Pelēkais februāris 2024

February 29, 2024 - Reading time: ~1 minute

Februāris šogad visai silts, mēneša beigās sniegs kārtējo reizi pazuda, līņā. Toties ūdens līmenis dārzā neredzēti augsts.
Nekādās aktivitātēs copes jomā šomēnes neiesaistījos, ja neskaita lēnu gatavošanos savlaicīgi ieplānotajam braucienam uz Norvēģiju maija beigās.
Pēdējās dienās parādās ziņas par labiem vimbu lomiem visās klasiskajās vimbu upēs. Labas ziņas arī no lašu frontes Salacā, 8-10 kg eksemplāri nav retums.

Ar fotoaparātu arī neko ievērības cienīgu neatrodu, tuvējā apkārtnē viss ir stipri pelēks. Lai nezaudētu kvalifikāciju, ciemojos LU Botānisko dārzā, kur atklājās gadskārtējā acāliju ekspozīcija. Darbošanās ar fotoaparātu un bilžu mērķtiecīga apstrāde vienlaicīgi ļauj uzlabot savu bilžu pēcapstrādes arsenālu, tai skaitā ar jauniem paņēmieniem fotošopā.

Share to Facebook


Kārtējais janvāris

February 1, 2024 - Reading time: 2 minutes

Janvārī nosvinēju kārtējo jubileju un pārkāpu nozīmīgam skaitlim, kas iezīmē robežstabu kārtējam jaunam priekšā stāvošam etapam. Izskatās, ka ar dažām aktivitātēm copes jomā tupmāk būs jābūt uzmanīgākam. :-)
Ja neskaita zemledus makšķernieku veikumus, ziņas par skaistiem lomiem parādās pamatā informācijā par licencētās lašu copes rezultātiem Salacā. Mainoties gaisa temperatūrai mainās arī ledus apstākļi Salacā un tās pieejamība, attiecīgi, arī ziņas par noķertiem nopietniem eksemplāriem uzvirmo neregulāri. Aleksejs Š., kurš vēl necik sen pie manis darbojās, lai pilnveidotu savu mušiņmakšķerēšanas metienu tehniku, atsūtīja bildi ar metrīgu lasi, kuru 15.janvārī viņš ar mušiņmakšķeri nomedīja Salacā.

Ziemas copi esmu pilnībā nolicis malā, tāpēc janvārī brīva laika netrūkst. Sāku inventarizēt, kaut cik sakārtot ar domu padarīt publiski pieejamu visu, kas pēdējo 25 gadu gaitā sadarīts un fiksēts rakstiski un fotogrāfijās. Pieejamībai esmu sācis veidot Satura rādītāju.

Mēģināju saskaitīt, - savā datorā atradu aptuveni 134 tūkstošus fotogrāfiju. Tās uzņemtas sākot ar 2000.gadu, kad pilnībā pārgāju uz digitālo fotogrāfiju. Diemžēl, daži serveri, uz kuriem sākuma posmā glabāju pirmajos gados izveidotos fotoalbumus, piemēram, poga.lv kopā ar manām bildēm ir pazuduši nebūtībā. Tagad mēģinu gan restaurēt pazudušos, gan sakārtot bildes jaunos albumos, kurus izvietoju uz Photo Google servera. Ar domu, ka Googles serveru mūžs būs garāks.

Share to Facebook


Decembris 2023

January 4, 2024 - Reading time: 2 minutes

2024.gadu sagaidījām ģimenes lokā Vārves ielā. Pirms tam, 29.decembrī izmantoju Gunāra Klēģera laipno ielūgumu un apmeklēju viņa veidotās filmas "Līdaku ielenktie 2" pirmizrādes pasākumu Apollo Kino (Akropole Rīga). Patika pasākuma organizācija. Sastapu gan savus draugus, gan virkni jaunu interesentu no visām Latvijas malām.

Ziemassvētkus tradicionāli ar ēdienu gūzmu, apdāvināšanos un mazmazbērnu koncertu atzīmējām tepat kaimiņos pie manas mazmeitas Daces.

Decembrī neizpalika LU Botāniskā dārza gada gada nogales pasākumu apmeklējumi. To skaitā gaismas festivāls “Ziemas nedarbi” un tradicionālais Ziemassvētku tirdziņš.

Mēneša sākumā sāka nopietnāk salt un manas ierastās gada nogales karpu medības ar mušiņu kļuva neiespējamas. Makšķerēšanas jomā manas aktivitātes aprobežojās ar tīmeklī (FB) iemestām pārdomām par Latvijas makšķernieku forumu 2011.gadā. Izskatās, līdzīgas aktivitātes šodien nav aktuālas, nav nedz jaunu ideju, nedz ieinteresētu aktīvistu, kuri uzņemtos kaut ko līdzīgu organizēt.

Publiskajā telpā pasaulē joprojām dominē Ukrainas un Izraēlas tēmas. Pamazām sāku pievērsties arī Latvijas medijiem. Ja atraujas no "sensacionāliem" jaunumiem par atrastajām blusām valdības kažokos un sporta ziņu copy&paste atstāstiem par lettiņu leģionāru piedzīvojamiem ārvalstu klubos, var atrast arī šo to visai interesantu. Atliek vien saskatīt, kā saka, pareizos autorus un iekļaut savos favorītu sarakstos.

Tuvējo lielveikalu Maxima un Rimi atsūtītie apsveikumi un "dāsnie" piedāvājumi, tāpat arī kalendārs nepārprotami liecināja, ka es un mana sieva Inta nupat esam kļuvuši par 80-gadīgo kluba dalībniekiem. Vienā šim svarīgajam notikumam veltītā ģimeniskā pasākumā tuvplānā iepazināmies ar viesu namu "Irbēni", bija labi.

Jaunā Vārves ielas kanalizācijas veidotāji celtnieki manā ielā nejauši nogāza telefona stabu, remontu Tele2 novērtēja kā pārāk dārgu un biju spiests pāriet uz modernu bezvadu internetu. Tagad man ir mobīlais TET. Lejuplādes ātrums palielinājās, taču manā dzīves veidā tas neko nemainīja. Ja neskaita to, ka varēju bez pārdomām atteikties no Home3 satelītu televīzijas.

Share to Facebook


About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem