskas, kuri arī izcīnīja 3 punktus, bet viņu loms bija mazāks.
Komandu vērtējumā 'veiksmīgākais ar 29 punktiem bija Lietuvas klubs Fortuna Atemi LT. Otrajā vietā - Maver Sport LV (40.5), trešajā - somu komanda FIN (41.5).
Lielākais vienas dienas loms bija Dariusam Vilpišauskasam - 10,860 kg.

Detalizētus čempionāta rezultātus var redzēt pirmā posma protokolā.

12.05.2008

Atgādinājumi

Izskatās, ka visi aizrāvušies ar gatavošanos jaunajai copes sezonai un daudzi piemirsuši sīkākas lietas. Tās visas nav mazāk svarīgas, tāpēc šis nelielais atgādinājums.
1. Trešdien, 30. aprīlī 15:00 LZRA telpās Daugavgrīvas 8 notiek federācijas gada kopsapulce. Lai nodrošinātu caurlaidi un vietu, lūdzu, visus pārstāvjus, kas to vēl nav izdarījuši, zvanīt pa tel.29517507, ne vēlāk kā līdz 12:00. Papildus atgādinu, ka viens pārstāvis kopsapulcē var darboties ar ne vairāk kā divām balsīm - ar pilnvaru no sava kluba un papildus vēl tikai viena kluba pilnvaru. Balss tiesības ir biedriem, kuri par 2008.gadu ir izpildījuši valdes noteikto pienākumu - nomaksājuši biedra naudu.
2. Pēc 2 nedēļām sākas LR pludiņmakšķerēšanas čempionāta pirmais posms. Lūdzu, visus interesentus, izlasīt nolikumu, saiti var atrast kalendāra lapā, un savlaicīgi pieteikties līdzdalībai.
3. Visos gadījumos sacensībās tiks pielaisti tikai dalībnieki, kuri nokārtojuši jautājumu par dalības maksu. Līdz 15. maijam visiem, kas pieteikušies līdzdalībai spiningošanas čempionātā, lūdzu, informēt mani par dalības naudas iemaksu (komandas, kuras to ir jau izdarījušas, dalībnieku sarakstos parasti ir atzīmētas ar + )

28.04.2008

Ielūgums uz sacensībām Somijā

No mūsu somu draugiem saņēmu ielūgumu Latvijas klubiem piedalīties Baltijas kausa sacensībās pludiņmakšķerēšanā.

Dear Fishermen!
Please find the invitation of Baltic Sea Championships 2008 for Clubs. All the national clubs surrounding Baltic Sea are wellcome to take part this frienship competition. We hope you will send this call forward to your national clubs as well all your fishing friends surrounding Baltic Sea. Let's start an excellent fishing event that will continue year after year alternately different countries around Baltic Sea.
Best Regards, Seppo Pönni


Interesenti var iepazīties arī ar pilnu tekstu

19.04.2008

Ziņas no LMSF valdes

Latvijas karpu klubs „AMBER CARP” informēja federācijas valdi, ka klubs 2008.gada 12. – 15.junijā Ogres rajona, Birzgales pagasta Vitkopu ezerā rīko starptautiskas maksķerēšanas sacensibas karpu makšķerēšanā ar balvu fondu 6000 EUR. Sacensību nolikumu var redzēt kluba mājas lapā.

Par biedriem LMSF uzņemtas divas jaunas organizācijas - SIA "K un B" un SIA FishBon.

Latvijas izlases sastāvā līdzdalībai Eiropas čempionātā jūnija beigās Čehijā gatavojas komanda, kuras pamatu veido Salmo pārstāvji - Normunds Grabovskis, Rita Verza-Grabovska, Pēteris Lideris, Ainārs Bauģis. Viņus papildinās Milo pārstāvis Agris Ziediņš, kā treneris darbosies Guntis Kārkliņš. Komandas pārstāvja pienākumus pildīs Agris Ziediņš juniors.

Ir nokomplektēta Latvijas izlases komanda, lai 22.-25.maijā piedalītos kārtējā pasaules foreļu spiningošanas čempionātā Bulgārijā. Delegācijas sastāva pamatu veido iepriekšējo čempionātu dalībnieki - Uldis Bērziņš (Liepāja) , Egons Simsons, Kaspars Poišs un Māris Olte (visi MK Pasaule), un Roberts Šiliņš (Mērsrags).

LMSF gadskārtējā konference notiks 30. aprīlī. Aicināti visi LMSF biedri - pa vienam pārstāvim no katras organizācijas. Balss tiesības būs tikai to organizāciju pilnvarotajiem pārstāvjiem, kuras nomaksājušas biedru naudu par 2008.gadu. Nav vēl nomaksājuši 4 biedri. Par līdzdalību pieteikties līdz 22.04.2008. pa tel.29517507.

14.04.2008

Marta sīkumi

Latvijas mušiņmakšķernieki joprojām tikai domā par līdzdalību oficiālajās starptautiskajās sacensībās. Lai redzētu, kādā līmenī risinās cope oficiālajās sacensības, der ieskatīties sacensību protokolos. Nupat Jaunzēlandē ir beidzies kārtējais 2008.gada CIPS pasaules čempionāts mušiņmakšķerēšanā. Gan individuāli gan komandu vērtējumā labākie bija Čehijas pārstāvji, otrajā vietā komandu vērtējumā palika mājinieki Jaunzēlandes sportisti, trešajā - Francijas pārstāvji. 99 dalībnieki kopā noķēra 4270 zivis, lielākā no tām bija 689 mm, vidējais zivs garums - 255 mm. Detalizētus rezultātus var atrast internetā.

26.marta sēdē Zivju fonds atbalstīja LMSF lūgumu iedalīt līdzekļus līdzfinansējumam 3800 Ls apjomā Latvijas izlases komandas startam Eiropas meistarsacīkstēs pludiņmakšķerēšanā jūnija beigās Čehijā un 1000 Ls LMSF prezidenta komandējumam uz CIPS kongresu, kurš notiks aprīļa beigās Ēģiptē, Kairā.

Par spiningošanas čempionātu
Latvijas čempionāta pirmās kārtas organizātora pienākumus uzņēmies Liepājas makšķernieku klubs. Kārta ieplānota 24. maijā Liepājas ezerā. Šajā kārtā, saskaņā ar ūdenstilpes apsaimniekotāju izvirzītajiem noteikumiem, zivis paturēt nedrīkstēs.
Gatavību piedalīties čempionātā uz 31.martu ir izteikušas sekojošas komandas:
1. Rapala, +
2. Robinsons, +
3. Salmo, +?
4. Koknese, +
5. Liepājas MK 1, +
6. Valmieras LMMB (1) +
7. Pie Kuzmiča, +
8. Pasaule 1, +?
9. Remonts K +
10. Milo, - nebūs
11. Silver Scale, +
12. Mērsrags, + ?
13. Daiwa- Cormoran, +
14. Eagle Claw Latvija, +
15. Fish Bon (Pure Fishing), +
16. Koknese - RRKP Būve, +
17. Mēs zivīm, +
18. Stream +,
19. Ventspils buki (1) +,
20. Rapala 2 +
21. Vecliepāja +
22. Dulkan, +
23. Philips +
24. Jēkabpils AAM +
Vēlmi piedalīties ir izteikušas arī vairākas atsevišķas laivu ekipāžas, kuras nav šajā sarakstā.
Par gatavību organizēt kādu no kārtām paziņoja Mērsraga pašvaldība (Engures ezerā) un MK Pasaule ( M. UN L. Baltezerā). Engures ez. sacensības būs iespējams sarīkot tikai tad, ja MK paspēs pieņemt noteikumus, kuri ļaus lietot laivas ar motoriem.

29.03.2008

Zemledus cope Latgalē

Ar pavasara sauli noslēdzas Latgales zemledus makšķerēšanas čempionāts.
Kaut gan ziema šogad mūs nav lutinājusi ar slēpošanas, slidošanas un pikošanās iespējām, zemledus makšķerēšanas entuziasti Latgalē vēl marta otrajā sestdienā paspēja izbaudīt ‘copi’. Kurš to būtu domājis, ka Rušonas pagasta Eikša ezers tik uzticīgi sagaidīs arī Latgales čempionāta zemledus makšķerēšanā 2. kārtas dalībniekus ?
8.marta pavasarīgā saule un klātesošie vīrieši jau no rīta sveica visas dāmas Sieviešu dienā, viskvēlākos sveicienus sūtot čempionāta 2. kārtas vienīgajai sieviešu pārstāvei Mārai Ķeņģei un sacensību tiesnesēm Žannai Kufinai un Mārītei Ancānei.
Apveltot vīriešus ar pateicības vārdiem un burvīgiem smaidiem, arī daiļā dzimuma pārstāves varēja ķerties pie darba - sacensības varēja sākties. Uz starta līnijas izgāja 11 komandas, kas bija mazāk, nekā sacensību 1. posmā, tomēr cīņa par čempionāta uzvarētāju norisinājās diezgan azartiski. ‘Verems 1’, ‘Verems 2’, ‘Latvijas Valsts meži 1’, ‘Latvijas Valsts meži 2’, ‘Āķis 1’, ‘Preiļu saimnieks’, ‘Spečuki’, ‘Režica’, ‘Spura’, ‘MK Dobele’ un ‘Dažādie’ – tāds bija 2. kārtas sacensību dalībnieku sastāvs.
Pēc trim uz Eikša pavadītajām stundām makšķernieki bija gandarīti – diena bija izdevusies. Sverot noķertos lomus, nelielas pretenzijas tika izvirzītas ‘Režecas’ komandai, tomēr tika atrasts kompromiss, un pārpratums tika noskaidrots.
2. kārtā visveiksmīgākais individuālajā vērtējumā izrādījās Aldis Kalvāns (Spečuki) ar noķerto zivju svaru 1,954 kg.2. vietā ierindojās komandas biedrs Māris Āriņš ar lomu 1,910 kg, trešais - Juris Āboliņš (Dobele), noķerto zivju svars – 1,644 kg.
Čempionāta kopvērtējumā individuālā uzvarētāja godā tomēr tika Māris Āriņš, 2. vietā - Aldis Kalvāns, bet trešais labākais Latgalē - Juris Valpēters (Latvijas Valsts meži 1).
Komandu vērtējumā uzvarētāju lauri tika ‘Spečukiem’. Vīri kopvērtējumā savāca 99 punktus. Otrie labākie šajā sezonā – ‘Latvijas Valsts meži 1’ komanda, 3. godpilnajā vietā nokļuva Preiļu novada domes komanda ‘Dažādie’. Sveicam uzvarētājus !
Kad visi lomi tika nosvērti un balvas sadalītas, visi dalībnieki tika aicināti uz cienastu, kura laikā tika uzklausīti ne tikai makšķernieku stāsti, bet arī kaldināti nākotnes plāni.
Makšķernieki pateicas sporta bāzes „Bašķi” saimniekam Jānim Kokinam par viesmīlīgo uzņemšanu, SIA „Arka” par garšīgo svētku kliņģeri un gardo cienastu.
Paldies sakām sacensību organizētājam, čempionāta galvenajam tiesnesim Elgastam Dimantam, tiesnešiem Žannai Kufinai un Mārītei Ancānei.
Lai lieli lomi mūsu makšķerniekiem arī šā gada siltajā sezonā !

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


16.03.2008

Kārtējā LMSF sēde

05.martā notika kārtējā LMSF valdes sēde. Sēdē akceptēja divus jaunus LMSF biedrus - Silver Scale un Ave Sport, pēdējā pārstāvēs pazīstamo amerikāņu firmas Eagle Claw zīmolu.
Par LR 2008.gada zemledus čempionātu tika pieņemts lēmums nestabīlo ledus apstākļu dēļ to pārtraukt un čempionāta vērtējumu veikt, izmantojot tikai viena posma rezultātus. Kā tas bija jau paziņots iepriekš, neizmantoto līdzekļu daļa tiks izlietota pēc attiecīgo klubu ieskata.
Valdes sēdē tika pieņemts 2008.gada spiningošanas čempionāta nolikums, tagad valdei aktuāls uzdevums būs atrast katrai kārtai piemērotas ūdenstilpes un vienoties ar organizātoriem.
Konceptuāli tika atbalstīts arī 2008.gada pludiņmakšķerēšanas nolikums, kurš tiks publiskots tuvākajā laikā. Tajā pilnā apjomā ir saglabāti iepriekšējo gadu čempionātu principi.
Vienlaicīgi tika pieņemts lēmums aprīļa pēdējā nedēļā rīkot LMSF konferenci, nosakot pārstāvniecības normu - 1 pārstāvis no katra LMSF biedra. Konkrētais datums un vieta visiem biedriem tiks paziņoti atsevišķi.
Valde apsprieda arī citus jautājumus - par līdzdalību dažādos pasaules čempionātos, tai skaitā jauniešu pasaules čempionātos. Sprieda, ka steidzīgi ir jāievieš skaidrība par Latvijas līdzdalību maija beigās foreļu spiningošanas pasaules čempionātā Bulgārijā.

06.03.2008

Kristīne M. par pasaules čempionātu Ļipeckā

Uz Ļipecku izdomāju braukt brīdī, kad pēc pagājušā gada reitinga mana kluba dalībniece Laila iekļuva Latvijas izlasē. Uz turieni braucu gan kā draudzene, gan kā kluba pārstāve, gan ar domu, iespēju robežās palīdzēt viņai sacensībās. Un šis lēmums bija nemainīgs neatkarīgi arī no tā, ka izmaksas, lai es uz turieni nokļūtu, nebija mazas.

Jau ceļā uz Ļipecku komandā radās riktīgs kopības un savstarpējās sapratnes gars. Kuram tas izpaudās ar nopietnību, kuram ar jautrību, humoru, bet vienotība jebkurā gadījumā un situācijā. Pēc diennakts ceļojuma nokļuvām viesnīcā Ļipeckā, tas notika ap plkst.2-viem naktī. Bet no rīta jau 9:15 bija jādodas uz pirmo treniņu. Tur arī notika pats nepatīkamākais starpgadījums visā brauciena laikā – komandai tika izsniegti tikai saujiņa rupjā motiļa, kas bija knapa āķa tiesa. Bet uztverot to kā patiesību, kuru izmainīt nav mūsu spēkos, sākām makšķerēt. Un beigās izrādījās, ka šāda veida treniņš bija ļoti produktīvs, jo tika piemeklēts un noskaņots inventārs, ar kuru var tikt pie zivīm. Zivis ūdenskrātuvē bija daudz, bet vietā, kur bija nospraustas zonas, to bija bija pamaz un tikai noteiktos punktos. Un, ja varēja pierunāt zivtiņu ķerties bez barošanas, tad bija skaidrs, ka izvēlētā mormiška un makšķerēšanas veids ir pareizs, un tas arī tika pielietots turpmākās dienās. Otrā un trešā diena, attiecīgi, ceturtdiena un piektdiena, pagāja kā jau treniņā. Meklējot pareizāko āliņģu izvietojumu, barošanas un piebarošanas taktiku. Diemžēl, atļautais treniņu laiks bija ļoti īss, 4 stundas katru dienu, un tas bija stipri par maz, lai gūtu pilnīgu skaidrību par esošo ūdenskrātuvi. Piebilst var tikai to, ka ledus bija 90 cm biezs, un zivtiņas treniņu četrās stundās, lielākai daļai sportistu, kuri piedalījās čempionātā, nebija vairāk par 10!!!
Pēc treniņa, vakara pārstāvju sanāksmē tika izklāstīti jauninājumi noteikumos par sacensību norisi. Viens no jaunumiem bija tas, ka tika aizliegtas jebkura veida mākslīgās ēsmas izmantošana sacensību laikā. Bet otrs, ka katra valsts drīkstēja izmantot divus trenerus, man izrādījās vispatīkamākais, pārsteidzošākais moments šajā braucienā. Visa komanda bez izņēmuma piekrita tam, ka es darbošos kā otrs treneris. Tas varbūt skaļi skan ‘’treneris’’ un paver iespējas tikt uz pjedestāla, it kā varētu domāt pat nepelnīti, bet tik daudz, cik bijām strādājuši kopā treniņos, un ,kā strādājam pēc tam, – nu piedodiet, bet nav vēl tādi vārdi izdomāti, lai to varētu aprakstīt tā, lai visiem būtu saprotami un pieņemami...

Pirmā sacensību diena. Noskaņojums bija visiem labs, pašsajūta arī. Mēs visi zinām, cik noteicoša nozīme ir pirmajai izvilktai zivtiņai, un, ja nu vēl to izdodas izvilkt pirmajā laidienā vai vismaz pirmajā āliņģī! To realizēt izdevās visiem, izņemot Pēteri... Viņš savu pirmo zivi izvilka pēc pusstundas gara un intensīva darba - skriet, urbt, meklēt, operatīvi izstrādāt taktiku, kā tikt pie šīs pirmās zivs. Viņam tika sniegta informācija, kur ir vislielākā zivju vilkšanas intensitāte, un balstoties uz to, tad arī tika izvilkta ne viena vien zivs.
Lailai zivtiņas turējās visas trīs stundas. Arī Krišjānim viņa barotie āliņģi ātri atdzīvojās, bet Rita un Guntis savu lomu salasīja grūtā cīņā gan pēc katras zivs, gan ar cīņu par saviem āliņģiem, kurus iekāroja citu valstu sportisti. Un tas viss 90 cm biezā ledū, kad neizstāstāmi grūti bija izborēt katru caurumu, vēl jo vairāk tāpēc, ka pirmajā dienā stipri lija lietus un uz ledus bija ūdens.
Pēc rezultātiem mūsu komanda pēc pirmās dienas bija trešajā vietā. Pirmā Krievija, otrā Baltkrievija. Pēc svariem katrā zonā Laimes māte stāvēja līdzās lietuviešiem, kas vistiešākā veidā iespaidoja kopvērtējumu. Proti, Guntis savā zonā lietuvietim zaudēja 25 gr, Pēteris - 8 gr. Bet Krišjānis savā zonā zaudēja krievu sportistam 55 gr, kas absolūtajā vērtējumā Krišjānim maksāja sudraba medaļu...
Otrajā dienā mūsējiem atkal noskaņojums bija labs un pārliecinošs. Ivo, kurš nomainīja Gunti, Laila, Krišjānis un Pēteris savas pirmās zivtiņas noķēra jau pirmajās minūtēs, bet Ritiņai tā pieteicās tikai devītajā āliņģi. Mēģiniet iztēloties un saprast, cik psiholoģiski stipram un pieredzes bagātam ir jābūt sportistam, lai savāktos pēc tik lielas spriedzes, jo laiks šādos brīžos skrien nežēlīgā ātrumā. Taču tas netraucēja Ritai ierindoties otrajā vietā savā sektorā! Savukārt Lailai atkārtojās Gunta iepriekšējās dienas scenārijs. Pirmās zivtiņas bija, un ar to arī viss izbeidzās. Pārējas tika izvilktas ar to pašu milzu darbu – skriet, urbt saglabājot mieru un lasot pa kādam asarītim...
Pēc rezultātiem otrā dienā mēs saglabājām savu trešo vietu, kura bija mūsu arī kopvērtējumā!!! Tuvu sabrukumam otrajā dienā bija Krievijas izlases treneri, jo viņu komandas sportisti bija sadeguši pilnībā, par ko krievu treneri pēc pirmās dienas bija ļoti norūpējušies. Trīs no četriem pirmās vietas ieguvējiem otrajā dienā ieguva attiecīgi 10., 6., un 5. vietu savā sektorā. Atšķirībā no mūsējiem sportistiem, viņi pa šo ūdenskrātuvi dzīvoja divarpus mēnešus!!! Kā varēja notikt tik liels kritiens, atbildēt nevarēja ne treneri, ne sportisti, ar kuriem runāju pēc sacensībām. Vienīgais, ko treneri teica – starptautiskā pieredze un stress. Stress no tā, ka jāiet gulēt ar pirmajā dienā sektorā iegūto vienu punktu!!!
Par citu valstu sportistu taktiku man bija šoks, kaut arī viss notika pēc noteikumiem. Visspilgtākie piemēri bija poļi un baltkrievi. Viņu sportistu, nu ne jau pilnīgi visu, bet lielākai daļai, taktika bija makšķerēt par svešiem āliņģiem. Tas izskatījās briesmīgi. Vissāpīgāk bija redzēt, cik grūti mūsu meitenēm ir izurbt āliņģus biezajā ledū, uz kura biezā slānī ir ar ūdeni pievilcies sniegs un vējš brīžiem sasniedza vētras stiprumu, bet viņu vīrišķīgie konkurenti bez mazākajiem sirdsapziņas pārmetumiem jau pirmajās sacensības minūtēs apmakšķerē viņu āliņģus. Vai arī, vēl kāds TAKTISKS gājiens. Pēterim Liderim vienīgajam bija boris ar 7 cm diametru. Baltkrievu sportisti bija jau iepriekš uztaisījuši attiecīga diametra ledus smeļamās karotes, lai varētu tikt Pētera izborētajos āliņģos!!! Nu, lūk, pēc šīs informācijas spriediet, cik vienkārši ir makšķerēt PASAULES ČEMPIONĀTĀ zemledus makšķerēšanā. Tāpēc arī Latvijas izlases starts ir nepārprotami lielisks! Visu šo laiku par komandas sportisko garu gādāja treneris Agris Ziediņš. Te vietā teiciens:’’ Cepuri nost viņa priekšā’’. Un ticiet man, tas nav tikai mans viedoklis, bet gan visas 2008.gada izlases viedoklis, jo ar pateicības vārdiem pie Agra vērsās visi dalībnieki.
Un, ja neko vairāk, tad Latvijas komanda no visiem pārējo valstu sportistiem, organizatoriem un līdzjutējiem nepārtraukti saņēma komplimentus, kā visskaistākā un saliedētākā čempionāta komanda, un mūsu dalībnieki par to bija gandarīti un lepni........


28.02.2008

Pasaules čempionātā Ļipeckā

CIPS pasaules 2008.gada čempionātam zemledus makšķerēšanā, kurš 23.februārī sākas Ļipeckā ( Krievijā ), un Latvijas komandas rezultātiem var sekot čempionāta mājas lapā http://lipetsk.frsr.ru. Šodien notika oficiālie treniņi.

Ziņa no Kristīnes.
Pēc pirmās dienas Latvijas komanda ar 22 punktiem atrodas trešajā vietā. Līderi - Krievija ar 7 punktiem, otrajā vietā Baltkrievija ar 16 punktiem, ceturtā - Lietuva ar 25 punktiem. Individuālajā vērtējumā Laila un Krišjānis savos sektoros 2.vietā, Rita - 5.vietā, Pēteris - 6.vietā, Guntis - 7.vietā. Laiks pretīgs, rīt sola vētru. Zivis galīgi neķeras.

P.S. Otrajā sacensību dienā var notikt negaidīti pagriezieni. Protams, Krievijas pārsvaru sadeldēt ir nereāli, tur var palīdzēt tikai brīnums. Būsim optimisti. Gunti rīt nomainīs Ivo.

Kristīne no Ļipeckas.
Pēc nepārbaudītām ziņām pasaules čempionātā Latvijas komanda ar iegūtajiem 47 punktiem ir izcīnījusi 3.vietu. Pasaules 2008.gada čempiona nosaukumu ar 30 punktiem ieguvusi Krievijas komanda, otrajā vietā ar 34 punktiem palika Lietuva, ceturtajā ar 50 punktiem Baltkrievija. Kā redzams, šodien lieliski startējuši lietuvieši, kuriem daudz netrūka, lai apsteigtu Krieviju, kas pēc pirmās dienas bija pārliecinošs līderis.


Šodien 26-jā februārī Latvijas delegācijas dalībnieki sveiki un veseli no Krievijas atgriezās Rīgā, un es tiku pie komandas izcīnītā kausa par 3. vietu un protokoliem. Šobrīd tikai neliela informācija par mūsējo rezultātiem.
Labākais Latvijas komandā izrādījās Krišjānis Krasovskis, kurš savā zonā abās dienās izcīnīja 2. un, attiecīgi, 3.vietu. Ar iegūtajiem 5 punktiem viņš ieņēma dalīto 4.-5. vietu un palika tikai viena punkta attālumā no bronzas medaļas.2007.gada pasaules čempione Rita Verza-Grabovska ar 7 punktiem dalīja 10.-14. vietu, Laila Grīnberga ar 9.punktiem dalīja 18.-20.vietu, Pēteris Lideris ar 11 punktiem palika 21.-24. vietā. Tie, kas startēja tikai vienā sacensību dienā, individuālajā vērtējumā tiek vērtēti aiz pārējiem. Gunti Kārkliņu, kurš pirmajā dienā ieņēma 7. vietu un mūsu komandā uzrādīja vājāko rezultātu, otrajā dienā nomainīja Ivo Kalnmalis. Ivo attaisnoja komandas cerības, savā zonā izcīnīja 2. vietu un tāpat kā Rita uzrādīja mūsu komandas otrās dienas labāko rezultātu.
Komandu vērtējumā izšķiroša Latvijai bija pirmā diena, kad ar diezgan ievērojamu punktu deficītu palikām tikai trešie. Otrajā dienā par mums izteikti labāki ar 9 punktiem bija tikai lietuvieši. Šis uzrāviens viņiem ļāva kopvērtējumā apsteigt mūsējos un ieņemt otro vietu. Savukārt Latvija ar 19 punktiem otrajā dienā izrādījās labāka par Krieviju, kura otrā dienā savāca 23 punktus. Kopvērtējumā Krievijai bija 30 p., Lietuvai 34 p., Latvijai 41 p., Polijai 47 p., Baltkrievijai 50 p., Ukrainai 59 p.
Par lomiem jāsecina, ka tie bija apbrīnojami niecīgi. Piemēram, Krievijas komandas divu dienu loma svars bija 9446 grami, Latvijas komandai - 6149 grami, bet 11.vietas ieguvējas čehu komandas kopējais loms bija tikai 1305 grami. Jaunais pasaules čempions Krievijas pārstāvis Maksims Jefimovs, kurš savā zonā uzvarēja abās dienās, spēja savākt kopā tikai 2521 g sīkzivju.


29.02. Oficiālajā PČ interneta mājas lapā rezultātu joprojām nav, tādēļ ievietoju Mārtiņa K. atsūtīto protokolu latviešu valodā.

22.02.2008

LR čempionāts sācies

Pēc ilgas nogaidīšanas iepriekšējās nedēļas nogalē sākās Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā. Pirmo reizi tas notika Latvijas pašos austrumos, Riebiņu novadā uz Eikša ezera ledus. Atsauksmes par sacensībām visdažādākās - taču lomi paši par sevi arī par kaut ko liecina. Diemžēl, neizpalika organizātoriskas kļūmes - izrādījās, ka individuālajiem uzvarētājiem paredzētās balvas bija pāradresētas un neplānoti izsniegtas komandām. Pie pirmās izdevības šis jautājums tiks sakārtots.
Rezultātus var redzēt protokolā.
Nelielu pārskatu par šī posma norisi var atrast Preiļu novada mājas lapā un fotogalerijā.


Nupat uzzināju patīkamu jaunumu. Pēc kritērijiem, kurus ir izstrādājusi Latvijas Sporta federāciju padome, kura dala visām oficiāli atzītajām sporta federācijām iedalītos budžeta līdzekļus, LMSF visu Latvijā atzīto 70 sporta veidu federāciju vidū ir ierindota 19. vietā. Tas ir ļoti augsts rādītājs makšķerēšanas sportam. To nodrošināja gan mūsu augstie rezultāti vairākos pasaules čempionātos, gan dalībnieku skaits mūsu valsts čempionātos.

Pēdējās dienās visā Latvijas teritorijā gaisa temperatūra strauji pazeminājusies, naktīs pat līdz - 15 C. No jauna parādās cerība, ka ziema tomēr turpināsies un izdosies noorganizēt arī zemledus makšķerēšanas čempionāta 2.posmu. Tas ir iecerēts Alūksnes ezerā 8. - 9. martā, pēc tam, kad izlases komandas dalībnieki atgriezīsies no pasaules čempionāta.

14.02.2008

LR čempionāts notiks Latgalē

Šodien tika nobeigti nepieciešamie priekšdarbi, lai beidzot uzsāktu Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionātu. Pirmais posms, kurš bija ieplānota Baltezerā, ir pārcelts uz Latgali. Tas notiks 9. un 10. februārī Preiļu raj., Riebiņu novada ( bijušais Rušona pagasts) Eikša ezerā. Nolikumu un uz 01.02.2008. pieteikto dalībnieku sarakstu var atrast izmantojot saiti 2008.gada sacensību kalendāra lapā.

Dalībnieku vārdisko sastāvu uz 06.02.2008. var redzēt sarakstā.

01.02.2008

Ārkārtas LMSF valdes sēdē

Vakar LMSF valdes ārkārtas sēdē valde nolēma iesaistīties Vides Ministrijas Vides konsultatīvās padomes darbā un šim darbam kā LMSF pārstāvi deleģēja RMMB biedru Jāni Birzaku. Savā pamatdarbā J. Birzaks pilda LZRA iekšējo ūdeņu laboratorijas vadītāja pienākumus.
Starptautiskā makšķerēšanas sporta konfederācija CIPS, kuras sastāvā ir LMSF, vienmēr sadarbojas ar organizācijām, kuras darbojas vides aizsardzības un zivju krājumu pārvaldības jomā. Piemēram, katrā CIPS kongresā viena diena tiek veltīta aktuāliem globāliem jautājumiem pasaulē minētajās sfērās. Iepriekšējā konkgresā, kurš notika Prāgā, detalizētāk tika skatīta zivju aizsardzības problēmas Vidusjūras baseina valstīs un kormorāna ietekme uz zivju krājumiem Viduseiropā.

Ar J. Birzaka atļauju teorijas sadaļā ievietoju viņa pēdējo rakstu LATVIJAS IEKŠĒJO ŪDEŅU ZIVJU RESURSI UN TO IZMANTOŠANA, kurš varētu noderēt arī makšķernieku saimei.

30.01.2008

Ledus neiepriecina

Visiem, kuri pieteikušies līdzdalībai Latvijas čempionātā zemledus makšķerēšanā!
Ledus apstākļi Latvijas ezeros joprojām nav piemēroti sacensību organizācijai. Arī prognozes nākamai nedēļai nav optimistiskas. Tāpēc šodien LMSF valdes pārstāvji, kuri atbild par Latvijas zemledus makšķerēšanas čempionāta organizāciju, pēc ilgiem meklējumiem un konsultācijām, pieņēma lēmumu sacensību pirmo kārtu atlikt vēl vismaz par vienu nedēļu.

Ledus situācija pēdējos gados kļūst arvien grūtāk paredzama. Lai gan LMSF plānos bija uzņemties pasaules 2009.gada čempionāta organizāciju, šāda vāji prognozējama situācija stipri apdraud pasākumu plānošanu, attiecīgi, arī šo ideju, un, visticamāk, tā netiks realizēta.

Atbildīgais par spiningošanu Harijs R. ir iesniedzis valdei Latvijas spiningošanas čempionāta nolikuma projektu. Nolikumu plānots pieņemt LMSF valdes sēdē, kura notiks pēc tam, kad Latvijas izlase atgriezīsies no Krievijas, acīmredzot, marta sākumā. Līdz tam laikam gaidīšu arī pārējo LMSF biedru ieteikumus.
Būtu labi, ja visi ieinteresētie dalītos ar saviem priekšlikumiem. Šobrīd ir iespējams vēl dažas lietas mainīt. Ezeru nosaukumi, konkrētie datumi un atbildīgie organizētāji ir ievietoti nosacīti. Tāpat tekstā dažuviet ir ievietoti rezerves varianti, par kuriem plānojam vēlreiz diskutēt valdes sēdē pirms nolikuma pieņemšanas. Manuprāt, par visiem jautājumiem esam publiski jau diskutējuši, taču, ja vēl ir palikušas kādas neskaidrības, tagad ir īstais brīdis komentāriem. Ja kāds vēlas uzņemties organizātora lomu, no LMSF puses būs nodrošināts vispusīgs atbalsts.

24.01.2008

Ziņa no LMSF valdes

Šodien notika kārtējā LMSF valdes sēde, kura pieņēma sekojošus lēmumus.
1. LR 2008.gada zemledus čempionāta pirmais posms tiek pārcelts un notiks nedēļu vēlāk. Sacensību datumu vēlreiz jāpārskata pēc nedēļas. Gadījumā, ja ledus apstākļi neļaus noorganizēt visus ieplānotos posmus, uzvarētājus noteiks pie jebkura posmu skaita. Iemaksātās dalību maksas LMSF izmantos tikai proprcionāli notikušo posmu skaitam, pārēji līdzekļi tiks izmantoti atbilstoši iemaksātāja norādījumiem. 2. Apstiprināja Latvijas delegāciju līdzdalībai pasaules 2008.gada čempionātā zemledus makšķerēšanā sekojošā sastāvā:
- delegācijas vadītājs Egons Simsons,
- treneris Agris Ziediņš,
- komandā - Rita Verza - Grabovska, Laila Grīnberga, Guntis Kārkliņš, Krišjānis Krasovskis, Pēteris Lideris, Andrējs Fiļimonovs (rezervē).
3. Nozīmēja atbildīgos par komandu izveidi citiem 2008.gada pasaules čempionātiem:
- foreļu spiningošanā - Egonu Simsonu,
- pludiņmakšķerēšanā (arī klubu un Eiropas čempionātiem) - Normundu Grabovski un Agri Ziediņu,
- jaunatnes čempionātam pludiņmakšķerēšanā - Agri Ziediņu,
- black bass spiningošanā - Hariju Raciborski,
- karpu makšķerēšanā - Āriju Ūdri,
- par PČ spiningošanā no laivām lēmumu atlika.
4. Uzdeva atbildīgajiem par komandām (izņemot karpu makšķerēšanā) izveidot izlases komandu kandidātu sarakstus un noteica, ka sarakstos iekļautajiem kandidātiem līdz 1. martam fedrācijā jāiemaksā garantijas depozīts 100 ls apjomā.

Jāni Mančasu LMSF valdē nomainīja Harijs Raciborskis (Normark LV), kurš valdē turpmāk atbildēs par spiningošanas sacensību jomu. 16.01.2008

LR čempionāts un citas sacensības

Tā ir iznācis, ka sals Latvijā nokavēja vismaz par vienu nedēļu, lai mēs varētu ieplānotajā laikā droši doties uz M. Baltezeru un uzsākt Latvijas čempionātu zemledus makšķerēšanā. Tāpēc radās arī izmaiņas kalendārā, - pirmais čempionāta posms sāksies datumā, kurš bija ieplānots otrajam posmam.
Līdz ar to beidzot nedaudz precīzāk varējām sastādīt un izziņot Nolikumu.

Tie, kuri vēlās piedalīties Latgalē organizētās sacensībās, var iepazīties ar Latgales čempionāta nolikumu.

05.01.2008