Eksperimenti decembrī

December 13, 2020 - Reading time: 2 minutes

Garie decembra vakari ļauj nodarboties ar dažādiem eksperimentiem. Pirms dažām dienām no izdevniecības FRANZIS Verlag saņēmu, var teikt, adventes dāvanu, - interesantu fotoapstrādes programmu "HDR-projects-4-professional". Nedaudz un nenopietni paeksperimentēju ar bilžu pēcapstrādi HDR virzienā, šoreiz ar tumšos toņos ieturētām bildēm. Pilnu priekšstatu vēl neguvu.

Riits

Vēl nedaudz laika veltīju, lai gūtu nelielu pieredzi lielu videofailu apstrādē un izvietošanā tīmeklī.
Vispirms, daudz nedomājot, Youtube izvietoju "Pie Ezerrozēm" veltītu videoklipu ar skatiem no drona lidojuma. 1,38 Gb mov faila uzlāde prasīja vairāk kā 6 stundas.
Pēc tam mov formāta failu pārveidoju mp4 formātā, tas ļāva samazināt apjomu līdz 138 Mb. Šo failu kopā ar jau iestrādātu fona audiofailu pievienoju FB savā profīlā. Augšupuzlāde bija lēna un prasīja aptuveni 20 minūtes. Vēlāk izdevās šo 3 minūtes garo videoklipu noreducēt līdz 50 MB, pie tam ar pietiekoši labu attēla kvalitāti interneta vajadzībām. Neliela aizķeršanās bija ar autora tiesībām nesaistītas fona mūzikas piemeklēšanā.

 

Lai iepazītu FB grupas darbību, kā saka, no iekšienes, jau mēnesi moderēju grupu Makšķerniekiem / Рыбакам.
Radās iespaids, ka daudziem dalībniekiem trūkst vispārīgu zināšanu gan copes jomā, gan sevis prezentācijā internetā. Grupas tematika ir plaša un raiba. Kā dalībnieki te reģistrējušās daudzas personas, kurām nav nekāda sakara ar copi, daudzi tik vien bīda savu reklāmu.

Nonācu pie domas izveidot grupu, kurā apvienotos tie, kas apzinās, ka kaut ko nezin. Rezultātā spēru soli, lai virtuālajā telpā veidotu jaunu, es teiktu, eksperimentālu grupu Skola makšķerniekiem.

Skola

Pirmie mani ieraksti skolā bija īsi ieteikumi tiem, kas vēlās kļūt par makšķerniekiem.
Lai dotu grupas dalībniekiem iespēju tiešsaistes režīmā pašiem sevi pārbaudīt, izveidoju virtuālu eksāmenu lapas Iesācējiem un makškerniekiem ar pieredzi.
Pāris dienu laikā grupā reģistrējās pirmie simts dalībnieki. Iezīmējās arī problēma - dalībnieku zemā aktivitāte. Lasītāju pietiek, malā stāvošu kritiķu arī netrūkst. Trūkst ekspertu, arī vienkāršu komentāru rakstītāju ir maz. Interesanti, kā viss atīstīsies.


Decembra otrā nedēļa Latvijā atnāca ar nelielu aukstuma vilni. Daudzas ūdenstilpes pārklājās ar pirmo 5-10 cm biezu ledu. Vienlaicīgi parādījās gan ziņas par pirmajiem zemledus copes fanu lomiem, gan bēdīgi skaitļi par slīkušajiem "drosminiekiem".

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem