XIX WCH Ice fishing 2023 un Salmo 35

March 1, 2023 - Reading time: 4 minutes

Nozīmīgākais notikums manā februāra kalendārā bija brauciens uz Tartu, kur risinājās XIX World Ice Fishing Championship Estonia/Tartu 2023. Dažādu iemeslu dēļ tas pārvērtās par vienas dienas izbraucienu, lai pavērotu čempionāta otrās dienas sacensības igauņu lielajā ezerā Võrtsjärv netālu no Tartu un piedalītos noslēguma cermonijā, kura dienas vakarā notika jaunajā Eesti Rahva Muuseum / Estonian National Museum, proti, Igaunijas Nacionālajā Muzejā.

Pirmajā dienā, sestdienā Latvijas komandai izdevās parādīt negaidīti labu sniegumu un izvirzīties vadībā. Otrā sacensību diena izrādījās krietni grūtāka. Svētdien laiks bija auksts un vējains, puteņoja. Sportisti jau pieraduši pie visām laika kaprīzēm, savukārt, es sen nebiju darbojies šādos apstākļos un naivi biju iecerējis tikt galā ar kailām rokām bez cimdiem. Rezultāts nesajūsmināja - gandrīz apsaldētas rokas, arī bilžu kvalitāte nav gaidītā. Arī mūsu komandai neveicās tik labi kā sestdien. Tomēr Latvijas izlasei - Krišjānim Lisovskim, Arturam Baltajam, Mārim Āriņam, Andrim Jerumam un Harijam Raciborskim kopā ar saviem palīgiem izdevās izcīnīt bronzas medaļas komandu vērtējumā, bet alūksnietis Andris Jerums kļuva par 2023.gada pasaules vicečempionu individuālajā vērtējumā.

Pasaules čempionātā Tartu interesantas bija tikšanās gan ar jauniem FB draugiem, gan ar sen nesatiktiem. To skaitā ar FIPSed prezidentu Claudio Matteoli un ģenerālsekretāri Barbaru Duranti, vienu no makšķerēšanas sporta vecmeistariem Mati Banhard un igauņu kastinga kādreizējo līderi Raivo Markovu. Pirms 50 gadiem Raivo bija viens no maniem nopietnākajiem konkurentiem Baltijas un PSRS čempionātos kastingā. Viņa portrets nokļuva uz manas 1978. gadā Maskavā izdotās grāmatas "Кастинг" vāka. Uz Tartu viņš atbrauca, lai padalītos ar atmiņām un ar 45 gadu nobīdi dabūtu no manis autogrāfu.🙂

Brauciena iespaidus apkopoju fotoalbumā XIX WCH Ice fishing 2023

Regulāri reizi 5 gados, kā jau veterānam pienākas, piedalos firmas Salmo jubilejas pasākumos. Arī šogad 11.februārī kārtējā firmas Salmo Fishing Latvija šoreiz jau 35 gadu jubilejā bija izdevība satikt firmas veterānus un paziņas, kuri bija ieradušies atjaunotajā Rīgas cirkā uz šo saviesīgo pasākumu. Bija patīkami un varēju secināt, ka jaunā paaudze sekmīgi turpina firmas tradīcijas. Par firmas stabilitāti liecina tas, ka firmas vadošajos kadros starplaikā pēc 30-gadu jubilejas, ja neskaita Normundu Grabovski, kurš nesen pameta Salmo, izmaiņu praktiski nav. Joprojām aktīvi gan tie paši firmas vadītāji, gan vidējā līmeņa personāži - Edgars Veikins, Egils Draudiņš, Ingus Dukaļskis, Mārcis Liepa. Albums Salmo 35

Februāra sākumā kaimiņos esošais Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs atkal mani izprovocēja - šoreiz ekskursijā pie acālijām. Dārzā esot lielākā acāliju kolekcija Baltijā un februāra sākumā tās atveras visā savā krāšņumā. Redzēto apkopoju fotoalbumā Acālijas 2023


Janvāris 2023

February 1, 2023 - Reading time: 2 minutes

Janvāra pēdējā diena bija pēdējā arī LU Botāniskajā dārzā veidotajai ekspozīcijai Gaisma Tumsā. Nelielā ekskursija palīdzēja man atsvaidzināt iemaņas bildēšanai nakts apstākļos.

Janvārī laika apstākļi Latvijā bija stipri mainīgi. Taču šī ziema tiek vērtēta kā relatīvi silta. Tas radīja gan problēmas ar plūdiem pie Jēkabpils, gan atviegloja dzīvi tiem, kas izmano apkurei gāzi, kuras cena šosezon augusi neredzētos augstumos. Visu janvāri apgrozījās ziņas par labiem rezultātiem lašu un taimiņu copē. Mēneša otrā pusē kļuva pieejami atklātie ūdeņi un lomos parādās vimbas. Latvijas austrumu pusē makšķernieki vēl sēž uz ledus.
Man zivis "ķeras" tikai veikalā, attiecīgi, bildēju tikai zaļo zāli, sniegarozi un citus sīkumus. 🙂

Raivo Kleinbergs atsūtīja labas ziņas un saiti ar interesantu video par copi Zviedrijā un viņa bāzi Malgomajā.

Jaunās sezonas pirmās aktivitātes rāda tie, kas grib tuvākajā laikā apciemot mušiņmakšķernieku vidū slavenās Seišeļu salas. No pieredzējušu ceļotāju stāstiem ir skaidrs, - lai tiktu pie loma, vissvarīgākais esot saprast, kur un kā Seišeļos notiks makšķerēšana, pareizi sagatavot inventāru (ja neizmanto nomātu) un savlaicīgi pirms ceļojuma pavingrināties MM metienu izpildē. Laba metienu tehnika, neatkarīgi no citiem apstākļiem, var būtiski uzlabot copes rezultātus. Labs iemesls, lai, neskatoties uz ziemīgajiem apstākļiem, pirms brauciena padarbotos MM meistarklasēs.

Kārtējais gads sācies ar kārtējo Zvaigznes dienu un saņemtajiem laba vēlējumiem. Paldies visiem!
Skaists zieds..., supermānekļi..., laba degviela.... 🙂 Skaidrs, ka viss pamatā veselībai, veselībai, veselībai.


Ziemassvētki 2022

December 29, 2022 - Reading time: 2 minutes

Latvijā piesala un arī manas mājas pagalmā novembrī un decembra sākumā sasniga sen neredzēts sniega daudzums. Makšķernieki visu mēnesi aktīvi darbojas no ledus, pie tam ar labiem rezultātiem.

Decembris, kā parasti, paskrien Ziemassvētku gaisotnē. LU Botāniskais dārzs novembra pēdējā sestdienā bija organizējis Ziemassvētku ieskaņas tirdziņu un draudzīgās attiecības ar BD mani ievilināja šajā, var teikt, tīri simpātiskajā pasākumā.

Lai vienkāršotu piekļuvi pie mana latviešu galda dziesmu albūma, kuru pirmo reizi publiskoju 2014.gadā, izveidoju papildinātu html versiju Manas dziesmas 2013.

Medijos galvenās tēmas decembrī bija Doždj, karš Ukrainā un futbols. Pamazām pieklusa jezga ap topošo Latvijas valdību. Decembra beigās valdība ar K. Kariņu priekšgalā tika izveidota.
Sen nebiju apmeklējis Twitter, atļāvos uz brīdi apbrīnot dažas domu apmaiņas par tik ļoti ķidāto Doždj tēmu. Iespējams, biju ieklīdis NA politiķu lauciņā.
Pārsteidza daudzu aktīvo "patriotu", manuprāt, naivās atklāsmes. Vadošais moto - agresīvs prieks, ka Doždj tiek atņemta licence, jo šis krievvalodīgais medijs apdraudot Latvijas valsti. Kaimiņu lācis ātrāk jāneitralizē, - tas nemāk cilvēku valodu, neievēro mūsu ceļu satiksmes noteikumus un, vispār, ir krievu lielšovinists. Nav ko filozofēt, kad Latvija tiek apdraudēta! :-)

Decembra pēdējā dekādē atkusnis, šķīdonis uz ielām un lietus. Tāda laika apstākļu komplekta pavadījumā 21.decembrī apmeklēju LU Botāniskajā dārzā ekspozīcijas Gaisma Tumsā atklāšanu.

Ziemassvētkus pavadījām pie mazbērniem.


About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem