Notikumi aprīlī

April 27, 2023 - Reading time: ~1 minute

Svarīgākais notikums aprīlī mums visiem ģimenē bija Gunas jubileja. To atzīmējām šaurā lokā "Baltvillā" pie Lielā Baltezera.

Aprīlī, kamēr nav atklāta lielā vasaras copes sezona, kura sākas 1.maijā, liela daļa notikumu saistās ar izstādēm. Manas uzmanības centrā bija izstāde Outdor 2023 Rīga, kura risinājās Ķīpsalā. Tajā pārstāvētas trīs lielas sadaļas - medības un makšķerēšana, laivošana un individuālie sauszemes transportlīdzekļi.
Šī gadskārtējā izstāde ir gandrīz vienīgā vieta, kur reizi gadā vienkopus varu satikt gan draugus, gan, kā saka, savus makšķerēšanas sporta cīņu biedrus. Lielāko daļu no viņiem var ieraudzīt manā fotoalbūmā "Outdoor 2023 Rīga".

Par pašu izstādi jāatkārtojas, - tai vairāk piestāvētu nosaukums izstāde-gadatirgus. Vizuāli palika iespaids, ka firmu skaits samazinājies, joprojām nebija nekas, kas demonstrētu kaut ko par mušiņmakšķerēšanu. Principiāli nekā jauna, tik vien kā zināmi modeļi ar kosmētiskām izmaiņām un jauniem zīmoliem. Šī gada ekspozīcijās un arī tirdzniecībā priekšplānā biežāk varēja redzēt inventāru saistītu ar big bait izmantošanu un lielo zivju medībām. Aktīvi stendos un meistarklasēs eksponējās gan vadošie sportisti, gan nedaudzie Latvijas copes gidi.

.

Personīgo makšķerēšanas sezonu praksē neizdodas atklāt, atliek tikai teoretizēt virtuālā vidē. Izveidoju videofilmas "Big Pike Normunds Ikomass" transkripciju Normunda Ikomasa stāstījumā atradu vairākas ievērības cienīgas atziņas, kurām agrāk nebiju piegriezis vērību. Interesants ir viņa novērojums, ka līdakas lielos mānekļus jūt pat 10 - 20 m attālumā. Attiecīgi, ar nelielu metienu skaitu var īsākā laikā apsekot lielāku rajonu.
Seklos ezeros esmu redzējis, ka agresīvas copes periodos līdakas dažreiz reaģē uz nelielu rotiņu, iemestu kādu 5 - 8 m attālumā no līdakas. Lai saprastu, kas notiek dziļā ūdenī, palīdzēt var tikai elektronika.

Tāpat interesants ir Normunda viedoklis, ka lielajiem mānekļiem nozīmīga īpašība ir, tā sauktā, zvalstīšanās (līdzīgi kā šūpiņiem).
Apšaubāms ir N. apgalvojums -"... sacensību režīmā tas, kas strādā ar multi, izdara daudz vairāk metienus nekā ar bezinerces". Manuprāt, metienu skaitam abos gadījumos būtu jābūt līdzīgam. Vienīgā atšķirība manipulācijās ir bezinerces spoles lociņa atvēršana, taču parasti tā notiek sinhroni ar citām darbībām un tikai iesācejam prasa papildus laiku.

Videoklipa autors Jānis TI (FB segvārds), tā ilgums ir 40 minūtes, transkripcijas tekstam, kura vidējais lasīšanas laiks ir kādas 30 minūtes, var pietikt arī ar 15 minūtēm. Pie tam var ērti atgriezties pie svarīgākajām detaļām.🙂

Joprojām turpinājās manas mājas tuvējās apkārtnes labiekārtošanas darbi.

Aprīlis ir dārza ziedu sezonas sākums, kad katra diena sākas ar jaunām krāsām dārzā. Cenšos ar fotoaparātu nepalaist garām jaunumus manā dārzā, tāpat arī krāsainos notikumus netālajā LU Botāniskajā dārzā. Kārtējo bilžu izlasi apkopoju albūmā "Aprīļa ziedi 2023".

Share to Facebook

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem