Oktobris, novembris

November 18, 2021 - Reading time: 3 minutes

Novembra vidū Rīgu pārskrēja pirmie sali un jau 15.septembrī mans dīķis visu dienu bija segts ar ledus kārtu. Lai gan sals bija skāris visas puķes, dārzs joprojām ir vieta, kur var atrast kaut ko krāsainu un bildēšanas cienīgu.

Sals

Nu jau gandrīz divus mēnešus pie ūdeņiem esmu pabijs tikai savās iedomās. Neko darīt, tāds laiks. Kovid radījis daudzus šķēršļus gan normālā sadzīvē, gan copē. Tomēr pat valdības izsludinātās mājsēdes periodā, kad tumšajā diennakts laikā bija jāatrodas mājās, netrūka copmaņu, kuri aktīvi darbojās pie ūdeņiem.

Jūra

Kā parasti gada nogalē topā ir bušu cope. Bušu fani ar saviem rezultātiem demonstrē, ka skaisti bušu lomi nav retums arī dienas laikā un, ja situācija spiež, var iztikt bez tradicionālās nakts copes. Reizē ar ūdens atdzišanu aktivizējās arī līdaku un zandartu mednieki - sāk parādīties ziņas par nopietniem šo zivju lomiem.

Bute

Patīkamas ziņas par Latvijas sportistu sniegumu ienāca no makšķerēšanas sporta frontes. Vispirms Carnikavas klubs Makšķernieku Skola 34 komandu konkurencē izcīnīja augsto 7.vietu pasaules klubu čempionātā fīdermakšķerēšanā (4th FEEDER FISHING WORLD CHAMPIONSHIP FOR CLUBS), kurš 24.oktobrī noslēdzās Bulgārijā.
Augstu sniegumu demonstrēja arī Latvijas foreļu spiningotāju komanda, izcīnot 2. vieta FIPSed organizētajā pirmajā pasaules čempionātā foreļu spiningošanā dīķos (1st WORLD CHAMPIONSHIP "TROUT AREA" ), kurš risinājās novembra pirmajā nedēļā Itālijā.

Feeder

Area

Mājsēdes laikā arhīva vajadzībām izdevās restaurēt dažus manus sen drukātus darbus. To skaitā par maniem pirmajiem piedzīvojumiem lašu copē "Охота на семгу". Tīmeklī nupat uzpeldēja arī vēsturisks videoklips, kurš atsauca atmiņā manu darbošanos kastinga trenera lomā Krievijā. Tā iespaidā izveidoju grāmatas "Кастинг" digitālo versiju.

Mēģināju izmantot bildes ar webp paplašinājumu. Šis formāts tiek uzskatīts kā perspektīvākais publiskošanai tīmeklī. Ar bušu copes bildēm izpalīdzēja Andrejs Leiše.


Augusts, septembris

October 4, 2021 - Reading time: 3 minutes

Lai gan klusībā biju iecerējis augustā doties uz Norvēģiju, tālāk par sapņošanu netiku. Situācija ar Covid-19 spieda nepārtraukti koriģēt datumus, līdz plāns bija jāpamet.

Septembra vidū vienā pēcpusdienā izmantoju Gundara K. ielūgumu un kopā ar Jāni Stabulnieku izrāvos no Rīgas, lai atklātu šīs sezonas līdaku copi. Tradicionāli Kaņiera ezerā, starts Tačos. Kā parasti viss notika steigā un laika trūkumā, ezerā tikām tikai uz 3 stundām pašā vakarā. Laika apstākļi bija ideāli atpūtai un fotografēšanai, tikai ne copei.

Kaņieris

Pa dienu bija R vējš, kurš vakarpusē pilnīgi noklusa, uz ezera pilnīgs spogulis, nākamajā rītā vējš pūta jau no austrumiem. Parasti tādos apstākļos Kaņierī stipri sarežģīti nomedīt kaut ko normālu. Jo sevišķi, ja neesi te sen bijis, attiecīgi, ezers un labākās vietas jāatklāj no jauna. Paliku bez nopietna loma, atlika tikai ķert sīkaļas un baudīt skaisto vakaru. Tādi nebijām vienīgie, arī citi ezera apmeklētāji tik vien varēja palielīties, ka varot bez nožēlas apgūt un baudīt, ko nozīmē C&R.

Loms

Nedēļu vēlāk nedēļas nogalē apmeklēju LV čempionātu spiningošanas divcīņā Mērsragā. Nedaudz laika veltīju spiningošanai ezerā, nedaudz sēņu meklējumiem. Ar lomiem arī šoreiz nevarēju lielīties. Laika apstākļi copei bija ideāli, taču cope bija vāja ne tikai man, bet arī maču dalībniekiem. Ar sēnēm bija vēl sliktāk.

Kaimiņi

Manā blogā ierakstu apjoms kļūst arvien mazāks. Vairāk uzmanības nākas veltīt ģimenes lietām, ieskaitot dārza uzturēšanu. Pamazām pametu gan nopietnas copes aktivitātes, gan arī savu sabiedrisko darbību. Joprojām nedaudz darbojos tikai ar kastinga elementu apmācībām, tā dēvētajām, meistarklasēm mušiņmakšķerniekiem, nedaudz arī spiningotājiem. Arī fotogrāfija un tīmekļa lapu veidošana draugiem nav pamesta. Makšķernieku klātbūtne sociālos medijos gandrīz vienmēr saistās ar paturētā loma bildēm. Jo lielāka beigto zivju kaudze, jo lielāka sajūsma valda skatītājos. Liekas, kļūstu pārāk sentimentāls, bet pēdējā laikā citu dabas objektu, piemēram, ziedu, suņu vai putnu bildēšana liekas daudz pievilcīgāka.

Taurenis

Drīz jau varēšu sākt svinēt apaļas jubilejas datumiem, kad pametu kādu savu vēlēto amatu. Nupat nobeidzām formalitātes arī Rīgas Mednieku makškernieku biedrībā un SO RMMB turpmāk būs jaunās paaudzes aktīvistu Mārtiņa Smilgas un Ilgas Smilgas pilnā pārziņā. Kā jaunums šajā biedrībā tiek plānota laivu bāzes izveide Daugavā.


Jūnijs

June 28, 2021 - Reading time: 2 minutes

Pirmais šī gada treniņš uz ūdens. Gatavojoties lašu copei Norvēģijā, meistarklases ietvaros darbojāmies Gaujā pie Ķūķu klintīm un mēģinājām apgūt metienus ar divrocīgo kātu.

Gauja

Jūnijs ir īstais laiks, kad var ilgāk pakavēties dārzā - turpina ziedēt dažādas, ja tā var teikt, sīkpuķītes, visā krāšņumā baudāmas peonijas un rozes, visu dārzu ieskauj jasmīnu aromāts.
Interesanta ir arī fotografēšana - nepārtraukti visu dienu mainās apgaismojums un brīžiem parādās negaidīti gaismas efekti. Tikai nākas rēķināties, ka viss strauji mainās, karstajā laikā daudzi ziedi uzplaukst un nozied pat vienas diennakts laikā.
Mēneša vidū Latviju sasniedza karstuma vilnis un Līgo dienas priekšvakarā tika atjaunināti daudzi karstuma rekordi. Pie manis ēnā termometrs rādīja +37°C.

Dīķis

Peonijas

Roze

Līgo vakars tradicionāli pavadīts tepat Rīgā šaurā lokā. Šoreiz ideālos laika apstākļos baudot un salīdzinot iecienītu pašmājas šķirņu alu ar ārzemju slavenībām.

Līgo


About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem

Navigation