Jūlijs 2023

August 1, 2023 - Reading time: 2 minutes

1.jūlijā izmantojām mērsradznieku ielūgumu un kopā ar Jāni Stabulnieku bijām uz īsu copi Engures ezerā. Apmetāmies bāzē "Pīlēni", kur tajā pašā laikā risinājās Latvijas spiningošanas divcīņas čempionāta pirmais posms. Laika apstākļi bija burvīgi, cope skaista, bet tikai sīkaļas. Arī sacensību dalībniekiem lomi bija viduvēji.
Nokrišņi šajā Kurzemes nostūrī sen nebija manīti, mežs pilnīgi sauss, bet ūdens līmenis ezerā kādus 60cm zem normas. Bija nopietni jāpiedomā, kādu maršrutu izvēlēties, lai centienos atrast zivis ar laivu neiebrauktu dubļu vannā.
Protams, copes sacensību atmosfēra, gulbji, ūdensrozes, puķītes. Mani nenopietnie centieni atrast sēnes bija nesekmīgi.

8.jūlijā mazmazdēlam Gustavam atzīmējām jau 9.jubileju. Atliek tikai brīnīties, cik ātri skrien laiks un mazmazbērni kļūst lieli.

Dārza rota jūlija sākumā ir rozes, vēlāk - dienziedes un lilijas. Tomēr ir daudz it kā necilu un neuzkrītošu ziediņu un ziedošu krūmu, kurus arī ir vērts iemūžināt bildēs.

Fotogrāfija kļuvusi par manu nopietnu hobiju. Pēc neliela eksperimentu perioda esmu pārgājis uz amatieriskiem, bet lielākiem aparātiem. Kā pamatieroci tagad izmantoju Panasonic Lumix DMC FZ1000. :-)
Šobrīd bildēju pārsvarā ziedus un visu, kas saistīts ar dārzu tēmu. Papildus - šogad manā dārzā ir upeņu un ābolu gads.

Valstiski nozīmīgu jaunumu maz. Kaimiņvalsts Krievijas speciālā operācija Ukrainā joprojām turpinās. Bažas rada "Vagner" algotņi, kuri pārvākušies tuvāk Baltijai un koncentrējas Baltkrievijā. Ukraiņi ar mainīgiem panākumiem sākušu dažādas pretuzbrukuma operācijas, lai atgūtu okupētās Ukrainas teritorijas. Objektīviem secinājumiem nepieciešama pārbaude ar laiku.

Share to Facebook

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem