Marts 2023

March 31, 2023 - Reading time: 3 minutes

Laika apstākļi marta beigās svārstīgi - brīžiem piesalst, brīžiem lietus un sniegs. Līdz ar pavasara atnākšanu laiks ir kļuvis vēsāks. Arī copē iestājusies neliela pauze - ledus pazūd, upēs ūdeņi duļķojas un kāpj.
Medijos joprojām dominē darbaļaužu verbālā spēkošanās ar valdību par labāku dzīvi, liekulīga latviešu valodas jautājuma cilāšana, karš Ukrainā un citu nedienu atstāsti. Ikdienu pārņēmuši pavasara darbi dārzā. Krāsainības dārzā maz - zāliena pirmais zaļums, krokusi un sniega roze.

Manas mājas tuvākā apkārtne drīz pieredzēs būtiskas izmaiņas ainavā. Visā mūsu mikrorajonā ar ES atbalstu martā sākās centralizētas kanalizācijas un ūdensapgādes sistēmas būvdarbi. Lēnām mēģinu saprast, ar ko tas viss beigsies. Pirmais iespaids - manas mājas pieslēgums sistēmai, iespējams, būtu noderīgs, taču prasīs nesamērīgus izdevumus. Centralizētā sistēma tiek ierīkota ar nākotnes skatījumu - varbūt maniem pēctečiem kaut kad iegribēsies māju pieslēgt. Varbūt.

Latvijas makšķernieku klubs "Salmo", kura dibināšanā 1990.gadā arī es biju iesaistīts, 18.martā ar nelielu saietu atzīmēja savu kārtējo kluba pastāvēšanas gadadienu. Vairāki aktīvi kluba dibinātāji, diemžēl, jau sastopami citos medību laukos, daži zaudējuši agrāko aktivitāti, pamazām parādās jaunbiedri. Bija interesanti satikt 10 - 15 gadus neredzētus draugus un vēlreiz pārliecināties, ka dzīve klubā nav apstājusies.

Drukātās grāmatas vienmēr ir bijušas mana vājība. Rezultātā viena istaba ir pilna ar mana jaunības laika izdevumiem. To nākotne, šodien, kad visi arvien vairāk iedziļinās e-grāmatās, ir visai neskaidra.
Kas notiek grāmatu pasaulē, kāds šobrīd ir drukāto grāmatu līmenis un to attiecības ar e-grāmatām, cerēju saprast gadskārtējā pasākumā "Starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde" Ķīpsalā. Aprunājos ar dažu stendu pārstāvjiem, - pēc viņu vārdiem, bizness nav apstājies. Kaut gan ir grūti, tomēr par grāmatniecības norietu runāt būtu pāragri.
Izstāde, salīdzinot ar redzēto iepriekšējos gados, man izskatījās pamesta un atstāja ne visai optimistisku iespaidu. Gandrīz nekas neliecināja par tās starptautisko raksturu, iztrūka pat vairākas Latvijas izdevniecības.

Lai atsvaidzinātu iemaņas web lapu veidošanā, cenšos regulāri papildināt savu mājas lapu. Pārsvarā ar vēsturiskām publikācijām. Viena no tām ir kooperatīva Salmo" pirmais katalogs, kurš nāca klajā tālajā 1988. gadā. No draugiem saņēmu dažas senu rakstu kopijas, tai skaitā arī par sevi. Pamazām šie materiāli parādīsies arī šajā resurspunktā.

Atnāca sēru vēsts. 11.martā 88 gadu vecumā šo pasauli pameta viens no vadošajiem Latvijas zivju pētniekiem un vairāku šajā resurspunktā publiskoto rakstu autors Andis Mitāns.

Copes jomā marta sākumā arī šogad, kā parasti, dominē vimbu cope Lielupes baseinā un Ventā. Rezultatīva ir arī lašu cope Salacā. Lašu fanu vidū arvien populārāka kļūst metode C&R, netrūkst spiningotāju, kuri noķer zivi, nofotografē un atlaiž. Visi cer sagaidīt un nobildēties ar rekordlasi. 🙂
Bildi ar Salacā pie Salacgrivas nomedītu skaistu 8 kg lasi atsūtīja Krišjānis Krasovskis.

Share to Facebook

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem