Atskats uz jūliju

August 4, 2022 - Reading time: 2 minutes

Par copes tēmu šoreiz tikai sīkumi. Lai gan Latvijā karstais un sausais jūlijs skaitās visneražīgākais mēnesis, viena nedēļa šogad gan bija stipri lietaina, neatlaidīgākie ar dažādiem paņēmieniem iemanās tikt pie normāliem lomiem arī šādos apstākļos.
Šajā periodā populāri ir braucieni uz copi ziemeļu virzienā. Vairākām makšķernieku grupām, kuras gatavojās braucienam uz copi Norvēģijā, palīdzēju saprast, kas jādara, lai tiktu pie normāla loma Namsenfjordā. Sekojošās atsauksmes rādīja, ka gan apstākļi šogad bijuši jauki, gan cepes rezulivitāte bijusi labā līmenī. Kā pierādījumus no ceļotājiem saņēmu dažas bildītes.

Jūlija sākumā nācās diskutēt par inovācijas tēmu, rezultatā radās doma izveidot mana copes klejojumu līdzgaitnieka Jāņa Stabulnieka rakstu apkopojumu internetā. Jānis Stabulnieks ir, var teikt, inovācijas krusttēvs Latvijā, kurš kopā ar citiem zinātniekiem izveidoja Latvijas tehnoloģisko centru un līdz pat 2019.gadam to vadīja. Viņa rakstos ir skarta situācija zinātnē un problēmas, kuras bija savulaik jārisina, lai zinātni Latvijā maksimāli satuvinātu ar ražošanu un biznesu. Tur var atrast plašu informāciju gan par inovāciju kā terminu, gan kā dažādu ar zinātni saistītu aktivitāšu jomu.

Joprojām neesmu pametis meistarklases gan iesācējiem, gan tiem, kas visu zin un māk. Iesācēji, kurus nākas satikt pie manis spiningošanas meistarklasēs, izrādās, visbiežāk mācās no tīmeklī redzamajiem videoklipiem, kuri pārpludināti ar visdažādākā līmeņa paraugiem un padomiem, un vecāku vai draugu padomiem. Atrast patiesu ekspertu padomus šodienas informācijas gūzmā nav vienkārši, rezultātā tiek aizgūti arī savadabīgi paņēmieni, un ik uz soļa zeļ nemākulīga spiningošanas tehnika.

Apstākļu spiests arvien vairāk iejūtos dārznieka lomā. Protams, vienmēr ar fotoaparātu kabatā. Tikai tā var nomedīt kādu interesantu bildi. Kā copē, ja īstajā brīdī nebūsi īstajā vietā, par labu lomu varēsi tikai sapņot, pat ja tavā rīcībā būs vissuperīgākie rīki. Pie tam dārzā viss nepārtraukti mainās un vienmēr var atklāt sev kaut ko jaunu, neredzētu.

Izmantoju Edgara Bites ielūgumu un apciemoju viņa dārzu Pūrē. Saimnieks pierunāja mani pāriet uz zemeņu šķirni Venta, tai esot vissaldākās ogas, un uzdāvināja stādu komplektu. Sāku eksperimentēt. Ekskursija uz Pūri ļāva arī atsvaidzināt atmiņas par skaistām sen neredzētām Zemgales ainavām.

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem