Makšķerēšanas joma Latvijā

February 3, 2019 - Reading time: ~1 minute

No manas FB ziņu lentas 1. februārī

Pirms kāda laika negaidīti saņēmu lūgumu konsultēt kādu personu, kura gatavoja bakalaura darbu ar aptuvenu nosaukumu "Licencētās makšķerēšanas iespējas AAABBB novadā". Ar domu, ka kādam ienāks prātā sagatavot ko nopietnāku, piemēram, doktora disertāciju par tēmu "Makšķerēšanas joma Latvijā un tās iespaids uz tautsaimniecību"😄, decembra vidū FB iemetu ziņu par līdzīgu pētījumu Anglijā. Atsaucību tēma, šķiet, vēl nav guvusi, nekādu atskaņu nav.

Citāts no šī pētījuma - *"Across all types of fishing, the total trip-related expenditure in 2015 is estimated at £1.06 billion.🤔"* liecina par nopietnām summām. Anglijā iedzīvotāju skaits ir aptuveni 30x lielāks kā Latvijā, makškernieku skaits ir 3-4%, proti, relatīvi 2x mazāks kā Latvijā. Mūsu valstī ir iesaistīti, pēc mana vērtējuma, aptuveni 8% Latvijas iedzīvotāju.

Būtu jāsecina, ka Latvijā makšķerēšanas jomā finansu apritē ir vismaz vairāki desmiti miljonu eiro, kurus makšķernieki atstāj kā valsts iekšējo patēriņu, kas stimulē valsts tautsaimniecību. Skaitļi liecina, ka ar tēmu būtu vērts padarboties detalizētāk. Vienlaicīgi ik pa brīdim parādās pazīmes, kuras liecina, ka daudziem priekšstats par šo jomu ir visai nepilnīgs. Visi iegūtu, ja kāds censonis aizpildītu šo robu.

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem

Reklāma

rezervesdalas24.lv Auto rezerves daļu interneta veikals

Navigation