Augusts 2023

August 31, 2023 - Reading time: 4 minutes

Ar fotoaparātu darboties iznāk biežāk nekā ar makšķeri, galvenokārt, interneta vajadzībām. Dažreiz parādās jautājumi par bilžu kvalitāti tīmeklī. Meklēju zelta vidusceļu. Tas joprojām atrodas starp uzlādes ātrumu un bildes kvalitāti. FB parasti lieku 1200x800 formātā. Savā mājas lapā no jpg bildēm esmu pārgājis uz mazākām bildēm un ar paplašinājumu webp, kurš parasti padara bildi, kā saka, 2x vieglāku bez kvalitātes zudumiem. Protams, rēķinos, ka uz lielākiem displejiem kvalitātes atškirība tomēr būs jūtama.

Manas vienīgās augusta copes loms, protams, ar mušiņmakškeri.

Joprojām gatavoju savam portālam fishing.lv lapas ar visdažādākajiem materiāliem. Augustā izliku CIPS starptautisko noteikumu (spiningošanā no laivām) jaunāko versiju. Ar domu, ka diskusijas par spiningošanas pasaules čempionāta tēmu būs produktīvākas, ja būs viegli pieejami starptautiskie noteikumi. Kārtējais 14-tais PČ šogad notiks 5.-7.oktobrī Latvijā.

Interesants izskatījās Venta Sīļa darbs "Nākotne ir attieksme", tas arī papildināja portāla saturu.

Apmeklēju Baltijas lielāko šī gada spiningošanas komercpasākumu "Garmin Predator Cup Latvia 2023". Varēju vērot notikumus krastā triju pasākuma dienu vakarpusēs. Satiku gan daudzus iesaistītos, gan savus FB draugus un paziņas.

Bilžu komplekts, kuru man izdevās savākt tajās stundās, kuras pavadīju Pilsētas jahtklubā, kas bija pasākuma bāzes vieta, redzams albumā "Garmin Predator Cup Latvia 2023".

Pasākuma dalībniekus - organizētājus, sponsorus, mediju pārstāvjus, tāpat arī labākos dalībniekus, ceru, var atpazīt bildēs. Pasākums bija labi organizēts, uzvarētāji, manuprāt, bija visi. Ar rezultātiem katrs var iepazīties oficiālajās interneta lapās.

Dārzs ar visiem tā jaukumiem arvien biežāk nokļūst manā objektīvā. Uz Google Photos servera ar nosaukumu izliku albumu "Mans dārzs augustā 2023". Mēneša sākumā apciemoju arī Uzvaras parku, lai aplūkotu "Rīgas dārzi un parki" Uzvaras laukumā izveidoto dobi "Alsungas brunči". Tā šī gada starptautiskajā konkursā atzīta par skaistāko dobi Rīgā un ieguvusi 1.vietu. Bilžu albūms "Skaistākā Rīgas dobe 2023" , kuru izvietoju arī FB grupā "Dārza elpa", guva lielu atsaucību.

Augusta pirmajās dienās, Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs, neskatoties uz lietaino laiku, mani ievilināja apciemot kārtējo dāliju ekspozīciju. Skaista kolekcija, bija daudz jauna, ko redzēt. Iemūžināju albumā "Dālijas LU Botāniskajā dārzā 2023"

Share to Facebook


Jūlijs 2023

August 1, 2023 - Reading time: 3 minutes

1.jūlijā izmantojām mērsradznieku ielūgumu un kopā ar Jāni Stabulnieku bijām uz īsu copi Engures ezerā. Apmetāmies bāzē "Pīlēni", kur tajā pašā laikā risinājās Latvijas spiningošanas divcīņas čempionāta pirmais posms. Laika apstākļi bija burvīgi, cope skaista, bet tikai sīkaļas. Arī sacensību dalībniekiem lomi bija viduvēji.
Nokrišņi šajā Kurzemes nostūrī sen nebija manīti, mežs pilnīgi sauss, bet ūdens līmenis ezerā kādus 60cm zem normas. Bija nopietni jāpiedomā, kādu maršrutu izvēlēties, lai centienos atrast zivis ar laivu neiebrauktu dubļu vannā.
Protams, copes sacensību atmosfēra, gulbji, ūdensrozes, puķītes. Mani nenopietnie centieni atrast sēnes bija nesekmīgi.

8.jūlijā mazmazdēlam Gustavam atzīmējām jau 9.jubileju. Atliek tikai brīnīties, cik ātri skrien laiks un mazmazbērni kļūst lieli.

Dārza rota jūlija sākumā ir rozes, vēlāk - dienziedes un lilijas. Tomēr ir daudz it kā necilu un neuzkrītošu ziediņu un ziedošu krūmu, kurus arī ir vērts iemūžināt bildēs.

Fotogrāfija kļuvusi par manu nopietnu hobiju. Pēc neliela eksperimentu perioda esmu pārgājis uz amatieriskiem, bet lielākiem aparātiem. Kā pamatieroci tagad izmantoju Panasonic Lumix DMC FZ1000. :-)
Šobrīd bildēju pārsvarā ziedus un visu, kas saistīts ar dārzu tēmu. Papildus - šogad manā dārzā ir upeņu un ābolu gads.

Valstiski nozīmīgu jaunumu maz. Kaimiņvalsts Krievijas speciālā operācija Ukrainā joprojām turpinās. Bažas rada "Vagner" algotņi, kuri pārvākušies tuvāk Baltijai un koncentrējas Baltkrievijā. Ukraiņi ar mainīgiem panākumiem sākušu dažādas pretuzbrukuma operācijas, lai atgūtu okupētās Ukrainas teritorijas. Objektīviem secinājumiem nepieciešama pārbaude ar laiku.

Share to Facebook


Līgo 2023

July 2, 2023 - Reading time: 3 minutes

Maijs finišējis. Iespējams, tās ir klimata izmaiņas, kuru rezultatā nopietns sausuma periods. Dārzā nedaudz jūtams arī maija salnu atstātais iespaids. Protams, ne tāds, par kādu sūkstās Latvijas lauksaimnieki. Jūnijs Latvijā sacies ar karstu un sausu laiks. Dārzā zāliens izdeg, ziedi strauji nozied, kaitēkļiem svētki. Neskatoties uz to, katru dienu dārzā līdztekus slavenībām var redzēt mazāk uzkrītošus, bet jaukus ziedus un ziediņus.

Mušiņmakšķerēšanas apmācības jūnijā turpinājās, tās notika, var teikt, krāšņos apstākļos, - vispirms tas trakais peoniju laiks, pēc tam startēja rozes.

Tuvojoties Jāņu dienām situācija nedaudz mainījās. Dienā, kad ieplānoju doties uz copi, vakarā pie mājas ēnā termometrs rādīja +32° C, bet pa nakti parādījas negaisa mākoņi un nākamajā rītā laika apstākļi bija necerēti labi - apmācies un silts, viegls vējiņš, tuvojās lietus. Lai gan izskatījās, ka karpas nārsto, tomēr mušiņa darīja savu un rezultāti neizpalika. Bildē pieciniece, precīzāk, 5,2 kg.

FB grupā Makšķerniekiem / Рыбакам paņēmu bezalgas atvaļinājumu. Līdz tā beigām :-) manam vārdam nebūs piekabināta medaļa Moderātors un nebūs jāreaģē uz katru grupas dalībnieka savdabīgu ierakstu vai komentāru.

Līgo, līgo..., kā vienmēr, ierastajos mājas apstākļos.

Jaunumi. Maija pēdējā dienā par Valsts prezidentu ievēlēja ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču. LMSF savā kopsapulcē mainīja valdi, par prezidentu ievēlēja Māri Bremzi, viceprezidentu - Agri Rudzānu. Eksprezidents Gundars Kurzemnieks kļuva par federācijas Goda prezidentu.
Kaimiņvalsts Krievijas speciālā operācija Ukrainā joprojām turpinās. "Vagner" algotņi Jāņu dienās Krievijā noorganizēja un 2 dienās pabeidza intriģējošu pret varu vērstu pasākumu, proti, militāru sacelšanos ar vēl neskaidrām sekām.
Man vairāk raizes sagādāja SIA Rīgas Ūdens realizētais Vārves ielas centralizētās kanalizācijas izbūves projekts ar saviem savdabīgajiem pagriezieniem. Manā tuvumā tas tuvojas finišam.

Share to Facebook


About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem