home  back

Par ūdensnecaurlaidīgu apģērbu

Tēmu FB grupā "Makšķerniekiem / Рыбакам" 05.03.2021 rosināja: Jānis Zariņš

"Šoreiz bez ierastajām copes atskaitēm Vajag recenziju par Shimano Nexus RB055J kostīmu. Paredzēts Izmantošanai pavasara-rudens sezonā vazājoties gar upēm un vēl šur tur. Ja kādam šāds ir, padalās ar info, vai stāgājot 0 vai + grādos viņā neuzvāries? Kas notiek ar ūdenscaurlaidību, jeb necaurlaidību? Vējš?"

Rakstā izmantoti tikai konstruktīvi FB grupas diskusijas komentāri.

Komentāri

Oskars Drešmanis
Ūdeni tur, vēju nelaiž, der rudens/pavasara sezonās. ja apakšā nesavelc entās drēbēs līdz kādiem plus grādiem ir okey?

Oskars Drešmanis
Jānis Zariņš
es ar šo kostīmu copēju tikai no laivas, tādēļ nevaru komentēt, kādas sajūtas, kad aktīvi tajā pārvietojies gar upi. Katrā ziņā biezs tas nav. Lietoju to 3 gadus un varu apgalvot ar 100%-tīgu pārliecību tikai vienu - jaka pa šo laiku ne reizi nav izmirkusi plecu zonā pat pie ilgstoša un stipra lietus. Ja aktīvi pārvietojies un svīsti, tur vairāk no termoveļas komforta sajūta atkarīga.

Dāvis Grikis
Oskars Drešmanis
rudenī tev bija kājstarpe slapja un man ar grundens arī, vot i iestāsti, ka laikapstākļi bija skarbi un pat glābēji citiem brauca pakaļ un tā nebija nesaturēšana

Oskars Drešmanis
Davis Grikis
Tā bija, tādēļ arī rakstīju, ka plecu zona nekad nav izmirkusi, bet kājstarpe gan Tur gan bija izcili skarbi laikapstākļi un ilgstoša airēšana. Ja stāvus copētu, viss būtu čikeniekā

Dāvis Grikis
Oskars Drešmanis
tam es piekrītu, stāvus grundens ar izturētu.

Mārtiņš Balodis
Sēdot pretvējā - jāievaktē, lai kājstarpē nekrājas pelķē pāri raiferim. Tad būs nesaturēšana

Kaspars Fjodorovs
Skatoties cik lielos plusos. Es arī tādu skatos. Un esmu taustijis. Uzskatu ka no - 10 vazājoties vazājoties vazājoties gar upi, līdz kādiem +5~7. Kā arī viss atkarīgs no tā cik daudz apakšā esi uzvilcis. Par mitrumu ja nemaldos viņam ir 20000mm, ko vienkāršiem vārdiem pateikt, riktīgā gazienā būsi sauss. Un elpot arī elpi

Jānis Zariņš
Kaspars Fjodorovs
nu es palēnām metu uz šito aci, sarkanā krāsa Vēl redzes lokā ir fhm produkcija, bet tad cipars tuvu x2

Arvis Ančevskis
Jānis Zariņš
cik tad šitas maksā, ja saki fhm ×2?

Jānis Zariņš
Arvis Ančevskis
nu šitas komplekts eholotēs 259 repši. Fhm guard komplekts sanāca laikam 483

Arvis Ančevskis
Jānis Zariņš
priekš 20k aizdomīgi labs cipars.

Jānis Zariņš
Arvis Ančevskis
pameklēju youtube kādus krievu apskatus, nekā sakarīga nav, viens tur dušā laista, bet tas nav rādītājs.... Nu jā fhm ar 20k sanāk tie +/- 480 repši... Jānis Zariņš
principā visi man zināmie kostīmi ar 20k sākās ap 400 Eur.

Arvis Ančevskis
cik šodien pētīju, tad jā, ap to ciparu sāk grozīties.. varbūt Martins Balodis var iekomentēt. Patreiz izskatās ka būs šitas jāņem un ta jau redzēs kā būs, bet cik džeki te raksta, ūdeni nelaiž cauri pat pie liela un intensīva lietus.

Juris Bārtulis
Jānis Zariņš
varbut vecs modelis. Bet Daiwa ar 20k ir ļoti labs Domaju šis tāds pats.

Kaspars Fjodorovs
https://www.flagman.kiev.ua/kostyum-daiwa-winter.../p220595/ Костюм Daiwa Winter Suit DW-3407 Red XL

Kaspars Fjodorovs
njaa izskatās arī forši, tik lv viņu nav, un nav kur piemērīt...

Aigars Pilsētnieks
Remington fishing suite 2 man ir 18000 tur. Pagaidām nesūdzas. Maksā 250 eiro.

Jānis Zariņš
Kaspars Fjodorovs
atradu viņu oem daiwa.com kataloga 10000 ūdens izturība

Kaspars Fjodorovs
Aigars Pilsētnieks
tas arī ir labs, bet nedaudz siltākam laikam no 7 uz augšu es domāju

Aigars Pilsētnieks
Kaspars Fjodorovs
es viņu esmu mazos mīnusos izmantojis ar termo veļu un flīsi. Vis atkarīgs no laika apstākļiem.

Kaspars Fjodorovs
Martins Balodis
tas, jā. To tagad nekur nav. Ne Krievijā, ne Ukarainā

Mārtiņš Balodis
Kādreiz Baltijā par Shimano bija atbildīgs Normark. Kādreiz Normark bija jaudīgas arī Krievijā. Tad tika saražoti hīti Krievijas tirgum, tai skaitā šis kostīms. Tai skaitā ļoti siltais ziemas variants, kuru piedāvājām Normark pasūtīt konteineru vieni p...

Mārtiņš Balodis
Tas ir tas ko šobrīd testēju, varu iedot patestēt. XL + Garais augums. Nav japānu, ražots Krievijā, porelle membrānas, ļoti jēdzīga piegrieztne.

Mārtiņš Balodis
Jānis Zariņš
Latvijā vedīsim uz nākamo sezonu, orientējošā cena būs ap 350+ EUR ar nodokļiem.

Jānis Zariņš
Martins Balodis
krieviem ir okey, man tritons biezais, nekāda vaina, made in moscow

Ivo Greenberg
Martins Balodis
Shimano?

Mārtiņš Balodis
Ivo Greenberg
Novatex, sadarbībā ar mums.

Artūrs Kovaļenko
Es tīri tā aizdomājos, vai šis būs īstais materiāls, lai gar upēm vazātos,- laivā stāvēt- jā super. Bet gar upēm katrā solī gaidīs kāds zars + arī noķert zaķi uz acīm paklūpot arī nav retums. Un materiāls būs pušu.

Jānis Zariņš
Artūrs Kovaļenko
nu saplēst jeb uzraut uz kāda koka zara var jebko, un šis jau nav kāds uber puper dārgais komplekts, tikai 259 repši...

Uģis Liepiņš
Šito nesaplēsīsi, blīvs, labs audums, stingru lietu arī tur.

Uģis Liepiņš
Apskaties Norfin Rebel Pro, arī 20000, japāņu audums, un iespēja pielaikot

Jānis Zariņš
Uģis Liepiņš
papētīju, ir okey, cena ar ok ap 350, bet man tā krāsa neiet pie sirds, plus pa visu muguru uzraksts norfin....

Davis Grikis
Japāņus ieteiktu bez mērīšanas nepirkt. Bet kostīms skaitās labs.

Jānis Zariņš
Davis Grikis
tikai ar mērīšanu, bez mērīšanas neko neņemu... Ražotājiem savā starpā ar izmēri papeld par japāņiem pat nerunājot...

Davis Grikis
Jānis Zariņš
pat viena ražotāja ietvaros izmēri staigā

Jānis Zariņš
Arvis Ančevskis
nja uz vietas nav diemžēl, jāsagaida kāds komentārs.. Jo priekš šis cenas liekas pat ļoti okey. Būs vairāk sarkano jaku pie upes, a to es vienīgais ar sarkanu HH

Edgars Knohenfelds
Ja vajag tieši Daiwu, varu ieteikt PM veikalu Vācijā.. Man jau ntos gadus ir Daiwa Rainmax Winter Suit DW-3206, sobrid maksā ap 200 eur. Izcili skaists, tur jebkuru lietu, izturigs.. Garakiem cilvekiem varetu but problemas, jo piegriezums ir uz aziesu pusi, bet nu.. Man derēja.. Loti labs kostims.

Edgars Knohenfelds
Nav ne jausmas.. Es sutiju caur LV kurjeriem.. Pasutiju uz vinu Vacijas adresi un vini atveda.. Leti, erti. Ieraksti google am-angelsports.. Nezinu, kas tur viniem par biznesu, bet izskatas, ka vini spele galveno vijoli Eiropā ar Daiwas brendu.

Gusts Leimanis
Vispār jau lietpratējus pie upes un spilgti sarkanā jakā nesastapsi nekad. Tie būs ģērbušies maskēšanās toņos - maskējās no zivs vai inspektoriem - to jājautā viņiem. Mana pieredze ar Shimano ir, ka izmēru skala viņiem ir greiza, neder kostīmi vai knapi der. Ziemā nopirku Novatex Grayling, bet laivai. Silti, vējš cauri nepūš un lietu arī tur, viegls, esmu starā. Šos kostīmus ir vērts apskatīt, min uz papēźiem daudziem citiem kvalitātes un cenas ziņā. Staigāšana arī ir dažāda - izbrist līdz bedrei, kuru 8 stundas ķemmēt vai iet 10-15km gar krastu? Te labāk der plānāka - rudens membrāna + siltāka termo veļa, jo ātrāk atdziest, nesakarst un auksti rezultàtā nav.

Jānis Zariņš
Gusts Leimanis
nu man tie parastā krāsojuma kostīmi ne pārāk, gribas lai patīk. Patreiz biskes izmantoju kamo no triton un pa virsu sarkana hh jaka jo biezaja triton jakā ir toč pa karstu. No inspektoriem neslēpjos

Gusts Leimanis
Jānis Zariņš
piekrītu, tur ir kaut kāda dizaina robeža starp copi un došanos uz karu Ukrainā..

Davis Grikis
Sarkana jaka babītē rudenī kā Oskaram labi noder, jo par manu brūno cepuri un haki krāsas geoff, kāds stulbs mednieks rudenī var uzšaut!

Gusts Leimanis
Davis Grikis
tas gan, bet ir redzēti arī prātà vājie, kas ar ieslēgtu elektromotoru slīd pa ezeru un šauj pa labi, pa kreisi. Par ezeru - piekrītu, bet te cilvēks grib gar upi staigāt. Jautājums ir - vai koši sarkana jaka ir labākā izvēle?

Davis Grikis
Gusts Leimanis
gar upi noteikti nē tur vajag haki vai armijas! Bet babītē un arī citur ne tikai mednieki ir prātā vājie.

Jānis Zariņš
Gusts Leimanis
nu te varbūt nav tieši tas ka nu speciāli upei gribu sarkanu, nu patīk, ko tur izdarīt nejau tikai gar upi, laiva u.t.t. man tas kamuflažās un tumšie neinteresantie toņi piegriezušies jau.

Gusts Leimanis
Jānis Zariņš
tas kostīms ir labs, izmēri neatbilst un tad vēl ir dilemma. Iet uz Salmo pēc Norfin, ko Tu negribi, e-boat, kam nekā nav uz vietas vai eholotes.lv, kur ir viss, bet ko Tev tomēr nevajag. Skarba situācija, ne?

Jānis Zariņš
Gusts Leimanis
ja Jānis Stikuts
atļaus tādu publicēt tad būs, jo tad jau man būs jāuzraksta godīga atskaite ka tur, tur, tur nebija, un atradu tur. Un tā varētu sanākt kā reklāma. Kautkgan no manīm reklāma nav bijusi ne postos ne žurnāla kuram rakstu, bet šo par apģērbu gan var klasificēt kā reklāmu...

Gusts Leimanis
Jānis Zariņš
admini ir admini, tur neko, bet tā nevar būt reklāma, jo nav pie mums veikala, kur var vienkārši aiziet, piemērīt un to kostīmu nopirkt. Var skatīties uz bildi un priecāties vai arī uzklausīt citu pieredzi. Manuprāt ar šo diskusiju viss ir perfektā kārtībā un nekādu reklāmu te nav.

Māris Krepausis
Galvenais ka sarkans

Aleksandrs Paškevičs
Man ir tāds tik cipars +9 . Jau 4 gadus .. esmu bijis no -15 līdz +10 ar vinju gan vējos gan kad pamatīgi līst , ir liels mīnus vinjam kabatu pa maz . Ljoti stipru lietu nelajž cauri , vējš vispār netraucē. Kad āra zema temperatūra uzvelc labas kvalitātes termoveļu. Principa daudz kas atkarīgs no termo pirmā slāņa !!!! Kostīms ideāls sūtīju no ārzemēm !!

