Jāņu karpas, ICSF Tallinnā, cope Namsenfjordā

July 7, 2024 - Reading time: 3 minutes

Kopumā maijs un jūnijs paskrēja gandrīz nemanot. Tradicionāli pirms Līgo dienas aizskrēju uz karpu copi. Vairāk laika atļāvos veltīt ziedu bildēšanai gan savā dārzā, gan tuvējā LU Botāniskajā dārzā.

Jūnija pirmajā nedēļā Latvijā mēdijos valdīja ažiotāža ap EP vēlēšanu aģitācijas tēmu. Nedēļas nogalē apmeklēju Tallinnu, kur piedalījos ICSF pasaules kausa Tallinas posma tiesāšanā, šoreiz spēlēju galvenā sekretāra lomu. Nenovērtējamas bija tikšanās ar draugiem, kuri joprojām ir aktīvi kastingā. Dalībnieku vidū varēja redzēt vairākus vairākkārtīgus pasaules čempionus, to skaitā Jan Meszaros no Slovākijas, Kateřina Marková no Čehijas, Dmitri Borovkov no Igaunijas, Alena Kläusler no Austrijas un citi...
Sacensības notika un labākie tika noteikti kastinga pieccīņā un jaunajās mušiņmakšķerēšanas disciplīnās. Varēju vērot gan jaunās metienu disciplīnas, gan paturēt rokās makšķerrīkus, ar kuriem darbojās labākie. Pasākumam veltīju albūmu "Tallinn 2024"

.


Makšķerēšanas braucieni man kļuvuši par ekskluzīviem pasākumiem. Parasti balstoties uz draugu ielūgumiem vai arī, ja tuviniekiem radusies uzbāzīga doma panašķoties ar svaigi ķertām zivīm. 🙂 Maijs beidzās, bet jūnijs man sākās ar nedēļu ilgu copi Namsenfjordā.
Apkopojot visus iespaidus, jāsecina, ka šoreiz viss ceļojums, ieskaitot copi, notika kā labākajos paraugos, vienkārši skaisti. Gan lidojums līdz Trondheimai, gan brauciens ar mikrobusu līdz GK bāzei Namsenfjordā tāpat arī atpakaļbrauciens uz Rīgu ritēja raiti un patīkami.

Pirms brauciena daudz filozofējām par norvēģu muitu un jaunākajiem zivju "eksporta" ierobežojumiem, tāpēc papīri bija sakārtoti un faktiski lidostā atceļā šķērsojot robežu muitniekus mēs pat nemanījām.
Savukārt cope nedēļas garumā jau no pirmās dienas bija neredzēti efektīva. Lomos pārsvarā bija saidas, ja izdevās atrast aktīvu saidu baru, tās ķērās ar jebkuriem mānekļiem. Tikai nogurums rokās un doma, ka loms būs arī jāapstrādā, pat azartiskākajiem grupas dalībniekiem lika pārtraukt šo smago nodarbi.

Maija pēdējā un turpmākās dienās Norvēģijā kļuva vēsāks un vējaināks. Laika apstākļi demonstrēja savu ziemeļniecisko dabu, - brīžiem spīd saule, pēc stundas jau līst. Vairāk pievērsāmies gan iepriekš iegūto lomu apstrādei, gan izdarībām virtuvē. Pavārmākslas pārzinātāji demonstrēja savas saidu gatavošanas receptes. Degustācijai tika piedāvātas arī pēc jaunākajām receptēm sagatavotas mīdijas. Ar copi darbojāmies, var teikt, atpūtas un C&R režīmā. Eksperimentējām ar mānekļiem, meklējām citas sugas un lielākus eksemplārus. Taču kopumā cope bija kļuvusi vājāka.
Detalizētāk viss redzams ceļojumam veltītā albūmā "Namsenfjords 2024"

Maija vidū bildēju LU Botāniskajā dārzā, kur rododendru kolekcija sāka eksponēties visā savā krāšņumā. Rododendri uzziedēja arī manā dārzā.


Arī šogad spiningošanas sezona 1.maijā tika atklāta bez manis. Kamēr es tikai trinu āķus un kaifoju par puķītēm un lakstīgalu ievās, kaimiņš Rihards Usmā vilka skaistas līdakas. Rīta cēliens esot vainagojies ar divām 75 cm un 81 cm lidakām. 🙂
Uz sezonas pirmo copi izrāvos 2.maijā, pirmais šī gada loms bija skaista karpa, agri no rīta uz mušu.

Share to Facebook

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem