Garlaicīgais marts :-)

April 3, 2024 - Reading time: 2 minutes

Lai gan februāris un marts parasti ir visgarlaicīgākie gada mēneši, tomēr visbiežāk tieši marta beigās izteikta kļūst pavasara gaisotne un sākas arī neliela rosība dārzos. Katru dienu dārzos parādās jauni krāsaini sīkumiņi, dārzi kļūst interesantāki gan dārzu kopējiem, gan vienkāršiem dabas baudītājiem.
Mēģinu ar fotoaparātu sekot gan sava, gan tuvumā esošo Rīgas dārzu, to skaitā, LU BD gadskārtējai atdzimšanai. Pēc 10 gadiem varēšu nodarboties ar arhīva izpēti, lai kaut ko gudri secinātu arī par klimata pārmaiņām.

Neaizraujos ar apnicīgajām mediju "atklāsmēm" visā, kas saistās ar Putinu vai Trampu, vai "satraucošajiem" notikumiem mūzikas augstskolā. Mobings kļuvis par ierastu tēmu medijos. Protams, visiem prātā arī karš Ukrainā un neprognozējamā Krievija. Atliek vien nezaudēt optimismu, vērot ainavu aiz loga un klusi sūkstīties, ka nekā jauna. Un, ieraduma pēc, kaut ko ievietot savā FB profīlā.
Copes startu esmu atlicis uz aprīli. Marta pēdējās dienās nopietns siltuma vilnis sasniedza arī Latviju, dažuviet pat tiek uzrādīti jauni Latvijas siltuma rekordi. Kopumā marts šogad bija par +3° siltāks par normu.

Latvijā ir vimbu laiks, labi lomi arī lašu un taimiņu medniekiem. Mušiņotāji sāk apgūt taimiņu copi jūras līcī. Jaunākās ziņas par skaistiem lomiem man saistās ar copi Zviedrijā, kur šobrīd sākas efektīvākais zemledus copes periods. Edgars Bite nupat ar savu mikriņu aizveda vairākas makšķernieku ģimenes uz ziemas copi Malgomajā pie Raivo. Jau pirmā diena, kad faktiski notika tikai iesildīšanās, visiem, kas bija uz ledus, dāvāja apbrīnojamus asaru lomus. Tie ķērušies kā negudri, kilogramnieki nebija retums, bet lielākais esot bijis 1,9 kg.

Draugi mani aizvizināja uz Cēsu pusi līdz daudziem ziedu mīļotājiem pazīstamajai saimniecībai "Jaunrūjas", kur netālu no Ungura ezera saimnieko Jānis un Guna Rukšāni. Marts te esot krokusu laiks, varēju pamielot acis gan ar eksemplāriem no lielākās Latvijā krokusu kolekcijas, gan ar citiem marta ziediņiem.

Apciemoju Latvijas Universitātes Botāniskais dārzā 3.martā startējušo Karines Paronyanc miniizstādi "Atdzimt no pelniem" ar dažādām izdarībām bonusā. Protams, pie reizes nobildēju arī BD jaukumus, to skaitā pirmos krāsainos zalktenes, burvjlazdas (Hamamelis vernalis) ziediņus un acālijas.

Share to Facebook

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem