Par copi ar multispoli

June 9, 2020 - Reading time: 5 minutes

Izmantots mana FB profīla ieraksts 2019. gada 15. septembrī

Viedoklis, ka spiningojot ar multi spoli ir nepieciešams relatīvi plašāks atvēziens, attīstoties modernu kātu ražošanai pamazām mainās. Metienu precizitātes sacensībās, kad ir iespējas objektīvi visu izvērtēt, vispirms pierādījās, ka no plaša atvēziena var izvairīties ar kātiem, kuriem ir mīkstāka spices augšdaļa. Bet pēdējā laika atziņa - labi, varbūt pat labāki ir kāti ar lēnāku akciju, proti, ar parabolisku izlieci.

Attēlos, kas aizgūti ICSF International Casting Sport Federation FB ziņu lentā, redzams metiens ar bezinerces spoli 7,5 g svariņu un cietu kātu un metiens ar multispoli, 18 g svariņu un mīkstu kātu.

Komentāri
Haralds Viškers Jāni,es varbūt neko nesaprotu,bet kāda velna pēc ir vajadzīgs ''muļķiks'' tādiem nieka gramiem? Reālajā dzīvē,ar bezinerceni var mest tālāk un precīzāk!

Jānis Stikuts Daudz kas slēpjas reālās dzīves ieradumos. Ir copmaņi, kuri jūsmo, piemēram, par iespēju vadīt mānekli un katru tā kustību, tāpat zivs pretdarbību izjust ar spoli. Ar bezinerceni to visu nodrošina kāts.
Spiningotājiem jautājums, kādu spoli lietot, parasti parādās tikai, ja pārsvarā lieto mānekļus smagākus par 15 gramiem. Pretējā gadījumā bezinercenes priekšrocības netiek apšaubītas.

Armands Erglis Vēl jau tāda lieta, ka ar multu var veikt ātrus,'īsus ,precīzus, metienus ar vienu rokas kustibu, kas nav ispejams ar spin. eholot powerfishingā gaitā, ļoti būtiska lieta. Mums vienk tāda cope nav baigi populāra.

Jānis Stikuts Viss ir iespējams ar bezinerceni. Tikai, ja gribi mest gaitā, neturi bezinercenes lociņu ciet, bet auklu vienkārši uzkar uz pirksta..., pēc tam pēc vajadzības piebremzē...😄

Gatis Zarins Šajā diskusijā, kuru uzsāka visnotaļ cienījams cilvēks un makšķerēšanas sporta celmlauzis Jānis Stikuts, varu padalīties ar pieredzi multu jomā. Nopietni draudzība man ar viņiem jau gadus astoņus. Ir pārprovēti gandrīz visi iespējamie Japāņu tirgū pieejamie modeļi. Varu atbildīgi teikt, ka 5gr arī priekš multa nav galējā apakšējā robeža, protams, tam nepieciešams arī atbistošs kāts. Pats MJ klasē tomēr multu neizmantoju. Ar multu strādāju svaros 7+, tai pat laikā neesmu novārtā atstājis arī bezinerces spoles. Domāju ka multu mazā popularitāte Latvijā ir saistīta ar to, ka vietējā tirgū nav pieejami atbilstoši kastinga kāti un atbilstošas multiplikatoru spoles. Maz ir to cilvēku, kuri ar viņām makšķerē, ja nav pieprasījuma, nav arī piedāvājuma. Multus Latvijā vairāk pozicionē kā spoles smagajiem mānekļiem, protams, tur multa priekšrocības ir nenoliedzamas. Vēl makšķernieku izvēli par labu bezinerces spolēm nosaka to izmaksas. Arī ar lētu bezinerces spoli viss izdosies un metiens sanāks, bet cits stāsts ir ar multiem, tur ar lētā gala spolēm vairāk kā par sabojātu garastāvokli un atteikšanos uz mūžu no multiem nekas nesanāks. Zinu pats pēc sevis, jo sākotnēji nebiju gatavs investēties, un cerēju, ka arī ar lētā gala spoli viss sanāks. Vairāk kā par "bārdu" ik pēc pāris veiksmīgiem metieniem nekas neizdevās. Pie multiem atgriezos pēc ilgākiem gadiem. Protams tagad tehnoloģijām attīstoties ir multi ar digitālo bremzēšanu, bremzes vada miniatūrs dators, kas iebūvēts spolē, datora un bremžu barošanu nodrošina ģenerators, kuru darbina auklas piedotā spolītes rotācijas kostība, šīs spoles modeļa nosaukumā ir divi burti DC. Visiem iesaku pamēģināt labu multu un tad jau katrs pats sapratīs, kas tuvāks sirdij mults vai bezinerces spole.

Romalds Ribuzuls Arī es trešo reizi atgriezos pie multiplikatoriem. Pa zāļainu seklumu ideāli strādāt, ļoti viegli un precīzi, nemaz nerunājot pa smago H klasi...

Maris Veldre Mani kā zvērinātu forelistu fascinē straujā Bait Finess (BFS) Multu attīstība Japānā. Arvien populārāki japāņu forelistu vidū kļūst komplekti ar vieglo multu un kompozīta kātu. Gluži kā raksta Jānis, kāti ir lēnās akcijas, lai varētu izmantot tieši kāta resursu, metot arī 1g mānekli. Metienu tehnika, protams atšķiras, bet valda uzskats, ka ar multu foreļcopē var precīzāk iemest mānekli vietās, kur to ir grūti izdarīt ar bezinerces spoli. Tieši tāpat, kā ar bezinerces spoli, ir nopietnāk jāpatrennējas, pirms sāk sanākt tie precīzie metieni. p.s. Šovasar noķēru savas pirmās foreles tieši ar multa komplektu

Jānis Stikuts Nedaudz teorijas.:-) Lai pat ar normālām smadzenēm tiktu pie zivs, svarīgākais - ar spiningu jānodrošina vizulim nepieciešamais enerģijas lādiņš, lai to iedabūtu iedomātajā trajektorijā. Tikai, ja vizulis ir paredzētajā vietā, ir jēga domāt, kā spēlēties ar mānekli, ko uzsākt, ja zivs pieķeras. Tātad, vispirms iemetiens, tad viss pārējais...:-)

Gatis Zariņš Varbūt ir lietderīgi FB veidot interešu grupu "Multu ģimene"?

Jānis Stikuts Novēlu Gati tev sekmes. :-)
Pie reizes - paskaties FB Дмитрий Белоус ziņu lentu, varbūt atradīsi kaut ko interesantu par multu tēmu.

Raivis Bergs Ja kādam interesē mazliet dziļāk tieši multiplikātori..tad jau vairākus gadus esmu vienā tādā ukraiņu grupā бейткаста (baitcasting corner) Ļoti daudz interesanta info, iesaku..😉

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem