Pļavnas. Drustu pagasts.


 

Z/S Pļavnas izvietojušās Cēsu rajona Austrumu daļā, nedaudz uz ziemeļiem no Drustiem. Tajā visērtāk nokļūt braucot uz Drustiem, pēc tam pa ceļu Launkalnes virzienā. Pēc 2,5 km pie nelielas norādes jānogriežas pa kreisi un pa nelielu zemes ceļu aptuveni pēc 1 km ir Pļavnas.

 

Pļavnas ir kompleksa zemnieku saimniecība, tās platība ir vairāk par 200 ha. Taču liels uzsvars tajā likts uz aktīvo atpūtu, galvenokārt, makšķerēšanu. Te ir 12 dažāda izmēri dīķi aptuveni 12 ha platībā, kuros makšķernieki var pārbaudīt savas iemaņas medījot gan karpas, foreles un līdakas, gan arī tādas ierastākas zivis kā līņus, karūsas un pat ālantus.

Karpas, kuras visbiežāk izdodas noķert ar makšķeri, ir 0.5 - 2.0 kG svarā. Dīķos esot daudz lielāki eksemplāri, taču lielās, kuras ķeras krietni retāk, parasti apraujot makšķerauklas. Lielākā, kura izvilkta, esot bijusi 8.5 kG. Lielākā līdaka - 5.5 kG, varavīksnes foreles parasti ir svarā 0.5 līdz 2.0 kG. Saimniecībā ir organizēta arī zivju ataudzēšana savām vajadzībām, zivju ražošanā te ir pilns noslēgts cikls. Tas dod iespēju ar pašaudzētām zivīm regulāri papildināt tos dīķus, kuros notiek makšķerēšana un uzturēt pietiekoši lielu zivju blīvumu.

Cenas ir ļoti demokrātiskas, - makšķerēšana (ar spiningu vai makšķeri) vienam cilvēkam maksā 1 Ls. Ja ir vēlme paturēt noķertās zivis, par to jāmaksā atsevišķi.

 

Līdztekus tīrai makšķerēšanai te daudz ir domāts arī par citām atpūtas iespējām, vieta ir labi sakopta ar daudziem speciāli veidotiem zālājiem, pļavās izpļautiem celiņiem, košumaugiem un dažādām sīkām ainaviskām būvēm. Te ir padomāts pat par izklaides iespējām ģimenēm ar bērniem.

Tie, kas mīl nakšņošanu brīvā dabā un tālāk no cilvēku acīm, par nelielu samaksu savai atpūtai var izmantot mežos vai dīķu malās ierīkotās telšu un ugunskuru vietas, arī malku.

Naktsmītne lauku mājā maksā 3-5 Ls, pašreiz ir iespēja izmitināt līdz 10 personas, taču pēc jaunās viesu mājas nobeigšanas, šis skaitlis palielināsies.

 

Ja rodas vēlme apmeklēt šo vietu, vispirms jāsazinās ar saimnieku Leonīdu, tel. 9-192505

 

 

Kā nokļūt Plavnās

 

Dīķu sistēma Top jaunā viesu māja
Karpu dīķis Te var patverties no lietus un saules
Eksotiski vigvami upmalā Viena no iekārtotām atpūtas vietām
Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.