Par senām publikācijām

August 21, 2019 - Reading time: 3 minutes

Makšķerēšanas jomā katram laikam ir savi jaunumi. Manā jaunībā, kad man bija trešais gadu desmits, jaunums (runa ir par spiningošanu) padomju cilvēkiem bija bezinerces spoles, tievas auklas, viegli vizuļi un no tā izrietošās perspektīvas spiningošanā. Tieši šai tēmai, protams, arī mušiņmakšķerēšanai bija veltītas gandrīz visas manas 20.gadsimta beigu publikācijas. :-)

Starp citu. Tā ir iznācis, ka pārsvarā manas publikācijas ir bijušas RU informatīvajā telpā. Šodien grūti iedomāties labāku reklāmu - mani raksti pa copes tēmu tajā laikā apmēram 10 gadu garumā regulāri parādījās aptuveni miljons eksemplāros ikmēneša žurnālā "Ribovodstvo i Ribolovstvo" un 200-250 tūkst. eksemplāros gadskārtējos almanahos "Ribolov - sportsmen". Bet katra no manām 5 grāmatām tika izdota 50 tūkst. eksemplāros.

Pēc 50 gadiem atnākušajā pie mums modē līdztekus vispārējai mobilitātei un informācijas pārbagātībai parādījusies cope no superaprīkotām laivām, vēl vieglāki kāti, vēl tievākas auklas un attiecīgi mikromānekļi. Tas gan paplašina spiningotājiem pieejamo zivju klāstu, gan padara pieejamas agrāk grūti atrodamas un apzvejojamas vietas. Tomēr tehnoloģijā, ja neskaita laivu un ehološu piedāvātās ērtības, nekas principiāli nav mainījies. Visa darbošanās ar spiningu balstās uz jau zināmām atziņām - sagatavo inventāru, iemet mānekli, velc un izvelc. :-)

Krievvalodīgajā auditorijā parādījusies jauna interese par manu 1984.gadā Maskavā krievu valodā izdoto grāmatu "Spinningom i nahlistom. Lovlja lososjovih rib." Pamatā tā ir veltīta spiningošanas un mušiņmakšķerēšanas pamatiem.

Speciāli tīmeklim izveidoju un izvietoju tikai nedaudz modernizētu orģināla elektronisko versiju. Lai atvieglotu lejuplādi un lasīšanu, krievvalodīgajos resursos, kuri citē šo darbu, vienā vietnē bieži tiek publiskota nevis visa grāmata, bet gan tikai atsevišķas grāmatas nodaļas. Arī šajā gadījumā atsevišķas nodaļas sasniedzamas tieši no bloga, kurā ievietoju grāmatas satura rādītāju.
Лососевые рыбы в системе рыб
Биология и экология
Рыболовные снасти
Ловля спиннингом
Ловля нахлыстом
Практика ловли
Ловля форели
Ловля семги
Ловля хариуса

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem