Septembra aktivitātes JVĢ, Kaņierī un Engurē

September 27, 2022 - Reading time: 3 minutes

Notikums man bija tikšanās ar klasesbiedriem Jelgavas Valsts ģimnāzijas absolventu simtgades salidojumā 17.septembrī. Skolu beidzu pirms 60 gadiem, tajā laikā to sauca par Jelgavas 2.vidusskolu. Diemžēl, ieradās tikai daži, daudzi jau citos medību laukos.

Blakus visiem saimnieciskiem darbiem dārzā septembrī divas reizes izdevās izrauties arī uz copi. Pirmais bija brauciens kopā ar Jāni Stabulnieku uz tradicionālo rudens tikšanos ar "Taču" saimniekiem un copi Kaņierī. Tikšanās pagāja omulīgā gaisotne - iepazinos ar Armjanskaja Krepostj un Gundara K. speciāli gatavoto karē. :-)

Cope drīzāk bija ekskursija - daudz laika veltījām, lai no jauna iepazītu ezeru un atrastu kaut cik jēdzīgas zivīgas vietas. Laika apstākļi bija kā radīti atpūtai - gandrīz bezvējš, saule. Var teikt, ezerā vēl valda vasara un lielākās zivis ir mazkustīgas, tās meklējamas tikai noteiktās vietās. Parasti tiem, kas sezonā vienu reizi gadā apciemo ezeru un tik uz pāris stundām, uz labiem lomiem Antiņciema galā tādos apstākļos ir maz cerību. Tā bija arī mums, labas vietas tā arī neatradām un manījām tikai sīkaļas.

Otrs bija brauciens uz Engures ezeru, kur 24.septembrī Mērsragā bāzē "Pīlēni" risinājās Latvijas 2022.gada čempionāts spiningošanas divcīņā.

Tur varēju satikt gan savus Mērsraga draugus, gan šīs makšķerēšanas sporta disciplīnas pazīstamākos pārstāvjus. Divcīņa no disciplīnas "Spiningošana no laivām" atšķiras ar to, ka spiningošana parasti notiek ezeros, kur nav atļauts izmantot motorus ar iekšdedzes dzinējiem, un papildus praktiskajai spiningošanai ir kastinga sporta vingrinājums "Metieni uz precizitāti Ārenberga mērķī".

Laika apstākļi bija līdzīgi kā nedēļas sākumā Kaņierī - saule, bezvējš. Arī copes rezultāti bija līdzīgi - sīkas līdaciņas un asari, taču krietni lielākā skaitā. Neliels mierinājums - arī sportistiem pārsvarā bija līdzīgi rezultāti. Tomēr labākajiem izdevās tikt pie skaistiem asariem un normālām mēra līdakām. Noteicošā loma esot bijusi pareizai copes rajona izvēlei.

Braucot uz Mērsragu autoceļa malā visūr redzējām sēņotājus. Izmantoju izdevību un pēc copes pārbaudīju, kas notiek bāzes apkārtnē. Netālu no bāzes satikta sēņotāja ar maisu pilnu ar priežu bekām apliecināja, ka viss notiek. Arī man izdevās bāzes apkārtnē atrast gan priežu bekas, gan baravikas.

Septembrī turpinājās mēdiju raisītā ažiotāža ap ieilgušo Krievijas iebrukumu Ukrainā un saistītajām krīzēm. Izskatās, milzīgā kaimiņvalsts ar saviem mēģinājumiem okupēt citu valsti ir nostājusies uz pašiznīcināšanās ceļa, radot problēmas ne tikai saviem kaimiņiem, bet arī visai pasaulei.

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem