Septembra aktivitātes JVĢ, Kaņierī un Engurē

September 27, 2022 - Reading time: 4 minutes

Notikums man bija tikšanās ar klasesbiedriem Jelgavas Valsts ģimnāzijas absolventu simtgades salidojumā 17.septembrī. Skolu beidzu pirms 60 gadiem, tajā laikā to sauca par Jelgavas 2.vidusskolu. Diemžēl, ieradās tikai daži, daudzi jau citos medību laukos.

Blakus visiem saimnieciskiem darbiem dārzā septembrī divas reizes izdevās izrauties arī uz copi. Pirmais bija brauciens kopā ar Jāni Stabulnieku uz tradicionālo rudens tikšanos ar "Taču" saimniekiem un copi Kaņierī. Tikšanās pagāja omulīgā gaisotne - iepazinos ar Armjanskaja Krepostj un Gundara K. speciāli gatavoto karē. :-)

Cope drīzāk bija ekskursija - daudz laika veltījām, lai no jauna iepazītu ezeru un atrastu kaut cik jēdzīgas zivīgas vietas. Laika apstākļi bija kā radīti atpūtai - gandrīz bezvējš, saule. Var teikt, ezerā vēl valda vasara un lielākās zivis ir mazkustīgas, tās meklējamas tikai noteiktās vietās. Parasti tiem, kas sezonā vienu reizi gadā apciemo ezeru un tik uz pāris stundām, uz labiem lomiem Antiņciema galā tādos apstākļos ir maz cerību. Tā bija arī mums, labas vietas tā arī neatradām un manījām tikai sīkaļas.

Otrs bija brauciens uz Engures ezeru, kur 24.septembrī Mērsragā bāzē "Pīlēni" risinājās Latvijas 2022.gada čempionāts spiningošanas divcīņā.

Tur varēju satikt gan savus Mērsraga draugus, gan šīs makšķerēšanas sporta disciplīnas pazīstamākos pārstāvjus. Divcīņa no disciplīnas "Spiningošana no laivām" atšķiras ar to, ka spiningošana parasti notiek ezeros, kur nav atļauts izmantot motorus ar iekšdedzes dzinējiem, un papildus praktiskajai spiningošanai ir kastinga sporta vingrinājums "Metieni uz precizitāti Ārenberga mērķī".

Laika apstākļi bija līdzīgi kā nedēļas sākumā Kaņierī - saule, bezvējš. Arī copes rezultāti bija līdzīgi - sīkas līdaciņas un asari, taču krietni lielākā skaitā. Neliels mierinājums - arī sportistiem pārsvarā bija līdzīgi rezultāti. Tomēr labākajiem izdevās tikt pie skaistiem asariem un normālām mēra līdakām. Noteicošā loma esot bijusi pareizai copes rajona izvēlei.

Braucot uz Mērsragu autoceļa malā visūr redzējām sēņotājus. Izmantoju izdevību un pēc copes pārbaudīju, kas notiek bāzes apkārtnē. Netālu no bāzes satikta sēņotāja ar maisu pilnu ar priežu bekām apliecināja, ka viss notiek. Arī man izdevās bāzes apkārtnē atrast gan priežu bekas, gan baravikas.

Septembrī turpinājās mēdiju raisītā ažiotāža ap ieilgušo Krievijas iebrukumu Ukrainā un saistītajām krīzēm. Izskatās, milzīgā kaimiņvalsts ar saviem mēģinājumiem okupēt citu valsti ir nostājusies uz pašiznīcināšanās ceļa, radot problēmas ne tikai saviem kaimiņiem, bet arī visai pasaulei.


Kastinga pasaules čempionātā Tallinnā

September 4, 2022 - Reading time: 2 minutes

Augusts Latvijā bija neredzēti karsts ar rekordaugstām gaisa temperatūrām. Nokrišņi parādījās un temperatūra kritās tikai augusta pēdējā nedēļā. Nācās daudz laika pavadīt dārznieka darbos.

Par copi Latvijā nopietnu ziņu nebija. Neliels izņēmums bija labās ziņas no copes Zviedrijas Lapzemē un Namsenfjordā Norvēģijā, arī dažas ziņas par skaistām līdakām noķertām Babītē.

Kā neitrāls starptautiskais tiesnesis augusta sākumā saņēmu ICSF 2022.gada pasaules čempionāta kastinga sportā organizātoru piedāvājumu uzņemties inventāra kontroles vadību kārtējā pasaules čempionātā. Čempionāts risinājās 30.08-04.09. Tallinā.

Protams, izmantoju izdevību apmeklēt Tallinnu un satikt sen neredzētus draugus un paziņas, piedalīties cempionāta norisē un vērot visu pasākumu tiešā klātbūtnē, kā saka, no iekšienes. Atsvaidzināju savas atmiņas par Tallinnu un papildus guvu gan jaunu pieredzi šajā sporta jomā, gan jaunus draugus.

Kādu trešo daļu no iegūtajām bildēm atlasīju un izvietoju tīmeklī gan savā profīlā Facebookā, gan fotoalbūmā Castingsport WCh Tallinn 2022 uz Photos Google servera.


Atskats uz jūliju

August 4, 2022 - Reading time: 3 minutes

Par copes tēmu šoreiz tikai sīkumi. Lai gan Latvijā karstais un sausais jūlijs skaitās visneražīgākais mēnesis, viena nedēļa šogad gan bija stipri lietaina, neatlaidīgākie ar dažādiem paņēmieniem iemanās tikt pie normāliem lomiem arī šādos apstākļos.
Šajā periodā populāri ir braucieni uz copi ziemeļu virzienā. Vairākām makšķernieku grupām, kuras gatavojās braucienam uz copi Norvēģijā, palīdzēju saprast, kas jādara, lai tiktu pie normāla loma Namsenfjordā. Sekojošās atsauksmes rādīja, ka gan apstākļi šogad bijuši jauki, gan cepes rezulivitāte bijusi labā līmenī. Kā pierādījumus no ceļotājiem saņēmu dažas bildītes.

Jūlija sākumā nācās diskutēt par inovācijas tēmu, rezultatā radās doma izveidot mana copes klejojumu līdzgaitnieka Jāņa Stabulnieka rakstu apkopojumu internetā. Jānis Stabulnieks ir, var teikt, inovācijas krusttēvs Latvijā, kurš kopā ar citiem zinātniekiem izveidoja Latvijas tehnoloģisko centru un līdz pat 2019.gadam to vadīja. Viņa rakstos ir skarta situācija zinātnē un problēmas, kuras bija savulaik jārisina, lai zinātni Latvijā maksimāli satuvinātu ar ražošanu un biznesu. Tur var atrast plašu informāciju gan par inovāciju kā terminu, gan kā dažādu ar zinātni saistītu aktivitāšu jomu.

Joprojām neesmu pametis meistarklases gan iesācējiem, gan tiem, kas visu zin un māk. Iesācēji, kurus nākas satikt pie manis spiningošanas meistarklasēs, izrādās, visbiežāk mācās no tīmeklī redzamajiem videoklipiem, kuri pārpludināti ar visdažādākā līmeņa paraugiem un padomiem, un vecāku vai draugu padomiem. Atrast patiesu ekspertu padomus šodienas informācijas gūzmā nav vienkārši, rezultātā tiek aizgūti arī savadabīgi paņēmieni, un ik uz soļa zeļ nemākulīga spiningošanas tehnika.

Apstākļu spiests arvien vairāk iejūtos dārznieka lomā. Protams, vienmēr ar fotoaparātu kabatā. Tikai tā var nomedīt kādu interesantu bildi. Kā copē, ja īstajā brīdī nebūsi īstajā vietā, par labu lomu varēsi tikai sapņot, pat ja tavā rīcībā būs vissuperīgākie rīki. Pie tam dārzā viss nepārtraukti mainās un vienmēr var atklāt sev kaut ko jaunu, neredzētu.

Izmantoju Edgara Bites ielūgumu un apciemoju viņa dārzu Pūrē. Saimnieks pierunāja mani pāriet uz zemeņu šķirni Venta, tai esot vissaldākās ogas, un uzdāvināja stādu komplektu. Sāku eksperimentēt. Ekskursija uz Pūri ļāva arī atsvaidzināt atmiņas par skaistām sen neredzētām Zemgales ainavām.


About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem

Navigation