Mēness kalendārs 2020

November 1, 2019 - Reading time: ~1 minute

Novembris nopietniem ceļotājiem ir īstais laiks, kad tiek plānoti nākamā gada copes braucieni, bet lielu pasākumu organizātoriem - pasākumu norises termiņi. Lai neveiksmīgā copē vainu varētu novelt ne tikai uz copmaņu meistarību, bet arī uz Zemes pavadoni, var noderēt mēness fāžu kalendārs. :-) Katrs nopietns copmanis zin, ka pilnmēness periodos dienā cope ir pavāja.

Tiem, kas dodas, piemēram, uz copi Norvēģijā, kalendārs dod priekšstatu arī par paisumu-bēgumu līmeņiem, pilnmēness periodā Mēness iespaids ir vislielākais. Konkrētās copes stundas parasti papildus tiek sinhronizētas ar ar konkrētā rajona paisumu-bēgumu kalendāru. Informācija var noderēt arī Latvijā, gan plānojot savus copes izbraucienus, gan iespēju robežās izvēloties dažādu sacensību datumus. Tas ļauj samazināt varbūtību, ka sacensībās lomi nav tik skaisti kā rīkotāju iecerētie.


"Forelista piezīmes"

October 13, 2019 - Reading time: ~1 minute

Redzot Facebookā raibos makšķernieku viedokļus par foreļu tēmu, ienāca prātā, ka interesanta un pamācoša lasāmviela forelistiem varētu būt 1964.gadā izdotā T. Rušiņa grāmata "Forelista piezīmes", kas šodien ir kļuvusi par bibliogrāfisku retumu.

Tā ir grāmata, no kuras es savu makšķerēšanas gaitu pirmsākumos daudz ko aizguvu (savās dienasgrāmatās esmu fiksējis, - manas forelēšanas gaitas sākās tieši 1964.gadā). Grāmatas autors tajā rāda savu attieksmi un ar savam laikam atbilstošiem faktiem cenšas skaidrot makšķerniekiem aktuālas lietas, par kurām mēs diskutējam vēl joprojām.
Pacentos grāmatu pārcelt elektroniskā formātā. Zemāk ir saite ar elektronisko versiju, proti, ar 'Forelista piezīmes" pirmo fragmentu. E-grāmata, tās drukātajā versijā ir 64 lappuses, tuvākā laikā tiks papildināta.

20.10.2019 pabeidzu pilno e-grāmatas versiju.


E-grāmata NO PĀRDAUGAVAS LĪDZ AĻASKAI

September 18, 2019 - Reading time: 2 minutes

Nobeidzu Aivara Maldupa atmiņu grāmatas "No Pārdaugavas līdz Aļaskai" pilnu elektronisko versiju. Autors grāmatā dalās ar visa sava 75 gadus garā mūža atmiņām. Nedaudz par jaunības laikiem, nedaudz par medībām un laivošanu, bet, galvenokārt, par piedzīvojumiem makšķerēšanas ceļojumos. Gan PSRS laiku "eksotikā", gan šodienas modernajos apstākļos. E-grāmata ir veidota 2 variantos - gan kā pilna versija vienā html failā, gan kā tas pats saturs sadalīts 6 grāmatās. Lai atvieglotu lejuplādi un lasīšanu, e-grāmatas variantu veidoju bez fotoattēliem, tie elektroniskajā vidē aizņem milzu apjomu. Grāmatas tekstā ir 135 tūkstoši vārdu, drukātajā versijā arī 260 fotoattēlu. Piemēram, ja elektronisko versiju veidotu kā pilnīgi identisku pdf failu, kurā būtu arī visas bildes, tas būtu aptuveni 150 MB smags.

Elektroniskās grāmatas lasāmais satura apjoms ir tikai 1Mb, tā lasāma ar jebkuru pārlūku. Attiecīgi, grāmatas vai tās daļas lejuplāde ir momentāna pat ar lēnu interneta pieslēgumu. To var pilnībā saglabāt jebkurā elektroniskā ierīcē kā vienkāršu html failu un lasīt jebkurā laikā. Šobrīd grāmatas drukātā versija, kura būs laba dāvana, tiem, kas joprojām saglabājuši ieradumu lasīt drukātos darbus, ir nodota tidzniecības tīkliem. Ar autora laipnu atļauju esmu tīmeklī ieskatam izvietojis brīvi pieejamu satura rādītāju un vienu stāstu.


Translater C&P

Jaunākie raksti

fly fly fly fly fly fly
 
 

Interesantas lapas

Kontaktiem

Reklāma

rezervesdalas24.lv Auto rezerves daļu interneta veikals