Drifts.

Egils Collenkopfs 02.03.2004.

Ceru, ka esat paspējuši jau izstudēt Bill Gammell tulkoto rakstu un ar šis jaunais vārds mūsu mežģītajā terminoloģijā vairāk neizsauks neizpratnē sarautas uzacis. Kas tad tas atkal par zvēru? Drifts patiesībā ir pilnīgi un absolūti nepieciešams iemetiena elements, kas ļaus jums ne tikai veidot skaistākas cilpas un palielināt savu metienu distanci, bet arī ļaus pacelt savu pašnovērtējuma laktiņu par pakāpi augstāk, pārvēršot Jūs no zaļa iesācēja uz jau pieredzējuša un tiešām laba mušiņmakšķernieka līmeni (kā ārzemēs mēdz teikt: ADVANCED caster). Skan labi. Vai ne?

Kā jau lasījāt, tad par driftu mēs dēvējam kāta kustību pavadot auklu pēc kāta apstādināšanas, jeb Stopa. Drifts var tikt pielietots gan metienā uz aizmuguri, gan metienā uz priekšu ( Bills gan to nepateica??? Laikam gribēja pietaupīt maksāt spējīgiem klientiem. Kā jau zināt, mēs esam altruistiska nācija, tāpēc mums labiem cilvēkiem nekā nav žēl, kaut arī reizēm nav ar ko apmaksāt telefona rēķinus. Labi, nu gan pa nopietnam. Ko Drifts dod un maina mūsu iemetienā?

Drifts.

  1. Mēs samazinam kāta spices vibrācijas pēc stopa. Savā ziņā amortizējam kāta spices pēckustības pēc straujā stopa, relaksējot savas rokas locītavu. Šīs vibrācijas parasti ir labi redzami viļņi cilpas apakšējā daļā, jeb ir kā cilpas regulārās formas manāmi kroļojumi.
  2. Tas ir veids kā samazināt kustībā par daudz pielikta spēka negatīvo efektu. Parasti izpaužas kā cilpas apakšējā daļā iesitiens virzienā uz zemi.
  3. Precīzāk ļauj mums izturēt laika pauzi, ļaujot auklas cilpai pilnībā iztaisnoties. Plus dod mums papildus laiku, lai sagatavotos nākošai metiena fāzei.
  4. Iegūstam labāku pozīciju šai nākamai metiena fāzei ( piemēram, metienam uz priekšu) un papildus centimetrus, lai palielinātu nākamās kustības amplitūdu.
  5. Ļaujam auklai vienmērīgāk uzlādēt kātu pirms nākošās kustību fāzes( piemēram, iemetiens uz priekšu).
Slikta stopa efekts. Slikta stopa efekts.

Pievērsiet arī uzmanību ilustrācijai. Driftā mēs nevis vienkārši padodam kātu metiena virzienā, bet arī nedaudz piepaceļam kāta spici uz augšu. Tas palīdz noturēt kāta spices taisnvirziena trajektoriju. Un papildus efekts šai kustībai uz augšu ir..........

Nevar jau visu tā,- ar karoti mutē. Darīsim kā Bills, kaut kas no večiem ar vārdu arī jāiemācās. Gribat uzzināt vairāk? Mēs joprojām (2004.gada martā) esam satopami Ādažu sporta zālē piektdienas vakaros. Pamētāsim tās nepaklausīgās auklas kopā.