Jānis Zariņš
Aleksandrs Paškevičs
daudzi kas vinu izmanto saka ka labs. Tik vinu latvija nedabuut vairs. Ārzemees kautkur ir iespeeja dabuut un pasuutiit. Tik man ar 190 augumu ir pašvaki bez mērīšanas. Ņemšu FHM produkciju. Ļoti labs price/performance rādītājs salīdzinot ar "top izmaksu šmotkām". Ka jau būšu kādu laiku panēsājis un trāpījis pamatīgā lietū, tad būs par to fhm rakstisks apskats no manīm.

Davis Grikis
Jānis Zariņš
Rudenī nopirku FHM jaku, sviedrē, lietu nelaida cauri, lai arī ir līdz -5, nu ar farenheit 1x kārtu un flīsi , tā baigi uz robežas pie -1 -> +3 grādiem.

Jānis Stikuts
Nāk prātā dažu "superpreču" reklāmas triks. Tauta tās sapērkas un pēc tam gudro, kur lai šo lietu pielieto. Jo, izrādās, iekarsis pircējs nepamana vienu lietu - prece risina it kā aktuālu, bet faktiski sadomātu problēmu. Par stilīgumu nav saruna, tā ir katra gaumes lieta. Piemēram, jautājums - varbūt kāds zin, cik reizes gadā Latvijā ir nokrišņu daudzums, kad varētu noderēt 15-20k? Varbūt labāk ir nogaidīt gāziena beigas zem lietussarga?

Jānis Zariņš
Jānis Stikuts
ne vienmēr tas lietusargs ir līdzi :)) Man laivā esot ir gadījies veiksmīgi trāpīt tādā konkrētā gāzienā kad 10k diezgan ātri padodas. Un kā grunteņu vectēvam krastā sēžot ar ir sanācis izmirkt.. Protams cita lieta, cik godprātīgs ir ražotājs un cik reālus datus norāda, iespējams 10k vietā ir labi ja 5k...

Arvis Ančevskis
Jānis Stikuts
cik sacensībās ir būts, kad līst visu dienu. Nav jābūt gāzienam lai lēnām bet pieklājīgi paliec ar slapju pakaļu un pleciem.

Aleksandrs Paškevičs
Jānis Stikuts
как говорится лучше перебдеть чем недобдеть ! Esmu bijis ar savu Shimano Neris upe kad trīs sutkas bija lietus i stiprs un ne visaj tad es arī sapratu ka izdarīju pareizo izvēli ar 20k ,

Jānis Stikuts
Arvis Ančevskis
Audumi ar 20k ir paredzēti pārsvarā burātājiem, arī tiem, kuri ceļo ar smagām mugursomām. Normālos apstākļos pietiek ar 10k, 15k esot super. Tirgū šodien ir liela izvēle un kvalitātē svarīgu lomu spēlē šuvju apstrāde, izturība pret mazgāšanu. Atliek tikai atrast pareizo firmu. Daudzi nenovērtē kondensācijas efektu. No tā var daļēji izbēgt tikai ar daudzslāņainu apģērbu. Ķermenis iztvaiko tik daudz tvaika, ka pat labākie Goretex-i nespēj to izvadīt, pie tam daudz kas atkarīgs no gaisa temperatūras.

Arvis Ančevskis
Jānis Stikuts
cik dienas esi bijis laivā ar 10k apģērbu,ja visu dienu līņā un ir vējš?

Oskars Drešmanis
Jānis Stikuts
ja pa lētu naudu var dabūt labu kostīmu kuram ir gan 20 000 ūdens aizsardzība, gan copmanim pietiekama mitruma izvadīšanas spēja, kādēļ meklēt kostīmu ar zemākiem parametriem. Šo var mazgāt veļasmašīnā bez speciāliem līdzekļiem un lietot gadiem uz nebēdu Tie nav tikai cipari, bet praksē pārbaudīta štelle. Tomēr neskatoties uz visiem tā plusiem, pats uz rudeni varētu noskatīt ko jaunu, sāk jau apnikt, ka tas tik ilgi kalpo

Edgars Deicmanis
Mana personīgā pieredze rāda, ka 3slāņu Gore-Tex ir ar 100% ūdens noturību un ar patiešām lielisku elpotspēju.

Jānis Stikuts
Arvis Ančevskis
Neesmu skaitījis. Laivā jūrā lietoju pašu vienkāršāko - aukstā laikā peldošo kombinezonu ar 10k, ja lietus tiešām ilgs un smags, papildus poliuretāna virsjaku. Latvijā tādi lieti ir retums. Mani draugi ar sekmēm smagā lietū laivā izmanto visvienkāršāko apmetni. Protams, pat uz veikalu ir patīkamāk aizbraukt ar mersi. Par šo tēmu var palasīt manā ļoti vecā rakstā https://fishing.lv/cope/viskas/apģērbs-makšķerniekiem.html

Jānis Stikuts
Oskars Drešmanis
Par mazgāšanu man nav pieredzes, taču firmas ilgmūžību, kura ir atkarīga no mazgāšanas iespaida uz tērpa ūdens caurlaidību, uzrāda kā attiecīgā brenda kvalitātes rādītāju.

Jānis Āboliņš
Varbūt vērts ir padomāt un nopirkt labu Gore Tex kostīmu!?

Oskars Drešmanis
Jānis Āboliņš
Ar ko tas būs labāks?

Jānis Āboliņš
eholotēs netiek iekšā aptaustīt grundenu (goretex) un eboat's nevar atbildēt kādi ir simms (goretex) mitrumizturības & elpotspējas parametri, tjip man passam google jāmeklē (bet tur vēl notiek sarakste). Ņemot vērā augstāk minēto izvēlos trīslāņu no fhm, šaubos ka manā izvēlē kas mainīsies

Jānis Āboliņš
Oskars Drešmanis
Viegls.Elpojošs.Ērts.100% ūdensizturīgs. Jānis Āboliņš
arī 10k raksta 100% ūdensizturīgs

Edgars Deicmanis
Jā, Simms saviem produktiem nenorāda parametrus. Tie apģērbam (lietus jakām un biksēm) pamatā izmanto 3 slāņu Gore-Tex PRO Shell un lētākām apģērbu versijām (Challenger, piemēram), Torray Delfy membrānu.

Jānis Āboliņš
šis kostīms arī ir viegls, izturīgs un "elpojošs". Es jautāju par atšķirībām

Edgars Deicmanis
Jāsaka, ka gaidām, kad Eiropā parādīsies Simms jaunums. Simms CX sērijas lietus apģērbi. Būs kaut kas ļoti intersants. CFLEX3 mebrāna. Kā rakstīts aprakstos, tad "The trifecta of durability, waterproofness and range of motion is now possible with our new Simms exclusive three-layer CFLEX3 fabrics. Constructed with a nylon and spandex outer layer, waterproof breathable membrane and nylon tricot interior, CFLEX3 is designed for maximum durability and comfort. With CFLEX3, the future of waterproof breathable performance is now." Tulkojumā - izskatās pēc staipīga materiāla membrānas. Pie apraksta: Main Body: 3 layer waterproof breathable: Face: 53% ATY nylon, 43% nylon 6.6, 4% spandex, Membrane: 30K waterproof, 15K breathable, Backer: 20D nylon tricot. Tātad 30K noturība + 15K elpotspēja. .Visticamāk pie mums ātrāk par 2021. gada rudeni nebūs sagaidāma.

Edgars Deicmanis
https://vimeo.com/515529772

Evita Zeiļa
Recenzija Shimano RB055 - Shimano kostīmi bija/ir unikāli ar to, ka tiem ir izstrādāta īpaša komforta līmeņa noteikšanas sistēma STRV, pēc kuras valkātājs varēja orientēties kādos laika apstākļos cik un ko vilkt zem kostīma. šim budžeta modelim ir +7, kas nozīmē, ka pats kostīms ir komfortabls valkāšanai no +3 līdz +9 C. Uzvelkot termoveļu arī zemākās temperatūrās. Vai "neizvārīsies" ejot gar upi? Te pirmkārt ir jādomā par ķermeņa fizioloģiskajām īpatnībām. Kādam ir karsti jau pēc 5 min lēnas pastaigas, kādam ir auksti visu laiku pēc definīcijas. Jebkurā gadījumā, kostīma Dryshield membrānas elpotspējas parametri ir 8k, kas ir mērenai slodzei absolūti pietiekami, lai izvadītu lieko mitrumu prom no ķermeņa, pie nosacījuma, ja apakšā ir kvalitatīva termoveļa. 20k mitrumizturība - no klientu atsauksmēm: "copējām Daugavā 6h, visu dienu lija, mitrums tikai gar manžetēm"... "braucām pāri ķīšezeram, bija baigais gāziens, sauss! Tikai gar apkakli, jo kapuci vējš norāva"... Shimano Nexus sērijas apģērbiem nebija ne vainas. Daudzi vēl tagad ar tiem staigā, kas nozīmē, ka kvalitāte un ilgmūžība ir šo apģērbu plusi. Neieteiktu pirkt lietotu, jo ķīmiskā tīrītava vai nepareiza kopšana var būt neatgriezensiki sabojājusi membrānu. Par Simms - ne Simms, ne Geoff, ne vēl citi nenorāda šos ierastos mitrumizturības parametrus. Tos var meklēt membrānu ražotāju lapās, piemēram Toray, GoreTex un citur.

Evita Zeiļa
Jānis Aboliņš
Gore-Tex ir membrāna, materiāls, ko savās apģērbu kolekcijās izmanto daudzi apģērbu ražotāji. W. L. Gore & Associates, Inc. paši apģērbus neražo, bet piedāvā materiālus. Sīkāk var palasīt te: https://www.gore.com/products/categories/consu...

Evita Zeiļa
Jānis Aboliņš
atkārtošos - ja ir Gore-Tex, tad vienalga kas to membrānas audumu ir sašuvis kopā, Fjal Raven, Halkon-Hunt, Shimano vai vēl kāds cits. Gore-Tex ir materiāls ar svaām konkrētajām īpašībām par kurām var izlasīt Gore lapā.

Edgars Deicmanis
Vēl ir gore-tex.com

Edgars Deicmanis
Kurā var palasīties par to materiāliem, utt. Jāsaka, ka Simms ir sācis ražot produktus no arī Gore-Tex Infinium materiāla. Pašlaik tie ir cimdi, cepures, neck-gaiteri (kakla "sargi")

Эдуард Николаевич
Jānis Zariņš
1 - Hательное белье использую в зависимости от погоды,
- Smartwool любая погода, это шерсть мериносской овцы https://www.smartwool.com (мерино белье можно очень долго носить, оно как то особо отводит влагу тела и запахи тела), под зимнее и зимой чаще, с основой из полипропилена(вроде правильно написал, короче синтетика особая) и какая то часть мериносской овцы(он быстрее сохнет на теле, и не сжимается при неправильной стирке, в отличии от мерино белья).
- не помню название лейбл там гора вроде как, нууу, не на активные переходы это однозначно.
2 - слой флисовая кофта, это однозначно с молнией, и нормальным высоким горлом, без капюшона однозначно, вариантов море у нас на рынке, включая Regata, пробовал и их, так даже свои плюсы нашел в том, что снизу резинки, подтягиваются, и прям плотно по жопке кофта облегает, что зимой отлично при лазанье по оврагам и буеракам, когда все время нагибаешься и разгибаешься, с резинками снизу не задирает сильно, и потом стал приобретать целенаправленно с утяжками снизу кофты.
3 - слой использую софт Шелл, до -6 иногда использую вместо второго слоя. Ты меня в нем и видел кстати в минусовую погоду, не помню сколько мороз был, когда минут 20 у канатной дороги наблюдали, куртку не одевал тогда... Примериваюсь к jacket innova FHM с капюшоном.. У FHM раньше рыбакам скидка была вроде, Fisherman промо код был вроде, не помню, действует сейчас или нет не скажу. Если нужен третий слой под "шкурку" то огонь должно быть. А летом у них покупал майку EVO UPF50+, от солнца хороша. Как то так. И ещё совет, по зимней рыбалке когда уже погода на грани дождя и снега, брюки можно софт-шелл использовать, дышат нормально, влагу держат, не продуваемые, и главный плюс это их не жалко когда надо лазить по кустам, на коленках подлазить под деревьями, падать на колени, опираться на колени когда вылазишь на берег бываешь, когда по лесу идёшь и задеваешь грязные деревья их не жалко, потом у реки помыл и норм.. И самое главное не переживаешь(так как там не проклеенные швы), что швы проклеенные потреплются от очень частой носки и нагрузки, и потом под ливнем осенью весной будешь мокнуть..

10.03.2021

Share to Facebook