Norvēģijā drastiskāki noteikumi

May 4, 2019 - Reading time: 2 minutes

No Kristīnes, kura saimnieko vienā no Ziemeļnorvēģijas makšķernieku bāzēm, saņēmu ziņu par jaunām prasībām attiecībā uz zivju izvešanu no Norvēģijas.

Sveiks Jāni. Sakarā ar to, ka Tu šad un tad brauc uz Norgi copēt, un Tavi draugi un paziņas arī, vēlos atgādināt par noteikumiem.

No šodienas, 1.maija ir spēkā jaunas soda maksas par zivju lieko svaru, kas pārsniedz atļauto. No Norvēģijas katrs drīkst izvest 10kg zivju (ar kauliem un galvām vai arī tikai filejas). Pirms tam bija 15kg no bāzēm, kuras nesadarbojas ar Norvēģijas zivju resursu pētniecības institūtu un 20kg no bāzēm, kuras sadarbojas ar šo iestādi. Ja robežsargi konstatē pārkāpumu, tie konfiscē liekos kilogramus, pamatsods ir 8000.00 NOK (800.00EUR) un 200.00NOK(20.00EUR) par katru lieko kg. Šogad ir konfiscētas jau 2.3 tonnas zivju! No bāzes, kurā strādāju, divas grupas arī tika sodītas.

Pārbaudes ir krietni intensīvākas nekā iepriekš. Mēs vienai grupai, kurai bija nedaudz vairāk (15kg) zivju, ieteicām braukt caur muitas sarkano koridoru ar iespēju deklarēt šos kg. Bet, sakarā ar to, ka Norvēģijā neeksistē likums, par iespēju izvest vairāk zivju un muitas nodeva ir 0% par zivju produktiem, tad šo grupu ļoti skrupulozi pārbaudīja, nosvēra zivis, konstatēja lieko kg daudzumu un palaida ar visām zivīm pāri robežai. (muitas sarkanajā koridorā liekos kg var arī atņemt). Amatpersonas pozitīvi novērtē, ja iebraucēji vēlas būt godīgi.....

Jā, arī uz šejieni braucot viena grupa tika sodīta par alkohola daudzumu ar 10000NOK (1000EUR)! Pārbaudes tiešām ir intensīvas!!! Un tas neko vairāk nenozīmē, kā tikai to, ka ir jāievēro noteikumi un likums! Kā jau visur un visā! Un tad problēmu nebūs....😉

Izskatās, ka norvēģi nopietni pieķērušies esošai zivju izvešanas problēmai. Vārdu sakot, tiek dota priekšroka principam "ķer un ēd".

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem

Navigation