Marts, aprīlis, karš Ukrainā

April 20, 2022 - Reading time: 3 minutes

Martā un aprīļa sākumā Latvijā pārsvarā valdīja sauss un silts laiks. Tomēr uz austrumiem no Rīgas mežos joprojām bija vēl daudz sniega, ūdens temperatūra, attiecīgi, zivju aktivitāte pārsvarā bija zema. Kamēr Alūksnē drosmīgākie vēl sēdēja uz ledus un ķēra asarus, citu copmaņu aktivitātes ar visai dažādiem rezultātiem koncentrējās vimbu copē, arī lašu fani brīžiem lielījās ar skaistiem lomiem. Pašam uz copi izrauties neizdodas.

Taurenis

Starplaikā pabeidzu darbošanos ar 1978.gadā Maskavā izdotās grāmatas otro un trešo sadaļu. Tagad tā un arī visa grāmata "Nahlist", izņemot sadaļu, kas skar kastinga sportu, ir pieejama elektroniskā vidē. Pietrūkst uzņēmības šo kādreiz moderno grāmatu modernizēt un latviskot. Cik nācies sastapt Latvijā mušiņmakšķerniekus, izrādās, gandrīz visi pārzin arī krievu valodu.🙂

Nachlist

Dīvains laiks - mediju uzmanības centrā ir bezjēdzīgi milzīgs informācijas apjoms ar visu, kas skar vai nu Covid, vai notikumus Ukrainā un to iespaidu uz mūsu dzīves sadārdzināšanos. Aprīļa beigās ažiotāža ap Covid pamazām norima, toties arvien sāpīgāka palika Ukrainas tēma.

Krievijas militāristu centieni ieviest savu kārtību Ukrainā ieilgst, lai "aizstāvētu" krievu pasauli, nopostītas daudzas pilsētas, piemēram, pat ar krieviem pārpilnā Harkiva. Arvien biežāk parādās ziņas par civiliedzīvotāju slaktiņiem, spiediens uz civiliedzīvotājiem un civilo infrastruktūru, var teikt, tās iznīcināšana joprojām turpinās. Valsti esot pametuši jau aptuveni 5 miljoni iedzīvotāju. Neskatoties uz visas pasaules milzīgo atbalstu, Ukrainas bēgļu plūsmas rada problēmas visai Eiropai, tai skaitā arī Latvijai. Pesimistiskās prognozes - karš var ieilgt pāris gadus. Ar nepāredzamām nepatīkamām sekām gan visai globālajai ekonomikai, gan iedzīvotāju labklājībai.

Savukārt, Krievijā vara pakāpeniski izolē brīvdomātājus un slēdz visus medijus, kuri "nepareizi" atspoguļo Krievijas specoperāciju un notiekošo piemin kā Krievijas karu Ukrainā. Krievijas iekšējā informācijas telpā tiek veidots viedoklis, ka visa pasaule ir pilnīgi idioti un to vien dara, ka gatavojas uzbrukt Krievijai. Pietrūkst echo.moskvi interneta lapas, šajā portālā publicējās ievērības cienīgi krievvalodīgie autori, kuriem varēja ticēt daudzos globālos jautājumos.

Arī makšķerēšanas sportu skāris karš Ukrainā. Marta sākumā CIPS pieņēma lēmumu pārtraukt Krievijas un Baltkrievijas sportistu līdzdalību CIPS pasākumos, arī LMSF pievienojās šim lēmumam.

Izstādē

Uz īsu brīdi aprīļa sākumā apmeklēju Ķīpsalā notiekošo izstādi Outdoor Riga 2022, lai satiktos ar dažiem saviem paziņām un atsvaidzinātu atmiņas, kas saistījās ar iepriekšējo gadu izstādēm. Var teikt, izstāde manas cerības neattaisnoja. Makšķerēšanas tēma tajā bija relatīvi nabadzīgi pārstāvēta, ja neskaita laivu un laivu aprīkojuma piedāvājumu klāstu. Mušiņmakšķerēšanas inventāra joma vispār nebija atrodama. Izstādē jaunas vēsmas nemanīju, manu uzmanību piesaistīja tikai lietuviešu kokgrebēja Algirdas Ridikas http://www.droziniai.com ekspozīcija ar darbiem par medniecības un makšķerēšanas tēmām. Protams, neizpalika fotosesijas ar izstāžu veterāniem Juri Balabku, Valtu Bērziņu, Igoru Filippovu, Uģi Circeni, Vitāliju Karpenkovu un citiem. 🙂

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem