Pirmās adventes laiks

November 30, 2020 - Reading time: ~1 minute

Advente

Novembra beigas un decembris no makšķerēšanas viedokļa katru gadu ir atšķirīgi. Dažos gados vietām parādās ledus, tomēr biežāk gan visi ūdeņi ir vaļā.
Arī šogad parādījās un pēc īsa laika pazuda ziņa par 1-2cm ledus kārtiņu Latvijas austrumos. Laiks ir relatīvi silts, tikai vēsākajās dienās temperatūra atrodas 0°C rajonā. Attiecīgi, cope joprojām koncentrējas vaļējos ūdeņos.
Šobrīd aktīvi ir lielo līdaku un zandartu mednieki. Ziņas par metrīgām līdakām ienāk no daudzām ūdenstilpēm - Lielupes, Alūksnes, Babītes, Engures un citām. Sarosījušies arī vēdzeļu kārotāji, kuri par saviem medību laukiem parasti izvēlas lielākas upes. Tomēr ārpus konkurences ir cope jūrā, proti, uz butēm.

Jūra

Bute

Izmantoju novembrim netipiskos burvīgos laika apstākļus un regulāri darbojos ar fotoaparātu. Siltais laiks provocē sēņu augšanu, arī ziedus vēl var atrast. Vienu dienu agri no rīta, sekojot vārnu un žagatu kņadai, izdevās tikt pie reta kadra - netālu no mājas uzdūros vistu vanagam, kurš brokastoja vārnu un žagatu bara ielenkumā. Kaut vanagi manu dārzu apseko regulāri, līdzīga iespēja 20 gados man te ir bijusi vēl tikai pāris reizes.

Vanags

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem