No stadiona uz foreļcopi

May 22, 2019 - Reading time: 2 minutes

Joprojām parādās interesenti, kuri vēlas apgūt vai noslīpēt savu metienu tehniku gan mušiņmakšķerēšanā (MM), gan spiningošanā. Saprotams, ka vislabāk to realizēt var nodarbībās laukumā, tā dēvētajās, meistarklasēs.
Protams, pēc kāda laika katrs vēlas apgūto pārbaudīt arī praktiskajā copē. Ar spiningošanu kā populārāko makšķerēšanas veidu viss ir it kā vienkārši. Tiklīdz ir progress laukumā un ir kaut kāda nojausma par spiningošanu, visu ar pieredzējušu copmaņu palīdzību var nekavējoties vairāk vai mazāk sekmīgi izmantot copē. Ar MM ir līdzīgi, taču trūkst praktizējošu piemēru. Tikai ar Youtube paraugklipu palīdzību ne katram izdodas pietiekoši ātri sasniegt gaidīto.

Vakar pēcpusdienu pavadīju MM veltītā izbraukuma nodarbībā foreļu dīķī. Pārliecinājāmies, ka pietiekoši laba metienu izpilde ir tikai pirmais nosacījums, lai varētu darboties pie ūdens. Vienlaicīgi ir arī citi smalkumi, kuri būtiski iespaido visu procesu. Piemēram, mušiņas izvēle. Izrādās,:-) ar relatīvi smagām mušiņām metieni jāizpilda nedaudz savādāk nekā ierasts. Kā vadīt mušiņu dažādās situācijās, kā atpazīt ķērienu, ja cope ir vārga, kā reaģēt uz ķērienu, kā izvadīt zivi. Beigu beigās, kā to izcelt no ūdens un atbrīvot no āķa. Iesācējam kļūmes var būt jebkurā no šiem soļiem.

Cope kopumā bija savdabīga. Visticamāk, karstais laiks +30°C un negaisa tuvums foreles bija padarījis kūtras un piedāvātās mušas tās ņēma visai negribīgi. Tomēr zivju normu izpildījām. :-)

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem