Sezona tuvojas noslēgumam

November 1, 2023 - Reading time: 4 minutes

Oktobra beigas vēsas un lietainas. Pēdējā nedēļā Rīgā pat nedaudz uzsniga, tomēr nupat gaisa temperatūra atkal raujas augšup un uzrāda pat siltuma rekordus.
Dārzā ainava kļūst arvien brūni-pelēcīgāka, var manīt, ka augu valsts jau gatavojas ziemai. Jāpriecājas, ja šī lietainā perioda saulainajos brīžos izdodas ieraudzīt kaut ko krāsainu un fotogēnisku.

29.oktobrī vadīju tradicionālo RP SIA "Rīgas Satiksme" spiningošanas pasākumu, kurš risinājās Babītes ezera laivu bāzē "Vecupenieki". Man tā bija arī patīkama izdevība pavizināties pa ezeru un atjaunināt savus iespaidus. Sen nebiju šajā bāzē iegriezies, varēju secināt ka bāze un serviss te ir labā līmenī.

Pēdējā nedēļā valstī valdošie bija A un DA vēji, līmenis līcī un arī ezerā pazeminājās. Kā izteicās pastāvīgie Babītes apmeklētāji, zivju aktivitāte visu nedēļu esot bijusi vāja. Ar to varēja skaidrot, kāpēc pasākuma dienā dalībnieku lomi bija niecīgi.

Divatā ar Jāni Stabulnieku 19.oktobrī iesaistījāmies nelielā avantūrā - piedalījāmies tradicionālajā pasākumā Tači 2023 Kaņiera ezerā. Rudenīgajos laika apstākļos, kad valdīja grozīgs vējš un ik pa brīdim bira krusa, ar aizvēsturisku un galīgi apsūbējušu paštaisītu mepps Nr.3 kopiju man izdevās tikt pie manas šīs sezonas lielākās 2kg smagas līdakas. Tā nodrošināja man galveno balvu. :-)

Izmantoju mērsradznieku ielūgumu un 13.oktobrī apmeklēju Mērsragā izvietoto Engures ezera bāzi "Pīlēni", kur lietus un stipra vēja apstākļos risinājās spiningošanas divcīņas Latvijas 2023.gada čempionāta noslēguma posms. Pirmajā pēcpusdienā iebraucu ezerā, lai pārliecinātos, ka tajā var kaut ko noķert. Kaut gan laika apstākļi bija gandrīz ideāli, rezultāts bija neiepriecinošs - tikai sīkas līdaciņas.
Otrajā dienā laika apstākļi kļuva galīgi nebaudāmi un ezerā nemaz nebraucu. Tik vien tuvējā mežā pārbaudīju sēņu vietas un pārliecinājos, ka priežu bekas vēl var atrast.

Latvija un LMSF bija 2023.gada pasaules čempionāta spiningošanā no laivām World Boat Angling Championship 2023 rīkotājs. Čempionāts risinājās 3. - 8.oktobrī, tā mājvieta bija Rīgas pilsētas jahtklubs. Sacensību ietvaros dalībnieki pēc brīvas izvēles varēja spiningot Daugavā, Lielupē un tuvējos ezeros.

Kopā ar čempionāta oficiālajiem viesiem CIPS prezidentu Prof. Ugo Claudio Matteoli, FIPSed ģenerālsekretāri Barbara Durante un valdes locekli Jan van Schendel 6.oktobrī man bija gods piedalīties inspekcijas braucienā pa Daugavu.
Brauciens sākās jahtklubā Ķīpsalā un virzījās līdz Ķekavai. Laika apstākļi tobrīd bija ideāli, lai braucēji varētu baudīt skaistos skatus, kas no laivas pavērās Daugavas krastos.

Diemžēl, sacensībās Latvijas komanda neparādīja gaidīto sniegumu, tā negaidīti nesekmīgi aizvadīja pirmās divas sacensību dienas un, neskatoties uz noslēguma dienā iegūto 2.vietu, pie medaļām netika.
Komandu vērtējumā labākās bija Polija, Austrija, Ungārija. Latvija 6.vietā, individuālajā vērtējumā labākā mūsu ekipāža bija duets Baranovs R. - Zareckis A., kurš ierindojās 10.vietā.
Taču visi guva neatsveramu pieredzi gan sacenšoties, gan vērojot citu valstu labākos makšķerniekus darbībā.
Čempionāta rezultātus var atrast LMSF mājas lapā un arī FIPSed mājas lapā, savas bildes izvietoju albūmā "World Boat Angling Championship / Riga 2023".

Pirms gadiem piecdesmit manas publikācijas par copes tēmu bija pieejamas pārsvarā krievu valodā. Tāds bija tā laika publikas pieprasījums.
Šodien, izrādās, jaunatne arvien sliktāk pārvalda krievu valodu, - kad pieminu krievvalodīgajā literatūrā jau sen izklāstītas ābeces gudrības, rausta plecus. Neko darīt, tas bija iegansts, lai dažas "bārdainas" gudrības padarītu vieglāk pieejamas arī tiem, kas ar krievu valodu nav draugos, un publiskotu tīmeklī latviskotā tulkojuma "Lašveidīgās zivis un zivju sistemātika" jaunāko versiju.

Share to Facebook

About

Translater C&P

Laika prognoze

 
fly fly fly fly fly fly
 

Interesantas lapas

Kontaktiem