Dažas aktualitātes

September 10, 2020 - Reading time: 2 minutes

Ar "copi" pēdējā laikā iznāk nodarboties tikai laukumā. Interese par MM pamazām aug un parādās makšķernieki, kuri blakus spiningošanai un pludiņmakšķerēšanai grib apgūt šo makšķerēšanas veidu, tāpēc arī augustā ar manu līdzdalību notika vairākas MM pamatgudrībām veltītas meistarklases.

Septembra pirmās nedēļas nogalē izrāvos no Rīgas un vienu pēcpusdienu veltīju sēņošanai Nītaures apkārtnē. Vakaru pavadīju viesu namā "Pie Ezerrozēm", kurā saimnieko Raimonds un Antra. Meži un lauki te kļūst arvien sakoptāki un vienlaicīgi arvien labāk var sajust Vidzemes augstienes ainavisko burvību.

Ezerrozes1

Ezerrozes2

Sēņu nebija daudz, galvenokārt, gailenes. Apkārtnes meži šajā paugurainajā rajonā nav tipiski sēņu meži, tie nav viegli sēņošanai, pamatā tie ir puduraini. Bieži 500 kv.m. lielai labai sēņu vietai pāris simtu metru rādiusā seko galīgi bezcerīgs necaurejams nogabals, kurā nav sēņu, bet drīzāk var nomedīt kādu ērci. Pozitīvi tas, ka sēņotāji tur ieklīst visai reti.

Sēnes

Atceļu veltīju nelielai ekskursijai gar Gauju Līgatnes dabas parka apkārtnē, kur notika Latvijas mušiņmakškerēšanas čempionāts.

Gauja1

Gauja2

No Storumanas septembra sākumā saņēmu "bēdīgu" ziņu - Storumanā fantastiski ķeroties asari un mans bāzes Cope Zviedrijā rekords esot pārspēts. Jaunais asaru rekords ir 1,860 kg. Atliek tikai domāt, kā to pārspēt. :-)

Asaris

Augusts atnesa nelielas izmaiņas makšķerēšanas karšu (MK) jomā. Sākot ar 2021.gadu Latvijā vienlaicīgi ar gada un 3-mēnešu būs arī kartes vienam mēnesim un vienai dienai. Dienas kartes cena būs 1,5 eiro, pārējām - attiecīgi, 5 eiro, 7,5 un 15 eiro. Kartes vienam mēnesim un vienai dienai varēs iegādāties tikai tīmekļvietnē www.makskeresanaskarte.lv.

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem