Pavasaris tuvojas

March 15, 2020 - Reading time: 2 minutes

Jau ilgu laiku gruntsūdens līmenis Rīgā manā rajonā pazeminās un dīķis regulāri paliek bez ūdens. Izmantoju silto ziemu, lai samazinātu dīķa izmērus un aizbēru pusi no platības. Tā tiks atdota zālājam.

Ziemas beigas Latvijā ir neredzēti pavasarīgas, darzā jau divus mēnešus zied pirmie pavasara ziediņi, atdzīvojušies pat rododenri.

Attiecīgi, makšķerniekiem ir atklāto ūdeņu sezona, no gada pirmajām dienām visi ūdeņi ir vaļā un nepacietīgākie aktīvi un rezultatīvi medī gan lašveidīgās, gan līdakas, vimbas un citas zivis.
Taču marta otrajā nedēļā valstij pārskrēja pāri nopietna vētra un 14.martā uz īsu brīdi atkal parādījās ziemas pazīmes - sals un sniegs. To labi ilustrē Antras V. bildīte no Vidzemes laukiem.


Gada pirmais kvartāls paiet nepārtraukti augošā ažiotāžā ap koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19, kurai epicentrs nupat no Ķīnas pārcēlies uz Eiropu. Arī Latvijā inficēto skaits aug un reģistrēti jau 26 ar šo vīrusu saslimuši iedzīvotāji. Protams, tas nav liels skaits, ja to salīdzinām ar tūkstošiem Itālijā un Spānijā.

Pakāpeniski visas valstis veic nopietnus pasākumus, lai samazinātu slimības izplatības tempus. Arī Latvijā no 17.marta uz laiku līdz 14.aprīlim ir izsludināta ārkārtēja situācija un spēkā stājas plaši ierobežojumi.
Tiek apturēti visi starptautiskie avio, dzelzceļa, jūras un autobusu pasažieru pārvadājumi, kā arī tiek slēgta valsts ārējā robeža.

Gundars K. nupat atkārtoti inspicēja ūdeņus Namsenfjorda bāzes apkaimē, rezultāti bija iedvesmojoši.

Lai gan aviobiļetes uz Tronheimu jau iegādātas, noteiktie plašie ceļojumu aizliegumi un karantīnas pasākumi padara neskaidru manas grupas plānu maija beigās doties uz Namsenfjordu. Piemēram, tiem, kas atgriežas no Norvēģijas, karantīnā būs jāpavada 14 dienas, ārstiem pat 25 dienas. Atliek cerēt, ka līdz maijam kaut kas mainīsies uz labo pusi.

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem